Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 13:24:30    Predmet: VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette) Odpovedať s citátom

Vážení priatelia analógu,
ešte sa medzi nami nájde pár staromilov, čo nejdú v ústrety krajším-modrým zajtrajškom a občas, alebo pravidelne siahnu do poličky alebo šuflíka po starú dobrú kazetu. Pre niekoho spomienky, pre iného bežná hifi súčasnosť, pre mnohých odpad.
Toto vlákno venujem pre pár tých, ktorých táto téma zaujíma, žijú kazetami, alebo sa chystajú tomu venovať. Test je čisto SUBJEKTÍVNY (založený na vnemoch a pocitoch recenzenta/recenzentov) - preto prosím priateľov grafov, tabuliek a osciloskopov aby sa poohliadli inde, alebo si založili svoje vlákna a netrolovali.

Budem sa snažiť "otestovať" v domácich podmienkach staré aj novšie kazety - teda od úplného kazetového praveku až po vrchol doby.
Na otestovanie bude vždy použitá rovnaká metodika, rovnaké podmienky aj repertoár piesní. Tento je vybratý tak, aby v ňom boli zastúpené rôzne obdobia od 60. rokov po súčasnosť a aj rôzne žánre. Všetko v bezstratovom formáte. Nahrávať sa bude na decku Pioneer CT-F750 bez kalibrácie - teda s pevne nastavenou predmagnetizáciou. Nemám deck s kalibráciou a tento zabezpečí rovnaké podmienky pre všetky kazety. Pre kazety ktoré ju vyžadujú smola.

Niečo k Pioneeru CT-F750.
Kazetový magnetofón je z roku 1979. Pri použití reversu neotáča hlavu, takže by mala lepšie a dlhšie presne držať páskovú dráhu a časom nehrozí vyklepanie otáčaním.
Nahrávať sa bude z digitálnych súborov spracovaných cez dac Tascam cez usb pripojenie (asynchro). Subjektívne bude kvalita nahrávok posudzovaná na repro aj sluchátkach (dva druhy - AT a Sennheiser). Osádka - 2 osoby. Dojmy sa spriemerujú.

Ako referenčnú som zvolil asi tú naj čo mám doma, kazetu TDK SA-XS 90 Japan (Chrome pos. II). Kazety Metal (IV) nie sú zahrnuté do testu. Referenčná neznamená najlepšia, aj keď v tomto prípade to možno tak bude. Ešte som nezistil či je tomu tak - test ukáže. Po nejakom čase možno dôjde aj na nejaké vyhodnotenie (?).
Ešte raz opakujem. Test je SUBJEKTÍVNY !!!! Nie je podložený meraniami - len dojmami z posluchu, hmatu a pocitov. Zúčastnia sa kazety typu NORMAL, FE-CR, CHROM. Metal nie (zatiaľ)
Použité budú aj nenahraté aj viac krát nahraté kazety, ktoré mám doma. Ak by niekto prispel do testu kazetou ktorú nemám, alebo by ju chcel porovnať s týmito ostatnými - či už formou zápožičky alebo darom, budem rád. Kontakt prosím najprv cez mejl kde sa dohodneme vopred: tomeles(zavináč)gmail.com alebo cez SS. Nebránim sa ani výmene. Každý kto má doma navyše nejaké kazety a nepotrebuje ich, viete kam sa obrátiť.
Píšte prosím kľudne pripomienky k veci - ku kazetám - podeľte sa o vaše cenné skúsenosti. Ak s nejakým hodnotením nebudete súhlasiť, kľudne napíšte. Ďakujem.

Foto: Nikon Coolpix P7700


Tape review - compact cassette review test
Vintage cassette review



testy kaziet1.jpg
 Description:
Pioneer CT-F750 (1979) s vloženou TDK SA-XS 90
 Filesize:  82.49 KB
 Viewed:  168 Time(s)

testy kaziet1.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Po júl 02, 2018 19:24:31, celkom upravené 16 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 13:28:40    Predmet: Referenčná kazeta TDK SA-XS 90 Odpovedať s citátom

Takto zhruba by mali vyzerať v budúcnosti testy kaziet.
Ku každej bude takto urobená grafika s hviezdičkovým hodnotením a stručným popisom v článku pod obrázkom.
Referenčná kazeta je TDK SA-XS 90 (chrome pos. Type II) z roku 1993
http://www.45spaces.com/audio-compact-cassette-blank-tapes/45m_search.php?sq=TDK+SA-XS

Test nie je delený na kazety typu NORMAL alebo inak.
Všetky sú spolu v jednej kategórii.

TDK SA-XS TEST
TAPE TEST compact cassette review

AKTUALIZOVANÉ:
Posluch TDK SA-XS - ako prvej - zatiaľ bez porovnania s niečím iným.
Dynamika, žiadny počuteľný šum, priestor precízne nastrelený. Frekvenčne vyrovnaný, prekreslený, plný zvuk do detailov. Trošku teplejšie zafarbený. Temer žiadne dropouty (asi 3-4 malé výpadky na jednej strane). Krásne oddelené zdroje zvuku, široká scéna. Nízka hlučnosť pri hraní aj pretáčaní. Proste kvalitka ako sa patrí. Po čase aj zabudnete, že počúvate tú zatracovanú kazetu a len si užívate kvalitu.
Deck mohol zažiariť v plnej paráde. S touto TDK si krásne rozumie.



DSCN6872.jpg
 Description:
TDK SA-XS TEST / REVIEW
 Filesize:  52.08 KB
 Viewed:  156 Time(s)

DSCN6872.jpg



testy kaziet2tdk-sa-xs90.jpg
 Description:
TDK SA-XS pred testovaním
 Filesize:  81.76 KB
 Viewed:  138 Time(s)

testy kaziet2tdk-sa-xs90.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Ne júl 01, 2018 22:14:10, celkom upravené 8 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 18:31:22    Predmet: V blízkej dobe - legenda MAXELL XLII (chrome II) Odpovedať s citátom

V blízkom čase postavíme proti referenčnej TDK SA-XS legendárny kúsok s krásnym nezameniťeľným dizajnom z dielní firhttp://www.45spaces.com/audio-compact-cassette-blank-tapes/r.php?r=aud931806[/url]) takže staršiu legendu proti vyfešákovanej tédékáčke na steroidoch.
Sám sa veľmi teším, lebo toto je moja oblúbená kazeta (dizajnom) od malička. Nikdy som ju nemal - až tento rok sa podarilo.


test Maxell XLII 90 Epitaxial 1985
review Maxell XLII 90 Epitaxial 1985



DSCN6901.jpg
 Description:
Nasleduje test / review Maxell XLII 90 Epitaxial (1985)
 Filesize:  61.98 KB
 Viewed:  145 Time(s)

DSCN6901.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Po júl 02, 2018 09:02:04, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hugo2
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 august 2010
Príspevky: 579
Bydlisko: Zilina

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 20:07:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Akú majú smolu kazety na ktoré nie je testovací magnetofón nastavený.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Ne júl 01, 2018 20:55:16    Predmet: test Odpovedať s citátom

Presne tak,test je uplne od veci po vycisteny , odmagnetizovany hlav a nadstavenie kolmosti treba nadstavit bias,level ..... vsetko co sa nadstavuje v kazdom jednom kazetaku vo vnutri na urcitu referencnu pasku ,uz z vyroby niektore kusky isli zle nadstavene......
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 06:32:41    Predmet: Review Maxell XLII 90 Epitaxial Odpovedať s citátom

Tak testík Maxell XLII 90 Epitaxial bude pridaný dnes.
V blízkej budúcnosti sú v pláne stajňové duely napr:
TDK SA vs. TDK SA-X vs TDK SA-XS možno vs TDK-AR ak stihne doraziť.
v pláne je aj vnútrostajňový test Maxell (napr. UD XLII vs XLII Epitaxial vs UR ...)
a súboj BASF. Mám k dispozícii len pár modelov - z chromiek napr. BASF Chromdioxid Maxima II alebo BASF CR-MII či BASF Chrome, Chrome Maxima II a LH-MI a starú historickú Super Chrome v striebornom obale. Fotky pridám v blízkom čase.
Pokiaľ viete prispieť nejakými kúskami - kludne aj použité. tak mi napíšte. Bude aj test starších ako napr BASF LH a spol a ešte starších.

Po kazete Maxell XLII 90 Epitaxial bude otestovaná Sony CHF (oranžová).



6sony_chf_k.jpg
 Description:
 Filesize:  79.59 KB
 Viewed:  143 Time(s)

6sony_chf_k.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 06:44:23    Predmet: WANTED ! Odpovedať s citátom

Hľadá sa BASF Chromdioxid Super alebo Super II. Kludne aj iné - nemusia byť chrome.
Kto máte ? Stačí aj 1 ks ..



BASF chromdioxid super II.jpg
 Description:
Hľadá sa BASF Chromdioxid Super a Super II
 Filesize:  15.6 KB
 Viewed:  135 Time(s)

BASF chromdioxid super II.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 07:53:55    Predmet: maxellka Odpovedať s citátom

A predsa sa točí ... jedna z najkrajších kaziet
Miss universe -Smile



DSCN6905.jpg
 Description:
 Filesize:  55.72 KB
 Viewed:  126 Time(s)

DSCN6905.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 09:30:02    Predmet: zmena Odpovedať s citátom

Zmena plánu.
Po chromovej Maxellke si dáme chrómovú BASF-ku. Konkrétne model BASF CR-MII 90 (zlatá z roku 1985 - teda z toho istého roku ako Maxellka)
- zdroj http://www.45spaces.com/audio-compact-cassette-blank-tapes/r.php?r=aud783024

Obrázok v duchu európskeho multikulti - verím, že sa mi ozve nejaká neziskovka a moju snahu o tiché presadzovanie NWO odmení nejakým grantom. Poznámka - pod 2000€ nejdem Very Happy



BASF CR-MII.jpg
 Description:
BASF CR-MII 90 (1985) gold v.
 Filesize:  30.26 KB
 Viewed:  173 Time(s)

BASF CR-MII.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 09:56:05    Predmet: TEST / REVIEW MAXELL XLII 1985 Odpovedať s citátom

1.
Prvý test je na svete.

Tu sú spísané subjektívne dojmy z počúvania.
Ešte raz - nahrávané bolo BEZ DOLBY a bez možnosti nastavovať bias.
Porovnávali sme s TDK SA-XS.

Tu sú poznatky k Maxell XLII:

- Maxellka má slabší výstup oproti SA-XS - nižšia vybuditeľnosť - čo robí hviezdičku dole v celkovom hodnotení - nižší odsup signál/šum (ako SA-XS)
- je neutrálna - trošičku chladnejší zvuk ako SA-XS -nezafarbené výšky
- tichý chod
- kvalitné telo a veľmi pekný vzhľad - pôsobí luxusne a hodnotne
- trošku vyšší šum oproti SA-XS - prísne dve hviezdy dole (aby to bolo fér voči SA-XS)
- výborný zvuk - v celom pásme vyrovnaný, detail aj priestor
- žiadne dropouty

Zaujalo: špičkové výšky - fantasticky znie gitara, hlavne kovové tenké struny, celkovo strunové nástroje - bez zafarbenia - čisté explozívne výšky
paličky, metličky - v tom je XLII doma - nie že by v ostatnom nebola ... ale to zaujme aj voči skvelej SA-XS
basy a stredy tiež výborné
separácia zdrojov zvuku výborná
hodí sa aj na pop, rock aj na dynamicky náročnejšie audiofilské nahrávky
celkovo výborná stará krásna kazeta



testy kaziet-Maxell XLII.jpg
 Description:
Upravil som hodnotenie na 4* - aby bol priestor na kúsky medzi touto XLII a SA-XS
 Filesize:  118.32 KB
 Viewed:  137 Time(s)

testy kaziet-Maxell XLII.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Po júl 02, 2018 12:58:41, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 10:08:47    Predmet: TDK SA-XS vs Maxell XLII Odpovedať s citátom

Pár slov k prvému porovnaniu TDK SA-XS vs Maxell XLII:
- TDK má fantasticky vysoký výstup (odstup s/n - dynamika oproti ostatným CC)
Ešte pár poznámok k TDK SA-XS
- mierne teplejší nádych oproti Maxell XLII
- tichý chod
- kvalitné telo
- takmer nepočuteľný šum (bez Dolby - celý test je bez dolby)
- fantastický zvuk - v celom pásme vyrovnaný, detail aj priestor
- takmer žiadne dropouty
- široký priestor a pevná lokalizácia zdrojov zvuku v ňom
- vhodná pre všetky žánre bez rozdielu
- nechá vás úplne zabudnúť že počúvate "len" kazetu


Naposledy upravil Designer dňa Po júl 02, 2018 12:54:44, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 10:43:08    Predmet: Odpovedať s citátom

len poznamka: pokial je TDK SA XS ako referencia tak by si mal pre zrozumiteonost v testoch oisat orn o ostatnych kazetach (teda v tomto pripade o XLII) a vztahovat to k urobni TDK. Lebo takto neviem ci si testoval TDK alebo Maxell-ku. Tektiez sposob hodnotrnia si si nevybral ideal y alrbo si XLII hned na zaciatok ohodnotil tak ze nemas rezervu hviezdiciek na lepsie kazety (a to teda ze su lepsie)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 10:51:40    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
len poznamka: pokial je TDK SA XS ako referencia tak by si mal pre zrozumiteonost v testoch oisat orn o ostatnych kazetach (teda v tomto pripade o XLII) a vztahovat to k urobni TDK. Lebo takto neviem ci si testoval TDK alebo Maxell-ku. Tektiez sposob hodnotrnia si si nevybral ideal y alrbo si XLII hned na zaciatok ohodnotil tak ze nemas rezervu hviezdiciek na lepsie kazety (a to teda ze su lepsie)

No - v tom máš aj pravdu s tými hviezdami - rozmýšlal som ubrať jednu Maxelke v celkovom hodnotení, ale potom som si ešte obidve vypočul.
Mám zase aj úplné šitky - tak tam to padne aj na jednu hviezdu - v blízkych dňoch prejde testom najväčší šit čo mám doma - aby sa stanovilo "dno".
Rozdiel medzi maxellkou a xs je pol hviezdy - asi malý - aby sa tam vošli lepšie ... možno to upravím na 4 hviezdy pre XLII. Treba toho viac napočúvať / otestovať.
Rozdiely ale budú vždy vypísané v texte - hviezdičky sú orientačné.
Najlepšie kazety budú mať 5 hviezd - prípadné nedostatky / rozdiely oproti (niečomu - napr. XS budú vždy napísané v texte). Nič nie je dokonalé - ani tento test - preto je nazvaný aj v hlavnom nadpise SUBJEKTIVNY a v úvodnom texte je opísané - nehrá sa na merania - len dojmy.
Ak máš tip na nejakú 1-hviezdičkovú a 3hviezdičkovú - sem s ním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 12:33:33    Predmet: Hľadáme dno Odpovedať s citátom

Aby sa stanovila aj spodná hranica - aspoň zhruba, hľadali sme doma paradoxne najhoršiu kazetu.
Vďaka častým dropoutom napriek nepoškodenému povrchu "vyhrala" táto.
Zvuk ako taký nie je nejak hrozný, ale tie výpadky áno.
Zatiaľ nebude hodnotená ani nebude určené dno - teda najhorší kúsok. Ak máte takú doma, alebo tip na nejakú (a mám ju doma), tak napíšte.
Zatiaľ bude neoficiálne najhoršia táto - dajme jej 1,5 hviezdičky - lebo hrá, pretáča sa bez problémov. Aby bola nejaká rezerva smerom do pekla ešte pre prípadného kandidáta s horším zvukom.



DSCN6907.jpg
 Description:
compact cassette JECKSON C-60
- krajina pôvodu neuvedená
 Filesize:  92.37 KB
 Viewed:  121 Time(s)

DSCN6907.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 12:55:19    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
len poznamka: pokial je TDK SA XS ako referencia tak by si mal pre zrozumiteonost v testoch oisat orn o ostatnych kazetach (teda v tomto pripade o XLII) a vztahovat to k urobni TDK. Lebo takto neviem ci si testoval TDK alebo Maxell-ku. Tektiez sposob hodnotrnia si si nevybral ideal y alrbo si XLII hned na zaciatok ohodnotil tak ze nemas rezervu hviezdiciek na lepsie kazety (a to teda ze su lepsie)

upravil som to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 13:21:48    Predmet: dno Odpovedať s citátom

JECKSON C-60 (Hong Kong - rok neznámy) je horší ako táto starenka HITACHI C-90 (1966) ... čo som nečakal


DSC01460.jpg
 Description:
Vcelku stará - kazetový pravek
HITACHI C-90
 Filesize:  66.89 KB
 Viewed:  116 Time(s)

DSC01460.jpg



DSC01467.jpg
 Description:
HITACHI C-90 (1966)
 Filesize:  70.22 KB
 Viewed:  117 Time(s)

DSC01467.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 15:45:42    Predmet: Súboj SONY Odpovedať s citátom

už čoskoro ...


sony_blue-vs-orange.jpg
 Description:
 Filesize:  67.41 KB
 Viewed:  110 Time(s)

sony_blue-vs-orange.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 16:54:57    Predmet: Odpovedať s citátom

CHF boli moje prve kazety este zo zaciatku 80-tych rokov. Obecne spolu s novsou HF taka skor mierne podpriemerna kazeta s pomerne vysokou hladinou vlastneho sumu. EF bol uz len taky novodoby lowcost-nemala tusim uz tak vysoku hladinu vlastneho sumu ale zvukovo to nebolo nic moc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 17:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
CHF boli moje prve kazety este zo zaciatku 80-tych rokov. Obecne spolu s novsou HF taka skor mierne podpriemerna kazeta s pomerne vysokou hladinou vlastneho sumu. EF bol uz len taky novodoby lowcost-nemala tusim uz tak vysoku hladinu vlastneho sumu ale zvukovo to nebolo nic moc

Ešte sa len nahrávajú Smile nepočul som ich zatiaľ.
Zrejme to ale zárak nebude. Inak čo som volakedy mal, tak bola výroba france a mexico - tieto čo mám teraz sú obidve japan. Uvidíme.
Dostávajú tvrdú potravu - žiadne od začiatku do konca tupý buchot, ale sklatby s vysokým DR ako napr. Roger Waters (Perfect Sense p.I,), M. Knopfler (Private investigations), Musica Nuda (Coleur Cafe) a iné veci rôzne - aj rýchlejšie - kvalitné.


Naposledy upravil Designer dňa St júl 04, 2018 06:29:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 17:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
CHF boli moje prve kazety este zo zaciatku 80-tych rokov. Obecne spolu s novsou HF taka skor mierne podpriemerna kazeta s pomerne vysokou hladinou vlastneho sumu. EF bol uz len taky novodoby lowcost-nemala tusim uz tak vysoku hladinu vlastneho sumu ale zvukovo to nebolo nic moc

čo hovoríš na starú HF a zelenú HF-S (čierny rám a velké okno) ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 17:19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

túto mám doma
To bude asi nejaká stredná - ani stará ani nová
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 17:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

HF-S boli vcelku vyznamne lepsie ako HF asi po kazdej stranke. HF bol v zasade zakladny model priemernej az mierne podpriemernej kvality. Rozdiel starsie vs novsie uz neviem posudit. Vyznamnejsi rozdiel som vsak nezaznamenal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 18:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak postupne dôjde aj na tieto kazetky v strednej triede. Predsa patrili k najrozšírenejším - zaslúžia si to.
Ako porovnávam s referenčnou SA-XS, zisťujem aká to je perla!
Ale treba to zhrnúť a počkám ešte na nejaké čo ešte prídu. Aby sa nepredbiehalo - nech to má poriadok Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:11:07    Predmet: Test Odpovedať s citátom

Ahojteked vidim ten Pionner tak ma napadlo ja som bol majitelom CTF 1000,bolo to delo,a ja som ho predal-teraz lutujem-krasny stroj,uz mam len CT-S910,ovela novsi,ovsem uz nieje taky pekny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:17:11    Predmet: TST SONY BLUE&ORANGE Odpovedať s citátom

Tak dnes ešte rýchly test SONY EF Super 60 (1988) a CHF 90 (1978-80) obidve made in japan.

Sony CHF - Oranžová **a pol hviezdičky

- väčší šum
- stredy majú tendenciu kričať
- menej basov
- orezaná dynamika
- kazeta zle znáša prebudenie a v limitoch je hore skomprimovaná dynamika
- priestor je len nesmelo naznačený - ako pravo-ľavý tak aj predozadný - je problém lokalizovať v priestore zdroje zvuku
- zvuk za dekou

+ málo výpadkov
+ tichý chod



Sony EF Super **a pol hviezdičky
- menej živá
- menej výšok aj priestoru - viac za dekou
- viac výpadkov ako CHF
- zliaty priestor - ešte viac ako CHF
- obmedzená dynamika
- vhodná možno na elektropop alebo 60-roky

+ viac basov ako CHF
+ tichý chod

Zhrnutie
Kazety zo spodnejšej časti ponuky - vhodné pre menej náročného - nie sú vhodné na sluchátkový sústredený posluch.



SonyCHF&SuperEF.jpg
 Description:
Hodnotenie
 Filesize:  17.31 KB
 Viewed:  121 Time(s)

SonyCHF&SuperEF.jpg



DSCN6910.jpg
 Description:
SONY EF Super 60 (1988)
a CHF 90 (1978-80)
 Filesize:  82.2 KB
 Viewed:  113 Time(s)

DSCN6910.jpg




Naposledy upravil Designer dňa St júl 04, 2018 11:06:29, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:18:59    Predmet: Re: Test Odpovedať s citátom

ondon napísal:
Ahojteked vidim ten Pionner tak ma napadlo ja som bol majitelom CTF 1000,bolo to delo,a ja som ho predal-teraz lutujem-krasny stroj,uz mam len CT-S910,ovela novsi,ovsem uz nieje taky pekny.

A ktorý sa ti viac zvukovo pozdával - kludne sa rozpíš - možno to niekomu pomôže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:22:05    Predmet: Sony duel Odpovedať s citátom






V originál balení ...



DSCN6911.JPG
 Description:
páska
 Filesize:  207.29 KB
 Viewed:  105 Time(s)

DSCN6911.JPG




Naposledy upravil Designer dňa St júl 04, 2018 11:15:53, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:22:39    Predmet: Test Odpovedať s citátom

No urcite CTF 1000,krasny makkky zvuk-hold 80-te roky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:28:32    Predmet: Re: Test Odpovedať s citátom

ondon napísal:
No urcite CTF 1000,krasny makkky zvuk-hold 80-te roky

Súhlas - ja som na koniec 60-tych a začiatok 70.tych (zosiky)
- a CT-F750 je z 1979 - ešte spadá do správneho obdobia - síce LTT, ale spadá.
Doma nemám z hifi nič novšie - okrem CD Very Happy
CT-F 1000 si kuknem - to už mala isto 3 hlavy a kalibráciu.
Ale aj táto 750 hrá neuveriteľne - hlavne s TDK (SA-SX) to je ako vinyl a elektronky Twisted Evil
Som prekvapený, že aj napriek absencíí kalibrácie dokáže z kaziet vydolovať fakt veľa.
Mám dva rovnaké pioneery. Jeden nikdy nepredám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 19:46:01    Predmet: Test Odpovedať s citátom

Ano 3,kalibraciu malo manualnu,pustilo signal a pravy a lavy kanal sa dal pri kalibracii nastavit zvlast,hold skoda predavat,len som potreboval peniaze,smutne obdobie,tento novsi ma automatiku-teda bias a to nieje ono,lebo je mono a na ct-F1000 isiel zvlast kazdy kanal-velka vyhoda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 1 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist