Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt STH12 (2p - 12"+1"@STH zvukovod by MaBat)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2018 16:14:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
... Ja ze sem ted objevil zajimavou Sicu CD120.44/640 T (sice titan, ale jde to az na 20k a mozna i dal) a cenove se mi to zda az nejaky podezrely - kolem 50-60E/ks.

Zajímavý driver, mám CD 95.44/N240, taky radiální phase-plug, akorát má potenciál jít o něco níž. Nevypadá to, že by tam byly nějaké vyložené průšvihy, nicméně že to nahoře bude takhle hladké, bych si zase moc nemaloval (mají tam velký frekvenční krok). Akorát byl tedy dražší. Do beden jako tyhle bych ho použil spíš. Bohužel dokud si to člověk nezměří, stejně ví prdlajs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2018 19:52:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli: Tak jestli máš s Pet007 a MaBatem vyřešený licenční poplatky, já ti to nakreslím/vyfrézuju Smile Jen mi do toho modelu schází tlušťka čela (asi 36, 40, nebo 44mm) a vzdálenost středů basák/zvukovod od spodní hrany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2018 20:28:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli Bartoli bude chtit moje nastaveni pro miniDSP, tak si za to par stokorun reknu. Jestli mu to zmeri nekdo jinej, tak si za to nereknu nic Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po apríl 16, 2018 21:02:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007: Ty to máš odladěný na miniDSP 2x4? Jak to hodnotíš? Uvažuju, že bych si ho taky pořídil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:36:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Řekl bych, že tahle bedna by mohla mít obrovský potenciál se prosadit. Je to skoro dokonalé, a přitom je to pořád poměrně komorní, o ceně nemluvě. Blbý je, že polovina hifistů to odsoudí už jen podle vzhledu, a z té druhé poloviny má většina předsudky, nasbírané za léta pomlouvání ze stran různých audioguruů směrem k hornám a tlakáčům. Takže reálná cílová skupina je hádám pár inteligentních nadšenců v počtu jednotlivců, a ta už je teď asi vyčerpaná Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:45:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Pet007: Ty to máš odladěný na miniDSP 2x4? Jak to hodnotíš? Uvažuju, že bych si ho taky pořídil.

Jo vse zkousim nejprve na tomdle malym. Potreboval bych ale vetsi, tak se mozna domluvime, kdybys mel zajem o todle 2x4 Smile Very Happy

BTW. ted se mi dokonce podarilo uzemnit muj JPA100Sub tak, ze pri spojeni nesymetrickym vedenim z PC (z USB DACu), to prestalo sycet a hlavne brumet ! (a ze ten svine driver s hornou s citlivosti nekde 105-110dB pekne vytahne sum, oproti zatlumeny pasivni verzi, kde to je zatluceny nekde o 15-20dB Very Happy )
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11411
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:47:37    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat, urcite by rozsireniu pomohlo, ak by sa to objavilo i na inom mieste nez tu. Napriklad v reproobchod.cz pripadne DIYaudio.com.

Naposledy upravil miero dňa Ut apríl 17, 2018 07:48:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:48:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
...(a ze ten svine driver s hornou s citlivosti nekde 105-110dB pekne vytahne sum, oproti zatlumeny pasivni verzi, kde to je zatluceny nekde o 15-20dB Very Happy )

I do aktivu je lepší nechat před driverem nějaký pasivní útlum. Ničemu to neublíží, naopak. Osobně tam dávám kondenzátor a nějaký odporový dělič, podle situace, prostě celou tu základní hrubou ekvalizaci. Není potřeba mít tam 100 dB.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite, jen VituixCad s tou kombinaci aktiv+pasiv neni uplne kamarad. To je v mym pripade jedinej problem, proc to tam nedavam (zatim). A v digitalnim Xoveru to nedelam, protoze co jednou ulozim, uz nejsem schopen otevrit a vse musim naklikat znova Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 07:56:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Xover je na to právě dělaný. Tak to je mrzutý, ale bude to jen nějaká blbost, nikdy mi to tohle nedělalo, a dělám s tím roky. Zkus to ukládat jinam nebo do jinak pojmenovaných adresářů, bohužel mě nic nenapadá. Možná konvence desetinná tečka/čárka v OS, co já vím. Dělat to bez toho je kažopádně naprd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Bartoli: Tak jestli máš s Pet007 a MaBatem vyřešený licenční poplatky, já ti to nakreslím/vyfrézuju Smile Jen mi do toho modelu schází tlušťka čela (asi 36, 40, nebo 44mm) a vzdálenost středů basák/zvukovod od spodní hrany.


Licencni poplatky jsem jeste neresil, kdyztak mi napiste do ss co to bude stat a pokud to kamarad odsouhlasi tak jdeme do toho, me to lepeni MDF bavi a kamarad naklady zaplati.

Cilem je postavit mensi a lacinejsi bednu nez je 1518.

Tloustka cela si myslim staci 36mm - je to mala bedna.

Vzdalenost stredu basaku od spodni hrany - jak to vyjde, vpodstate je to dane radiusem nad zvukovoderm a ten bych nechal aspon R20.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:10:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně bych tedy ty rádiusy nezmenšoval, nechal bych to jak to je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007 napísal:
Jestli Bartoli bude chtit moje nastaveni pro miniDSP, tak si za to par stokorun reknu. Jestli mu to zmeri nekdo jinej, tak si za to nereknu nic Very Happy


Pocitam s tim, stokoruny zaplati kamarad rad, to nebude problem.

FYI moje 1518 se mu moc libily, jen se mu proste "nevejdou" do panelakove cimry cca 16m2.

Jinak souhlasim s MaBatem tyhle 1212 bedny maji obrovskou vyhodu ze jsou kompaktni - male a pritom se to bude 1518 velmi blizit zvukovou kvalitou.

1212 je proste vynikajici kompromis a pokud bychom se cenove s materialem vesli do 30 000 - 35 000 CZK tak si myslim ze je to OK.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to spíš 1215. Ale hlavně tomu tak už neříkej Very Happy Název 1518 asi nebyl úplně nejšťastnější, ačkoliv to bylo původně myšlené jen jako kódové označení. Ale nic lepšího jsem už nevymyslel...

Tohle je STH12, což je o něco lepší Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ono je to spíš 1215. Ale hlavně tomu tak už neříkej Very Happy Název 1518 asi nebyl úplně nejšťastnější, ačkoliv to bylo původně myšlené jen jako kódové označení. Ale nic lepšího jsem už nevymyslel...

Tohle je STH12, což je o něco lepší Laughing


Ja vim ze ty nedelas ustupky "trhu", ale hifista si zada uzke bedny. Neveril bys jaky maji hifisti zavazny problemy s sirkou napr tech 1518, proste hifisti jsou zvykli a trvaji na dogmatu ze bedna ma byt uzka a hluboka.

Pisu to po nekolika "zasvecenych" rozhovorech s ruznymi zajemci o 1518 a i kamarad co mu budu stavet tyhle mensi bedny chce bedny uzke a spise do hloubky.

Zkratka hifisti jsou na neco zvykli a i tech 400 mm je pro ne az moc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ha tak to sem taky HiFista, pac nechci zvetsovat sirku TWR na vic jak 23cm !!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:31:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy musíš udělat nějakou výjimku Smile A taky bych TWR nerozšiřoval. Je to právě velikost STH12+, kde se láme chleba. Menší budky (což je vždycky kompromis) ať jsou malý, resp. úzký.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 08:39:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Omlouvám se za přiblblou otázku, ale existuje nějaký opravdu levný a snadno dostupný driver, na kterém by si člověk mohl tuto koncepci se zvukovodem vyzkoušet ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 09:02:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Budu za to sice muset ke zpovědi, ale použiju analogii s auty:
Je to asi taková otázka, jako ptát se, v jakém opravdu levném a dostupném autě si můžeš vyzkoušet, jak jezdí silnej sporťák.

A krom toho, klíčová je ta horna.

Jinak něco opravdu ultra-levného dělal tady TLU: http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=6990
Ale je to opravdu ořezané na kost a ani nevím, jestli to reprezentuje to, o čem se tu bavíme. Na a samozřjemě pak všechny ty Totemy, TWR v různých verzích a jánevímco. Vzniklo toho za poslední roky docela dost, a přirozeně že i to opravdu levné. A mimochodem, B&C DE250 není drahej driver.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 09:33:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to myšleno asi tak, že v levném autě si můžu vyzkoušet, jestli je to lepší, než jezdit vlakem, když už máme zůstat u těch přirovnání.
Jo, díky za odpověď.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 09:41:16    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Je to myšleno asi tak, že v levném autě si můžu vyzkoušet, jestli je to lepší, než jezdit vlakem, když už máme zůstat u těch přirovnání.
Jo, díky za odpověď.


Napriklad podle meho nazoru a ucha uz tenhle zde pouzity driver: B&C Speaker DE250 je naprosto spickovy.

Takze klidne ten DE250, cenove je myslim docela laciny.

Dominantne to pak cele ale zvukove visi na tom pisoaru, takze jestli chces experimentovat s nejakymi koupenymi komercemrsbapisoary tak je to ztrata casu a penez.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 09:45:34    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Je to myšleno asi tak, že v levném autě si můžu vyzkoušet, jestli je to lepší, než jezdit vlakem, když už máme zůstat u těch přirovnání.

Já věděl, že se do toho nemám pouštět...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 09:52:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Basic entry level je Dexoni kombinace BRX/BRT (proste Totem, ale to uz Mabat zminoval). Kup si to, zmer si to, poslechni si to. Ja sem zacinal presne tak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 11:50:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak už jste si přečetli Troelsovo hodnocení zvuku jeho nových beden s tlakáčem, COTS hornou a 10" střeďákem?

Troels Gravesen na svém webu napísal:
The sound?
Hmm... In terms of dynamics and transparency it beats anything I've made before. This even from speakers twice the building price. [...] The midrange is as dynamic and transparent as can be and the compression driver delivers a resolution and lack of distortion that leaves even the best of domes behind. Say no more!

Nějaký nadšený Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 12:17:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Tak už jste si přečetli Troelsovo hodnocení zvuku jeho nových beden s tlakáčem, COTS hornou a 10" střeďákem?

Troels Gravesen na svém webu napísal:
The sound?
Hmm... In terms of dynamics and transparency it beats anything I've made before. This even from speakers twice the building price. [...] The midrange is as dynamic and transparent as can be and the compression driver delivers a resolution and lack of distortion that leaves even the best of domes behind. Say no more!

Nějaký nadšený Smile


No velke bedny a kupodivu ani ten komercni hlinikovy zvukovod neni nijak desivy, a od 2 kHz funguje dobre:

18th Sound XT1086

http://www.eighteensound.com/Products/Articles/Detail/catid/4063/eid/3353/xt1086


Naposledy upravil Bartoli dňa Ut apríl 17, 2018 12:59:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 12:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to hliník. Jo, tyhle 18soundy jsou ještě docela použitelný. Když se s tím někdo nechce dělat, nakonec proč ne. Akorát by snesly ještě trochu zvětšit. Tohle už je tak na hraně.

Jen jsem nečekal, že to bude takhle nedotažený, bez náznaku mimoosových měření, které by toho ještě dost řekly (tam zvlášť to napojení na supertweeter bude řekněme zajímavý). Nebo možná je dělal, ale neukazuje. Ale to je fuk, navíc jsme tu OT, jen jsem chtěl podpořit "koncept tlakáče v horně" zkušeností někoho, kdo vždy dělal hlavně bedny běžnýho tzv. hi-fi (až high-end se všemi těmi Scan-Speaky, Audiotechnology, apod.) osazení, tj. jezdil vlakem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 13:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen v krátkosti k těm bedínkám co postl Mabat - UCD280 od TLU

http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=6990

Postavil jsem si je nedávno hlavně ze zvědavosti ohledně toho driveru - horna =zvuk .Výsledek vynikající ! Ta Sica za 500 Kč s tou elipsovou horničkou hraje perfektně- čistý ,neutrálni zvuk
Za ty peníze super.
Wink

Tady u STH12 očekávám holografickou scénu Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12658

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 13:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

A taky ji dostaneš. Není účinnější eliminace prvních odrazů, než na ty stěny zvuk vůbec přímo nepouštět. O to větší může zůstat "ambience", pocit obklopení zvukem z odrazů více zpožděných a "roznáhodněných". Ale tomu už budeš muset taky trochu pomoc. A samozřejmě jen pro nahrávky, kde něco takového jako zvuková scéna vůbec existuje.

Naposledy upravil MaBat dňa Ut apríl 17, 2018 13:15:30, celkom upravené 6 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 13:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu, je to komercni hlinikovy zvukovod, opravil jsem to -)

K STH 12, nikdo dalsi to stavet momentalne nechce?

Mi to STH 1215 prijde jako do panelaku tak akorat HIFI.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Ut apríl 17, 2018 13:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mabat : Přesně Wink

Souhlas , v cca 18 m2 - panelák mě to bude hrát . 12" ideální velikost . ...snesl bych ale i větší Very Happy třeba někdy příště Very Happy asi nejsem klasický Hifista . ale beru to poctivě popořade 8", 10" 12" Very Happy hold to je vývoj
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 44, 45, 46  Ďalšia
Strana 3 z 46

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist