Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Chord 1600E

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2008 20:01:30    Predmet: Chord 1600E Odpovedať s citátom

Už pár týždňov mám ku zvukovej karte (lynx l22) pripajcnuté toto čudo, ktoré len tak niečo neprekvapí. Je to vcelku zaujímavý prístroj, tak by bola škoda ho tu nespomenúť.

Prevodník je štandardne dodávaný s dvoma D\A čipmi, medzi ktorými sa da samozrejme prepínať a dodatočne inštalovanou prídavnou kartou, ktorá pridáva do výberu tretí proprietárny D\A čip postavený na technológii "PULSE ARRAY" z dielne Chordu.

Zabudované AD a AKM čipy dokážu spolupracovať v bitovej hĺbke do 24bit na frekvencii max. 96khz (používaju 256x oversampling). Tretí, najnovší PULSE prevodník pridáva možnosť pracovať na frekvencii až do 384khz + dekódovať HDCD stopu a čo nieje tak bežné, dokáže príjmať DSD stream. škoda len, že DSD transport nieje tak bežná vec.

Motorizované ovládanie hlasitosti pomocou ALPS poťáku sa nedá obísť. Pre každý kanál je použitý vlastný zdroj, pre ostatnú elektroniku jeden naviac.

Vstupy a výstupy je asi zbytočné komentovať, dá sa zapojiť pri troche šťastia aj s mikrovlnkou. Generátor a príjmač wordclocku je užitočná funkcia.

Vyhotovenie krabice je parádne, lež "Chord like" dizajn sa nemusí každému páčiť Exclamation

Mňa by na oplátku zaujímalo, či mal niekto možnosť počuť iné prístroje firmy CHORD electronics.

No a nakoniec takto nejak to vyzerá.




Naposledy upravil Coques dňa Pi marec 21, 2008 20:38:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2008 20:36:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques
zaujimavy stroj, tak nam trosku popis zvuk a ak to nie je tajne co stal ten prevodnik ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Pi marec 21, 2008 21:02:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvuk je taky aky si ho spravis upravou akustiky a rozlozenim bedni. Smile Aspon u mna dobry prevodnik charakter zvuku nerobi, resp ovplyvnuje ho minimalne.
S dobrym rozlisenim a detailnym prejavom sa u pristrojov tejto kategorie asi pocita. Pre mna osobne je pridana hodnota hlavne vo funkcnosti. Svojimi moznostami je to istym sposobom "nadcasovy" stroj.
Cena byvala nieco cez 12000eur.



chord.jpg
 Description:
 Filesize:  207.03 KB
 Viewed:  482 Time(s)

chord.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 17:08:28    Predmet: kua kde si to zohnal? Odpovedať s citátom

Very Happy by ma to zaujimalo... a vies ze audioprase ma vystup high res. Ale asi nie dsd, ale prevedeny do pcm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 17:31:43    Predmet: word clock out Odpovedať s citátom

dotaz,

ak ta vec má word clock out, znamena to že može fungovat ako DIGITAL MASTER a riadit transport, ktory ma clock in?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 21:24:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme ze ano. Hele, a myslim ze za to clenove Audioprase nadseni nebudou -))) Vsiml jsem si toho nahodou, neco mi na tom vadilo, nejak jsem se pristihnul ze nectu cele vety,a le zacatky slov a zbytek vydedukuju, ale tady jsem se musel zastavit a zamyslet se co mi na tom vadi -)Az pak mne to trklo,hehehehe
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 18, 2008 21:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

TomasT napísal:
Samozrejme ze ano. Hele, a myslim ze za to clenove Audioprase nadseni nebudou -))) Vsiml jsem si toho nahodou, neco mi na tom vadilo, nejak jsem se pristihnul ze nectu cele vety,a le zacatky slov a zbytek vydedukuju, ale tady jsem se musel zastavit a zamyslet se co mi na tom vadi -)Az pak mne to trklo,hehehehe


Tak co to bylo ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 01:33:16    Predmet: Odpovedať s citátom

No misto audiopraise je tam jaksi nejake audioprase...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 08:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

audioprase tomu ze srandy rikame s krasomilem mam na to slovo povoleni
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 10:18:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jo, ja na ti nenadavam, mne to pobavilo a to tak ze dost -))) A myslim ze povoleni netreba, kazdy by mel snest nejakou primerenou legraci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Krasomil
Hifista


Založený: 14 február 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 15:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To sis asi Alexi nejak spatne vysvetlil, o zadnem povoleni na verejne hanobeni Audiopraise nevim.... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 17:08:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Negativní reklama je jedna z nejúčinějších. A kdybych byl potenciálním zákazníkem, určitě mi bude sympatičtější Audioprase, alespoň vím, jak to vyslovit, narozdíl od originálního názvu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20456

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 18:23:46    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
A kdybych byl potenciálním zákazníkem, určitě mi bude sympatičtější Audioprase, alespoň vím, jak to vyslovit,


Jenže jím nejsi Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 19:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:
A kdybych byl potenciálním zákazníkem, určitě mi bude sympatičtější Audioprase, alespoň vím, jak to vyslovit,


Jenže jím nejsi Wink


A patrně ani nebudu, což ovšem není chyba zmíněné firmy, ale výhradně a pouze moje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 762
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: St apríl 23, 2008 20:34:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ALEX
Audioprejs poznam a je to sikovny vymysel. Som zvedavy na nove verzie aj ked som uz s plackami asi skoncil.

Chordak dokaze hodiny prijmat aj generovat, nieje moc nachylny na kvalitu transportu a je zapojitelny snad uplne so vsetkym . To ma hrozne uspokojuje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist