Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

XLR
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ŠtevoG
Hifi obsluha


Založený: 31 január 2012
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Št február 08, 2018 09:10:28    Predmet: XLR Odpovedať s citátom

Zdravím,
ktorý z týchto XLR káblov by ste odporúčali na prepojenie predzosilňovača a výkonového zosilňovača v cene komponentov 1500-2500 eur.
Mám vyhliadnuté tieto: Kabelguru xlr ultra , Viabue NF-S2 , Audioquest Mackenzie ale nechám si poradiť aj iné v rozumnej cene.
Ďakujem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 12:10:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne je sympatickejší tento strieborný http://www.audiofriend.cz/propojeni/signalove-kabely/analogovy-audio-signal/oyaide-ftvs-910.html a k nemu nejaké fajnové konektory (napríklad taktiež Oyaide).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 12:53:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty vole...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 13:18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Ty vole...

... to je aká značka? ... káble s takým názvom ešte nepoznám ... daj link! Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 17:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty kráááávo !
Cena: 3.899 Kč / metr
Rolling Eyes

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 17:14:33    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at/?page_id=108

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.hifiaktiv.at.xserv08.internex.at%2F%3Fpage_id%3D108&hl=sk&langpair=auto|sk&tbb=1&ie=UTF-8

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 18:16:29    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ty kráááávo !
Cena: 3.899 Kč / metr
Rolling Eyes


To je akože veľa? Videl som omnoho drahšie, rádovo v tisíckach € Rolling Eyes
Okrem iného, taký kábel plní aj funkciu uchovávateľa hodnôt, keďže vnútorné vodiče sú z extrémne čistého striebra a z dlhodobého hľadiska drahé kovy neustále stúpajú na cene, je to aj istá forma investície. Taktiež si treba uvedomiť, že dostať sa na čistotu 99,9995% fine silver je sakra náročné a to nielen po technologickej stránke. Veď bežne sa investičné striebro predáva „len” o rýdzosti 999/1000. Samozrejme, hodnota je len druhotná pridružená funkcia takýchto káblov a drvivá väčšina ľudí zmýšľa skôr pragmaticky, ale aj z tohto hľadiska je na tom Ag o kúsoček lepšie ako Cu, pretože má lepšiu elektrickú vodivosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 18:19:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 18:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinka: Tak si cvičně spočítej, kolik Ag je v 1m takového kabelu a pak si dopočítej i cenu obsaženého stříbra. Budeš překvapený, jak levný materiál to stříbro vlastně je Smile A k té čistotě. Většinu nečistot ve stříbře bude tvořit měď a ta setinka procenta mědi, ta ti žádné problémy neudělá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 19:34:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
janusinka: Tak si cvičně spočítej, kolik Ag je v 1m takového kabelu a pak si dopočítej i cenu obsaženého stříbra. Budeš překvapený, jak levný materiál to stříbro vlastně je Smile A k té čistotě. Většinu nečistot ve stříbře bude tvořit měď a ta setinka procenta mědi, ta ti žádné problémy neudělá.


To je presne to, na čo som narážal, čisto pragmatický pohľad na vec... však kábel ako kábel, vedie to signál/elektrinu, tak prečo sa tým zapodievať? Pripomína mi to našich dôchodcov, ktorí si radšej kúpia šunku so 60%-ným podielom mäsa, lebo je predsa o pár centov lacnejšia ako tá, čo má 90% mäsa, veď šunka je len šunka Very Happy
S tou čistotou Ag si dovolím nesúhlasiť, metalurgovia by vedeli rozprávať aké obtiažne je získať už základnú Ag surovinu na ďalšie spracovanie a zušľachtenie zo striebornej rudy, veď koniec koncov preto tá cena za túto komoditu na trhu. A k tým stotinkám... no skús povedať šprintérovi na 100 metrov, že na stotinkách nezáleži, asi by ťa niekam kopol Very Happy
Výroba Ag o čistote 99,9995% je veľmi komplikovaná, zdĺhavá a finančne nákladná, pretože musí prejsť množstvom výrobných procesov, takže cena toho kábla mi príde adekvátna k vynaloženej práci a energii. Je mi ale jasné, že ten rozdiel tam bude minimálny, ale bude a o to ide Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 19:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Začína prázdninová nuda?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 20:13:35    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
Začína prázdninová nuda?


To by som nemohol ísť v pondelok do práce a dovoliť si kupovať také predražené krámy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 20:16:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Len si kupuj - pokiaľ tu za to ľudia berú plat (a štát dane) - je to v pohodičke Smile
Treba si spraviť radosť Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 20:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko? Tak si to kup Laughing Já naštěstí podobné postižení nemám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 20:58:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
janusinko? Tak si to kup Laughing Já naštěstí podobné postižení nemám.


Však mám, preto som to odporučil Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 22:28:34    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko napísal:
...Výroba Ag o čistote 99,9995% je veľmi komplikovaná, zdĺhavá a finančne nákladná, pretože musí prejsť množstvom výrobných procesov, takže cena toho kábla mi príde adekvátna k vynaloženej práci a energii. Je mi ale jasné, že ten rozdiel tam bude minimálny, ale bude a o to ide Wink

Abych si to ujasnil, kde bude rozdíl ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So jún 30, 2018 22:31:46    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: No přece na hned na několika účtech Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 04:55:07    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko, kde kupujes pecivo? ak mas take naroky na kable, tak predpokladam, ze za bochnik kvalitneho chleba budes ochotny dat kludne i 800 Kc -- ta dokonala cistota muky, zrnka od nejakej modernej Popolusky, rucne mlete a tisickrat preosiate s najmodernejsim nanositkom, mnohonasobne prefiltrovana voda donesena mladymi skautkami zo zdroja v Évian-les-Bains a najkvalitnejsie drozdie z laboratorii CMPG v Belgicku ... no a ta chut, to musi byt nieco! :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 05:17:50    Predmet: Odpovedať s citátom

A to hovno potom... Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 06:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
janusinko, kde kupujes pecivo? ak mas take naroky na kable, tak predpokladam, ze za bochnik kvalitneho chleba budes ochotny dat kludne i 800 Kc -- ta dokonala cistota muky, zrnka od nejakej modernej Popolusky, rucne mlete a tisickrat preosiate s najmodernejsim nanositkom, mnohonasobne prefiltrovana voda donesena mladymi skautkami zo zdroja v Évian-les-Bains a najkvalitnejsie drozdie z laboratorii CMPG v Belgicku ... no a ta chut, to musi byt nieco! Smile


Kup si kvalitnu múku ( to je naozaj iná kvalita! ) a to všetko okolo v Belgicku a tu v SR a vyskušaj upiecť z nich chleba a koláče. Very Happy
A porovnaj ak upečieš z našej.
(kámošova sestra robí v Belgicku a doniesla taku múku)

Potom zistíš ten rozdiel. Cool Embarassed Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 08:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo toto, to je potom iný zážitok! Smile
ŠtevoG
Kúp si slušný profi kábel (Sommer cable, Belden, Klotz, Proel a pod. za 2-3EUR/m) a konektory Neutrik a nerieš žiadnu exotiku za 100EUR/m. Je to blbosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 08:54:36    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
janusinko napísal:
...Výroba Ag o čistote 99,9995% je veľmi komplikovaná, zdĺhavá a finančne nákladná, pretože musí prejsť množstvom výrobných procesov, takže cena toho kábla mi príde adekvátna k vynaloženej práci a energii. Je mi ale jasné, že ten rozdiel tam bude minimálny, ale bude a o to ide Wink

Abych si to ujasnil, kde bude rozdíl ?


Ako som už písal, rozdiel bude v priechodnosti a teda lepšom vedení elektrického prúdu, a aj keď objektívne nikto žiaden rozdiel nepostrehne (pretože to by musel byť elementárna častica), fascinuje ma práve aj to najmenšie nepodstatné zlepšenie, ktoré smeruje k dokonalosti Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 09:11:04    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
janusinko, kde kupujes pecivo? ak mas take naroky na kable, tak predpokladam, ze za bochnik kvalitneho chleba budes ochotny dat kludne i 800 Kc -- ta dokonala cistota muky, zrnka od nejakej modernej Popolusky, rucne mlete a tisickrat preosiate s najmodernejsim nanositkom, mnohonasobne prefiltrovana voda donesena mladymi skautkami zo zdroja v Évian-les-Bains a najkvalitnejsie drozdie z laboratorii CMPG v Belgicku ... no a ta chut, to musi byt nieco! Smile


Žiaľ, nie som pekár a ani nemám nikoho, kto by mi bol ochotný niečo také upiecť (určite by som ochutnal), takže sa musím uspokojiť s francúzskymi bagetkami v našich obchodoch. A aj keď pri jedle nie som až tak náročný a nejdem do krajností, tak nekupujem chlieb a rožky v supermarketoch. Dôvod je v tomto prípade prostý, chuťovo sú bagetky rozhodne chutnejšie Rolling Eyes
To isté pri pivách, z bežne dostupných v supermarketoch kupujem len Pilsner, chuťovo je fakt niekde inde ako ostatné a najlepšie v skle, plechovky mi až tak nešmakujú Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 09:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Alebo toto, to je potom iný zážitok! Smile
ŠtevoG
Kúp si slušný profi kábel (Sommer cable, Belden, Klotz, Proel a pod. za 2-3EUR/m) a konektory Neutrik a nerieš žiadnu exotiku za 100EUR/m. Je to blbosť.


Máte tu zo mňa všetci srandu, ale ja si vážne nekupujem ani hocijaký sracák, zatiaľ sa mi najviac osvedčila trojvrstvová Zewa (a prázdna rolka sa môže kľudne spláchnuť) Rolling Eyes
Mne osobne sa konektory Neutrik vizuálne vôbec nepáčia, používajú príliš veľa plastov a tým pádom už na pohľad vyzerajú lacno, nezaujímavo, všedne... ale svoj účel určite splnia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Laughing


Len tak pomimo... všimol som si, že máš v popise chybičku: Beyerd(i)namic DT 831 Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:02:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Neutrik konektory a plasty? To si nás pobavil. Mám totiž zopár XLR od nich a že by tam bola kopa plastu, to sa mi nezdá. No ak myslíš...
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:10:34    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko napísal:
moses napísal:
Laughing


Len tak pomimo... všimol som si, že máš v popise chybičku: Beyerd(i)namic DT 831 Embarassed


No a? Druhe mam uz spravne. Ale dik za upozornenie Smile

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Neutrik konektory a plasty? To si nás pobavil. Mám totiž zopár XLR od nich a že by tam bola kopa plastu, to sa mi nezdá. No ak myslíš...


Nech sa páči http://www.neutrik.com/en/xlr/xlr-connectors/xlr-cable-connectors/ nenatrafil som ani na jeden Neutrik konektor, ktorý by nemal nejakú plastovú časť na tele. Porovnaj si to napríklad s konektormi Furutech.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

janusinko napísal:
Soaron napísal:
Neutrik konektory a plasty? To si nás pobavil. Mám totiž zopár XLR od nich a že by tam bola kopa plastu, to sa mi nezdá. No ak myslíš...


Nech sa páči http://www.neutrik.com/en/xlr/xlr-connectors/xlr-cable-connectors/ nenatrafil som ani na jeden Neutrik konektor, ktorý by nemal nejakú plastovú časť na tele. Porovnaj si to napríklad s konektormi Furutech.


Tie konektroy su standard v profi nasadeni celosvetovo. Ale maju aj ediciu so sklickami swarovski, tak mozno by Ta tie potesili viac Smile

Inak aj tie Furutechy nevyzeraju byt uplne bez plastu...


_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janusinko
Nádejný hifista


Založený: 30 júl 2012
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 10:23:27    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
janusinko napísal:
Soaron napísal:
Neutrik konektory a plasty? To si nás pobavil. Mám totiž zopár XLR od nich a že by tam bola kopa plastu, to sa mi nezdá. No ak myslíš...


Nech sa páči http://www.neutrik.com/en/xlr/xlr-connectors/xlr-cable-connectors/ nenatrafil som ani na jeden Neutrik konektor, ktorý by nemal nejakú plastovú časť na tele. Porovnaj si to napríklad s konektormi Furutech.


Tie konektroy su standard v profi nasadeni celosvetovo. Ale maju aj ediciu so sklickami swarovski, tak mozno by Ta tie potesili viac Smile


Soaron narážal konkrétne na XLR konektory, Furutech ponúka tieto konektory aj bez plastov na tele... samozrejme cena je niekde úplne inde Laughing



E38AEE01-E9D7-48A7-B245-33F5A65DBFBF.png
 Description:
 Filesize:  185.18 KB
 Viewed:  130 Time(s)

E38AEE01-E9D7-48A7-B245-33F5A65DBFBF.png




Naposledy upravil janusinko dňa Ne júl 01, 2018 10:28:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist