Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla NC430/Lenco L435 antiskating

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Po január 15, 2018 16:10:13    Predmet: Tesla NC430/Lenco L435 antiskating Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych.
Zakupil som gramofon Lenco L435 co je vlastne Tesla NC430.
Po vymene kondenzatorov funguje motor ok. Avsa trapi ma antiskating. Pruzina antiskatingu vyzera byt v poriadku, ale ma snahu vracat ramienko ku okraju LP skoro v kazdej polohe ramienka, je problem aj vobec spustit hrot na zaciatku platne. Prenoska je AT 95, sila pritlaku nastavena na 20, antiskating takisto 20. Skusal som aj menej davat ale sprava sa to skoro rovnako, je tam maly rozdiel, stale sa to snazi tahat rameno von aj na zaciatku LP.
Neviete kde moze byt problem. Ked bude treba spravim video.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po január 15, 2018 17:23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Cituji:

"6) následně se nastaví antiskating - bohužel, nikde se pořádně nevysvětluje, jak se získá potřebná hodnota nastavení, ale měla by na to být deska bez drážek - nouzově se používá kotouč zrcadlového skla, na který se přenoska spustí hrotem "do záběru" a antiskating se nastaví tak, aby hrot během otáčení desky neuhýbal ani ke středu, ani od něj. Orientačně se uvádělo, že na stupnici antiskatingu by mělo být nastaveno číslo, které odpovídá svislé síle mínus 10mN - tedy pro 12mN svislé síly nastavit na číslo 2. Je to velmi hrubé a nedostačující - pro ověření funkce ale stačí. Lepší je nastavení s pomocí toho skla."

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=1127891
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 15, 2018 19:15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Chassis HC-43 som v minulosti mal a s antiscatingom nebol žiaden problém. Nastavuje sa podľa stupnice hodnota zhodná s prítlačnou silou na hrot (nič netreba odrátavať).

Predpokladám, že máš nesprávne nastavenú zvislú silu na hrot. Hmotnosť prenosky AT je iná, ako bola hmotnosť pôvodnej TESLA prenosky. Stupnica na závaží preto nezodpovedá skutočnej prítlačnej sile. Najskôr si musíš nájsť nulovú hodnotu pre novú prenosku a od tejto "nuly" potom nastaviť zvislú silu na závaží.
Napr. ak bude pri "nulovej sile" na stupnici hodnota 5, tak zvislú silu 20 mN nastavíš tak, že závažie nastavíš na hodnotu 25.

Ja som si "nulovú hodnotu" našiel tak, že antiskating som nastavil na minimum (aby mi bočne nevychyľoval prenosku), z motorčeka som zhodil remienok (bez zapnutia motorčeka sa nadá uvoľniť prenoska), aby sa tanier neotáčal, prenosku som presunul nad tanier (LP platňu) a spustil som ramienko. Otáčaním závažia som potom našiel hodnotu, pri ktorej ramienko "plávalo", teda prenoska neklesala, ani nestúpala. Hodnota na závaží v tomto stave bola potom "nulová hodnota", od ktorej som nastavoval na závaží zvislú silu. (snáď som to napísal dostatočne zrozumiteľne)

Ešte doplním: tiež je možné namiesto zhadzovania remienka vytiahnuť napájací kábel zo zásuvky. Účinok je rovnaký Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 08:25:21    Predmet: Lenco L435 antiskating Odpovedať s citátom

Tak aby som to upresnil a zosumarizoval.
-Nastavenie gramca prebehlo podla navodu a skusenosti,nieje to moj prvy gramofon
-Vyvazenie ramienka bola samozrejmost ako aj nastavenie pritlaku podla prenosky a antiskatingu
-Pristroj nebol predtym rozoberany ani upravovany,az mnou vymenene kondenzatory napajania motorceku(strasne brumel a prenasal to na tanier a do zvuku)
-Aby ste si to vedeli lepsie predstavit spravil som rano video:

https://youtu.be/lnIfYXHsu9Q

Este skusim ocistit plosku zdvihatka ramena izopropylom a aj ten koniec ramienka ktory po nej chodi.To mi poradili na inom fore Ci to tam naozaj neklze..
Dam vecer vediet a cez den pozriem co na to video hovorite.
Dakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 16:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Po pozretí videa som ešte viac presvedčený, že môj predpoklad bol správny.
To ramienko doslova "pláva", neklesá.
Pri inej hmotnosti prenosky stupnica na závaží nemôže súhlasiť, je posunutá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 17:03:08    Predmet: Antiskating Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Po pozretí videa som ešte viac presvedčený, že môj predpoklad bol správny.
To ramienko doslova "pláva", neklesá.
Pri inej hmotnosti prenosky stupnica na závaží nemôže súhlasiť, je posunutá.

Ak myslis plava ked sa pohybuje nad LP tak vtedy je dvihnute.
Vyvazene a nastavene je dobre(teda podla gramofonu).
Zvuk je ok tam problem nieje ani so skreslenim len keby sa dalo nastavit nad miesto kde chcem a spustit. Vecer odmastim ten zdvihacik a uvidime...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 17:06:30    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

earthquake napísal:
Vyvazene a nastavene je dobre(teda podla gramofonu).

Čo to konkrétne znamená "podľa gramofónu"?
Keď nastavíš závažie na nulu, ramienko nestúpa?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 19:42:37    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

MaG napísal:
earthquake napísal:
Vyvazene a nastavene je dobre(teda podla gramofonu).

Čo to konkrétne znamená "podľa gramofónu"?
Keď nastavíš závažie na nulu, ramienko nestúpa?

Myslim tym podla stupnice na ramienku. Ramienko som vyvazil a nasledne nastavil pritlak. Nie som zaciatocnik uz mam par gramcov za sebou, slo mi len o ten antiskating ci je to pri tomto modeli normalne lebo doposial som sa s tym nestretol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut január 16, 2018 20:34:14    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

Normálne to nie je, niekde je chyba. Ak niekto nevymenil pružinku pre antiscating, alebo neprestavil jej predpätie, tak bude chyba vo zvislej sile.
earthquake napísal:
Ramienko som vyvazil a nasledne nastavil pritlak.

Tomu nerozumiem, čím si "vyvažoval" ramienko? Jedno i druhé sa robí závažím. Použil si nejaké protizávažie?
Je hmotnosť prenosky AT úplne zhodná s hmotnosťou pôvodnej prenosky TESLA? To sa mi nezdá, že áno. Ak je hmotnosť iná a Ty si chcel nastaviť zvislú silu 20 mN, tak nemôžeš mať na stupnici hodnotu 20.
Antiscating musíš nastaviť podľa skutočnej zvislej sily (nie podľa hodnoty na stupnici závažia, tá sa môže odlišovať).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 06:19:58    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Normálne to nie je, niekde je chyba. Ak niekto nevymenil pružinku pre antiscating, alebo neprestavil jej predpätie, tak bude chyba vo zvislej sile.
earthquake napísal:
Ramienko som vyvazil a nasledne nastavil pritlak.

Tomu nerozumiem, čím si "vyvažoval" ramienko? Jedno i druhé sa robí závažím. Použil si nejaké protizávažie?
Je hmotnosť prenosky AT úplne zhodná s hmotnosťou pôvodnej prenosky TESLA? To sa mi nezdá, že áno. Ak je hmotnosť iná a Ty si chcel nastaviť zvislú silu 20 mN, tak nemôžeš mať na stupnici hodnotu 20.
Antiscating musíš nastaviť podľa skutočnej zvislej sily (nie podľa hodnoty na stupnici závažia, tá sa môže odlišovať).

Nejak sa nechapeme.... Normalne ako kazdom inom gramci vychylim ramienko mimo stojan,uvolnim v zdvihatku,vyvazim do vodorovnej polohy,fixnem zavazie a nastavim nulu,stale musi byt vyvazene,vratim na stojan a nastavim pritlak na zavazi podla konkretneho doporucenia prenosky,a nakoniec antiskating podla navodu gramca,vtomto pripade taka ista hodnota ako pritlak.
Taketo veci prosim uz neriesme,niesom zaciatocnik.
Vahu na pritlak nemam,cize verme zavaziu-aspon priblizne.
Ide mi o to ci sa niekto pri tomto chasis nestretol s tym problemom aky som postol na tom videu,ci je to vlastnost alebo chyba konkretneho kusu. Do pristroja nebolo zasahovane-vseky skrutky povodne zaliate farbou- az mnou pri vymene kondenzatorov napajania motora.Ale robilo to aj pred tym,cize nesposobil som to ja pri vymene kondikov.
Vcera som odmastil tu plosku ktora chodi po zdvihaciku ramienka ale nepomohlo. Nastavil som aj mensi antiskating ale pomohlo to jen trochu-vychyluje sa pomalsie.
Je zvlastne ze to ramienko taha skor v prvej polovici LP ako v tej druhej,co by malo byt opacne nie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 09:30:12    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

earthquake napísal:
Normalne ako kazdom inom gramci vychylim ramienko mimo stojan,uvolnim v zdvihatku,vyvazim do vodorovnej polohy,fixnem zavazie a nastavim nulu

Stupnica na závaží HC-43 sa nastaviť nedá. Stupnica je pevná a súhlasí pre pôvodné prenosky TESLA. Pri každej inej prenoske (s inou hmotnosťou) nulová poloha nebude na nule. Preto ak máš pri AT na stupnici závažia 20, nemáš na hrote prenosky zvislú silu 20 mN.
Ale to sa už opakujem a "chodíme dookola".
Z mojej strany snaha bola. Prajem veľa úspechov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 10:00:57    Predmet: Re: Antiskating Odpovedať s citátom

MaG napísal:
earthquake napísal:
Normalne ako kazdom inom gramci vychylim ramienko mimo stojan,uvolnim v zdvihatku,vyvazim do vodorovnej polohy,fixnem zavazie a nastavim nulu

Stupnica na závaží HC-43 sa nastaviť nedá. Stupnica je pevná a súhlasí pre pôvodné prenosky TESLA. Pri každej inej prenoske (s inou hmotnosťou) nulová poloha nebude na nule. Preto ak máš pri AT na stupnici závažia 20, nemáš na hrote prenosky zvislú silu 20 mN.
Ale to sa už opakujem a "chodíme dookola".
Z mojej strany snaha bola. Prajem veľa úspechov.

Stupnica sa neda nastavit????

Uryvok z manualu:
Uvolněte pojistku raménka (10) a přenosku vychylte mezi stojánek a okraj velkého talíře. Překlopte páčku zvedáčku (14) do přední polohy. Mírným tlakem našroubujte závaží (11) na zadní část raménka přenosky tak, aby přenoska byla v rovnováze. Raménko přenosky vráťte zpět na stojánek (obr. 2) a páčku zvedáčku překlopte zpět do zadní polohy.
Přidržte část závaží (A) a natočte stupnici závaží (B) tak, aby nula směřovala proti rysce na víku kloubu přenosky (22). Otáčením celého závaží pak nastavte požadovanou svislou sílu (obr. 4). Raménko přenosky umožňuje nastavení svislé síly v rozmezí 10 - 30 mN.
Co je na tomto nezrozumitelne???
Nechcem sa ta dotknut ale mal si naozaj dany typ chassis?[img][/img]



ramienko nc 430.jpg
 Description:
Zavazie ramienka Tesla NC 430
 Filesize:  27.84 KB
 Viewed:  113 Time(s)

ramienko nc 430.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 17:32:25    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, tak som sa niečo spätne dozvedel Very Happy
Pri chassis HC-43 som takýto postup v manuále (asi) nemal a stupnica mi nešla otáčať, ale možno som mal použiť "hrubšiu" silu.

To nastavenie "nulovej" polohy na závaží podľa návodu Ti odporúčam skombinovať s mojim postupom, pri otáčajúcom sa tanieri a bočnom vychyľovaní ramienka antiscatingom sa "nulová" poloha hľadá ťažko. Ja som používal o dosť ľahšiu prenosku Ortofon a ramienko som mierne "dovyvážil" protizávažím, takže viem, že sa s tým treba "pohrať":
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22380&highlight=hc43

Podľa Tvojho videa usudzujem, že pomer zvislej sily a bočnej sily je nesprávny. Ramienko na zdviháčiku sa pri bočnom pohybe nadnáša a doslova "pláva", ako keby prenoska bola príliš odľahčená. Takto sa prenoska u mňa nikdy nesprávala. Pri spúšťaní do drážky jemný bočný pohyb mohol nastať, ale to sa mohlo prejaviť tak o 1 - 2 mm. Prípadné zvýšenie trenia pri pohybe po zdviháčiku by neriešilo problém, len zmierňovalo dôsledky súvisiace so spúšťaním prenosky, neriešilo by chybu pri prehrávaní.

Stále si myslím, že jedna z týchto dvoch vecí je chybná. Ak si si teda istý správnou zvislou silou, chybu hľadaj v antiscatingu. Súčasný stav nevyzerá byť v poriadku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel2
Hifista


Založený: 18 máj 2007
Príspevky: 129
Bydlisko: Tábor

PríspevokZaslal: St január 17, 2018 23:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Moje NC450 se chová velmi podobně. Drive jsem myslel, že je to chyba.
Obstaral jsem si proto veskere měřící a nastavovací nacini - přesnou digitální váhu, kalibrované závaží, nastavovací desku bez drážek pro nastavení antisketingu atd. Raménko P1101 je renovované včetně vnitřní kabeláže a pečlivě seřízeno. Předpokládám že z principu kompenzace dostredné sily pri dosednuti hrotu na desku se raménko ani jinak chovat nemůže nebot při zvednuti ramenka naopak působí jen síla opačná. Jsem nyní mimo republiku, píši z mobilu a nemam přístup k pc. Pokud máš zájem poslu videa až po návratu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 05:56:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel2 napísal:
Moje NC450 se chová velmi podobně. Drive jsem myslel, že je to chyba.
Obstaral jsem si proto veskere měřící a nastavovací nacini - přesnou digitální váhu, kalibrované závaží, nastavovací desku bez drážek pro nastavení antisketingu atd. Raménko P1101 je renovované včetně vnitřní kabeláže a pečlivě seřízeno. Předpokládám že z principu kompenzace dostredné sily pri dosednuti hrotu na desku se raménko ani jinak chovat nemůže nebot při zvednuti ramenka naopak působí jen síla opačná. Jsem nyní mimo republiku, píši z mobilu a nemam přístup k pc. Pokud máš zájem poslu videa až po návratu.

Jasne ak sa ti bude dat posli. Vyzera to za niesom sam co ma "tesi".
Aj na inom fore mi pisali ze im to robi na NC 430.
Asi ako niekto pisal ze treba nalepit dispodu sani zdvihatka drsny papier alebo jemny smirgel aby to neklzalo...alebo nieco podobne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 13:12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

pánové myslím, že potíž je stejně jako u mnoha jiných teslafonů s příliš tuhým prokabelováním v oblasti kloubu. Většinou to dělá silikonová ( či jaká) bužírka. doporučuji v oblasti kloubu odpreparovat a nechat původní kablíky "holé".
tuhá bužírka jednak způsobuje, že přenoska plave, jednak ruší antiskating.
jinak 430- cítka je docela solidní gramo pro MM přenosky.
ZDAREC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist