Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poškozený výškáč na JBL 250ti Jubilee

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 13:27:33    Predmet: Poškozený výškáč na JBL 250ti Jubilee Odpovedať s citátom

Ahoj všichni.

Poradíte mi prosím někdo, jak nejlépe řešit poškozenou titanovou membránu výškáče na JBL 250ti Jubilee?

Jde o reproduktor s označení JBL 050ti nebo 052ti.

Ideálně bych potřeboval vyměnit oba výškáče za ty stejné. Nevíte kde sehnat? Zkoušel jsem, leč neúspěšně.

Jako další možnost se mi jeví náhrada z jiných beden. Nevíte o nějaké možnosti koupě nejlépe v ČR?

Popřípadě, kdyby měl kdokoliv, kdo se v těch bednách vyzná, jakýkoliv nápad, budu moc vděčný.

Díky, MM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 13:40:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejlepší budeš mít když mi dáš svůj, hodíš tam 035Ti ze standardních dřevěných 250Ti a necháš si upravit výhybku, já budu mít oba zlaté originální a v pořádku a tobě to bude taky hrát Laughing

Myslel jsem, že mě trefí když jsem přijel po 14 dnech na chalupu a viděl jsem promáčknutou kalotu. Byl to samozřejmě ten samý viník co vždy - pan nikdo. Vysavačem mi to nešlo srovnat a rozebrat to jde jen násilím a pěkně blbě a kdo ví jestli bych to složil. Za kalotou prý je tlumící pěna, tak jsem se bál, že se to promáčklé do ní opře, ale po letech bývá zteřelá a to bude i můj případ, protože nepozuruji zvukový rozdíl mezi zdravou a tou promáčknutou kalotou, a to ani s přiloženým uchem a na nahrávkách čistých hihatek a činelů. Možná bude rozdíl ve vyzařování, ale hraje to pořád skvěle.

Teď trochu vážně, občas je k mání na ebay v Německu, tak jednou za půl roku, já ho naposledy zmeškal a byl vcelku za hubana (50€).

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 13:54:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozna zde, nebo aspon poradi:
http://reconingspeakers.com/?s=052ti&post_type=product

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 18:37:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotesim ta JBL 050ti nikde na svete nezozenies. Sledujen to uz 8 rokov, ziaden sa nevyskytol.
104h mam nahradne, aj origos reconing na le14h-1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 18:41:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Na tvojom mieste by som to reisil radikalne, namiesto 104h dat http://hificompass.com/en/speakers/measurements/bliesma/bliesma-t34a-4
A poziadat kocura o upravu vyhybky Smile Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi február 16, 2018 19:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

052Ti (stříbrná, ne zlatá) byla v Ti5000, Ti3000 a Ti1000 kteréžto jsou občas k mání, právě má ty poslední Otto ze severní Moravy v nabídce. Ale jestli jsou zaměnitelné, to nevím.

Když už úpravy, tak bych rád basák do aktivu a na všechno od 400Hz dal kaloty od ATC, ale to je taková začátečnická úvaha, technicky se o tom dohadovat neumím.

Spíš pokud to dopadne s úpravou u zakladatele vlákna, pak bych měl zájem o tu zbývající zdravou originální kalotu 050Ti. Wink

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: So február 17, 2018 06:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Malo zdokumentovany 108h-1 je kua dobry reprak, 50mm cievka, aquaplas na membane sgs mag. Obvod, 95dB citlivosdt, od 250 Hz do 1,5 kHz neviem ci najdes v sucasnosti obdobny reprak.
P.s.
Sbw 2x15nd930 -do 80 Hz - le14h-1 - 900Hz 36dB/okt xt1086 + nsd 1095 vo fuul aktive +rephase korekcia subu a vyhybky na 80 Hz je zvukovo absolutne niekde inde Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 12:40:41    Predmet: Díky Odpovedať s citátom

Díky všem za rady.

Asi použiju výškáč z nějaké Ti 1000, kteoru tím budu muste zničit.

Nemáte někdo originální tehcnbický manuál k JBL 250ti Jubilee? Pořá nevím na jisto, jalký je tam použitý výškáč... jeslti 050ti nebo 052ti...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 12:42:56    Predmet: Kalota Odpovedať s citátom

to RedBAron: není problém... ta druhá je téměř jako nová... potom můžeme domluvit prodej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Po február 19, 2018 12:55:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Je tam 050Ti

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?23095-Replacing-050-tweeters-for-JBL-250-jubilee-options

Tam najdes aj dokumentaciu ku jubilee, pripadne na slovanete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
salvet
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 47

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 18:04:53    Predmet: PORADITE? Odpovedať s citátom

- ODESLI MI VYSKOVE REPRODUKTORY
- VYMENIKL JSEM ZA NOVE
- JEDEN HRAJE SPRAVNE DRUHY NE
- TAK TEN SPATNY JSEM OPET VYMENIL ZA NOVY A TEN ZNOVU NEHRAL SPRAVNE
- VYMNENIL JSEM BOHY (LEVY ZA PRAVY) A OPET NEHRAL
- Z TOHO MI VYCHAZI ZE REPRODUKTOR VYSKOVY JE V PORADKU
- CO JINEHO JSE MOHLO STAT? --- CHYBA VE VYHYBCE--- JE MOZNE ZE PRI ENORMNE ZATEZI REPROBEDNY JSE POSKODIL REPRODUKTOR I VYHYBKA??
- CO DELAT??
DIKY MOC ZA RADY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 18:39:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Salvet : Zmerit a opravit.
Z praxe: JBL Ti10k, udajne spatny jeden vyskac. Mereni ukazalo, ze repra jsou v poradku, takze jsem hledal ve vyhybce. 4pasmova vyhybka, cekal jsem monstrum. No, v realu to bylo naopak, civecky tenkym dratem, nektere uz dost prehrate, rezistory zcernale, hodnoty nesedely, kondenzatory samy elektrolyt. No nekdo se v tom uz drive hrabal, a odborne to opravene nebylo v zadnem pripade. Zmeny rezistoru musely se sfazovanim menicu a frekvenckou slusne zamavat. Diky schematu od vyrobce jsem to dal dohromady, nastesti. No trosku tyhle legendy u me ztratily pozlatko a rikam si, kolik ruznych vintage beden bude v podobnem stavu.
Jo a hlavni problem: mezizavitovy zkrat na vycazene civce v low pass sekci horniho stredu.

Davam jen jako priklad, jak to muze v praxi vypadat.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro


Naposledy upravil Kocour dňa Ne marec 18, 2018 20:01:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 19:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocoure, my jsme ty bedny v pátek se známým přivezli, stav opravdu 1A,jako včera koupené v krámě. Oba výškáče nové, 050Ti jsou běžně k mání u JBL za 6,5k. Vyměněné závěsy basů. Kdybys chtěl juknout na lansingheritage.org na výhybky Jubilee a říct co by stálo udělat je do nova, případně upgrade, byl bych ti vděčný a asi bych do toho šel.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 19:51:13    Predmet: Hlavně opatrně... Odpovedať s citátom

Četl jsem několik příspěvků má Lansingheritage o tom, jak se ani s úžasně drahými součástkami nebyli schopni dobrat původního zvuku. Je tam hodně součástek a jsou asi vybírány z mnoha kusů... nedoporučuju, pokud to hraje, s tím čachrovat...

Btw: ať slouží Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 20:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron - ja to psal jako odpoved Salvetovi.
Jinak ano, pokud tam neni problem, tak bych na to nesahal. Jen ciste kontrolni mereni, porovnani obou beden. Videl jsem uz prepolovany vyskac na jedne bedne atd.
Babudio taky uz nekde psal, ze na nekterych JBL zkouseli predelat vyhybku, a vzdy to bylo horsi nez puvodni. Hadam, ze v originalu to ma urcity zvuk, kouzlo, s novou vyhybkou to muze davat z technickeho pohledu lepsi vysledky, ale kouzlo muze byt pryc.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 20:17:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kouzelnici od JBL. Very Happy

... a nové technologie.

....


JBL Charge 3

2x 10 Wattov, to už je nejaký výkon – predovšetkým v podaní legendárnej značky JBL. Ostatne v prípade reproduktorov už hmotnosť 800 gramov značí o kvalite. Nepočítajte s kompromismi ani vo výbave: Reproduktor slúži ako 6000mAh powerbanka, je odolný voči postriekaniu vodou (IPx7) a po 4,5 hodinách nabíjania vydrží hrať až 20 hodín. Luxus!



JBL Extreme

JBL druhýkrát. Aj pri vyššej triede s lepšou elektronikou a ešte lepším zvukom vás poteší 15hodinová výdrž, odolnosť voči postriekaniu vodou a možnosť dobíjať telefón alebo iné pripojené zariadenie. Profesionálne príslušenstvo sa pozná aj tak, že reproduktor môžete naraz spárovať až s tromi zariadeniami, takže hudobnú reprodukciu najvyššej kvality nič nepreruší.

Autor článku
Zdeněk Císař
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 20:56:10    Predmet: Odpovedať s citátom

250Ti Jubilee majú strmšiu výhybku s elektrolytickymi kondenzátormi a 9V batériou zabezpečujúcou predpätie. Na to by som sa ako prvé pozrel. Classic edition 250Ti má výhybku len 6dB/okt ale všetky kondenzátory v plastovom nepolarizovanom prevedení. Ostatne súčiastky sú myslím poctivo dimenzované a kvalitné u oboch verzii. Cievky na jadrách sú ladené so vzduchovou medzerou, alebo menšie hodnoty jednoduché bez jadra. Tam by som hľadal chybu ako v poslednom prípade.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Ne marec 18, 2018 22:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Salvet mluví o 250ti nebo o "nějakých výškových reproduktorech"?

Mimochodem konstruktér Greg Timbers se na fóru zmínil, že po 250tkách přesunul management Harmannu výrobu výhybek na Taiwan, viz. Lansingheritage forum...

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist