Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Yamaha AS-2100 - aktivovanie ochrán.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2018 17:45:03    Predmet: Yamaha AS-2100 - aktivovanie ochrán. Odpovedať s citátom

Zdravím, chcel by som poprosiť o radu.
Pri výpadku elektriky v rodinnom dome zosilňovač po zapnutí nenabehol, blikala len Stand-By kontrolka. V manuáli odporúčali v takomto prípade zaslať prístroj do autorizovaného servisu. Teda som ho poslal, k mojej spokojnosti to vybavili rýchlo, ale zarazila ma servisná správa. Píšu, že boli aktivované ochrany proti kolísaniu napätia, stroj zdiagnostikovali, premerali obvody, resetli a poslali mi ho.
Preto sa chcem opýtať, či toto aktivovanie ochrán je silne neštandardné a mal by som riešiť elektriku v dome, alebo sa to bežne stáva. Aj pri iných zosilňovačoch si to vyžaduje zásah servisu? Dajú sa tie ochrany nahodiť aj jednoducho mnou?
Za rok plnej prevádzky sa to stalo iba raz, a v mojej oblasti elektrina vypadáva často.
Ďakujem za prípadné reakcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi marec 23, 2018 18:04:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono hodne závisí od okamžiku, ktorý spôsobil výpadok. Každý je iný. Detaily neidem písať.
Nie zlé riešenie je KVALITNÁ UPS s čisto sínusovým priebehom - sám mám tak a je kľud.
Tu totiž síce výpadky nie sú tak časté, no nekvalita prívodu elektriny od trafostanice cez prastaré káble, rozvody v činžiaku (..rok 1960 zhruba...)
Na inzerát som splašil nepoužitú APC Smart-UPS 750, dokúpil batérie.
Mám za tým PC, router, DAC, zosik, vežičku, televízor, nejaké predlžovačky tak je kam zastrčiť aj stojanovú lampu s LED

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 277

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 12:49:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, ďakujem za reakciu. Zaujíma ma ale, ako sú na tom ostatné zosilňovače. Po aktivovaní ochrany treba tiež zásah servisu? Nedá sa to resetnúť doma?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
martin3450
Hifi obsluha


Založený: 29 október 2012
Príspevky: 12
Bydlisko: čadca

PríspevokZaslal: Ne marec 25, 2018 21:15:32    Predmet: Yamaha AS-2100 - aktivovanie ochrán. Odpovedať s citátom

Ak budeš mať šťastie tak to bude len zaseknutý softver.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist