Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

AKAI GX-75 nenahráva, nemaže...

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Sound707
Hifi obsluha


Založený: 25 máj 2018
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi máj 25, 2018 09:23:44    Predmet: AKAI GX-75 nenahráva, nemaže... Odpovedať s citátom

Krásny deň prajem.
Pred pár dňami som si samozrejme z bazoša objednal Akai GX-75 ako náhradu za Technics RS-BX707, ktorý používam každý deň. Keďže z bazoša, netestovaný v neznámom stave, hneď bolo jasné, že je to risk. A to sa aj potvrdilo.

Ako som po dlhšom testovaní zistil, motorček, ktorý poháňa mechanizmus je nadmerne hlučný. S tým si viem poradiť.

Väčší problém pre mňa je skôr to, že na väčšinu kaziet nie je schopný nič nahrať. Ani ich nevymaže, ani na ne nič nenahrá.
Chcel som vás teda veľmi pekne poprosiť o nejaké rady, možné príčiny a ich vyriešenie.

Viac menej som amatér a do väčšiny opráv sa sám púšťať nebudem, preto ak by sa tu aj našiel niekto, kto by sa do toho pustil, budem rád.
Je to môj vysnívaný deck, preto by som ho rád dal doporiadku, nech to stojí koľko chce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 11:07:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Akai GX75 sa da stale kedykolvek kupit, nie je to ziadna nezohnatelna rarita a ani ceny nie su nejake zavratne (mimo spekulantov a obcas trochu uletenych cien “zberatelov” )
V prvom rade si poloz otazku ci ten co si kupil radsej nevratit a nekupit lepsi kus. Mas na to narok aj ked sa ten narok niekedy tazssie uplatnuje...Zmysel uvazovat ho servisovat ma len ak je aspon opticky vo viditelne zachovalom stave a aj hlava a mechanika na pohlad nevyzera opotrebena, tlacitka nenensu znamky viditelneho osuchania popisov...

Na servis mozes potom kontaktovat:
-SAS servis: +421 902 854 859,
alebo
-Peter Cvirik: +421 905 389 875
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 13:52:18    Predmet: Re: AKAI GX-75 nenahráva, nemaže... Odpovedať s citátom

Sound707 napísal:
Krásny deň prajem.
Pred pár dňami som si samozrejme z bazoša objednal Akai GX-75 ako náhradu za Technics RS-BX707, ktorý používam každý deň. Keďže z bazoša, netestovaný v neznámom stave, hneď bolo jasné, že je to risk. A to sa aj potvrdilo.

Ako som po dlhšom testovaní zistil, motorček, ktorý poháňa mechanizmus je nadmerne hlučný. S tým si viem poradiť.

Väčší problém pre mňa je skôr to, že na väčšinu kaziet nie je schopný nič nahrať. Ani ich nevymaže, ani na ne nič nenahrá.
Chcel som vás teda veľmi pekne poprosiť o nejaké rady, možné príčiny a ich vyriešenie.

Viac menej som amatér a do väčšiny opráv sa sám púšťať nebudem, preto ak by sa tu aj našiel niekto, kto by sa do toho pustil, budem rád.
Je to môj vysnívaný deck, preto by som ho rád dal doporiadku, nech to stojí koľko chce.
Napájanie alebo poškodený mazací oscilátor,možno len drobnosť cez spínanie tranzistorom do napájania záznam obvodu a oscilátora,merať,merať priebeh napätí napájania príslušných obvodov...
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2018 11:50:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahrávání na kazetu je blokované vylomením jazýčku. Začal bych příslušným mikrospínačem- může být mechanicky zablokovaný atp..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2139103620
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2010
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi júl 26, 2019 15:29:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, nechcem zakladať ďalšiu tému a preto sa spýtam tu, ak mi teda niekto poradí.

Mám tiež Akai GX-75 mkII a keď vložím kazetu alebo zapnem prístroj s už vloženou kazetou, tak ju previnie trochu dozadu (podľa počítadla o 2 sekundy). Je to v poriadku alebo mám nejakú chybu?

Všetko inak funguje normálne, teda myslím ovládanie funkcií. Nie je problém ani pri nahrávaní a ani pri prehrávaní.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Pi júl 26, 2019 15:32:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To by malo byt kvoli napnutiu pasky. Lepsie decky to obvykle robia po vlozeni kazety.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi júl 26, 2019 18:49:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, Aiwa AD-F660 taky, prostě napíná pásek aby se netvořila smyčka, je to normální chování a nic nehrozí, naopak pomáhá
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2139103620
Hifi obsluha


Založený: 20 november 2010
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi júl 26, 2019 19:26:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, tak to som nevedel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist