Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bluetooth přijímač (pozor - žádné hifi)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2018 20:07:45    Predmet: Bluetooth přijímač (pozor - žádné hifi) Odpovedať s citátom

Zdarte, nějak se to tu novýma konstrukcema nehýbe, tak postnu mou ukrutně hifistickou - bluetooth přijímač z modulů z Číny Very Happy Používaný je výhradně pro streamovanou hudbu ze Spotify apod.

Modul používá kodek Apt-X, takže z výšek není k blití jako u klasického zvukového modrozubu. Mám rád efekty, takže VU metry se rozsvěcí automaticky, když na telefonu/tabletu stisknete PLAY. Bez signálu jsou metry zhasnuty a svítí červená ledka jakože standby Smile Vzadu jsou vstupy i výstupy. V módu "standby" jsou propojeny relátkem, takže skrze ně může hrát další zdroj hudby.

Aby bylo línému zadku učiněno zadost, mám na stole přilepenou NFC nálepku, která při přiložení telefonu v něm zapne bluetooth, spojí se s mým BT přijímačem, spustí Spotify a zmáčkne PLAY Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2018 20:49:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Slusne! Applause Nazval by som to "hudba buducnosti" Very Happy Len zo zvedavosti - aky to ma DAC a aky je zbytok retazca?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ne jún 10, 2018 22:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

DAC je přímo v BT čipu CSR8645, takže nejspíš nic moc. Pokud mě paměť nešálí, podle datasheetu čip sice má digitální výstup, ale nikomu se nepovedlo ho rozchodit. A dokonce tovární výrobky s tímto čipem, co mají digitální výstup, používají kouzlo v podobě ADC připojeného na analogový výstup CSR. Takže prasárna Smile
Jo, je to hudba budoucnosti a mám to rád. Ale paradoxně jsem tím už po letech taky trochu unavený a poslední dobou čím dál častěji zdrhám ke gramci nebo CD. Jednoduché a přímočaré. To modernímu audiu trochu chybí.
Zbytek řetězce je Dispre I s digitálním řízením hlasitosti přes PGA2311 a starý koncák, co jsem stavěl před možná 20ti lety. Mám teď doosazené desky pro DPA380 čekající na své chladiče. Ale při mé rychlosti... Very Happy CD mám Sony CDP-XA2ES, gramo Thorens TD-318 mkII s preampem Pavla Macury.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ythren
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2016
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 08:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

pěkné,
pokud jsi chtěl digitální I2S výstup tak na to je csra64215, který to umí. akorát negeneruje MCLK, takže potřebuješ DAC co si ho vygeneruje sám, jako třeba pcm5102a. Mám vyzkoušené, že to funguje (Prodávaj to i číňani jako hotovou kombinaci) a zbavíš se tím i celkem nepříjemnho lupání při začátku a konci přehrávání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 12:02:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Narcissus mohol by si pripadne este postnut linky na tie moduly. Mozno by to tu niektori uzivatelia mohli vyuzit. Mna celkom zaujima aj ako je nastavene to NFC.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 14:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

NFC asi nebude riešené nijak špeciálne. Potrebuješ len šikovný soft do mobilu, aby ti všetko pri detegovaní NFC nálepky nastavil.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 14:34:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba Tasker? https://www.androidauthority.com/nfc-trigger-tasker-409686/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 20:08:03    Predmet: Odpovedať s citátom

ythren: díky za odkaz na csra... pohledal jsem a konstrukce s ním se mi líbí. Už vymýšlím, co s ním Very Happy

moses: mám tento typ modulu, ale koupený kdesi jinde. Bral jsem ho proto, že přemosťuje signál relátkem, ne polovodičem.

https://www.aliexpress.com/item/CSR8645-CSR-4-0-Bluetooth-Audio-Receiver-Music-APT-X-Stereo-Wireless-Board-Bluetooth-Module-DIY/32856922318.html

Jak už psali Soaron a dustin, koupil jsem konkrétně aplikaci NFC Tools Pro. V ní naprogramuješ nálepku. Aplikaci je pak potřeba mít i nainstalovanou, aby telefon uměl poslouchat nálepku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 20:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechce sa mi to nijak extra študovať. Čo vlastne znamená to "premostenie signálu relátkom"? Ako to myslíš?
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 20:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Se blbě vyjadřuju Smile BT moduly mají často analogový vstup i výstup. Při aktivním BT přenosu je na výstup připojený BT, bez přenosu je k výstupu přímo připojen vstup, takže je modul signálově průchozí.
Reléové přepojování vždycky beru kvůli kvalitě a protože je signál průchozí i bez napájení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Po jún 11, 2018 22:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha. Takže ten modul má v podstate dva vstupy. BT aj analóg a tie sa prepínajú cez relátko.

Inak to prevedenie sa mi páči. Ja som zatiaľ stále uvažoval len o strieborných/čiernych krabičkách, no tá červená s podsvieteným VU nemá chybu. Trošku mi to evokuje výrobky od Metaxas. Very Happy

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Narcissus
Nádejný hifista


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 63

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2018 12:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona jiná barva ty stříbrné a černé krabice dost oživí, takže doporučuju. Nejdřív jsem chtěl modrou (protože bluetooth), ale tu zrovna neměli, tak jsem vzal vínovou a je to asi lepší.
Koukl jsem na Metaxase a buď jsem měl moc kafe, nebo jsou jejich výrobky všechno, jen né krabice Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2018 13:23:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Já taky kouknul na Metaxas a přijde mi, že jejich designér moc hulí. Shocked
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Ut jún 12, 2018 15:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. myslel som skôr na tú farbu a analógové VU metre. Červená sa v Hi-fi len tak nevidí.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist