Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

„Klasická“ koncepce reprosoustav vs. úzký svazek - DBT?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 26, 2018 19:40:55    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
opa napísal:
Měl jsem na mysli překážky většího rozšíření takových konstrukcí, protože nadšenců kteří mají doma CNC mašinu, není zas tolik.

A kolik jich k tomu potřebuješ? Shocked

Hele, teď už si ze mě utahuješ, víš dobře, jak jsem to myslel. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Po jún 04, 2018 07:25:32    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Srovnávání dvou tak kvalitních beden jako M2 a Salon2 bude o naprostých jemnostech, pokud přijmeme jako vedlejší fakt, že pro každou z nich jsou vhodné naprosto jiné akustické podmínky, ve kterých budou mít vždy jedny z nich v něčem navrch. M2 vyjíždí z továrny rovná a donastavení je (nebo má být) součástí instalace v konkrétním prostoru, protože se jedná o profi zařízení. O podmínkách tohoho nastavení jsem se tam nedočetl. Dokážu si představit, že i jen mírnou ekvalizací by šel ten výsledek klidně obrátit. Každopádně podle výsledků i podle ohlasů to nebyly rozdíly velké, někdo tam zmiňoval i to, že Salon2 se zdál hlasitější, což na celý ten test bohužel vrhá trochu pochybnost. Každopádně když uvážíte, že např. STH12 si s JBL M2 při domácích hlasitostech celkem nijak nezadá, dostáváte bednu, která může směle konkurovat i tak skvělým bednám, jako jsou Revel Salon2. A to není špatné, za ty peníze.


Pred casem v CR prodaval "milionar" Saloon2 za 25% ceny v secondhandu a byla tady i priserna fotka cimry v ktery to chlap provozoval.

A presne do takovych prisernych cimer tyhle kalotovy bedny nejsou vhodne.

Zrovinka ten milionar by si opravdu hoodne pomohl kdyby do ty priserny cimry dal JBL M2 / JBL K2.

Ale to uz je jen pro zasmani, vzpomel jsem si na tu fotku se saloon2 z hifionlinecz, byly tam i zesilovace audionety za milion CZK a hned jsem si vzpomel jak mizerny to bylo, uz je to jen pro smich (nebo pro plac).

Obavam se ale ze nejen PMA ty cimrakusticke handicapy kalota bedny nebere vazne, pritom je to prvorady faktor proc vubec zvukovod bedny ala JBL M2 delat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 15:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
BTW, kdesi na webu se dá dohledat slepé testování JBL M2 oproti Revelu Salon 2 (což je hodně podobné těm Vividům). Výsledek nebyl vůbec jasný.

Viac: https://www.avsforum.com/forum/89-speakers/2907816-speaker-shootout-two-most-accurate-well-reviewed-speakers-ever-made.html

post #365: 08-13-2017
citácia:
Shootout results!!!
OK, here is the short and sweet version. Official tallies to come, but going by a quick perusal of the score sheets and the conversation after the tests:

Saturday: Revel Salon2s preferred by about an 80% - 20% margin.

Sunday - Revel Salon2s preferred by about an 65% to 35% margin.

I will post more of my own thoughts later, but I am in agreement with the consensus. The M2s are great, the Salon2s are glorious

Thanks to all for participating! What a great time, seriously.

Zdroj: https://www.avsforum.com/forum/89-speakers/2907816-speaker-shootout-two-most-accurate-well-reviewed-speakers-ever-made-12.html#post54628832

citácia:
We had 11 critical listeners over the last two days, plus myself and my crew, for a total of 15 scores. Out of the 15, three people consistently preferred the M2s over the Salons2, while the rest preferred the Salon2s generally. We also had three people who consistently preferred the Salon2s down the line, track by track, while the "middle group" tended to prefer the Salon2s, tilting the results in their favor.

Tracks, as provided by Dr. Sean Olive:
...

Zdroj: https://www.avsforum.com/forum/89-speakers/2907816-speaker-shootout-two-most-accurate-well-reviewed-speakers-ever-made-13.html#post54628948


Naposledy upravil miero dňa Ut september 11, 2018 15:23:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 15:22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo, to uz jsme sem davali.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 15:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano:
MaBat napísal:
Srovnávání dvou tak kvalitních beden jako M2 a Salon2 bude o naprostých jemnostech, pokud přijmeme jako vedlejší fakt, že pro každou z nich jsou vhodné naprosto jiné akustické podmínky, ve kterých budou mít vždy jedny z nich v něčem navrch. M2 vyjíždí z továrny rovná a donastavení je (nebo má být) součástí instalace v konkrétním prostoru, protože se jedná o profi zařízení. O podmínkách tohoho nastavení jsem se tam nedočetl. Dokážu si představit, že i jen mírnou ekvalizací by šel ten výsledek klidně obrátit. Každopádně podle výsledků i podle ohlasů to nebyly rozdíly velké, někdo tam zmiňoval i to, že Salon2 se zdál hlasitější, což na celý ten test bohužel vrhá trochu pochybnost. Každopádně když uvážíte, že např. STH12 si s JBL M2 při domácích hlasitostech celkem nijak nezadá, dostáváte bednu, která může směle konkurovat i tak skvělým bednám, jako jsou Revel Salon2. A to není špatné, za ty peníze.



PMA napísal:
V posledních několika letech jsme svědky, z určitého okruhu přispívajících, poměrně masivního protěžování (nechci přímo použít slova propaganda) koncepce reprosoustavy s úzkým vyzařovacím svazkem s kontrolovanou směrovostí. Argumentace se opírá převážně o grafické zobrazení naměřených dat a charakteristik.

Ty vole, mě je blbě jen co si to znova přečtu. Confused To je hnus.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 17:00:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne v napise temy nesedi ten "uzky zvazok". Ked uz tak plynule zuzujuci sa.

Tie M2 v teste mohli hrat tichsie prave z dovodu korekcie na basoch pre konkretnu miestnost.

No na zaklade Oliveho grafu s rozdielnym hodnotenim rovnakych repro v slepom teste v zavislosti na ich umiestneni, sa z toho vysledku IMHO neda vyvodit, ze by klasicke 4 pasmo bolo pre vacsinu posluchacov vzdy lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 18:48:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém týchto testov vidím aj v akustike posluchovej miestnosti.

Klasická koncepcia vyžaduje optimálny akustický priestor, teda vhodne zatlmený. Tlmenie potlačí odrazy a vytvorí tak z klasickej reprosústavy "úzkosmerujúcu". Predpokladám teda, že pri testovaní v zatlmenom akustickom priestore sa rozdiely medzi reprosústavami znížia, smerovať budú všetky.

Iná situácia však nastáva v bežných obývacích priestoroch, ktoré nie sú optimálne zatlmené (ak vôbec), a teda odrazy majú na výsledný zvuk výrazný vplyv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 21:46:25    Predmet: repro Odpovedať s citátom

....asi najlepsia koncepcia je a bola pouzita pri INFINITY IRS V,IRS BETA alebo Genesis Prime...... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut september 11, 2018 22:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

tie by som nenazval klasicka koncepcia

a mimochodom i mcintosh ma podobne:
- https://www.mcintoshlabs.com/products/speakers/XRT21K
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 00:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To se to pěkně rozbředlo.

Tak něco z mého soudku: kdysi jsem viděl křeslo, které mělo takový nástavec se dvěma šikmými polštářky pro fixování hlavy - už se nepamatuji, zdali to bylo u zubaře nebo u holiče. Asi spíš u toho zubaře. Něco takového by se mělo přikládat ke každému páru beden s "úzkým svazkem".

Nevím, zdali tady někdo ví, o čem vlastně píše. MaBat asi jo, dělal okolo beden diplomku. O ostatních bych si troufl pochybovat - argumentace velmi problematickými posluchačskými zkušenostmi z různých výstav popř. odvolávání se na cizí zkušenosti mi připadá ... no, řekněme, ne zrovna podložená. Ale krafat cokoli o čemkoli je samozřejmě možné a stal se z toho oblíbený sport všude hifi fóra nevyjímaje.

No a nějak samozřejmě hraje kdeco, vzpomínám, jak jsem nadšeně poslouchal písně telegrafních drátů ve větru ...

... a řešit blbou akustiku ještě blbější směrovkou beden, konec konců proč ne, kšeft je přece posvátný. Jen tak mimochodem, pro ty největší analfabety, bedny se zvukovody, které se tady propírají už pár let, rozhodně úzký svazek nemají. To platí o zvukovodech typu "medvědí vagina", které se neustále vynořují na výstavách.

A ještě k té akustice, kdysi jsem slyšel, že nějaké akustické úpravy jsou nesmysl, stačí mít co nejkvalitnější (rozuměj co nejdražší) kabely.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 00:52:42    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
tie by som nenazval klasicka koncepcia

a mimochodom i mcintosh ma podobne:
- https://www.mcintoshlabs.com/products/speakers/XRT21K


A Dali tam měli pásky. Dlouhé velmi. Od podlahy ke stropu. V předváděčce v Århusu, koupit se to nedalo.

https://cz.pinterest.com/pin/301881981268904606/

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 05:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukovod typu medvědí vagina - tady musí být člověk opravdu polyhistor, aby se v tom vyznal.

citácia:
MaBat asi jo, dělal okolo beden diplomku.

Jenom to ne. To si mě s někým pletete. Já už dost lituju, že jsem se do tohohle cirkusu kdy namočil.
Krom toho, tohle vlákno nemá žádné téma, je to jen plivanec.

_________________
www.at-horns.eu | "ATH - the best waveguide designs possible" - Earl Geddes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 18:51:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že nemá význam riešiť nejaké extrémy.
Otázkou je, či užšia smerovosť (nie extrémna smerovosť) a konštantná smerovosť, sú, alebo nie sú, prínosom? A za akých podmienok?

Tiež nie je potrebné riešiť vyslovene "blbú akustiku", ale akustiku bežných obývacích priestorov, ktoré majú svoje limity, a v ktorých sú hi-fi reprosústavy bežne pevádzkované.
Alebo úprava posluchového priestoru zatlmením (potlačním nežiadúcich odrazov) nie je snáď v praxi zvýšenie smerovosti zvuku reprosústav?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 20:08:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Teoretizovat sa da do nekonecna...

Group buy zvukovodov STH:
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=313970#313970
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 22:08:11    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
A Dali tam měli pásky. Dlouhé velmi. Od podlahy ke stropu. V předváděčce v Århusu, koupit se to nedalo.


https://photos.app.goo.gl/KPJnHHth7s9FnTkT9
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 13:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
To se to pěkně rozbředlo.

Tak něco z mého soudku: kdysi jsem viděl křeslo, které mělo takový nástavec se dvěma šikmými polštářky pro fixování hlavy - už se nepamatuji, zdali to bylo u zubaře nebo u holiče. Asi spíš u toho zubaře. Něco takového by se mělo přikládat ke každému páru beden s "úzkým svazkem".

Nevím, zdali tady někdo ví, o čem vlastně píše. MaBat asi jo, dělal okolo beden diplomku. O ostatních bych si troufl pochybovat - argumentace velmi problematickými posluchačskými zkušenostmi z různých výstav popř. odvolávání se na cizí zkušenosti mi připadá ... no, řekněme, ne zrovna podložená. Ale krafat cokoli o čemkoli je samozřejmě možné a stal se z toho oblíbený sport všude hifi fóra nevyjímaje.

No a nějak samozřejmě hraje kdeco, vzpomínám, jak jsem nadšeně poslouchal písně telegrafních drátů ve větru ...

... a řešit blbou akustiku ještě blbější směrovkou beden, konec konců proč ne, kšeft je přece posvátný. Jen tak mimochodem, pro ty největší analfabety, bedny se zvukovody, které se tady propírají už pár let, rozhodně úzký svazek nemají. To platí o zvukovodech typu "medvědí vagina", které se neustále vynořují na výstavách.

A ještě k té akustice, kdysi jsem slyšel, že nějaké akustické úpravy jsou nesmysl, stačí mít co nejkvalitnější (rozuměj co nejdražší) kabely.


Prosím o vysvětlení, jak jste to myslel, když jste psal, že bedny se zvukovody, asi myslíte styl STH nebo zvukovodu v 1518, rozhodně nemají úzký svazek... s čím srovnáváte?

Když porovnám vyzařovací diagramy pro různé úhly u běžných kalotových beden, tak jsou do určité frekvence hodně blízko sebe (to znamená, že výkon s úhlem od osy klesá pomalu)… svazek je široký... a od určité frekvence jsou drtivé pády. Bez zvukovodu je zkrátka onen pokles pro určitý úhel hodně závislý na frekvenci, se kterou se zvětšuje. Typicky, byť docela hezky, třeba zde: http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_1evo.php (pozor, je tam umělý offset 1 dB) Pro cca 1 kHz je pokles u 90° cca 7 dB.

No a například u 1518 jsou čáry pro různé úhly sice více rovnoběžné (směřování je méně závislé na frekvenci), ale čáry jsou pro různé úhly od sebe mnohem dál... to znamená: svazek je úzký/užší. Konkrétně pro 1518 je pro cca 1 kHz na 90° pokles cca 17 dB.

Možná byste chtěl ještě větší směrovost a nebo nevím... tedy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 15:30:08    Predmet: repro Odpovedať s citátom

Velky bobo teda B.S. mal vela clankov o akustike , reproduktoroch aj v odbornych casopisoch aj tusim v A.R. ,popros ho nech ti to posle pretoze urcite sa to neda vysvetlit dvoma troma vetami.....bolo to velmi zaujimave citanie....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 16:30:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázkou je, či užšia smerovosť (sirka svazku) sú, alebo nie sú, prínosom? A za akých podmienok?


Tohle je ale prave otazka k premysleni lidi. Totiz na 90° mimo osu poslouchat -6dB znaji vsichni z kalota bednisek, kterych jsou vsude mraky.

Co se tyka uzkosvazkovych beden ala JBL M2/1518 kde maji bedny na 90°cca -20dB to uz 99% lidi co tady placaji neslyseli a neznaji.

Nicmene interakce beny a mistnosti je tim mensi (mene odrazeneho zvuku) cim je svazek uzsi a logicky to bude hrat jinak s jinou sirkou svazku v dany cimre (logicky se zmeni pomer primeho zvuku a reflexniho zvuku z odrazu od sten cimry).

A medvedi vaginu bych do toho netahal Rolling Eyes

PS: To srovnani Revel saloon 2 a JBL M2 tedy neni tak trivialni zadani jakoze postavim ty bedny do cimry a hotovo, proste ty Revely potrebuji zatlumenou cimru a bedniska daleko od zdi zatimco ty JBL M2 by v takove zatlumene cimre hraly uz ponekud malo vzdusne (malo odrazu protoze uzky svazek, vzhledem k zatlumeni cimry). Takze nakonec to cele bude uloha o tom zda mam malo nebo hodne zatlumenou cimru coz hifista analfabet nema rad, protoze mu s timto problemem nepomuze ani medvedi vagina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 17:07:15    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
velky bobo napísal:
A Dali tam měli pásky. Dlouhé velmi. Od podlahy ke stropu. V předváděčce v Århusu, koupit se to nedalo.

https://photos.app.goo.gl/KPJnHHth7s9FnTkT9

JEJ, tuším VB. Archivár, to si vytiahol z riadne starých záznamov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 18:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...viete z akeho casopisu je ta fotka a ake komponenty su na fotografii?... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 18:46:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Zesilovací kamna Dali - Detal/Gravity, přehrávač DENON DP S1, DA S1, Dali - Megaline a VB za "mlada"
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 19:47:06    Predmet: Odpovedať s citátom

super jednicka Laughing ale myslim si ze 90 percent tzv. HIFISTAV ani netusi .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 20:40:09    Predmet: Re: repro Odpovedať s citátom

vajnorhifista napísal:
Velky bobo teda B.S. mal vela clankov o akustike , reproduktoroch aj v odbornych casopisoch aj tusim v A.R. ,popros ho nech ti to posle pretoze urcite sa to neda vysvetlit dvoma troma vetami.....bolo to velmi zaujimave citanie....


Nemyslím si, že by pan Sýkora potřeboval mluvčí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 20:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Transport Denon DP-S1 som hned spoznal ale tie monobloky som nevedel dekodovat Smile
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 21:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie Áčkové konce sú tam dva... tam musí byť pekne teplúčko.
Zdroj: Stereo a video, sršeň 1996.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št september 13, 2018 21:59:54    Predmet: Odpovedať s citátom

A káble skoro žiadne. Very Happy

Tak ako im tom mohlo dobre hrať.

Shocked Cool Rotfl Thumbs up Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi september 21, 2018 09:47:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to vypadá, že přece jen mluvčí potřebuje…

Nevím tedy, jak úzký by měl svazek být, aby zde prošel jako úzký Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 19:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Možná tady je odpověď proč vznikají různé a odlišné koncepce reprosoustav:

citácia:
Originally Posted by PMA View Post
What do you think about Siegfried Linkwitz design approach, which was probably different from yours

Dipole speakers, wide radiation pattern, both front and rear radiation.

--------------
EG:
I think that Siegfried (rest in peace) and I differ in what we are after. He is after ambience and spaciousness in almost exclusively large

venue recordings. I am after imaging in almost exclusively studio recordings. I have come to the conclusion that the two approaches are not

compatible, especially in a small room. You must choose one or the other.

This was brought home to me more than ever before just a few days ago when I went to the symphony. The sound was massive, ambient and spacious

but there simply was no image. There was no singular location from which the sound of the violin section was emitted. Not like one would get

in a studio recording of a single violin. The single violin can be reproduced in my listening room with almost perfect fidelity. A large room

recording can never sound like the original space in a small room - too many conflicting aspects of room/recording.

Siegfried relied far too much on his personal impressions of sound, doing virtually no blind large subject testing, ala Toole. Hence I have

always taken his conclusions with a grain of salt, unlike Floyd's, whom I almost never have disagreed with (there are some small things

regarding directivity in small rooms. He prefers a lower DI that I design for, but then he is also exclusively a large venue recording person,

and I am not.)

I have listened to many of Siegfried's designs, none have impressed me very much other than the bass in his larger dipoles was very good. But

I achieve comparable bass with multiple subs. I found his high end sound sadly lacking however.
__________________
Earl Geddes Gedlee Website


Zdroj:
https://www.diyaudio.com/forums/multi-way/317122-baffle-diffraction-post5568763.html

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut október 09, 2018 20:21:02    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
ambience (pronounced "ambee-ints") The aurally perceived impression of an acoustical space, such as the performing hall in which a recording was made.

spacious Presenting a broad panorama of ambience, which may be wider than the distance between the loudspeakers.

...

imaging The measure of a system's ability to float stable and specific phantom images, reproducing the original sizes and locations of the instruments across the soundstage.

stereo imaging The production of stable, specific phantom images of correct localization and width. See "soundstaging," "vagueness," "wander".

Read more at https://www.stereophile.com/content/sounds-audio-glossary-glossary
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 10, 2018 06:47:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak uz to tu par dni dozadu bolo:
MaBat napísal:
MaG napísal:
Akú to bude mať smerovú charakteristiku?
V čom bude výhoda, či nevýhoda, oproti úzko a konštantne smerujúcej dvojpásmovej koncepcii so zvukovodom?
... Bude to hrát líp, nebo pro někoho příjemněji, v o něco více zatlumeném prostoru a mělo by to vytvářet větší ambienci, na úkor přesné lokalizace - větší "mlha", obvlášť na klasiku. V méně zatlumeném prostoru to bude dost nepoužitelné, leda dostatečně daleko od stěn. ...

Zdroj: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=315395#315395
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist