Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

vyber integrovaneho zesilovace + DAC

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
omu2
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2018
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: St január 03, 2018 23:36:41    Predmet: vyber integrovaneho zesilovace + DAC Odpovedať s citátom

Dobry den,

protoze se jedna o muj prvni post, kratce se vam predstavim. 35 let, z Brna, poslech v 30 m2, vetsinou stredni nebo nizsi hlasitost, kdyz mam chut na hlasitou hudbu, zajdu na koncert, nemam ambice vytvaret neco podobneho doma - radsi se soustredim na hudbu, nez jestli budim sousedy. Tata byl ve sve dobe hifista, takze mam to stesti, ze jsem jako malej pasivne poslouchal misto ukolebavek Pink Floydy, za coz mu vdecim za nadhernej konicek Smile Soucasne posloucham styly typu Tool, NIN, Puscifier, Nick Cave, Cohen, Bowie, z ceskych Priessnitz, WWW, Psi Vojaky...

Ale k otazce samotne, vybiram integrovany zesilovac + DAC pro prehravani z pc (foobar+flac, spotify premium) na repro wharfedale diamond 10.6. Zadny jiny zdroj hudby do budoucna neuvazuji. Vzhledem k rozpoctu max. 20 000 Kc jsem rozhodnuty pro second hand. Jsou mi blizky Cambridge Audio, NAD, rozhodne jsem ale otevreny k jakemukoliv reseni, co s mymi repro budou hrat dobre. Nedokazi si ale odpovedet na otazku, jestli jit - obecne - cestou:

1) zesilovac s usb vstupem a integrovanym DAC prevodnikem
2) veskere penize investovat do zesilovace s analog. vstupem + ext. levny DAC za par stovek, ktery muzu, kdyz by byl prusvih, pozdeji vymenit za jiny.

Je mi blizsi druha varianta, mj. proto, ze mam daleko vetsi vyber, jaky stroj poridit - muzu zabrousit do starsich rocniku, kdy pomer cena/vykon bude urcite vyhodnejsi. zvuk z DACu ale bude loterie a nerad bych nakonec dokupoval lepsi za 10 000.

Druha varianta mi trochu zavani all in 1 resenim, navic tyto zesilovace maji casto plno dalsich zbytecnosti, ktery ani nevyuziji, ani za ne nechci platit. Ale na druhou stranu tim, je je to navrzeny jako celek z “jednoho pera” vzbuzuje to ve me pocit, ze to je sladeny a DAC nebude takovej prusvih, jako loterie z ciny.

Samozrejme by bylo nejlepsi zkusit, ale vzhledem k secondhandu + dokupovani DACu je to skoro nerealne, aby se sesly oboje moznosti v jednu chvili u me doma, proto zkousim tuto cestu.

Dekuji vam predem za vase zkusenosti.


Naposledy upravil omu2 dňa Št január 04, 2018 00:47:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 00:00:03    Predmet: Odpovedať s citátom

alternativa k tvojim alternativam:
3) DAC s regulaciou hlasitosti + koncovy zosilnovac

a vzhladom k obmedzenemu rozpoctu by som uvazoval i nad nakupom z nemecka cez ebay:
https://www.ebay.de/b/Vor-Verstarker-fur-Heim-Audio-HiFi-Gerate/14970/bn_2395205
pripadne
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-audio-hifi/c172

ak by nechceli poslat priamo, tak ide vyuzit i toto
https://www.mailboxde.cz/

...
napr. nieco taketo?
https://www.ebay.de/itm/NAD-2155-Endstufe-1130-Vorverstarker-amplifier-100-ok/362199789694
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omu2
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2018
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 10:09:28    Predmet: Odpovedať s citátom

miero

dekuji za reakci. ano, o teto variante jsem taky dlouho uvazoval a je mi sympaticka v tom, ze porizuji presne to, co potrebuji, ani o cinch vic nebo min.

Zapomnel jsem uvest, ze do retezce potrebuji zapojit jeste druhe repro pro obcasny poslech ve vedlejsi mustnosti. I kdyz by koncovy zesilovac mel A+B, tak mam rozdilne impedance - wharfedale 6, jamo 8 ohmu, coz by byl, pokud se nemylim, zasadni problem pri nahodnem spusteni obou dvou zaroven.

V tuto chvili resim prepinani repro provizorne timto

http://www.aq.cz/obchod/rozbocovace-a-prepinace-repro-210/b-tech-bt12-392/

coz by se dalo i nadale pouzivat, ale otazkou, jestli vubec neco takoveho ma v sestave co pohledavat. Pokud by to ale nemelo zasadni vliv na zvuk (v tuto chvili nepozoruji), muzu pouzivat dale a problem by byl vyresen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 11:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tvém místě bych si koupil HYPU 10 a DacMagic Plus nebo zatím slušnou externí usb zvukovku. Ta přepínací krabička se snad dá předrátovat aby se přepínaly repro jenom buď A nebo B. Možná by Ti v Customworks udělali přepínač repro přímo do zesu.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omu2
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2018
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 20:47:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Panove, diky za reakci. Varianta DAC (nebo ext. zvukovka) + koncovy zesilovac se mi svou jednoduchosti zamlouva - nemam rad obecne zbytecne veci a nevyuzivane funkce.

Co myslite, muzu tu prepinaci “krabicku” mezi reproduktory pouzivat i na nove sestave bez zhorseni kvality? Hodne by me to pri vyberu a nakupu ulehcilo zivot. V tuto chvili rozdil neslysim, ale hraji pres levny receiver, tak bych byl nerad, kdyby tomu bylo u kvalitnejsiho zesilovace jinak, tezko bych to dodatecne resil. Nebavim se o neslysitelnych rozdilech, mam na mysli prokazatelne zhorseni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 05, 2018 15:46:01    Predmet: Odpovedať s citátom

aha http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=299011#299011
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rotr
Hifista - pokročilec


Založený: 11 jún 2008
Príspevky: 339

PríspevokZaslal: Pi január 05, 2018 16:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

omu2 napísal:


Co myslite, muzu tu prepinaci “krabicku” mezi reproduktory pouzivat i na nove sestave bez zhorseni kvality? Hodne by me to pri vyberu a nakupu ulehcilo zivot. V tuto chvili rozdil neslysim, ale hraji pres levny receiver, tak bych byl nerad, kdyby tomu bylo u kvalitnejsiho zesilovace jinak, tezko bych to dodatecne resil. Nebavim se o neslysitelnych rozdilech, mam na mysli prokazatelne zhorseni...


Buď v klidu, alespoň trochu normální mechanický vypínač s pár cm drátu nemá co zhorsovat
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omu2
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2018
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne január 07, 2018 12:12:58    Predmet: Odpovedať s citátom

miero

jj videl jsem inzerat a zvazoval jsem, pro me by byl nakup o to jednodussi, prodavajici bydli cca 15 km ode me. Momentalne prochazim mnozstvi inzeratu ze zaslanych nemeckych stranek, ten vyber je fakt velkej....

rotr

super, diky za informaci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
omu2
Hifi obsluha


Založený: 03 január 2018
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št január 25, 2018 22:59:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobry den,

uplynul nejaky cas, stale vybiram a mel bych navas dotaz - jaky vykon zesilovace ma pro me jeste smysl? Jak jsem psal v prvnim prispevku, mam wharfedale 10.6 a posloucham na stredni, beznou hlasitost, zadne domaci koncerty.

Ocenim vykonny zesilovac i pri tissim poslechu, nebo je to zbytecne? Mluvim ted o rozdilu ve vykonu napr. 75 vs. 150 watu.

Nebo naopak, od kolika w je pro me zbytecne vykon navysovat?

Dekuji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11489
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 25, 2018 23:51:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno pomoze moja skusenost:
- miestnost 25m^2
- repro s citlivostou 85 dB/2,83V/1m ... min. impedancia 3.2 Ohm
- ak chcem max. hlasitost tak napatie na zosilnovaci je max. 11Vrms (u sinus signalu)
- potrebny vykon P=V*V/R ... t.j. menej nez 40 Wattov

Ale, zosilnovacom, hlavne tym lacnym, sa casto udava max. vykon pri silnom skresleni, napr. THD 1%. A nizke skreslenie maju povedzme len do 1/2 toho vykonu, pripadne este menej.

Kedze mas citlivejsie bedny o 3dB a impedanciu 2x vyssiu, mohol by ti na podobny ramus stacit i polovicny az stvrtinovy vykon, t.j. 10-20Watt.

Cize radim hladat nieco co najkvalitnejsie a na vykon az tak moc nepozerat, napr. tych 75W bude stacit az az :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist