Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Aragorn
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Po september 17, 2018 07:12:49    Predmet: Aragorn Odpovedať s citátom

Vážení, rád bych oživil projekt Aragorn - lépe, více, radostněji. Bohužel nemám peníze ani výrobní návaznost na to, abych se do toho pustil sám. Našel by se nějaký dobře situovaný nadšenec, který by to zainvestoval ?

Základní koncept je - větší třípásmovka (cca 80 litrů, urostlý polosloup), basy Eton, středy Audiotechnology, výšky AMT Mundorf. Dražší repráky asi existují, lepší ale nebudou. Takhle by to vycházelo odhadem na 60 000 v reprácích, součástky do výhybky Jantzen by ovšem taky něco stály. Možná by se podařila i nějaká komerční návaznost, ale od toho si zas tak moc neslibuju. Pokud by z toho nebyl kšeft, nic bych za to nechtěl a klidně bych to s jistými omezeními pustil mezi lidi, možná by se ale prodávala hotová výhybka, to bych bastlířům radši nesvěřoval.

Případně by se mohlo uvažovat i o rozšíření na kino.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Po september 17, 2018 07:26:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohouši, požádáš o spolupráci taky nějakýho dobrýho dyzajnéra ? To je totiž to jediný co neumíš, skvostnej zvuk ale prdelní vzhled, sorry...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Po september 17, 2018 20:27:19    Predmet: Re: Aragorn Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Vážení, rád bych oživil projekt Aragorn - lépe, více, radostněji. Bohužel nemám peníze ani výrobní návaznost na to, abych se do toho pustil sám. Našel by se nějaký dobře situovaný nadšenec, který by to zainvestoval ?

Základní koncept je - větší třípásmovka (cca 80 litrů, urostlý polosloup), basy Eton, středy Audiotechnology, výšky AMT Mundorf. Dražší repráky asi existují, lepší ale nebudou. Takhle by to vycházelo odhadem na 60 000 v reprácích, součástky do výhybky Jantzen by ovšem taky něco stály. Možná by se podařila i nějaká komerční návaznost, ale od toho si zas tak moc neslibuju. Pokud by z toho nebyl kšeft, nic bych za to nechtěl a klidně bych to s jistými omezeními pustil mezi lidi, možná by se ale prodávala hotová výhybka, to bych bastlířům radši nesvěřoval.

Případně by se mohlo uvažovat i o rozšíření na kino.


Vyzera to na zaujimavy spickovy projekt, no obavam sa, ze okruh zaujemcov bude maly - nadsenci by sa asi nasli, no asi nebudu dobre situovani...

Drzim palce Aragornu 2. Smile

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 09:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi se to úplně nesluší, ale zároveň nevidím důvod se obyčejně nezeptat. V čem má spočívat za 60 tisíc jen za repráky příslib vyšší kvality, než třebas u těchto beden: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25743&start=0, kde vychází komplet materiál okolo 35, když se člověk podívá na ta měření? Tedy aspoň nesměle předpokládám, že by to za ty prachy něco víc nabídnout mohlo nebo i mělo. Jen mi není úplně jasné, co.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 19:20:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení, mám takovej dojem, že váš cenovej kalkul ustrnul na době před cca dvaceti roky - tehdy byl průměrnej plat cca desítku, dnes už je to čtyřikrát tolik, řada z vás má ještě výrazně víc, tak se podle toho řiďte...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 19:46:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Dvě poznámky:

Existuje takový parametr, který se nazývá cena/výkon. A ten je zajímavý bez ohledu na absolutní cenovou kategorii výrobku a zcela bez ohledu na úroveň platů.

No a potom takový bonmot. Nejlíp se vychovávají cizí děti a utrácejí cizí peníze.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 20:01:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo prostě jen někdo razí za každou cenu svůj koncept pod rouškou "pravdy".
Seriózní by bylo počkat na dokončení projektu a pak provést srovnání, nejen měření, ale i poslechové. A i tak by nedávalo smysl se ohánět cenou měničů. Co je MaBatovi do toho???

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 20:53:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Není mi do toho nic, zajímá mě to čistě technicky, protože taky stavím bedny. A zajímat by to mohlo IMHO každého, kdo nějakou stavbu zvažuje. Tak se uklidni. Byla to obyčejná otázka, položená autorovi, protože mě jeho pohled zajímá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 21:04:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedze tento projekt zda sa caka este na investora, tak trosku odbocim.

Jedno, resp. dokonca dve stvorpasma s AMT sa chystaju tuto:
- https://www.facebook.com/115845668579591/photos/a.161925567304934/1137785769718904/
- https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1041172962713519&id=115845668579591

Snad uz coskoro...


Naposledy upravil miero dňa Ut október 02, 2018 21:13:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 21:13:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já bych také rád znal odpověď. Jen čistě ze zvědavosti, protože 60k za repráky stejně nedám. Asi to bude i tím, že do zaměstnání nechodím, tak tam žádný plat nedostávám Very Happy Tím je dané i to, že v tomto projektu nemůžu fungovat ani jako investor. Maximálně bych se mohl podílet na výrobě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut október 02, 2018 21:38:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak když už tu padlo něco o serióznosti a počkání si na poslechové hodnocení, sice úplně od věci, ale to pak vypadá takhle?

PMA o Aragornech napísal:
Slyšel jsem je v kině i u Boba doma a jsou to fajn povedené bedny.

velky bobo o Aragornech napísal:
Hraje to všechno a všude, v Brně jsme s tím uhráli kino.

PMA o Aragornech napísal:
Zatímco ACR v té velké místnosti v pohodě hrály, tak Aragorny byly utopené a k ničemu.

Laughing Hm, hodnotné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jiri
Hifista - pokročilec


Založený: 01 apríl 2007
Príspevky: 291

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 10:32:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud si pamatuji tak Aragorn mk1 měl keramickou kalotu, střed od Morel a Eton basák. Takže Aragorn mk2 bude prakticky úplně jiné osazení (jen Eton na bas zůstane). Držím palce ať se najde sponzor a vyrobí se TOP reprosoustavy Made in Czech.
_________________
..but the best of anything is never inexpensive.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 18:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem před soudem, takže obhajovat se nebudu, navíc nevím, co je ACR. Nápad na návrat Aragorna nevzešel ode mne a odhad ceny (nejen repra, ale veškerý materiál bez bedny, tady jsem byl trochu nepřesný) vychází z předprůzkumu na webu, kdy mi vyšlo cca 2000 EUR bez dopravy. Je možné, že by to nakonec byl jen návod a ať si s tím dělá kdo chce co umí. Investor pro začátek by profinancoval vývoj a pokud by se to chytlo, dostal by pravděpodobně něco zpátky. Ale to jsou zatím jen úvahy. Jen tak mimochodem, když se vyvíjel Aragorn, tak náklady na vývoj byly suma sumárum kolem 400 000, poněvadž se nakupovaly repráky, které se po odzkoušení nakonec nepoužily. SP je uzavřený komerční projekt, který se nebude publikovat, z toho už jsem vyrostl.

Bedny jsou velmi vděčné téma pro bastlíře, dělá je každý kdo má díru do prdele a dopadá to podle toho. Sám bych si docela rád udělal bedny se zvukovody, jen proto, abych si vyzkoušel, kam se až dá rozumnými prostředky jít, a taky aby vznikly výkonové bedny pro varhany. Nebyly by to ovšem dvoupásmovky a bohužel třebas použitelný basák vyjde na cca 13 000 kKč. Objem minimálně 250 litrů. Kdyby chtěl někdo profinancovat tohle, jsem k dispozici. Ale na nějakých třicet litrů za pár, což tu někdo předhazuje, ať samozřejmě rovnou zapomene. Inspiroval mne MaBat, kterého si velice vážím, ale rovnou říkám, že 1,4" driver bych tam nedal ani omylem - po zkušenostech, které jsem už získal na obdobném projektu.

BTW, Aragorn by lepší design určitě snesl, ale z leštěného šutru by to rozhodně nebylo. Klavírní lak už jsme vyzkoušeli a nebylo to špatné. Pokud někdo chce vidět opravdu "špičkový design", ať se podívá na Daniel Hertz - má to doma např. premiér Medvěděv.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 19:40:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Já pořád věřím, že všechny 1,4" drivery nejsou špatné. Bohužel projekt Tritonia se vleče, podle všeho kvůli jakýmsi komerčním čtyřpásmům zdejší provenience Smile

Naposledy upravil MaBat dňa St október 03, 2018 19:41:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 19:41:13    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo: A odpověď na otázku? "V čem má spočívat za 60 tisíc jen za repráky příslib vyšší kvality, než třebas u těchto beden ......" tedy například STH12 s cca třetinovým rozpočtem? Nechci do toho šťourat, ale rád bych tu odpověď znal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 20:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
...navíc nevím, co je ACR.
Zřejmě ACR Isostatic RP 400.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 20:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený: Já myslím, že už to zaznělo. Větu "Sám bych si docela rád udělal bedny se zvukovody, jen proto, abych si vyzkoušel, kam se až dá rozumnými prostředky jít" chápu tak, že je to otevřené. A že tady ty vybrané (jistě dobré) repráky a další věci prostě stojí, co stojí.

Akorát si teď připadám jako nějakej apoštol Laughing


Naposledy upravil MaBat dňa St október 03, 2018 20:51:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 20:51:37    Predmet: Odpovedať s citátom

K Aragornům:

Variantu "MK1" jsem měl možnost slyšet na BP 2007. S tím Accutonem na vejškách, AT středem a Etonem na basech. Musím přiznat, že v té kubatuře sálu to tehdy bylo výkonově tak tak jestli se dobře pamatuju, byla tam na basech 10/11". Potom se pustily JBL 4345 (možná předtím Smile ) a ty ve mě zanechaly velký zážitek. Ačkoliv věřím tomu, že ty Aragorny by na měření byly lepší ve všech směrech, JBL se mi zdály lepší.

Čili pokud se doopravdy uskuteční něco ve smyslu "MK2", asi by to pak bylo vhodné prezentovat v lepších podmínkách. Já osobně bych ze svých financí nic takového neplatil, ta pálka jen za repro je pro mě úplně mimo. Věřím ale, že pokud by se to dokázalo prodat, kupci by byli.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 21:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

"Věřím ale, že pokud by se to dokázalo prodat, kupci by byli." Ano, tomu se dá věřit Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 21:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackRider: no byla to bedna na doma, ne na ozvučení kina. Ty 4345 by zase asi nikdo nechtěl domů, zabarvují zvuk hlavně na středech.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St október 03, 2018 23:37:46    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="BlackRider"]K Aragornům:
Variantu "MK1" jsem měl možnost slyšet na BP 2007. S tím Accutonem na vejškách, AT středem a Etonem na basech. Musím přiznat, že v té kubatuře sálu to tehdy bylo výkonově tak tak jestli se dobře pamatuju, byla tam na basech 10/11". Potom se pustily JBL 4345 (možná předtím Smile ) a ty ve mě zanechaly velký zážitek. Ačkoliv věřím tomu, že ty Aragorny by na měření byly lepší ve všech směrech, JBL se mi zdály lepší.
[quote]

Žádná MK1 nebyla, v Brně bylo něco jako laboratorní vzorek, který se ještě asi tak desetkrát předělával. Ale už v něm byly definitivní měniče, tj. výšky ETON, střed MOREL, bas ETON. Ten JBL je úplně jiná liga s o řád vyšším výkonem za poněkud jiný peníze, to to můžeš rovnou srovnat s Kramperou, ten byl bez konkurence, ovšem poté, co pan Krampera chvíli kroutil knoflíky na jisté nenápadné bedýnce.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 04:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně, máte pravdu. Osazení už si tak přesně nepamatuju. Je to pár let.

Nicméně desetipalec v poměrně velké (objemem) ozvučnici, BR laděn nízko a taky nejspíš plně vykomenzovaný baffle step... Bylo to dost na body. Souhlasím s tím, že se tehdy sorovnávalo nesrovnatelné, což zrovna nepomohlo po "marketingové" stránce. Otázka je, jak tomu lidi přistupovali, ale hádal bych, že i výše uvedené mohlo některé potenciální zájemce odradit.

Bylo tehdy vlastně zveřejněno měření vůbec? Pro spoustu lidí to může dát dost duležíté info o reprobedně. Tedy tato otázka může směřovat i do budoucna, jestli i v další variantě bude zveřejněno?

Vůbec se nesnažím narážet na to, že by jste něco dělal špatně - naopak velmi fandím, ale v dnešní době je potřeba nic nepodceňovat.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 05:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
BlackRider: no byla to bedna na doma, ne na ozvučení kina. Ty 4345 by zase asi nikdo nechtěl domů, zabarvují zvuk hlavně na středech.


BlackBerry napísal : V tom BRNE som vtedy bol a je to tak ako píše PMA ale s tým že u posluchu HIFI su pre mna najdoležitejšie stredy aby boli na moje ucho príjemné a kašlem ja na nejaku vernosť ale zase musia byť realné ako myslím farba hlasu spevačky a speváka.

Najlepšie sa to skuša na nahrávkach z produkcie SR a CR spevákov čo "poznáme" ten ich hlas .



Nech je ale zvuk kludne teplejší Love ako ma byť len čisto technický studený a škriekajuci a moc sykavkujuci Neutral No .


Naposledy upravil BlackBerry dňa Št október 04, 2018 05:21:19, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 05:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

"velky bobo"K Aragornům:
Variantu "MK1" jsem měl možnost slyšet na BP 2007. S tím Accutonem na vejškách, AT středem a Etonem na basech. Musím přiznat, že v té kubatuře sálu to tehdy bylo výkonově tak tak jestli se dobře pamatuju, byla tam na basech 10/11". Potom se pustily JBL 4345 (možná předtím Smile ) a ty ve mě zanechaly velký zážitek. Ačkoliv věřím tomu, že ty Aragorny by na měření byly lepší ve všech směrech, JBL se mi zdály lepší.
citácia:


Žádná MK1 nebyla, v Brně bylo něco jako laboratorní vzorek, který se ještě asi tak desetkrát předělával. Ale už v něm byly definitivní měniče, tj. výšky ETON, střed MOREL, bas ETON. Ten JBL je úplně jiná liga s o řád vyšším výkonem za poněkud jiný peníze, to to můžeš rovnou srovnat s Kramperou, ten byl bez konkurence, ovšem poté, co pan Krampera chvíli kroutil knoflíky na jisté nenápadné bedýnce.



Na také akcie sa nehodí kinosala a 100 x vačší počet poslucháčov ako ma byť a samozrejme reprobedne maju byť už vyladené a nie prototypy.

Pekne Vám to tam prezentoval pán Bunta z jeho bedničkami.

Bolo zaujimavé počuť aj ten rozdiel medzi zdrojom zvuku iný CDp a dalej aj výmena predzosilnovača. Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 05:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden MEGA projekt tu už bol.

Ten ANTE je nepoužitelný na bežné domáce podmienky a zvukovo teda nič moc , žiadna sláva.


..........
BlackBerry
Hifi expert

HIGH END Slovakia 2014 je tu opäť. 18. - 19.oktober 2014

Dnes konkretne ku Ante.

Mne to pripadalo uplne ale choré, zabiť konkretne zvuk Ante reprosustav za cca 160.000€ + Accuphasse cca do 60.000€...kabelážou za cca 500€.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=11230&postdays=0&postorder=asc&start=0


http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/830-ante-supersonic-one.html


......čo som ich osobne počul CD nahrávka CD Diana Krall Live in Paris č. 2, 5 a č.11 a 12. cca pred týždnom na výstave v BA-prepojené prepojavacím káblom Vincent(chýba mu brilancia , detail,atd) a aj tie reprokáble tam boli divné.
Kompletne krmené Accuphase CDp+predzosilnovač+koncák, typujem tak cca 50.000-60.000€ , zosilnovač bol udajne Acuphase P-7100 mal 120W/8 a 250W/4 ale podla mna bol aj tak málo hlavne na tie basové repráky. To keby boli 2ks http://www.accuphase.com/cat/p-7100_e.pdf a prepojené teda každý ako monoblok mohla byť iná muzika ale samozrejme použiť adekvátnu kabeláž.

To je moj osobný hifi názor.

Stredy mali síce náznak hudby ale ináč to hralo ako zo suda,a slabý bass spektrálne.Ked sme prisli bolo nam povedané že pred chílou ho vypli.Tak ho zapli a
zvuk po pol hodine hrania sa síce vylepšoval(zohrial sa zosik aj predzosik aj Cdp) ale ani po 1.hodine aj tak nič moc.) Za 160.000€ viem peniaze použiť ináč....za 60.000€ komplet v hifi miestosti akustika+omnoho lepšie reálne hrajuci kompet zvukový systém....a tých 100.000€ použijem na uplne iné učely...

..................


Potom je tu http://www.dudekaudio.com/DudekAudio_Nefertiti_3_Datasheet.pdf
tiež cenovo mimo bežný plat http://www.dudekaudio.com/ a uspory hifistu. Cool
Udajne cena 599.000 Kč.

............................

V cene cca +- 5000€ čo by cca stáli kompletne odladené tie nové Aragorn už začína byť tlačenica. Smile

Dokonca aj v reprosustavách výrobcov v CR a SR.

Ale ak by boli zvukovo aj dizajnovo kvalitné a aj vhodne odprezentované kupcov by si určite našli.
Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 06:31:53    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
váš cenovej kalkul ustrnul na době před cca dvaceti roky - tehdy byl průměrnej plat cca desítku, dnes už je to čtyřikrát tolik


Jen pro upřesnění, je to cca 31tis. hrubého

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prumerna-mzda-v-cesku-stoupla-na-rekordnich-31-851-korun/1659007

a spousta lidí (2/3)na tuto mzdu nedosáhne..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520


Naposledy upravil roberto dňa Št október 04, 2018 07:33:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 06:34:39    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
.... u posluchu HIFI su pre mna najdoležitejšie stredy aby boli na moje ucho príjemné a kašlem ja na nejaku vernosť ale zase musia byť realné ako myslím farba hlasu spevačky a speváka.....

Tá veta si trochu odporuje, nie? Aké teda stredy majú byť? Príjemné, verné, reálne? Až chceš reálne, tak musia byť verné, ale vôbec nemusia byť príjemné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 06:53:46    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
BlackBerry napísal:
.... u posluchu HIFI su pre mna najdoležitejšie stredy aby boli na moje ucho príjemné a kašlem ja na nejaku vernosť ale zase musia byť realné ako myslím farba hlasu spevačky a speváka.....

Tá veta si trochu odporuje, nie? Aké teda stredy majú byť? Príjemné, verné, reálne? Až chceš reálne, tak musia byť verné, ale vôbec nemusia byť príjemné.


Reálne prijemne na moje uši. Ak su moc sykavkovité technické tak mi vadia a aj ak su moc už medové a preteplené.
Nič si neodporuje. Very Happy

Drž sa témy o Aragorn. Cool

Kvalitná aparatura a vhodne vyladená dokáže aj zle nahravky zahrať počuvatelne.
Tie čo su excelentne nahraté zahrá špičkovo. Univerzálne ale na všetky žánre to už je vačší oriešok a problém. Na "velku muziku" potrebuješ veký objem spodného basu a aj všetko kvaltné okolo.Vždy je to o doladení všetkého okolo. A aj o akustike v miestnosti kde počuvaš.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 08:17:04    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Bedny jsou velmi vděčné téma pro bastlíře, dělá je každý kdo má díru do prdele a dopadá to podle toho. Sám bych si docela rád udělal bedny se zvukovody, jen proto, abych si vyzkoušel, kam se až dá rozumnými prostředky jít, a taky aby vznikly výkonové bedny pro varhany. Nebyly by to ovšem dvoupásmovky a bohužel třebas použitelný basák vyjde na cca 13 000 kKč. Objem minimálně 250 litrů. Kdyby chtěl někdo profinancovat tohle, jsem k dispozici. Ale na nějakých třicet litrů za pár, což tu někdo předhazuje, ať samozřejmě rovnou zapomene.

Je to trochu nefér napsané, protože se míchají menší bedny na doma, kde takové dvoupásmo nemá větší problém, s něčím velkým na úplně jiné využití. Na těch zhruba třicet litrů v materiálu to na doma a ve dvoupásmu opravdu vychází, včetně frézovaných čel se zvukovody (samotné měniče s výhybkou jsou za 18 kKč), a to tam nejsou použité žádné šitové součástky. Jinak si myslím, že zrovna Pet007, který to dělal, nepatří mezi ty, kteří mají jen díru někam... Ale snad chápu sdělení.


Naposledy upravil MaBat dňa Št október 04, 2018 08:31:00, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 04, 2018 08:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

BB
citácia:
Kvalitná aparatura a vhodne vyladená dokáže aj zle nahravky zahrať počuvatelne.

Naučí speváka spievať, naladí nástroje a odstráni kompresiu a podobne.. Blbosť. Len "kvalitne" ukáže nedostatky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist