Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Ovladanie cez telefon (NAS + Apple TV, Musiccast, Sonos, ..)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 11:14:52    Predmet: Ovladanie cez telefon (NAS + Apple TV, Musiccast, Sonos, ..) Odpovedať s citátom

Aplikacie v smartfone sa daju vyuzivat na ovladanie hudby na roznych systemoch (Sonos, sietove zosilnovace/receivery s aplikaciami na telefon, Apple TV).

Jednou z funkcii je posielanie hudby ulozenej na telefone do zariadenia (Sonos, receiver a pod.) cez bluetooth, wifi alebo airplay. Tam nie je problem.

Mna ale zaujima funkcia prehravania hudby z NAS ovladana cez telefon. V sucasnosti mam Apple TV + Synology NAS a funguje to takto:
    *Spustim v telefone (iPhone) aplikaciu PLEX alebo DS audio
    *vyberiem si kniznicu na NAS
    *najdem hudbu
    *spustim cez airplay na Apple TV.

S cim mam problem:
    *Napr. format FLAC (napr. kvalita 24/96) ulozeny na NAS si nepustim, Pretoze AirPlay to konvertuje a znizi kvalitu na 16/44, co je pre airplay maximum.
    *Ak odidem s telefonom mimo dosah siete, tak hudba prestane hrat.

Moja otazka teda znie, ci je mozne posielat hudbu z NAS do Apple TV priamo bez vyuzitia airplay alebo wifi/bluetooth tzn. vyuzivat telefon naozaj len ako dialkovy ovladac? Pouzivat aplikaciu len na ovladanie - nie streamovanie. Fungovalo by to takto:
    *Spustim v telefone (iPhone) aplikaciu PLEX alebo DS audio alebo inu
    *vyberiem si kniznicu na NAS
    *najdem hudbu
    *spustim a telefon len da vediet do Apple TV, ze ma zahrat tu a tu skladbu.

Vyhody:
    *Prehram vsetko bez znizenia kvality zvuku.
    *Mozem odist s telefonom z domu a hudba hra.
    *Mozem vypnut na telefone wifi/bluetooth a setrit baterku.

Budujem si stereo (repro+zakladny zosilovac s phono+digital in, napr. Marantz PM6006) a ako zdroj chcem vyuzivat Apple TV + NAS s vypnutou TV. Preto potrebujem hudbu ovladat cez telefon, kedze cez aplikaciu na TV to nebude mozne.

Ako funguju aplikacie v pripade sietovych zosilnovacov: Sonos a napr. Musiccast (Yamaha) alebo ine, ku ktorym tiez existuju apky na prehravanie a ovladanie. Je mozne prostrednictom tychto apiek okrem stremovanie len ovladat?
Pretoze ak by tam bola moznost len cez apku vybrat hudbu z NAS a poslat do zosilnovaca napr. Yamaha s multicast resp. Sonos, tak kupim radsej sietovy zosilovac a nebudem vyuzicat Apple TV.

Vdaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11485
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 11:31:15    Predmet: Odpovedať s citátom

skus LocalCast -- https://www.localcast.app/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 12:58:49    Predmet: Re: Ovladanie cez telefon (NAS + Apple TV, Musiccast, Sonos, Odpovedať s citátom

cerwik napísal:

Fungovalo by to takto:
    *Prehram vsetko bez znizenia kvality zvuku.
    *Mozem odist s telefonom z domu a hudba hra.
    *Mozem vypnut na telefone wifi/bluetooth a setrit baterku.



Ja na to pouzivam Google Chromecast Audio (ma opticky vystup na DAC) za par EUR a funguje to spolahlivo. Momentalne idem cez Tidal alebo Spotify (bez NAS), ale mal by fungovat s NAS tak isto (cez prislusnu aplikaciu).

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:06:56    Predmet: Re: Ovladanie cez telefon (NAS + Apple TV, Musiccast, Sonos, Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
cerwik napísal:

Fungovalo by to takto:
    *Prehram vsetko bez znizenia kvality zvuku.
    *Mozem odist s telefonom z domu a hudba hra.
    *Mozem vypnut na telefone wifi/bluetooth a setrit baterku.



Ja na to pouzivam Google Chromecast Audio (ma opticky vystup na DAC) za par EUR a funguje to spolahlivo. Momentalne idem cez Tidal alebo Spotify (bez NAS), ale mal by fungovat s NAS tak isto (cez prislusnu aplikaciu).

Martin


Jasne. Google Chromecast Audio je v podstate to iste ako Apple TV, len je to na zvuk.
Urcite s nim pojde prehrat z NAS hocico cez aplikaciu. Otazne ale je, ci to bude stremovat z telefonu, alebo to len posle z NAS priamo do chromecast. To znamena ze zapnem si hudbu na NAS cez aplikaciu chromecast v telefone. Hudba hra. Ja telefon vypnem a hudba hra dalej.
S tymto ja mam problem a neviem ci to vobec nejaka aplikacia dokaze. No podla mna by mala a bol som prekvapeny ze moje na apple TV tak nefunguju (Plex, DSaudio).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to, že Apple TV mrší úplně všechno interní konverzí do 16/48. A to nejen "Hi-Res", ale i standardní "CD kvalitu" 16/44. Ale vzhledem k tomu, kolik chceš investovat do beden a zesilovače, je to podle mě úplně jedno.

https://essentialinstall.com/features/what-products-work-with-roon/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Vypadá to, že Apple TV mrší úplně všechno interní konverzí do 16/48. A to nejen "Hi-Res", ale i standardní "CD kvalitu" 16/44. Ale vzhledem k tomu, kolik chceš investovat do beden a zesilovače, je to podle mě úplně jedno.

https://essentialinstall.com/features/what-products-work-with-roon/


Ano. Apple TV vsetko len 16/44.
Stale mam moznost kupit Chromecast Audio za par eur ktora podporuje hi-res. Asi to bude rozumnejsie ako Apple TV + HDMI extractor (HDMI in -> HDMI out + Toslink), kedze extractor vyjde "rovnako" ako chromecast audio.

No stale mam tu istu otazku:
Ci cez aplikaciu v telefone musim hudbu z NAS do napr. Chromecast Audio streamovat cez wifi/bluetooth. To znamena ze by to tieklo takto:
NAS -> Telefon -> Chromecast Audio.
Alebo cez telefon len poslem hudbu priamo z NAS do Chromecast Audio:
NAS -> Chromecast Audio

btw. Dnes idem kupovat Kef Q300 (na tvoje odporucanie a inzerat, ktory si mi zaslal). Dik Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

S Chromecast-om to funguje presne tak, ze muzika hra aj po vypnuti telefonu/tabletu, s ktorym sa iba ovlada.

Dokonca ho (Chromecast) mozem ovladat iba hlasom cez Google Home Mini.

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1921

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 13:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Apple je Apple. Obmedzení sa nevyhneš, ale... Ak by si nepoužíval Apple zariadenie, ale klasické, ktoré podporujú dnes už bežný protokol DLNA, tak by to fungovalo presne, ako ovládač. Podotýkam, že všetky veci, ktoré chceš prepojiť musia vedieť DLNA, čo už dnes splňajú asi všetku sieťové zariadenia. Tam potom z ľubovoľného pripojeného zariadenia, ktoré sa tvrári ako DLNA browser, môžeš posielať multimediálny obsah z ľubovoľného DLNA servera (NAS) na ľubovoľný DLNA renderer.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
S Chromecast-om to funguje presne tak, ze muzika hra aj po vypnuti telefonu/tabletu, s ktorym sa iba ovlada.

Dokonca ho (Chromecast) mozem ovladat iba hlasom cez Google Home Mini.

Martin


Ale asi zalezi od aplikacie nie? Pretoze pochybujem ze Plex aplikacia na telefone bude cez chromecast fungovat inak ako cez apple tv.

Soaron napísal:
Apple je Apple. Obmedzení sa nevyhneš, ale... Ak by si nepoužíval Apple zariadenie, ale klasické, ktoré podporujú dnes už bežný protokol DLNA, tak by to fungovalo presne, ako ovládač. Podotýkam, že všetky veci, ktoré chceš prepojiť musia vedieť DLNA, čo už dnes splňajú asi všetku sieťové zariadenia. Tam potom z ľubovoľného pripojeného zariadenia, ktoré sa tvrári ako DLNA browser, môžeš posielať multimediálny obsah z ľubovoľného DLNA servera (NAS) na ľubovoľný DLNA renderer.


Takze ak mam sietovy zosilovac/AV receiver/prehravac s podporou DLNA (ako pises, asi kazde sietove zariadenie uz tuto podporu ma), tak mi to cez ich aplikacie (napr. Sonos aplikacia na Sonos, Musiccast aplikacia na Yamaha, BluOS Controller na NAD a pod.) bude fungovat naozaj ako dialkove. Len si v aplikacii vyberiem co chcem a spustim. A hudba pojde mimo telefon. Samozrejme s vynimkou ked mam hudbu ulozenu priamo na telefone a tu streamujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1921

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie celkom. Na DLNA je krásne to, že k tomu nepotrebujete špeciálnu aplkáciu od výrobcu. Napíšem to jednoduchšie.

Ak máte napríklad smart TV s podporou DLNA, tak ten sa pri zapojení do domácej siete, cez DLNA protokol, automaticky prihlási ako DLNA renderer, t. j. zariadenie, ktoré dokáže konzumovať cez tento protokol nejaký obsah (audio, video, foto).

Ak máte NAS s DLNA, tak ten sa logicky hlási ako DLNA server, t. j. niečo, čo dokáže sprostredkovať obsah.

Do telefónu si nainštalujete DLNA aplikáciu. Nepliesť si to s aplikáciou výrobcu TV, NAS, aj keď aj ich aplikácie môžu mať podporu DLNA, no primárne to vôbec nemusí byť ich aplikácia. To je na tom to krásne, že protokol je daný a aká aplikácia ho používa. je fuk. Takže si do tel. stainštalujete napríklad BubbleUPnP. Váš telefón sa rázom stane aj rendererom aj serverom (táto aplikácia to podporuje). Ak si následne dáte v aplikácii zobraziť dostupné renderery/servre, tak uvidíte všetky v sieti a z telefónu môžete vybrať konrétny server a konkrétny renderer pre konkrétny obsah. Napríklad si poviem, že chcem z telefónu zobraziť fotku na TV, alebo z NAS prehrať film cez TV. Alebo z tel./NAS pustiť hudbu cez receiver. Je to tak jednoduché a krásne, ak sa človek nespolieha na uzavretý protokol od Applu. V podstate princím AirPlay aj Chromecast je ten istý, ako DLNA, len s tým rozdieľom, že tam nik nemôže, resp. len ten, kto si to zaplatí. Preto je DLNA viac rozšírený ako napr. AirPlay.

To, že ak ovládacie zariadenie odpojíte od siete, či sa prehrávanie preruší, alebo nie, to som neskúsal, ale z podstaty veci, by som povedal, že nie. Hudba bude hrať ďalej. Ten ovládač totiž len pošle príkaz pre server, aby sa s rendererom dohodli, aký formát použiť, aby ho renderer dokázal spracovať. Server dokonca obsah na daný formát prekonvertuje, ak je to potreba a pošle priamo na renderer. Takže prostredník na prenos tam vôbec nefigiruje. Neviem však, ako je to s playlistom. Tesn sa asi vytvára priamo v riadiacej aplikácii, t. j. v našom prípade na telefóne. Po skončení jednej skladby potom telefón len pošle ďalší príkaz na server. Ale s playlistom už len hádam.

Odporúčam o tom niečo si prečítať, alebo pozrieť nejaké video na YT. Toto je hudba budúcnosti/súčasnosti a nie nejaké jednorázové krabičky, kde sa každý výrobca hrabe na svojom piesočku. Lebo neskôr príde AirPlay2, pre HD obsah, potom AirPlay3 pre 4K a nikdy sa toho už nezbavíte.

Napríklad tá BubbleUPnP má plugin pre Tidal, že rovno prepošle prehrávanú hodbu z telefónu na iný renderer. Takže z telefónu prehrávate Tidal rovno do receivera.

PS: DLNA server si môžete nainštalvať aj počítače v sieti, t. j. všetky zapojené počítač môžu fungovať ako server, takže nemusíte už nič nikam prenášať/kopírovať. Napríklad na NAS, aby obsah videlo každé zariadenie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:46:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Nie celkom. Na DLNA je krásne to, že k tomu nepotrebujete špeciálnu aplkáciu od výrobcu. Napíšem to jednoduchšie.

Ak máte napríklad smart TV s podporou DLNA, tak ten sa pri zapojení do domácej siete, cez DLNA protokol, automaticky prihlási ako DLNA renderer, t. j. zariadenie, ktoré dokáže konzumovať cez tento protokol nejaký obsah (audio, video, foto).

Ak máte NAS s DLNA, tak ten sa logicky hlási ako DLNA server, t. j. niečo, čo dokáže sprostredkovať obsah.

Do telefónu si nainštalujete DLNA aplikáciu. Nepliesť si to s aplikáciou výrobcu TV, NAS, aj keď aj ich aplikácie môžu mať podporu DLNA, no primárne to vôbec nemusí byť ich aplikácia. To je na tom to krásne, že protokol je daný a aká aplikácia ho používa. je fuk. Takže si do tel. stainštalujete napríklad BubbleUPnP. Váš telefón sa rázom stane aj rendererom aj serverom (táto aplikácia to podporuje). Ak si následne dáte v aplikácii zobraziť dostupné renderery/servre, tak uvidíte všetky v sieti a z telefónu môžete vybrať konrétny server a konkrétny renderer pre konkrétny obsah. Napríklad si poviem, že chcem z telefónu zobraziť fotku na TV, alebo z NAS prehrať film cez TV. Alebo z tel./NAS pustiť hudbu cez receiver. Je to tak jednoduché a krásne, ak sa človek nespolieha na uzavretý protokol od Applu. V podstate princím AirPlay aj Chromecast je ten istý, ako DLNA, len s tým rozdieľom, že tam nik nemôže, resp. len ten, kto si to zaplatí. Preto je DLNA viac rozšírený ako napr. AirPlay.

To, že ak ovládacie zariadenie odpojíte od siete, či sa prehrávanie preruší, alebo nie, to som neskúsal, ale z podstaty veci, by som povedal, že nie. Hudba bude hrať ďalej. Ten ovládač totiž len pošle príkaz pre server, aby sa s rendererom dohodli, aký formát použiť, aby ho renderer dokázal spracovať. Server dokonca obsah na daný formát prekonvertuje, ak je to potreba a pošle priamo na renderer. Takže prostredník na prenos tam vôbec nefigiruje. Neviem však, ako je to s playlistom. Tesn sa asi vytvára priamo v riadiacej aplikácii, t. j. v našom prípade na telefóne. Po skončení jednej skladby potom telefón len pošle ďalší príkaz na server. Ale s playlistom už len hádam.

Odporúčam o tom niečo si prečítať, alebo pozrieť nejaké video na YT. Toto je hudba budúcnosti/súčasnosti a nie nejaké jednorázové krabičky, kde sa každý výrobca hrabe na svojom piesočku. Lebo neskôr príde AirPlay2, pre HD obsah, potom AirPlay3 pre 4K a nikdy sa toho už nezbavíte.

Napríklad tá BubbleUPnP má plugin pre Tidal, že rovno prepošle prehrávanú hodbu z telefónu na iný renderer. Takže z telefónu prehrávate Tidal rovno do receivera.

PS: DLNA server si môžete nainštalvať aj počítače v sieti, t. j. všetky zapojené počítač môžu fungovať ako server, takže nemusíte už nič nikam prenášať/kopírovať. Napríklad na NAS, aby obsah videlo každé zariadenie.


Ja som si nic cez DLNA nespustal, pretoze mi vadilo, ze sa v kazdej aplikacii kde som to skusal pouzivala suborova struktura z DLNA servera. Takze napr. nebola moznost si nejako rozumne vytvorit hudobnu kniznicu, roztiredit do zanrov a pod.
No mozno su aj vhodne aplikacie.
Dokonca teraz pozeram, ze aj PLex je DLNA server. No ich aplikacia uz ale nefunguje ako controller.

Text z jedneho Fora:
citácia:
I can use a crappy 3rd party app to browse my Plex Server and send content from the server to my DLNA renderer, why not via the official Plex app? It would be awesome - a great interface, all the art and meta info, watched status, search, etc.


Kazdopadne vdaka za vysvetlenie. Konecne som pochopil protorok DLNA. Aj ked som sa nikdy moc nesnazil Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 14:59:45    Predmet: Odpovedať s citátom

cerwik napísal:
matulo_g napísal:
S Chromecast-om to funguje presne tak, ze muzika hra aj po vypnuti telefonu/tabletu, s ktorym sa iba ovlada.

Dokonca ho (Chromecast) mozem ovladat iba hlasom cez Google Home Mini.

Martin


Ale asi zalezi od aplikacie nie? Pretoze pochybujem ze Plex aplikacia na telefone bude cez chromecast fungovat inak ako cez apple tv.


Chromecast podporuje aj PLEX, takze musi fungovat tak, ako som pisal predtym.

https://store.google.com/us/product/chromecast_audio_apps

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1921

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 15:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

cervik s tou adresárovou štruktúrou máte pravdu. No to, akým spôsobom sa obsah z daného servera zobrazuje, záleží len od implementácie rozhrania daného zariadenia/aplikácie. Zoberte si PLEX, ten to zobrazuje inak...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 15:19:42    Predmet: Odpovedať s citátom

cerwik napísal:
Ja som si nic cez DLNA nespustal, pretoze mi vadilo, ze sa v kazdej aplikacii kde som to skusal pouzivala suborova struktura z DLNA servera. Takze napr. nebola moznost si nejako rozumne vytvorit hudobnu kniznicu, roztiredit do zanrov a pod.

Však ono je taky ze všeho nejlepší si udělat v knihovně pořádek na úrovni adresářové struktury. Když si uděláš strukturu pomocí indexace v nějakém softwaru, tak při přechodu na jiný systém můžeš mít problém tu strukturu přenést. Adresářové struktuře rozumí snad každý systém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 15:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
cervik s tou adresárovou štruktúrou máte pravdu. No to, akým spôsobom sa obsah z daného servera zobrazuje, záleží len od implementácie rozhrania daného zariadenia/aplikácie. Zoberte si PLEX, ten to zobrazuje inak...


No prave. Posielal som reakciu z toho fora, kde sa dotycny pyta, preco nemoze Plex aplikacia fungovat tak ako aplikacie tretich stran a posielat cez DLNA. Ona len streamuje (DLNA server je NAS, DLNA renderer je telefon a dalej to ide cez stremovanie obsahu cez wifi/bluetooth/airplay).
Ale ano, ak by plex dokazal posielat z DLNA servera rovno na DLNA renderer, tak by to bolo presne to co potrebujem - pretoze vie aj subory spracovat. V mojom pripade si pekne poradi z iTunes kniznicou ktoru mam na NAS a vyuzivam ju v kazdom zariadeni doma (iMac, tablety, telefony)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 15:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
cerwik napísal:
Ja som si nic cez DLNA nespustal, pretoze mi vadilo, ze sa v kazdej aplikacii kde som to skusal pouzivala suborova struktura z DLNA servera. Takze napr. nebola moznost si nejako rozumne vytvorit hudobnu kniznicu, roztiredit do zanrov a pod.

Však ono je taky ze všeho nejlepší si udělat v knihovně pořádek na úrovni adresářové struktury. Když si uděláš strukturu pomocí indexace v nějakém softwaru, tak při přechodu na jiný systém můžeš mít problém tu strukturu přenést. Adresářové struktuře rozumí snad každý systém.


Indexacia softverom je samozrejme nedokonala. To robia zvacsa tie aplikacie ako Plex a pod. Snazia sa to nejako utriedit no vzdy je tam problem a nieco tam lieta. Stale je to ale len softverove triedenie. Fyzicke plex a pododbne aplikacie nedokazu. A samozrejme pri zmene sofveru je problem.

iTunes hardverovo roztriedi hudbu do adresarov (Artist/Albums/Tracks) a zaroven vytvara softverove triedenie nad tym.
No Apple nema pre iTunes ziadnu aplikaciu na streamovanie na sposob Plex a pod. Preto som nuteny spustat Plex. Takze sa to uz trochu mota Smile. No zdroj je stale itunes kniznica, s ktorou si plex rozumie tak na 95 percent.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 09:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
cerwik napísal:
matulo_g napísal:
S Chromecast-om to funguje presne tak, ze muzika hra aj po vypnuti telefonu/tabletu, s ktorym sa iba ovlada.

Dokonca ho (Chromecast) mozem ovladat iba hlasom cez Google Home Mini.

Martin


Ale asi zalezi od aplikacie nie? Pretoze pochybujem ze Plex aplikacia na telefone bude cez chromecast fungovat inak ako cez apple tv.


Chromecast podporuje aj PLEX, takze musi fungovat tak, ako som pisal predtym.

https://store.google.com/us/product/chromecast_audio_apps

Martin


Mas pravdu. Vcera som skusal PLEX aplikaciu a moznost ovladat (a nie streamovat) sa mi objavi len ak mam PLEX aplikaciu spustenu na apple tv. Dokonca musi byt aktivna, nie len spustena na pozadi. CO neni moc stastne riesenie ale OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 11:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

cerwik napísal:

iTunes hardverovo roztriedi hudbu do adresarov (Artist/Albums/Tracks) a zaroven vytvara softverove triedenie nad tym.
No Apple nema pre iTunes ziadnu aplikaciu na streamovanie na sposob Plex a pod. Preto som nuteny spustat Plex. Takze sa to uz trochu mota Smile. No zdroj je stale itunes kniznica, s ktorou si plex rozumie tak na 95 percent.


A skusal si aj iTunes Remote?
https://itunes.apple.com/us/app/itunes-remote/id284417350?mt=8

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 11:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
cerwik napísal:

iTunes hardverovo roztriedi hudbu do adresarov (Artist/Albums/Tracks) a zaroven vytvara softverove triedenie nad tym.
No Apple nema pre iTunes ziadnu aplikaciu na streamovanie na sposob Plex a pod. Preto som nuteny spustat Plex. Takze sa to uz trochu mota Smile. No zdroj je stale itunes kniznica, s ktorou si plex rozumie tak na 95 percent.


A skusal si aj iTunes Remote?
https://itunes.apple.com/us/app/itunes-remote/id284417350?mt=8

Martin


Ten pouzivam. No aplikacia iTunes na Apple TV (Vola sa Music) je primarne urcena pre Apple Music. Aplikacia Computers na Apple TV je urcena na spustanie hudby zdielanej z PC, kde bezi iTunes. Ale iTunes na NAS nepodporuje zdielanie tak ako na PC. Takze musis pouzit aplikaciu tretich stran (Plex, Infuse, VLC, ...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj08
Nádejný hifista


Založený: 24 december 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: Št január 10, 2019 19:49:01    Predmet: a DS audio??? (DS video) Odpovedať s citátom

...ja to pouzivam na ipade, zadam antenu rock a ipad vypnem...jj. na zosiku Hegel, ktory nema vlastnu appku na stream.....laboroval som s tym tiez...kym som na Synology v zozname zariadeni (Kompatibilita DMA) neupravil slozku "Hegel" na "Apple - media connect".. skusil by som nieco tam este na tvojom mieste.....dovtedy som musel pouzivat air play....apple je super!!!
...pri prehravani hudby zp Synology v appke DS audio len tuknes na ajfoniku na "maly televizorik" Smile a vyberies namiesto airplay dlna....a ides Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Pi január 11, 2019 23:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
cerwik napísal:

iTunes hardverovo roztriedi hudbu do adresarov (Artist/Albums/Tracks) a zaroven vytvara softverove triedenie nad tym.
No Apple nema pre iTunes ziadnu aplikaciu na streamovanie na sposob Plex a pod. Preto som nuteny spustat Plex. Takze sa to uz trochu mota Smile. No zdroj je stale itunes kniznica, s ktorou si plex rozumie tak na 95 percent.


A skusal si aj iTunes Remote?
https://itunes.apple.com/us/app/itunes-remote/id284417350?mt=8

Martin


Pred tym som ti napisal hlupost. Zle som si precital nazov apky Smile.
iTunes Remote som pouzival davnejsie. No teraz som sa s tym este trochu pohral a je to super.

V podstate kniznicu mam spravenu v PLEXe (pekne usporiadanu rovnako ako v iTunes, iTunes server na NAS) a mozem ju ovladat cez telefon aplikaciou PLEX, iTunes Remote a cez nativne ovladanie hudby v control center. Dokonca to viem krasne ovladat aj cez iTunes na macu. Krasa. Presne to co som potreboval a kedze su to apky applu, tak to funguje !!!. Plex samozrejme nie je Apple Wink

Skusal som aj Allcast a Allcast TV - DLNA a to je uplne niekde inde. Pomale, adresarova struktura. V dnesnej dobe uz pre na nepouzitelna.

juraj08 napísal:

...pri prehravani hudby zp Synology v appke DS audio len tuknes na ajfoniku na "maly televizorik" Smile a vyberies namiesto airplay dlna....a ides Smile


Skusal som DS player a pod malym televizorikom nemam apple TV a nerozumiem preco. Cez PLEX apku mi vyhlada vsetko (aj TV LG aj Apple TV) :



IMG_1636EB672638-1.jpeg
 Description:
 Filesize:  73.6 KB
 Viewed:  119 Time(s)

IMG_1636EB672638-1.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj08
Nádejný hifista


Založený: 24 december 2008
Príspevky: 55

PríspevokZaslal: So január 12, 2019 19:32:52    Predmet: hmm Odpovedať s citátom

pozrel by som este tu kompatibilitu DMA...nieco tam pomenit a vyskusat...len toto mozem poradit z vlastnej skusenosti....drzim palce
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist