Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 18:38:55    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
nstar napísal:
A gramo používa niekto ?

Jasné,aktívne a sem tam dokupujem niaky ten vinyl.
Gramo mám Sansui SR 525 osadený prenoskou Shure M 97 novej generácie,zvuk paráda,nirvána.


Pekne a predzos je aky?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 18:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
daniel00421 napísal:
nstar napísal:
A gramo používa niekto ?

Jasné,aktívne a sem tam dokupujem niaky ten vinyl.
Gramo mám Sansui SR 525 osadený prenoskou Shure M 97 novej generácie,zvuk paráda,nirvána.


Pekne a predzos je aky?

Použival som z rozhlasu ITM 100 s výstupnou symetriou,ten som predal,v súčasnosti dokončujem akti damp MK III vers.II,doosadiť ostáva aktívne súč.a zatial hrám na preampe Telefunken CP 1.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 19:05:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten rozhlas mohol byt zaujimavy
Ja mam dlhodobo problem ze neviem co pocuvat tak ani neviem aky vinyl by som si vybral a tak mi tam prachnivie remienok na NC 440
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 19:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Ten rozhlas mohol byt zaujimavy
Ja mam dlhodobo problem ze neviem co pocuvat tak ani neviem aky vinyl by som si vybral a tak mi tam prachnivie remienok na NC 440

Ako práchnivie veď dať dokopy 440-ku sem tam premaznut hriadel taniera čučnúť zaves ramena,kurvy z iných ako Lenco skopčili,to je hriech nehrať natom,samo pokial neodít de nepodarený krokový motorček pohonu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 19:23:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie nie ona funguje skvele je krasna poladena a prave to som myslel ze jej je skoda...mam nejaku hudobnu odmlku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 20:13:25    Predmet: Odpovedať s citátom

akurát sa točí vo walkmane FeCr Grundig - pôvodná nahrávka od niekoho - neviem na čom bolo nahrávané (v PL) ale hrá to veľmi pekne na ucho - akoby sa celé spektrum rozšírilo od fakt hlbokých basov - až po cingilingy - taký mäsitý zvuk - neviem či je to zásluha FeCr pásu ... už som tam skúčal nahrať aj - nejak to vtedy zahaprovalo - bude ešte pokus - zaujalo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:01:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Daj vedieť, ja ak mám pravdu povedať, v tom teple ma nič nebaví, mať slúchadlá ani kúriť zosíkom, takže som sa k nahrávaniu nedostal, hlavne že teraz by sa to hodilo Very Happy
Ja som mal v pláne tú Denon DX5 zase takže zase ostaneme u triedy III Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:06:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ale nemáš prepínač III type na decku - že?
Máš doma aj Basf Fecr - teda v katalogu - niekedy to otestuješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:13:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám prepínač, nahráva to ako normal typ I, čo hodne pridáva na výškach a celkovému zafarbeniu zvuku.

Basf ferrochrom 90 1981 má v krátkom teste tak 0db, bez skreslenia, pri biase -4 veľmi dobrý zvuk, takmer žiadne poruchy, vlastne hraje výborne.

A staršie ale použité Basf ferrochromy, ak som nahral kúsok na konci, tak bol zvuk ešte lepší a šiel až na +2db.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

mo - lebo sa písalo, že zvuk podobný chromu - a preto sa aj prestal vyrábať ... lebo nastúpil chrom a metal.
Ja skôr mám podozrenie na nižšie zisky - vyššie výrobné náklady a náročnosť výroby fecr ako dopadli aj plazmy medzi telkami.
Ten marketingový kec, že výšky ako chrom a basy ako fe sa mi javí ako pravdivý. Ale ešte to overím na overenom zdroji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:24:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak ferro je na výkon a chrome na výšky.

Vyššie náklady neviem, lebo Basf robí aj chromdioxidy s dvoma vrstvami a u výroby metaliek sú prísne podmienky, preto boli vždy tak drahé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:37:45    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem, ale v obehu ich je strašne málo - podozrivo rýchlo to zmizlo vtedy - robili sa krátko.
Ak by niekto mal záujem otestovať - vyskúšať, rád požičiam jednu FeCr Grundig
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som vzal kľudne všetky kazety na skúšku, ale mnoho sa mi ponúka aj v predaji tak sa do toho nehrniem, okrem toho viac než skúšanie ma láka to vkladať na web, ale dráždiť poštu kvôli jednej kazete. Ostatne aj tak ti budem posielať tú Denon a Axiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

šak aj tebe príde balíček so saehan a čo ešte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 21:59:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som žiadaný o Saehan od inej osoby, tak možno vezmem dve Chorus a jednu MA, alebo dve MA, ak sú to 90min, takže možno nebudeš musieť ani tú Axiu platiť, ale to sa dojednáme súkromne, ale neviem kedy budem schopný niečo poslať, keďže mi vyskočili doma aj iné veci s ktorými som nepočítal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 22:01:29    Predmet: Odpovedať s citátom

sú 90ky všetko
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 22:04:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre tak po 2 kusy z oboch tj 4ks spolu a ja ti napíšem zajtra aké z tých novších kaziet mám k dispozícii, okrem toho na čom sme sa dohodli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: So august 11, 2018 22:14:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto musí byť tiež sranda tie cievky
https://blogs.yahoo.co.jp/vidoll_729k/14019737.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 08:02:43    Predmet: Odpovedať s citátom

zaujalo môjho syna - tie svietiace cievky - už mi šahá na walkman ... vrrr
Vravím mu - len si ostaň pri svojich mp3

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 09:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Nemám prepínač, nahráva to ako normal typ I, čo hodne pridáva na výškach a celkovému zafarbeniu zvuku.

Basf ferrochrom 90 1981 má v krátkom teste tak 0db, bez skreslenia, pri biase -4 veľmi dobrý zvuk, takmer žiadne poruchy, vlastne hraje výborne.

A staršie ale použité Basf ferrochromy, ak som nahral kúsok na konci, tak bol zvuk ešte lepší a šiel až na +2db.

Nie je pravda že FeCr sa ich málo robilo,a ak chcete tak na E bay kúpite decky priamo pod označením Basf a a všetky staršej výroby majú možnosť záznamu na typ III.
Alebo neviete o tom že sa robili tape deck´s BASF ?

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 09:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
EZ647 napísal:
Nemám prepínač, nahráva to ako normal typ I, čo hodne pridáva na výškach a celkovému zafarbeniu zvuku.

Basf ferrochrom 90 1981 má v krátkom teste tak 0db, bez skreslenia, pri biase -4 veľmi dobrý zvuk, takmer žiadne poruchy, vlastne hraje výborne.

A staršie ale použité Basf ferrochromy, ak som nahral kúsok na konci, tak bol zvuk ešte lepší a šiel až na +2db.

Nie je pravda že FeCr sa ich málo robilo,a ak chcete tak na E bay kúpite decky priamo pod označením Basf a a všetky staršej výroby majú možnosť záznamu na typ III.
Alebo neviete o tom že sa robili tape deck´s BASF ?

Aha napríklad:
https://www.ebay.de/itm/BASF-TAPEDECK-D-6335-HiFi/172809354168?hash=item283c3d7bb8:g:3S8AAOSw5cRZKWho

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 10:08:15    Predmet: Odpovedať s citátom

vieme - a oba moje pioneery majú aj prepínač type III
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 10:15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
EZ647 napísal:
Nemám prepínač, nahráva to ako normal typ I, čo hodne pridáva na výškach a celkovému zafarbeniu zvuku.

Basf ferrochrom 90 1981 má v krátkom teste tak 0db, bez skreslenia, pri biase -4 veľmi dobrý zvuk, takmer žiadne poruchy, vlastne hraje výborne.

A staršie ale použité Basf ferrochromy, ak som nahral kúsok na konci, tak bol zvuk ešte lepší a šiel až na +2db.

Nie je pravda že FeCr sa ich málo robilo,a ak chcete tak na E bay kúpite decky priamo pod označením Basf a a všetky staršej výroby majú možnosť záznamu na typ III.
Alebo neviete o tom že sa robili tape deck´s BASF ?

Jo a čo také čo som postrehol ale len z katalogov,prepášte nevlastnil som tieto stroje tak len môj pohľad a to:
Tape Deck-y a to niektoré veľmi slušne vyzerajúce aj s parametrami a často tu opomínané ako keby sme sa všetci orientovali na Japan výrobky a to europa pritom značky ako ITT,SABA,Beng Olufsen,Philips,Tandberg,Grundig...
Tiež ich väčšina má aj záznam na FeCr,pripadá mi tento typ pásu ako skr EU záležitosť.
Minule keď som kecal so známym nemal dokonca tušenia že aj Alpine robilo HI-FI,poznal len Car audio.
Pikoška z kotúčakov a to tiež ma veľa ľudí pri servise dotazovalo čo je to za typ pásu EE formát.Ide vlasne o chromky pásy pre kotúčiaky a to hlavne zasa Japan ako Akai,Pioneer a Teac robili mašiny na to,pár takýchto pásov od Maxell doma mám,hlavne ako servisné keď kalibrujem takýto stroj s možnosťou hrania.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 10:21:06    Predmet: Odpovedať s citátom

EE pásy - chromky do kotúčakov ... počujem prvý krát - hrá to aj lepšie ako ferro pásy ?
Elcaset myslím využíval iba fecr kazety.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 11:46:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Paradoxne ferrochrom vyvinula Japonská Sony, ktorá vlastní aj referenčnú pásku, a Basf sa toho chytila čoby najvýznamnejší výrobca chrome.
O deckoch Basf viem, ja sám sa asi naozaj viac orientujem na Japan stroje, ale keby som mal doma Nemecký, alebo nejakú Teslu, určite by som nezahodil Smile
EE pásy viem, na báze chromu a pseudochrómu, robili sa Basf chromdioxid, ale aj Maxell XLII či TDK SA. Znalci tvrdia že pri vyšších rýchlostiach sú EE pásy bezvýznamné, lebo kvalitné ferro pásy majú vysokú kvalitu zvuku. Ale treba si uvedomiť že pásy ako Maxell UDI a XLI sú tiež ferro dopované kobaltom.

Elcaset ako som tu raz hovoril a aj postoval obrázky, sú ferro a FeCr.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 12:42:15    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:
Paradoxne ferrochrom vyvinula Japonská Sony, ktorá vlastní aj referenčnú pásku, a Basf sa toho chytila čoby najvýznamnejší výrobca chrome.
O deckoch Basf viem, ja sám sa asi naozaj viac orientujem na Japan stroje, ale keby som mal doma Nemecký, alebo nejakú Teslu, určite by som nezahodil Smile
EE pásy viem, na báze chromu a pseudochrómu, robili sa Basf chromdioxid, ale aj Maxell XLII či TDK SA. Znalci tvrdia že pri vyšších rýchlostiach sú EE pásy bezvýznamné, lebo kvalitné ferro pásy majú vysokú kvalitu zvuku. Ale treba si uvedomiť že pásy ako Maxell UDI a XLI sú tiež ferro dopované kobaltom.

Elcaset ako som tu raz hovoril a aj postoval obrázky, sú ferro a FeCr.

ANO,plná pravda,niet čo dodať,ale niektorí aj tzv.znalci len z Googlenia a iných nehmatateľných zdrojov sa stále štítia ale mať prakticky doma aešte k tomu aj niečo navyše ako ja že to aj mám ošahané a prezreté+aj servisovanie,na to niet pochýb,na koľko by sme tu zúžili príspevky zainteresovaných na celom Hifislovanete vo všetkých vlákna počítajúc keby sme sa tu vzájomne podporovali a rozoberali myšlienky len o tom čo sme mali,máme doma,ošahali a mali osobnú skúsenost a ako som aj ja,čo nevidím,na čo si nešáhnem čo nepopočúvam a neprebehlo mi mojou domácnosťou to nehodnotím a nemám dôvod a to mi pánové prepáčte"netlačím niekomu kaleráby do hlavy" že...ako v niektorých iných vláknach že si idú do vlasov až do K....v a p..č.
Som rád že sme rozbehli hmmm.pán nick Designer takú voľnú,príjemnú debatu,to nadchýňa a nás aj trochu postarších aj hlboko do spomienok.
Jo Very Happy
Mám svoje vlákno kotučaky,tam si môžem breptať a no a...aj ta ma napadli niektorí tzv.znalci a chlapci v živote nesedeli za 3 meter mix pultom v réžii a nemastrovali to čo som robil ja a počúvame.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 12:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

vďaka
Pri návrate na Slovenat som si povedal, že nejakých rýpalov mám v paži - grafy a percentá prenechám servisákom a merákom. Ale sú aj vrtáci, čo si potrebujú dokazovať a honiť si pochybné ego. To ma prvý krát vyhnalo z tohto fóra. Potom som si povedal, že keď sa človek nedá vyprovokovať a nebude si všímať také veci, môže si každý fungovať aj v tej svojej oblasti - veľa veciam nerozumiem. Nie som od fachu ako Daniel a veľa schopných, skúsených ale pritom aj skromných ľudí tu. Preto sa snažím si odtiaľto niečo odniesť - niečo sa naučiť. Preto vďaka chalanom, čo sa o to snažia - trpezlivo nám/laikom vysvetľujú, pomáhajú. Len toľko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 12:55:00    Predmet: Odpovedať s citátom

No popravde ja nemám tieto stroje doma, ani pásky a ani som ich nemal v ruke Very Happy
Ale pásky všeobecne ma zaujímajú, tak si o tom občas rád prečítam, o EE som sa tiež dozvedel len pred pár rokmi, ale vzhľadom k označeniam modelov a výrobcov si myslím že recept bude takmer rovnaký, možno niečoho viac či menej Smile
Do EE malo určite čo povedať aj Sony, alebo Fuji s Beridoxom, ale nebol som si presne istý.
A veľmi pekné čítanie v zrozumiteľnom jazyku je aj tu na túto a podobné témy:
http://tommm.cz/
Veľmi pekne popísané o kotučákoch, dekoch, páskach, aj EE.
Hmm takže Sony to nazval ULH, ale nepíše sa o EE
Basf mal dokonca chromdioxid super EE
a toto ma celkom prekvapilo, vždycky sa nájde aj po rokoch niečo fascinujúce:
https://img.usaudiomart.com/uploads/large/923709-105-metal-reelreel-to-reel-tapes-saletdk-eemaxellsonyakai.jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 13:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

SONY mal aj kotuce FeCr,osobne som nemal ani jeden pas od SONY ktory by nebol zly
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 12, 2018 14:46:23    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo bolo tým sony ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 40 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist