Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Unikátní topologie výkonového zesilovače

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 14:15:49    Predmet: Unikátní topologie výkonového zesilovače Odpovedať s citátom

Doporučuji k prostudování tuto diplomovou práci:
https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/9190/1/Realizace%20a%20overeni%20unikatni%20topologie%20analogoveho%20vykonoveho%20zesilovace.pdf

Dovolím si citovat ze závěru:
Při oživování jsem narazil na několik problémů, které jsem postupně odstraňoval. Díky zkratu na desce došlo ke zničení několika tranzistorů na zesilovači. Po odstranění zkratu a výměně zničených tranzistorů jsem již desku oživil. Na výstupu však byla přítomna stejnosměrná složka. Zesilovač byl nestabilní a docházelo k jeho oscilaci. Pro odstranění oscilace jsem postupně zvyšoval hodnoty vazebních kondenzátorů C7 a C8 až do velikosti 300pF. I přes tuto hodnotu však docházelo k oscilaci zesilovače. Nastavením správné polohy potenciometru se podařilo snížit velikost stejnosměrné složky na výstupu. Ovšem tato stejnosměrná složka byla stále příliš velká, aby bylo možné provést měření pomocí měřicího přístroje audio precision, který má povolenou maximální velikost stejnosměrné složky do 100 mV. Při měření by tedy mohlo dojít k poškození měřicího přístroje.
Realizovaný vzorek nelze v praxi bez dalších úprav, které povedou k jeho stabilizaci a odstranění stejnosměrné složky použít. Jelikož se nepodařilo zamezit kmitání zesilovače a odstranit přítomnost stejnosměrné složky na výstupu, abych mohl na unikátní topologii provést měření základních charakteristických parametrů a porovnat je s ostatními zesilovači....

Co myslíte, dostal ten člověk za takovou práci diplom ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 14:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme. Možno ho opravil alebo dalej opravuje a upravuje zosilnovače najlepšie tie čo lacno poskupuje vyhorené za šrotovu cenu a potom je ta unikatna topologia na bazoši. Skoro všade kde sa pozrieš. Very Happy Nebude sám.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Sarkazmus
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2018 14:43:26    Predmet: Odpovedať s citátom

od oponenta dostal za "dobre" ... https://dspace5.zcu.cz/bitstream/11025/9190/3/053473_oponent.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrh
Hifi obsluha


Založený: 12 august 2013
Príspevky: 48
Bydlisko: Prague

PríspevokZaslal: Po august 20, 2018 14:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi před cca 15 lety jsem občas dělal oponenta diplomových prací, nejlépe těch, kde to bylo s realizací funkčního vzorku. Někdy mi jich fakt bylo líto, ale "nevyhověl" jsem nedal ani jednomu. Hodnotí se snaha, schopnost pracovat s literaturou, také formální stránka. A v nezávazném pokecu u piva poznáš, co v dotyčném je.
_________________
RPi - hifiberry - Bang & Olufsen Beocenter 9000 - B&W Matrix 802
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist