Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

MSYS - jednoduchý audio měřicí systém
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 08:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Artu lze na dvě kliknutí přepnout mezi dBr a dBV. Ale samozřejmě současné zobrazení zkalibrovaného průběhu je daleko užitečnější.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 22:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Artu lze na dvě kliknutí přepnout mezi dBr a dBV. Ale samozřejmě současné zobrazení zkalibrovaného průběhu je daleko užitečnější.


Jistě, ale neposadí automaticky špičku na 0dBr, bez ohledu na to, jaká je amplituda.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 22:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem se s dalším železem dopracoval na mez systému ... (4 ohm)
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 22:46:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezké, pro jaký je to výkon ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 22:49:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen <= 20W/4ohm. Další hračičkování s Áčkem Smile .
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 23:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Malinko odbočím, pořád řešíme (tady i ve vedlejším vlákně) symetrické vstupy, oddělovací trafa, zemní smyčky a takové věci.
Možná se opakuju, ale nebylo by nakonec nejlepší sehnat nebo postavit jednoduchý jednoúčelový A/D převodník napájený z baterky s optickým výstupem SPDIF (Toslink) ? Za metrovým optickým kabelem může být třeba kilovolt a je nám to šumák, parazitní kapacita žádná.
A kdyby na to přišlo, tak na výstupu zvukovky může být totéž opačně, tedy D/A s optickým vstupem. To už je úplná sranda, takových audiofilských krabiček je hafo.
A počítač pak klidně může být klasické stolní PC, všechno visí na optice.
Komu se nelíbí baterky, může udělat poctivé zdroje ve třídě II a fungovat to bude taky, jenom s malou kapacitní vazbou přes síť, ale to je teď vlastně taky.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 27, 2018 23:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom

stale by si vymyslal koleso... :)
http://www.ti.com/tool/PCM4222EVM
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 19:51:31    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Malinko odbočím, pořád řešíme (tady i ve vedlejším vlákně) symetrické vstupy, oddělovací trafa, zemní smyčky a takové věci.
Možná se opakuju, ale nebylo by nakonec nejlepší sehnat nebo postavit jednoduchý jednoúčelový A/D převodník napájený z baterky s optickým výstupem SPDIF (Toslink) ? Za metrovým optickým kabelem může být třeba kilovolt a je nám to šumák, parazitní kapacita žádná.


Pro měření bys potřeboval i vzdálený DAC, ale i to je celkem jednoduché...

Přesně proto mám to měřicí PC jako samostatnou krabičku, ke které se připojuje přes ethernet (několikanásobné galvanické oddělení) či wifi a měřicí software se zobrazuje ve vzdálené ploše. Napájet z baterky možno snadno (2x SLA 12V), samozřejmě to žere víc, než pouhý ADC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 20:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Malinko odbočím, pořád řešíme (tady i ve vedlejším vlákně) symetrické vstupy, oddělovací trafa, zemní smyčky a takové věci.


On to ale není problém jen se to zapojení musí vždy domýšlet. Bez kuchařky. Kuchařky pro elektro fakt nemám rád.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 20:58:50    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
Malinko odbočím, pořád řešíme (tady i ve vedlejším vlákně) symetrické vstupy, oddělovací trafa, zemní smyčky a takové věci.


On to ale není problém, jen se to zapojení musí vždy domýšlet. Bez kuchařky. Kuchařky pro elektro fakt nemám rád.

Jak se to vezme. Hlava bude u toho potřeba vždycky. Na druhou stranu, když někdo dokáže stručně, srozumitelně a výstižně popsat nějaký problém včetně konkrétních příkladů, rad a doporučení, tak je to k nezaplacení. A pro toho, kdo má opravdový zájem problematiku zvládnout to může být velmi cenná věc pro důkladné pochopení všech souvislostí. Cílový stav je jasný, na základě pochopení principů umět odvodit správné řešení i pro novou situaci. Ale na cestě k tomuto cíli může být taková kuchařka moc dobrou pomůckou.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St marec 28, 2018 21:02:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se, ale nedělám si moc iluze.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 994
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 16:59:31    Predmet: Odpovedať s citátom

@PMA: kdyby si chtel vyzkouset to QA400, tak muzu pujcit, mam tu prvni verzi.
_________________
Intel NUC > SMSL SU-9 > 2xTYA III > Euterpe One
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št marec 29, 2018 17:24:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky, to je super. Uvazoval jsem o QA401, ted uvazuju i o kompletne vlastni digi casti.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 08:06:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto se jeví jako dost zajímavý program pro zobrazení a spektrální analýzu

http://www.sillanumsoft.org/prod01.htm

Dám sem ukázku okna ale jako link (na 1024 povolených pt není nic vidět)

http://pmacura.cz/visualan.png

Vypadá to hodně dobře, program je free, nezabírá moc místa a má spoustu možností.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 09:41:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky moc, to vypadá hodně zajímavě.

I vypadá, že běží celkem v pohodě pod linuxem ve wine.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 10:39:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Použil jsem tlačítko "Donate", snaha se musí ocenit Smile

http://pmacura.cz/VA_settings_cal2.png

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 19:52:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak je to s licencí ? Nikde jsem nenašel cenu, za kterou by se to dalo koupit. Přitom v obrázku okna je, že instalace není licencovaná. Nebo je to demoverze s nějakým (časovým ?) omezením ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 20:24:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Vysvětluje to na stránkách. Je to zcela free, placenou verzi zatím nevydal.

Jde asi o VŠ pedagoga (viz odkazy na disertačku), který to vyvíjí pro radost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 20:30:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A příspěvek je zcela dobrovolný. Je to excelentní program.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Pi marec 30, 2018 21:59:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že tu o něm byla zmínka asi před rokem, nainstaloval jsem ho a hrál si s ním. Taky se mi líbil a říkal jsem si, proč ho tady nikdo nepoužívá.
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 08:07:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Last modified: 28-mar-2014
Obávám se že autor už to zabalil a poslední verze ke stažení z 2014 to potvrzuje Confused Škoda, program vypadá silně použitelně, ovšem na pozdější reklamace už nebude brán zřetel Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 09:26:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Hraju si s tím druhý den, líbí se mi docela široké možnosti vyhodnocování, třeba voltmetr v rms, pp a střední hodnotě

http://pmacura.cz/VA_CFA_multi2_4R.png

Jediné, co bych ještě přivítal, je automatické posazení dBr na 0dB, jako umí Virtins, ale jinak preferuju VA.

Autora jsem kontaktoval, uvidíme, jestli na tom ještě dělá. Bude to mladý kluk, dělal na tom jako na diplomce a postgraduálu, na webu jsou ke stažení články i diplomka.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 12:45:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Darovanému koni na zuby nekoukej. Zadarmo naprosto super, spousta možností. Ale asi si program nerozumí stoprocentně s mým kompem (WIN7). Občas chybové hlášky, asi dvakrát spadnul a pak taková zvláštní věc. Normálně se to rozběhlo na 96kHz/24bit, takže zobrazení do 48 kHz. A jak jsem zkoušel různé věci, najednou se zobrazení omezilo asi do 35 kHz. Stupnice normálně zůstala do 48 kHz, ale mezi 35-48 kHz bylo černo. Ale určitě by se dala najít cesta minovým polem, aby se problémy omezily.
Ve srovnání s tím se mi Arta chová lépe, ale taky už vím , kam sáhnout. U té Arty jsem přišel na zajímavou možnost. Nastavení zobrazení nikoliv dB Full Scale, ale normálně dBu. Nastavit kalibraci tak, aby 0 dB odpovídalo optimální úrovni, při které má zvukovka nejmenší zkreslení. Potom při měření vždycky dotáhnout první harmonickou na 0 dB a nezávisle změřit skutečnou úroveň měřeného signálu.
Výsledek je na obrázku. Optimum zkreslení má zvukovka až při -20 dB, takže šumové dno je vysoko. Gain 10 znamená nastavení citlivosti vstupu, je to muzikantská zvukovka a jde o kombinovaný mikrofonní vstup s linkou, patrně jenom přidaný vstupní dělič. Proto ten malý odstup. Ale jinak je to poměrně čisté, žádná padesátka, žádné rušení.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petrh
Hifi obsluha


Založený: 12 august 2013
Príspevky: 48
Bydlisko: Prague

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 13:06:48    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
je to muzikantská zvukovka a jde o kombinovaný mikrofonní vstup s linkou, patrně jenom přidaný vstupní dělič.

Není tomu tak, pro mikrofon jsou přidány 2x TUN + 2x TUP v zapojení CFA (zhruba řečeno). proto lépe vychází použít ten "jackový" vstup. Ale já mám starší typ, jen UR-22, u modifikované verse co máš ty, je to možná jinak.

_________________
RPi - hifiberry - Bang & Olufsen Beocenter 9000 - B&W Matrix 802
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 13:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za info, je to dost možné, mikrofonní vstup jsem zas až tak nezkoumal. Ale je fajn, že obě varianty jsou symetrické. Koneckonců někdy se může hodit citlivý vstup bez potřeby dalšího předzesilovače.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 18:15:11    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Darovanému koni na zuby nekoukej. Zadarmo naprosto super, spousta možností. Ale asi si program nerozumí stoprocentně s mým kompem (WIN7). Občas chybové hlášky, asi dvakrát spadnul a pak taková zvláštní věc.


Napřed mi to dělal taky. Je to potřeba nainstalovat do adresáře, kam bude mít program přístup si zapisovat konfiguraci. Pokud ho necháš automaticky nainstalovat do adresáře Program Files (x86), tak téměř jistě bude plati, že atributy souborů budou Read Only a nezměníš to ani jako Administrátor. Takže to odinstaluj a nainstaluj znova do nějakého nechráněného adresáře, třeba vytvoř něco v Dokumentech. Zádrhel je v tom, že program si chce svou konfiguraci psát do souboru VA.ini a ten si v chráněném adresáři nevytvoří a začne padat. Konfiguraci taky nelze zapsat do jinak nazvaného souboru. při pokusu jej načíst program spadne. Takže ještě jednou, přeinstaluj do adresáře v Dokumentech a bude to OK. To je jediný problém, na který jsem narazil.

Dále, nezapomeň ve WIN7 v ovl. panelech pro každou kartu, vstup i výstup individuálně povolit režim 96/24. VA neumí ASIO, takže je nutné Win nastavit korektně. Když to neuděláš, bude kolize nebo resampling nebo to defaultně pojede v 16-ti bitech.

Mimochodem, ta karta, co ukazuješ, má asi dost špatné THD+N, aspoň v tom konkrétním měření. To bude 0,01% nebo víc, ne?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
petrh
Hifi obsluha


Založený: 12 august 2013
Príspevky: 48
Bydlisko: Prague

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 18:41:04    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="PMA"]
opa napísal:

Mimochodem, ta karta, co ukazuješ, má asi dost špatné THD+N, aspoň v tom konkrétním měření. To bude 0,01% nebo víc, ne?

Pavle, je to UR-22. Nejmenší zkreslení na výstupu je při Uvýst = 167mV (-20dB proti plnému rozkmitu). Hrál jsem si s ní dnes po obědě. Dospěli jsme s OPA ke stejnému výsledku. Nastavení je tanec mezi vejci...
THD + N je samozřejmě vysoké, ale o to teď nejde.

_________________
RPi - hifiberry - Bang & Olufsen Beocenter 9000 - B&W Matrix 802
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 19:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš lepší, než já. Loopback mi házel až nějakých THD 0,005 %. Moc jsem to neladil, možná by to šlo lépe. To moje měření je jenom vstup a analogový generátor "bez zkreslení" na 6 kHz.
Samozřejmě, vzhledem k šumu bude THD+N špatné, ale to jsem nikdy nepoužíval. THD+N považuju za pozůstatek z dob, kdy to jinak nešlo. V současnosti ten parametr vůbec nedává smysl. Musí se měřit samostatně čisté THD a odstup šumu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 19:22:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
Darovanému koni na zuby nekoukej. Zadarmo naprosto super, spousta možností. Ale asi si program nerozumí stoprocentně s mým kompem (WIN7). Občas chybové hlášky, asi dvakrát spadnul a pak taková zvláštní věc.


Napřed mi to dělal taky. Je to potřeba nainstalovat do adresáře, kam bude mít program přístup si zapisovat konfiguraci. Pokud ho necháš automaticky nainstalovat do adresáře Program Files (x86), tak téměř jistě bude plati, že atributy souborů budou Read Only a nezměníš to ani jako Administrátor...

Díky za radu, to bude určitě ono. Thumb up

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 23:22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ukládání konfigurace už funguje, program nepadá, nicméně ta záhada trvá. Dávám obrázek, aby bylo jasné, o co jde.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 3 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist