Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Náhrada za AKG K530
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 14:56:28    Predmet: Náhrada za AKG K530 Odpovedať s citátom

Zdravím,

keďže mi pes zošrotoval tieto slúchadlá a nové ich asi už nezoženiem, potreboval by som nájsť adekvátnu náhradu. Používam ich výhradne na PC (drvivá väčšina hranie hier a potom menej na počúvanie hudby - 90% extrémny metal). Zvukovka je nejaká od Soundblaster (upresním keď prídem domov).

Kedysi som na ne prechádzal z KOSS SB45 a pam§tám si, že som zrazu počul v hrách veci, ktoré som na Kossoch nepočul. Teraz mám dočasnú náhradu nejaké Steelseries (tiež headset), ale zvuk je neporovnateľne horší oproti K530. Navyše aj priestorový zvuk v hrách bol prekvapivo lepší na K530.

Čiže mám jasno v tom, že nechcem "herné" sluchátka. Proste K530 mi vyhovovali vo všetkých smeroch

- veľké a pohodlné náušníky
- ľahká konštrukcia, netlačí ani po dlhých hodinách
- polo-otvorená konštrukcia mi vyhovuje asi viac ako uzatvorená - mám pocit väčšej priestorovosti ale zároveň basy sú stále dosť výrazné (aspoň čo si pamätám, keď som skúšal nejaké otvorené)

Prosím nasmerujte ma nejakým smerom, pretože sa absolútne nevyznám. Kvalita zvuku by mala byť aspoň na úrovni K530. Cena okolo 100€. Cenový strop 130€. Zbehol by som si ich vypočuť niekde v BA a vyberiem na mieste v obchode. Vopred vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 15:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží co myslíš pod pojmem extrémní metal. Každopádně určitá minimální rozumná kvalita reprodukce vyžaduje i určitou investici. Velice slušnou kvalitu a zcela nepřekonatelný poměr cena a výkon nabízí Fostex T50RP Mk3. Nevýhodou je nutnost sluchatkového zesilovače s vysokým výkonem. Do dané ceny se tedy nevlezeš ale pokud přidáš tak nic výhodnějšího prostě koupit nelze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 19:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Pod extrémnym metalom mám na mysli napr. Infant Annihilator, The Black Dahlia Murder, Acrania, Vulvodynia, Slaughter to Prevail ...

Rozumnú kvalitu za rozumnú cenu pre mňa predstavovali tie AKG K530 (asi 7 rokov dozadu ma vyšli okolo 100€ v Notape). Od toho som sa chcel odraziť (preto aj ten finančný limit) a spýtať sa Vás, ktorí tomu rozumejú, pretože horšie sluchátka už nechcem.

Ak bude nutné limit zvýšiť, tak ho zvýšim, ale zaujímalo by ma, či sú na trhu sluchátka v cene 100-130€, ktoré by ma mohli uspokojiť? V obchode si ich určite porovnám aj s drahšími (napr. Fostex, ktoré si spomenul). Ak to bude mať pre moje uši význam, určite zainvestujem viac.

K tým Fostexom - čo znamená nutnosť sluchátkového zosilovača? Súvisí to nejak s impedanciou? Zvukovú kartu mám SounBlaster Z. Bude na ne stačiť?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 22:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

... sluchátka na extrémny metal? ... Hmmm ... no to by asi bolo fakt najlepšie vyskúšať si rôzne možnosti osobne tu:
http://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/4-Kontakt

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 22:31:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takto .. sluchátka používam len na PC .. a pri ňom väčšinou hrám hry a keď nie, tak počúvam hudbu .. ale to je tak asi 20-40% z času, ktorý pri PC strávim .. ako kedy .. primárne teda hry
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne marec 19, 2017 23:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu som si prešiel tunajšie diskusie (aj keď asi nie veľmi aktuálne) a celkom sa mi pozdávajú Bayerdynamic DT 990 Pro 250Ohm. Nieje to už ale priveľká impedancia na zvukovú kartu v PC?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 07:04:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak mas Asus Xonar Essence, tak nie. Bezna onboard zvukovka ich ale neutiahne. Vyrabaju sa vsak modely aj s inymi impedanciami. Edition je dostupny ako 32ohm, 250ohm a 600ohm.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 08:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

O tých Edition som nevedel. Tie Ohmy sú u nich nastaviteľné, alebo sú to jednotlivé verzie?

Zvukovku mám Soun Blaster Z. O jej sluchátkovom výstupe sa píše, že zvládne štúdiové sluchátka do 600 Ohmov .. to by mohlo stačiť na tie Pro .. teoreticky ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 08:32:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten Soundblaster by ich mohol utiahnut. Tie edition su tri rozne verzie.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 09:20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si pod stromček ako náhradu za K 530ky kúpil tieto: https://sluchadla.heureka.sk/yamaha-hph-mt220/?gclid=COisvenR5NICFVYz0wodVqgPiQ a som velmi spokojný - určite som si polepšil.
Tento model sa už asi prestal vyrábať a dopredáva sa za celkom zaujímavú sumu (pokial viem tak sa pôvodne predával za nejakých + - 200 eur).
Nakolko sú vhodné na nejaký besný metal neviem posúdiť, skúšal som iba Metalicu - St. Anger. Hrať to hralo, ale nejaký hlboký zážitok som z toho nemal (ale ten by som nemal pri tomto type hudby asi nikdy a v ničom, čo ale neznamená že si to občas nepustím Smile ).
Asi by bolo dobré upozorniť že tie Yamahy nie sú extra nabasované a hlavne chcú nejaký čas na rozohranie - po nejakých dvoch týždňoch sa v mnohých parametroch dosť zlepšili (bas, priestorovosť a pod.). Inak sú lahko vybuditelné, takže nemal by byť problém ani pri počítači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 11:05:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok, vďaka za tipy. Trocha som prelúskal internet a zatiaľ širší výber vyzerá takto:

Yamaha HPH-MT220
Sennheiser HD 558
Sennheiser HD 518
AKG K 612 PRO
Audio-Technica ATH-AD500X
Beyerdynamic DT 990 Pro
Beyerdynamic DT 990 250 Ohm
Fostex T50RPmk3

Čiže dosť široké spektrum cenovo medzi cca 80-160€


Naposledy upravil Taurus84 dňa Po marec 20, 2017 16:17:51, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 11:30:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Sennheiser 558 modifikovane na 598 mam a pocuvam podobnu hudbu ako ty...a som max.spokojny. Idea Som z Ba...ak to mas blizko, tak zober laptop, zastav sa a vyskusaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 11:42:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za ponuku, zvážim, ak by som ich nevedel vyskúšať v shope.
Do zoznamu som pridal ešte AKG K 612 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
staffy
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Brno, občas Zvolen(SR)

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 15:41:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som šiel z AKG K530 na K240MKII (teraz ich má priateľka). Neodporúčal by som ich (mikroprasklinky v plaste), za 100€ radšej niečo iné. Ešte jedna vec, K530 boli uzavreté, aby si teraz nebol prekvapený prípadne aby si nerušil okolie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 16:18:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za upozornenie. S tým by ale nemal byť problém, keďže som v izbe pri počúvaní zatvorený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 16:51:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Finálny širší výber vyzerá asi takto:

Yamaha HPH-MT220
Sennheiser HD 558
Sennheiser HD 518
AKG K 612 PRO
AKG K 701
Audio-Technica ATH-AD500X
Beyerdynamic DT 990 Pro
Beyerdynamic DT 990 250 Ohm
Fostex T50RPmk3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 17:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tie Yamaha by som vylúčil, keďže ich tu nemám kde porovnať s inými.

V súvislosti so Sennheisermi som čítal o praskaní mostíka. Je to ešte aktuálne? Alebo to robila len nejaká prvá revízia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Po marec 20, 2017 21:22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.ba napísal:
Sennheiser 558 modifikovane na 598 mam a pocuvam podobnu hudbu ako ty...a som max.spokojny. Idea Som z Ba...ak to mas blizko, tak zober laptop, zastav sa a vyskusaj.


Práve som sa dočítal o tom mode. Používal si ich aj pred tým modom? Píše sa o nich, že nemajú príliš výrazné basy, ktoré by mali ešte viac ustúpiť do pozadia práve po tom mode (na druhej strane sa má zlepšiť priestorovosť). Vieš to porovnať - pred a po?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 00:07:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Basy maju az velmi vyrazne...kde sa to pise, ze nemaju? Rolling Eyes

Pred 558 som mal 518 a tie mali biedne basy. Na 558 som vyhodil tie paskove "kurvitka" hned po kupe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 07:24:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som to pochopil z recenzií presne naopak - že 518-ky majú mohutnejšie basy na úkor priestorového podania v porovnaní s 558-kami Smile

A čo hovoríš na tú plastovú konštrukciu po rokoch? Prasklinky, vŕzganie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ythren
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2016
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 09:25:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám audio-technica ath-a900x a na metál jako dělané, jsem s nimi velmi spokojen.
lehkou výhopdu audiotechniky je to že kouíš na ebay za 1/3 ceny co tady od japonce, jelikož na svém trhu si to prodávají za třetinovou cenu.
každopádně nevím jak dobré budou třeba ty pětistovky ale můžu si je zkusit, má je kámoš

otevřená sluchátka moc neber (aspoň teda od audiotechniky) budeš zklamán absencí basů, což pro tenhle žánr je kritické


Naposledy upravil ythren dňa Ut marec 21, 2017 16:08:05, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 09:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Taurus84 napísal:
Ja som to pochopil z recenzií presne naopak - že 518-ky majú mohutnejšie basy na úkor priestorového podania v porovnaní s 558-kami Smile

A čo hovoríš na tú plastovú konštrukciu po rokoch? Prasklinky, vŕzganie?


Kedze 518 mali slabe basy, tak som kupil 558 a som spokojny. Problemy s prasklinami mali starsie 555...558 maju asi uz iny material.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ythren
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2016
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 11:23:27    Predmet: Odpovedať s citátom

tak teď poslochám kamarádovi Audio-Technica ATH-T500 a není to věru zlé ma metály se to dá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 11:27:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidej si do výběru ještě Grado SR60 nebo SR80, na moderní hudbu si je mnozí nemůžou vynachválit. AKG K612, mají-li podobnou zvukovou charakteristiku jako K701, bych naopak na rock/metal nebral.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 12:29:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ok díky hoši za info.

Sennheiser HD 558
Grado Prestige SR 60
Grado Prestige SR80
AKG K 612 PRO
AKG K 701
Audio-Technica ATH-AD500X
Beyerdynamic DT 990 Pro
Beyerdynamic DT 990 250 Ohm
Fostex T50RPmk3
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 12:33:46    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW pozri sem

https://hudba.bazos.sk/inzerat/71195793/Sennheiser-HD-558.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
staffy
Nádejný hifista


Založený: 19 november 2011
Príspevky: 90
Bydlisko: Brno, občas Zvolen(SR)

PríspevokZaslal: Ut marec 21, 2017 15:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesúhlasím s tým, že otvorené na metal nie. Ja mám K 7xx (K 712 Pro) a teda basov majú požehnanie. K 701 na metal ale určite nie, K 612 majú viac basov. Za mna Beyery alebo AT. Beyery mám zafixované z recenzií ako jedny z najlepších (pomer cena/zvuk), Grado som nemal nikdy dáko v merku. Senny sa taktiež veľa používajú.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Taurus84
Hifi obsluha


Založený: 19 marec 2017
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: St marec 22, 2017 22:47:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky vlado.ba, ale radšej by som kúpil nové.

Pri brúzdaní po nete som narazil na celkom zaujímavý web. Obsahuje nahrávky reprodukcie hudby z konkrétnych slúchadiel. Na koľko je to dôveryhodné neviem. Určite to budú skreslovať aj sluchátka cez ktoré sa to počúva, ale pre porovnanie je fakt super. Škoda len, že tam niesú všetky slúchadlá. Vytvoril som playlist z tých, ktoré tam sú

https://soundcloud.com/taurus84-172448740/sets/nove-sluchadla/s-t8ctH

Z toho čo som si zatiaľ vypočul:

Na konci stopy, niečo čo sa približuje metalu - najlepšie to znie prekvapivo na zatvorených DT770 Pro32. Ďalej 880 Pro250 a 880 250. Všetky AKG a Senny mi prišli o ničom.

Na začiatku stopy - klasika .. tam opäť dominovali Beyerdynamics. Tentokrát sa mi zdá, že to lepšie znie na 880 Pro250, skoro rovnako aj na 880 600 a 3.miesto by som dal 770 Pro32. Z ostatných trocha vyčnieva HD 598. Potom je to už opäť slabšie u ostatných.

Čo poviete vy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St marec 22, 2017 23:32:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že si ma celkom pobavil, porovnávať nahratú klasiku,..., a metal. Nie je lepšie zobrať to čo počúvaš a vypočuť si to v reále? Na čom si to počúval? To predsa skreslí celý výsledok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št marec 23, 2017 01:04:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Taurus myslim, ze citanie recenzii po internete a virtualne hladanie informacii ta iba zblbne...ktore si uz pocul aj realne ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist