Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Počúva ešte niekto MC kazetky?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Počúvam kazety
aktívne ešte počúvam aj nahrávam
17%
 17%  [ 11 ]
občas z nostalgie pustím aj nahrám niečo
9%
 9%  [ 6 ]
občas prehrám, ale nenahrávam už
17%
 17%  [ 11 ]
kazety a deck zapadajú prachom
26%
 26%  [ 17 ]
nemám deck ani kazety
28%
 28%  [ 18 ]
zbieram kazety pre zábavu
1%
 1%  [ 1 ]
Celkom hlasov : 64

Autor Správa
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 12:32:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten poslední DECK co jsem si koupil byl právě TECHNICS M04. dal jsem za něj 300 Kč- no nekup to když má tak pěkný VU metr Smile. jinak provozuju dva Akáje a nějakou Optoniku
Bohužel jsem zvyklý na RtR a rychlost 19. a mám to tak přes 40 let a SORRY s tím se ty kazety nedají zvukově srovnat.

Ohledně historie jsem zaznamenal, že v 80-sátých letech populární kapely upravovaly svůj zvuk podle zkreslení kazet - něco jako když ranní Jazzmani zpívali přes trychtýř megafonu, aby to bylo jak z gramofonu.To jen pro úsměv.

Jinak pokud nahrajete CD na kazetu bez Dolby - nezní to až tak špatně. Ale to se vlastně jen přidal na výstup převodníku filtr ( dosti svérázný) a přidal šum ( tím se aktivuje mozek posluchače).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 12:58:08    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec, ake Akaie ? Dolby je zly vtip, to sa neoplati zapinat Very Happy Jedine HX Pro respektujem od Olufsena, ale to nie je Dolby...


Pre mna ma zaznam na kazetu vyznam hlavne z Vinylu alebo z 24bit/96khz suboru cez lepsi D/A ... z CD to je len nudzofka, pokial sa najde zaujimavy titul, kt nemam v inej kvalite alebo lepsom formate...

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:

noo veru, ale tak motivacia hatera a jeho komplexy byvaju silnejsie ako vydrz niekoho vzdorovat trollingu Wink

Ono je to skor o tom, ze z obrazovky sa nedokaze vynorit ruka a nedrbne hejterovi, co prekrocil medze, po tej nevymachanej papuli. Dojde to niekedy az tak daleko, ze na nejakom hifi nehifi stretnuti si radsej menovku s nickom ani nepripnu. Obcas zistia, ze nadavali o tridsat rokov starsiemu cloveku, obcas zjsfia, ze ten, z ktoreho robili blbca a urazali ho, je boxer, co sa mlateniu vreca venuje 30 rokov.

Skonstatovat, ze je nieco sracka je ok, ko statovat, ze ten, co ju pouziva je chuj, je na facku. A mnohokrat by sa tak zislaaaaaaaa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:11:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Riesenie?
Nerdagovat.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

No lenze to hejter nevie.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Na nich.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hovado
Hifista


Založený: 29 jún 2015
Príspevky: 167

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:15:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Cize vsetci, co maju nieco k teme, budu drzat hubu (prsty) a hejteri zabiju kazde vlakno?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:18:04    Predmet: Odpovedať s citátom

"Ak sa hadas s blbcom viac nez 5 minut - hadaju sa dvaja blbci."
Nereagovat NA NICH sa da.
Takto ho nezabijaju???

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:27:47    Predmet: DECK Odpovedať s citátom

.......myslel som si ze tu pisu hifisti ked to ma v nazve HI-FI ....
Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 17:31:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je "hifi"?
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 18:36:50    Predmet: Odpovedať s citátom

High Fidelity aneb vysoká věrnost zvuku.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 18:42:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To je (dost vagna a sprofanovana) definicia.
Samozrejme ju poznam vyse 40 rokov.
Otazka sluzi k zamysleniu...

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 18:56:31    Predmet: Odpovedať s citátom

znamena to Hilarious-Fiction Ass kissing
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 20:33:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Co takto nejake lepsie zverstvo? Applause




_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
spirki
Hifi obsluha


Založený: 16 február 2010
Príspevky: 20

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 20:37:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazety aj deck zapadajú prachom ... už asi 5 rokov. Hlavným dôvodom je moja pohodlnosť. Podobne ako pri platni alebo aj klasickom CD mám málokedy náladu počúvať celé album v kuse a nahrávať výberovky na kazety je viac než zdĺhavé. Preferujem urobiť si playlist v PC podľa aktuálnej chuti.

Musím ale povedať že sa mi páči podanie basov na kazete, sú také príjemne mäkké, nie ostré ako na CD ale pritom veľmi hutné a výrazné. Aj keď je to možno spôsobené úbytkom výšok ... Taktiež niektoré hlavne popové a disko nahrávky majú na kazete výraznejšie klávesy (syntetizátory).
Toto by ma inak zaujímalo a bol by som rád keby mi vedel niekto ozrejmiť, kde presne tento rozdiel medzi CD (alebo digitálom) a kazetou vzniká. Viem že frekvenčná charakteristika aj dynamika sú iné plus ten šum ale nejaké konkrétne rodziely mám namysli ...

Jeden z hlavných dôvodov prečo som si ešte zaobstaral kazeťák (JVC KD-V100) bol digitalizácia kaziet ktoré ešte na CD neboli vydané alebo boli nedostupné ... postupom času som však väčšinu na CD alebo aspoň v mp3 našiel a kazetové verzie sa odobrali do sektorov pevného disku odkiaľ už niet návratu ... Neviem na akých kazeťákoch boli nahrávané (niekedy na prelome 80. a 90. rokov) ale zistil som že máloktoré majú rozsah nad 10kHz a tie výšky tam proste chýbajú. Dokonca veľa "originálok" z poľských trhov, ktoré otec nakupoval končili frekvenčne pri 9 kHz, zbytok je len šum (Roxette - Joyride) ale napríklad Beatles - Revolver od toho istého vydavateľstva (Phonex Krakow) ide až na 12 kHz. To by ma tiež zaujímalo, či je to spojené s masteringom pre kazety alebo je to ovplyvnené samotným médiom, teda kazetou. Inak na tom kazeťáku som nahrával aj svoje kazety a tie boli celkom fajn (do 16 khz, ale výšky stále biedne a mám pocit že užitočný signál nad 10kHz prudko upadal, ale dal sa ešte vytiahnuť ekvalizérom). Tiež neviem či už je to limit toho kazeťáku alebo by len trebalo zošteľovať hlavu ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 21:15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Aké bolo moje zdesenie ,keď mi otec za dobré výkony pri domácich prácach počas letných prázdnin v období prebiehajúcej puberty sľúbil prehrávač pásiek a ja som ho nemohol v izbe ani za hroma nájsť. Teda hľadal som kazeťák a ono tam stála Tesla B 101. Keď som pri testoch kedy sa mi neskôr dostal do pazúrov kazetový prehrávač Tesla - typ už neviem bol jeden so stolových prehrávačov s vlastným zosilňovačom - skúšal a porovnával tak ten cievkáč to kazeťáčku natrel.

Ok,povedal som si ,dám tomu ešte šancu- tak nasledovalo obdobie hifisystémov (zatiaľ bez CD prehrávačov)veď kazetka to bol malý zázrak - vzhľadom k veľkosti to bolo super,dali sa nosiť na ducha do lesa ku vatre do prenosných kazeťáčkov .....v polsku na trhovisku ich mali na kilá,obrovský výber hudby - ideálny stav. CD boli ešte príliš finančne náročné a ešte som to tak nežral ,takže investíciu do digitálu som nevidel ako zmysluplnú. Pošetril som a kúpil som walkman ktorý som dral na základnej vojenskej službe. No a potom prišli dostupné CD.

Zvuk bol zrazu akýsi čistejší,bez šumu a počet CD doma narastal. Od opätovného návratu ku kazetám ma odradila kúpa obstaróžnej Tesly B 115,ktorá si s Akai DX 49 vytrela ..XXX . Potom prišiel Revox A 77 a pri porovnaní s nejakým vyšším typom od Sony to dopadlo veľmi podobne.

Kazeťák som nakoniec predal a rovnako tak neskôr dopadli aj kazety. Nepopieram že tom modely od renomovaných značiek by sa dali používať aj dnes,ale to radšej investujem do cievkáča s 38cm rýchlosťou kde je to ozaj už počúvateľné. To už ale patrí do iného vlákna.

Pokiaľ niekto používa kazety je to fajn, množstvo deckov jednoznačne patrí do vintage zostáv .Táto technika bola vytvorená pre potechu hifistov- menej už ich manželiek- a manipulácia s médiom má stále svoje čaro. Napokon však moja cesta v tejto oblasti išla iným smerom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 22:03:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Hovado
niekedy je to tak ako pises, pobavi ked niekto nazve cloveka, ktoreho nikdy nevidel ani nepozna hipsterom len preto, ze prisiel na to, ze kedysi sa vyrabali kvalitnejsie veci...

Spirki
tiez mam na kazete rad ich bass, celkovo format CD ma s bassmi problem, ak sa robi mastering z 24bit na CD tak maju co robit aby to na ten chudobny formatik vobec namiesali... problem robia tiche pasaze a dynamicky rozsah, na CD sa musia tie tiche pasaze vytiahnut aby nezostali na prahu sumu tj neprevedene .... potom je to akesi derave a masteringom sa to nejak dava dokopy, toto analog ani kazeta nepozna bass je pekne plynuly, hutny a ma aj rozne detajly na nizkych urovniach... myslim, ze to podanie basu ma na svedomi aj menej komplikovana zvukova cesta, signal z hlavy sa zosilni potom sa zosilni este raz na linkovy vystup a je to... digital je sialene komplikovany a nutne dodat, ze CD player co vie ozaj prehravat basy stoji nejaky ten balik... medzi kazetami su velke rozdiely, hlavne tie ´´originalky´´ to je tazky pojem... kvalitna nahravka aj na normalke da 14-15kilo na vyskach bez problemu len na to musis mat masinu... chromky v pohode 18k ale opat plati, ze s hocicim to tam nedostanes.... je fakt, ze zvuk klavesov moze byt vyraznejsi aj kvoli poklesu na vyssich pasmach. no celkovo dobra kazetova nahravka ma dynamiku, farbu a plnost dostupnejsiu ako CD.... jednoducho tam mas toho viac na stredoch aj vyssich basoch a je to dynamicky nadanejsie... na vyskach je toho menej, no zalezi od nahravky, materialu a toho na com prehravas... len samotny druh kazetaku ti spravi rozptyl od 14-20 khz...

Hugo2
cievkac a kotuce su niekde inde uz len z principu, no na kazety vzniklo vela dobrych aj drahych pristrojov a vela dobrych aj drahych materialov-kaziet, v case stale dostupnejsieho digitalu som sa uz davno prezral toho impotentneho zvuku zalozeneho len na okrajoch pasiem a nizkom sume... nakoniec aj tak zistis ze to podstatne je v strede a kusok k okrajom pasiem a tam ma kazeta stale co ponuknut, farba, dynamika a fun factor... na dobrych kazetach a playeroch su tieto veci na vysokej urovni, az takej ze ak to chces od digitalu tak si to zaplatis daleko viac a to plati aj u zosilnovacov, kvalitu pasivnych suciastok neosudis, kondenzatory po 80tych rokoch isli s kvalitou rapidne dolu a po 90tkach to bola uz mizeria... citat v tabulkach 0,0000000000000001% THD a prenos na vyskach 100khz je nieco ako citat priemernu spotrebu 5l/100 u motora s 200kobylami Laughing

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 23:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato napísal:
... pobavi ked niekto nazve cloveka, ktoreho nikdy nevidel ani nepozna hipsterom len preto, ze prisiel na to, ze kedysi sa vyrabali kvalitnejsie veci...

... tiez mam na kazete rad ich bass, celkovo format CD ma s bassmi problem, ak sa robi mastering z 24bit na CD tak maju co robit aby to na ten chudobny formatik vobec namiesali... problem robia tiche pasaze a dynamicky rozsah, na CD sa musia tie tiche pasaze vytiahnut aby nezostali na prahu sumu tj neprevedene .... potom je to akesi derave a masteringom sa to nejak dava dokopy, toto analog ani kazeta nepozna bass je pekne plynuly, hutny a ma aj rozne detajly na nizkych urovniach... myslim, ze to podanie basu ma na svedomi aj menej komplikovana zvukova cesta, signal z hlavy sa zosilni potom sa zosilni este raz na linkovy vystup a je to... digital je sialene komplikovany a nutne dodat, ze CD player co vie ozaj prehravat basy stoji nejaky ten balik... medzi kazetami su velke rozdiely, hlavne tie ´´originalky´´ to je tazky pojem... kvalitna nahravka aj na normalke da 14-15kilo na vyskach bez problemu len na to musis mat masinu... chromky v pohode 18k ale opat plati, ze s hocicim to tam nedostanes.... je fakt, ze zvuk klavesov moze byt vyraznejsi aj kvoli poklesu na vyssich pasmach. no celkovo dobra kazetova nahravka ma dynamiku, farbu a plnost dostupnejsiu ako CD.... jednoducho tam mas toho viac na stredoch aj vyssich basoch a je to dynamicky nadanejsie... na vyskach je toho menej, no zalezi od nahravky, materialu a toho na com prehravas... len samotny druh kazetaku ti spravi rozptyl od 14-20 khz...


... v case stale dostupnejsieho digitalu som sa uz davno prezral toho impotentneho zvuku zalozeneho len na okrajoch pasiem a nizkom sume... nakoniec aj tak zistis ze to podstatne je v strede a kusok k okrajom pasiem a tam ma kazeta stale co ponuknut, farba, dynamika a fun factor... na dobrych kazetach a playeroch su tieto veci na vysokej urovni, az takej ze ak to chces od digitalu tak si to zaplatis daleko viac a to plati aj u zosilnovacov, kvalitu pasivnych suciastok neosudis, kondenzatory po 80tych rokoch isli s kvalitou rapidne dolu a po 90tkach to bola uz mizeria... citat v tabulkach 0,0000000000000001% THD a prenos na vyskach 100khz je nieco ako citat priemernu spotrebu 5l/100 u motora s 200kobylami Laughing

Toto skutočne nepotrebuje žiadny ďalší komentár!

... doteraz som ani netušil o čo všetko som svoj život ochudobnil, keď som ešte v minulom tisícročí všetky kazety a deck nahádzal do popelnice. Určite si musím na staré kolená aj ja zohnať nejaký kazetový gerét ... samozrejme špičkový, osadený minimálne 35 rokov starými kondenzátormi

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 23:29:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechcem sa s tebou hádať, ale mohol by si sem napísať, aký je dynamický rozsah kazety, 16 a 24 bit digitálu. To len aby sme mali vôbec prehľad o tom, čo sem píšeš, ak už hovoríš o super dynamike. Som však zvedavý na možnosti toho, ktorého formátu a nie na to, ako sú dnešné mastre zmršené.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Št jún 21, 2018 23:47:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Nechcem sa s tebou hádať, ale mohol by si sem napísať, aký je dynamický rozsah kazety, 16 a 24 bit digitálu. To len aby sme mali vôbec prehľad o tom, čo sem píšeš, ak už hovoríš o super dynamike. Som však zvedavý na možnosti toho, ktorého formátu a nie na to, ako sú dnešné mastre zmršené.


dynamicky rozsah som myslel pomer medzi tichymi a hlasnymi pasazami a tak nejak chcel pomenovat aj to, ze analog ma ´´mnozstvo tych urovni od 0 po nejaku aj velmi nizku hodnotu prakticky neobmedzene´´ zavisle od meratelnej jednotky ... dynamicky rozsah mozno nebola spravna formulacia toho co som myslel, ale nejak som dufal ze to z textu bude pochopitelne Laughing



yess.jpg
 Description:
 Filesize:  20.28 KB
 Viewed:  58 Time(s)

yess.jpg



_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 00:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

2mato: môžeš byť úplne v pohode, z tých tvojich textov nie je vôbec žiadny problém pochopiť na koho sme tu narazili ...
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 06:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni o čo také walkmany?
Ja som niekedy v časoch bolševika kúpil v tuzexe walkman Sharp - trojpásmový ekvalizér, dva výstupy na sluchátka (bolo fajn že sme mohli počúvať spolu s frajerkou - nebolo treba žiadne rozdvojky). Ešte ho mám niekde v šuplíku. Kto vie či ešte funguje.
Manželka mala krásny kovový Panasonic - ešte donedávna si z neho občas niečo púšťala cez sluchátkový výstup do nášho mikrosystému v spálni, ale asi pred dvoma rokmi sa v ňom niečo poondilo.
Nevýhodou týchto walkmanov bola potreba nosiť viac kaziet na dlhšie cesty. Ono to to dosť naberalo na objeme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 06:18:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyzdvihovat kazetu s použitelným dynamickým rozsahem 55dB a odsuzovat CD s dynamickým rozsahem 96dB je opravdu na pováženou. Za sebe řeknu že když jsem začal poslouchat CD místo kazet, poprvé jsem slyšel, co je v nahrávkách vlastně obsaženo. Poslouchat v porovnání s tím potom byť sebelépe nahranou kazetu bylo jako pustit si to CD na dvojčeti někde u řeky na jezu a hodit přes to osušku. Všechny drobné informace v nahrávce utopené v šumu, žádné výšky a žádná definice basového tónu, jen hukot.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 06:36:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To je presne to, na čo som narážal. 16 bit digitál má okolo 100 dB vyššie formáty aj 140 dB. Vraj človek dokáže vnímať okolo 130 dB, no kazeta má určite menej.

2mato dobre si to pomenoval a to čo píšeš sme pochopili. Chcel som však poukázať na to, že to nie je pravda. Preto som sa ťa pýtal, aby si vyčíslil dynamický rozsah jednotlivých formátov, aby sme vedeli, aké máš informácie o téme. Takto beriem, že píšeš len svoje dojmy/pocity, ktoré sú však subjektívne a u každého môžu byť iné. No takéto "bludy" na technické fórum nepatria.

Dokonca nie je pravda ani to, že ak je niečo analógové, tak má nekonečne veľa informácií a "množstvo úrovní je neobmedzený". Teoreticky to pravda je, no problémom je limit danej technológie.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4


Naposledy upravil Soaron dňa Pi jún 22, 2018 07:36:25, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 07:22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

... niektorým občanom by možno nezaškodilo prečítať si napríklad toto:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic_range

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 08:21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
To je presne to, na čo som narážal. 16 bit digitál má okolo 100 dB vyššie formáty aj 140 dB. Vraj človek dokáže vnímať okolo 130 dB, no kazeta má určite menej.

2mato dobre si to pomenoval a to čo píšeš sme pochopili. Chcel som však poukázať na to, že to nie je pravda. Preto som sa ťa pýtal, aby si vyčíslil dynamický rozsah jednotlivých formátov, aby sme vedeli, aké máš informácie o téme. Takto beriem, že píšeš len svoje dojmy/pocity, ktoré sú však subjektívne a u každého môžu byť iné. No takéto "bludy" na technické fórum nepatria.

Dokonca nie je pravda ani to, že ak je niečo analógové, tak má nekonečne veľa informácií a "množstvo úrovní je neobmedzený". Teoreticky to pravda je, no problémom je limit danej technológie.


Drzal by som sa kontextu odpovede pre Spirkiho, MC ma aj napriek nizsiemu dyn rozsahu a uzsiemu kmitoctovemu rozsahu bohatsiu informaciu v pasme, kt. prenasa... tomuto rozumies nie? CD je limitovane 16/44 preto nasledne vznikllo SACD, DVD audio 24/96 ... Zbytocne bazirujes na blbostiach, tak ked medzi 0 hodnotou signalu a a najnizsou meratelnou hodnotou v analogu nieje nekonecno urovni dane meracou jednotkou tak mi to vycisli kolko urovni tam je... to ma velmi zaujima a dohodnime sa, ze neratelna jednotka je 1 pV (pico volt) a namerana hodnota 1 V Laughing ano nekonecno ich nebude, je to dane meratelnou jednotkou, uplne zbytocny off topic
Takze moje odpovede pre Spirkiho preco ma kazeta plynulejsi bass zahrnali ja toto hladisko bohatsej a linearnejsej zvukovej info v prenasanom pasme v pripade MC

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 08:41:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve že off topic to nie je. Ak už rozoberáš možnosti, resp. klady a zápory nejakej technológie, tak by si mal písať k veci.
To že môže analógový záznam niesť nekonečne veľa informácii/úrovní (nazvi si to, ako chceš), je teoreticky pravda. To som aj napísal, ale...

jednoduchý príklad:
Ak zoberieš kus kameňa a klincom tam vyryješ nejaký signál, tak ti garantujem, že tam žiadne hladké prechody mať nebudeš. Je to práve preto, že možnosti záznamovej a prehrávacej techniky (v tomto prípade klinec), sú obmedzené. Ak ale do kameňa budeš ryť/vypalvať jemnejším nástrojom (ihla, laser...), tak budú prechody medzi jednotlivými úrovňami hladšie.
Takže z podstaty použitej technológie (bavíme sa o existujúcich kazetách a prehrávačoch), stráca kazeta aj oproti CD-čku, t. j. 16 bitového digitálu.

Môžeš si to skúsiť. Zdigitalizuj si svoju najkvalitnejšiu kazetu a potom si na kazetu nahraj nejaký digitál. Určite zistíš, že všetko, čo si mal na kazete, máš aj v digi podbe, no nie všetko, čo si mal v digi, budeš mať aj na kazete.

Toľko k môjmu off topic-u. Kľudne sa o kazetách bavme, mne to nevadí a rád napíšem, ak téme budem mať niečo rozumné. Len prosím nepíš také nezmysly, že kazeta nesie viac infomácií, ako CD. Resp. takto, áno nesie, ale nenesie viac dôležitých informácii (rozumej hudbu).

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:08:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Práve že off topic to nie je. Ak už rozoberáš možnosti, resp. klady a zápory nejakej technológie, tak by si mal písať k veci.
To že môže analógový záznam niesť nekonečne veľa informácii/úrovní (nazvi si to, ako chceš), je teoreticky pravda. To som aj napísal, ale...

jednoduchý príklad:
Ak zoberieš kus kameňa a klincom tam vyryješ nejaký signál, tak ti garantujem, že tam žiadne hladké prechody mať nebudeš. Je to práve preto, že možnosti záznamovej a prehrávacej techniky (v tomto prípade klinec), sú obmedzené. Ak ale do kameňa budeš ryť/vypalvať jemnejším nástrojom (ihla, laser...), tak budú prechody medzi jednotlivými úrovňami hladšie.
Takže z podstaty použitej technológie (bavíme sa o existujúcich kazetách a prehrávačoch), stráca kazeta aj oproti CD-čku, t. j. 16 bitového digitálu.

Môžeš si to skúsiť. Zdigitalizuj si svoju najkvalitnejšiu kazetu a potom si na kazetu nahraj nejaký digitál. Určite zistíš, že všetko, čo si mal na kazete, máš aj v digi podbe, no nie všetko, čo si mal v digi, budeš mať aj na kazete.

Toľko k môjmu off topic-u. Kľudne sa o kazetách bavme, mne to nevadí a rád napíšem, ak téme budem mať niečo rozumné. Len prosím nepíš také nezmysly, že kazeta nesie viac infomácií, ako CD. Resp. takto, áno nesie, ale nenesie viac dôležitých informácii (rozumej hudbu).


S tym nesuhlasim, ak nahras na kazetu muziku napr z formatu 24/96 tak chces povedat ze v zrovnatelnej prenasanej frekvencnej char. bude mat kazeta menej informacii ako to iste na CD v 16/44 ? Nebavime sa o tom, ze CD bude mat sirsie okraje frekv. char., porovnávame iba frekv. zhodne s porovnávanou MC

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:24:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte raz. Informácia tam nejaká bude, ale nebude to hudba.
Takže áno. Ak nahráš hoci len obyčajné CD-čko, t. j. 44,1 / 16 na kazetu, tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
2mato
Hifista


Založený: 23 august 2009
Príspevky: 128
Bydlisko: Praha, Nitra origin

PríspevokZaslal: Pi jún 22, 2018 10:28:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Ešte raz. Informácia tam nejaká bude, ale nebude to hudba.
Takže áno. Ak nahráš hoci len obyčajné CD-čko, t. j. 44,1 / 16 na kazetu, tak určite stratíš nejaké informácie a teraz nemyslím na straty okolo prevodu.


ty ale pises o nieco uplne inom, jasne ze ak zo 16/44 nieco das na kazetu tak na nej toho bude menej, vsade su straty, to je jasne asi kazdemu... precitaj si to o com som pisal ja a odpovedz na otazku

ak nahras na kazetu 24/96 ci v zrovnatelnych frekvenciach toho bude na kazete menej ako na CD v 16/44 pri tom istom obsahu ?

_________________
Dynaudio DM 2/7-prekablovane KimberKable 8PR, TSM Sensis 100, DPA 222SE, Kenwood KA-990EX, Rotel RA-1210, Sansui 331 + DT770 Premium + Kef Cresta 1, Rotel RCD-975, Technics M04/M07, Sansui Tu-217, HRT Music Streamer II+
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 3 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist