Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Po júl 02, 2018 20:56:47    Predmet: Re: Test Odpovedať s citátom

ondon napísal:
Ano 3,kalibraciu malo manualnu,pustilo signal a pravy a lavy kanal sa dal pri kalibracii nastavit zvlast,hold skoda predavat,len som potreboval peniaze,smutne obdobie,tento novsi ma automatiku-teda bias a to nieje ono,lebo je mono a na ct-F1000 isiel zvlast kazdy kanal-velka vyhoda

Prihodíš sem nejaké foto tej nádhery ak máš?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 00:33:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zjavne sa mi pred cca 25 rokmi všetok ten kazetový odpad nepodarilo úplne celý povyhadzovať do popelnice, pretože tu teraz na mňa z bordelu v jednom šuplíku vyskákali nejaké CC reziduá ... Confused





FUJ! ... už len keď to znova vidím, tak mi okamžite zaľahne v ušiach a chce sa mi grcať Megapuke

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 06:21:28    Predmet: rúbaj sekaj Odpovedať s citátom

Very Happy Very Happy

Keď budete niekto vyhadzovať podobné kazety ako je TDK SA o príspevok vyššie, dajte termín - pristavím vám pod okno nádobu.
Je to totiž vysoko nebezpečný odpad a musí byť bezpečne odstránený!



DSCN6918.JPG
 Description:
už sa nahráva ...
 Filesize:  172.01 KB
 Viewed:  99 Time(s)

DSCN6918.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 08:49:08    Predmet: Súboj TDK Odpovedať s citátom

chystá sa ...


DSCN6922.jpg
 Description:
 Filesize:  46.94 KB
 Viewed:  91 Time(s)

DSCN6922.jpg



DSCN6920.jpg
 Description:
 Filesize:  51.27 KB
 Viewed:  99 Time(s)

DSCN6920.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 14:19:49    Predmet: Intermezzo Odpovedať s citátom

Trošku mimo plánu TEST / REVIEW MAXELL LN 90 1977 Japan
staručkej veteránky. ktorú si mnohí pamätajú z detstva - bola totiž bežne rozšírená aj v Československu. Neviem či sa kupovali v Tuzexe - bol som veľmi malý ... kto vie, napíšte.

Teraz k hodnoteniu.
- čakal som málo, dostal viac
- až do počúvania jednej piesne (Andy Taylor - Life Goes On / alb. Thunder) to neznelo vôbec zle. Samozrejme šum je prítomný, no nie nejak extra - vadí pri pesničkách typu Don't Worry, Be Happy .. alebo v dlhších tichších pasážach ako Private Investigations.
Priestor ujde, výšok pomenej. Ale z dynamiky nemáte pocit nejakej stiesnenosti vzhľadom k veku a kategórii.
Celkovo sa počúva vcelku príjemne a nevtieravo. Neohúri, ale mňa potešila. Nie je to odpad. Len na tie rýchle a zložité skladby to nie je - tam začne chaos a aj agresivita.
Pripomínam, že posluch prebieha sústredene na sluchátkach. Nie na repro.
Pri priamom porovnaní s modrou Sony EF Super (ktorá získala 2,5 hviezdy som musel pol hviezdy ubrať - sony sa s tou problematickou skladbou popasovala lepšie a je aj o kus živšia) Maxell je oproti Sony EF Super umiernenejšia. Šumom sú zhruba na tom rovnako. Výpadky som nezaznamenal.



DSCN6924.jpg
 Description:
pohľad na pásku
 Filesize:  32.91 KB
 Viewed:  89 Time(s)

DSCN6924.jpg



testy kaziet_maxell LN.jpg
 Description:
šikovná starenka
 Filesize:  119.64 KB
 Viewed:  108 Time(s)

testy kaziet_maxell LN.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Ut júl 03, 2018 16:03:55, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 15:37:38    Predmet: Prekvapenie Odpovedať s citátom

Taká rýchla malá recenzia SONY FX 90 (Normal / Type I) cca 2000 +- výroba mexico



Nenápadná kazeta - taká hrkálka - z doby keď analógu zvonil umieráčik a digitál to valcoval vo veľkom. Preto som nečakal žiadne zázraky - skôr len niečo v štýle - hodíme na trh niečo lacné. Lacno vyzerajúce puzdro a skromný kukuč, ľahká kazeta. Dávno sú preč doby, keď kazety hviezdili a marketing aj grafici nad dizajnom sa predbiehali a vymýšlali farebné kombinácie, aby pritiahli oko a peňaženku konzumenta. Ale puzdro je tuhé a vlastne len dizajn je akýsi lacný.
Po spustení nahratej kazety vás čaká agilný sviežo pôsobiaci zvuk, nechýba mu verva, energia ani detail. Vlastne asi len akýsi kľud a nadhľad. Je to taký nadšený, veselý, otvorený zvuk. FX sa popasoval s problematickou skladbou - za čo získava isté 2,5* ale na 4* ktoré dostala Maxell XLII to nestačí (chýba tomu ten kľud) - takže dostane 3*-3,5* celkovo.
Šum nie je nijak rušivý, dynamika slušná - prekvapil detail - zvuk pôsobí pekne prekreslene. Dokonca tam počuť ambientné zvuky.



SonyFX.jpg
 Description:
 Filesize:  16.5 KB
 Viewed:  100 Time(s)

SonyFX.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 12:36:01, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 16:27:05    Predmet: Odpovedať s citátom

ako nahravas zaznam na tie testovane kazety? kopirujes z referencnej kazety, alebo prehravas z CD/PC a to nahravas na kazetu, ktoru potom porovnavas s referencnou? a mozno hlupa otazka, neposkodzuje sa postupne ta referencna kazeta tym opakovanym prehravanim?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 16:29:51    Predmet: nahravanie Odpovedať s citátom

Nahrávam z PC (FLAC 44100 natívne bez resamplingu - overené - znie to ako má) - cez asynchro usb zvukovku Tascam rovno do decku (nie cez zosik).
Referenčnú si občas pustím na porovnanie.
Výsledok je posudzovaný na sluchátkach Sennheiser HD 598.
Metodika sa vlastne tvorí za chodu - ako praktické sa ukázalo po nejakej pesničke keď sa ukáže kde zhruba spadá kazeta kvalitou, nájdem referenciu č.2 - ktorá už je ohviezdičkovaná a porovnávam ju s ňou. Lebo zatiaľ žiadna sa nepriblížila referenčnej TDK SA-SX. Najťažší bude stajňový duel TDK top chromiek asi.


Naposledy upravil Designer dňa Ut júl 03, 2018 16:36:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 16:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

ok, to by mohlo stacit. diky :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 16:43:22    Predmet: Odpovedať s citátom

keďže nemám už gramo, poprosil som jedného kamaráta čo má tip top mašinky aby mi nahral LP z analógovej doby (pred 1989) - dal som mu na to pár SA-XS ... bude potom doma vinyl žúrka bez vinylov -Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 17:27:35    Predmet: Odpovedať s citátom

V akom stave je hlava v tej CT-F750? Bol tento mgf nejako servisovaný od doby jeho výroby? ..... ďakujem.

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 17:34:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Stefan31 napísal:
V akom stave je hlava v tej CT-F750? Bol tento mgf nejako servisovaný od doby jeho výroby? ..... ďakujem.

Stefan31

Mám dve 750ky. Obidve majú hlavy ako nové.
Jeden je v super stave a v dreve a v druhom boli menené remienky ale nerobil to echt macher a dal tam asi nie origo - lebo ten druhý má trochu problém s kolísaním rýchlosti. Inak sú ako nové oba. Je to mňamka mašinka. Časom dám odborníkovi vymeniť remene ako tam majú byť. Ten druhý teraz radšej nepoužívam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 18:11:37    Predmet: Test Odpovedať s citátom

Fotky nemam ale na nete su https://www.google.sk/search?q=pioneer+ct-f+1000&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=Z-FWI7SnULLU1M%253A%252CW2sBmDiAtE3XPM%252C_&usg=__UVsoqgokDo_QqsBld1_1I7aO-pg%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiVkNqXtoPcAhVN46QKHbHyCNEQ9QEINDAA#imgrc=6wigzSc7JxlK5M:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 18:12:34    Predmet: Test Odpovedať s citátom

https://www.youtube.com/watch?v=OI0TX8Q9u9E
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 19:18:46    Predmet: pokračovanie testov Odpovedať s citátom

Kráľovná so zlatým pruhom alebo vôňa toho pravého chromdioxidu

Pamätám si keď som mal asi 14 rokov a otec doniesol domov novú túto kazetu - BASF CR-M II. To bol pocit, ako keď dnešné deti dostanú nový mobil alebo také niečo. Proste nádhera - kúpil ju asi v tuzexe - zabalená vo fólii a krásna aj po vybalení - malý zázrak.
Preto som ju teraz s obavami (či nesklame) vkladal do mechaniky. Pôvodnú moju z mladosti už nemám - táto je kúpená v nejakom balíku s inými kazetami. Ale je ako nová, akurát bez fólie. Nevadí. Poďme na to.


Na prvé počutie ma prekvapil trošku temnejší zvuk - ale to bol asi len dojem po tých lacnejších sony. Tu som musel vybrať referenčné vzorky (SA-XS a XLII). V ďalších skladbách sa ukázalo, že ten temný charakter je len v určitých skladbách. Takže kazeta to len kúsok zvýraznila. Tam, kde je to svetlejšie, to Basfka v pohode hrá na svetlejšiu strunu. Je nad vecou - hrá fakt dobre. Po pár minútach sa tlačila medzi špičku. Vie aj detail - ale nezavalí vás a neobťažuje. Nekričí. Dá vám čas aby ste našli čo v nej je. Je tak trošku tajomná.

BASF CR-M II vs TDK SA-SX
Basf-ka na TDK nemá. TDK má energiu a impulz búracieho kladiva, parnej lokomotívy, dáva vinyl pocit. BASF vs SA-SX je ako keď porovnáte kvalitný LED vs Plazma. LED (Basf) je balada - ale oči povedia že plazma. Basfke nechýba vlastne nič - keby som nemal možnosť porovnať s TDK, tak poviem že basf a konec (zatiaľ). Ešte nás čaká mnoho skvelých kaziet a bude to ťažké.
Táto basfka je skvelá. Skoro plný počet hviezd. Pol uberiem lebo na referenčnú TDK nemá ten povestný chlp. TDK SA-XS je galaxia sama pre seba. V našej galaxii CC je táto Basfka hviezdou.

Pozn pod čiarou:
Je to zvukovo neutrálna kazeta, ktorej nerobí problém podať atmosféru a nuansy, detail a precízny priestor. Do vrcholu jej chýba ten vulkanický nášup referenčnej SA-XS.




testy kaziet-basf-crmII.jpg
 Description:
BASF CR-M II (1985)
 Filesize:  103.4 KB
 Viewed:  93 Time(s)

testy kaziet-basf-crmII.jpg




Naposledy upravil Designer dňa St júl 04, 2018 11:57:20, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jasnap
Hifista


Založený: 13 jún 2011
Príspevky: 225
Bydlisko: Česká Třebová

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 21:01:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta Maxell LN 90 se prodávala normálně v elektře za 105,- Kčs. Vždycky, když jsem ušetřil stovku, jsem pro jednu běžel. (Bylo mi asi 16 a platy v té době 1500-2000 Kčs)
_________________
NAD 5120+Sumiko BP2+OpenAmp 1, Marantz CD 65 DX, NTB-USB-CA DacMagic Plus, Hypa 1, Hypa 17, VMA III, Sub.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 21:19:40    Predmet: Odpovedať s citátom

jasnap napísal:
Ta Maxell LN 90 se prodávala normálně v elektře za 105,- Kčs. Vždycky, když jsem ušetřil stovku, jsem pro jednu běžel. (Bylo mi asi 16 a platy v té době 1500-2000 Kčs)

dík za info - vcelku drahý špás vzhľadom k platu (1-2 dni výplaty) za kazetu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 21:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
Zjavne sa mi pred cca 25 rokmi všetok ten kazetový odpad nepodarilo úplne celý povyhadzovať do popelnice, pretože tu teraz na mňa z bordelu v jednom šuplíku vyskákali nejaké CC reziduá ... Confused





FUJ! ... už len keď to znova vidím, tak mi okamžite zaľahne v ušiach a chce sa mi grcať Megapuke

Pekné fotky. Fajne nasvietené. Máš ateliér?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 21:41:57    Predmet: Re: rúbaj sekaj Odpovedať s citátom

... mám iba taký malý, kde sa pohodlne zmestia akurát "legáči"


Designer napísal:

... Je to totiž vysoko nebezpečný odpad a musí byť bezpečne odstránený!
No veď toto! ... nielen že sú tie kazety zvuková hrúza, ale ešte aj ekologická katastrofa ... Wink


_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 22:17:45    Predmet: Re: rúbaj sekaj Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... mám iba taký malý, kde sa pohodlne zmestia akurát "legáči"


Designer napísal:

... Je to totiž vysoko nebezpečný odpad a musí byť bezpečne odstránený!
No veď toto! ... nielen že sú tie kazety zvuková hrúza, ale ešte aj ekologická katastrofa ... Wink


Pošli tú SA mne - ja ju ekologicky zneškodním Very Happy
Tie lego fotky sú parádne !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 22:19:25    Predmet: zajtra Odpovedať s citátom

Zajtra bude test o prvej normálke (type I), ktorá skoro dosiahla métu 5 hviezd.
A nie je to TDK ani BASF.


Naposledy upravil Designer dňa St júl 04, 2018 06:34:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11412
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut júl 03, 2018 22:41:43    Predmet: Odpovedať s citátom

tuto stranku poznas? http://www.ez647.sk/cc/audio.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 06:21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
tuto stranku poznas? http://www.ez647.sk/cc/audio.html

áno - písal som si aj s autorom (Erikom), nie si to náhodou ty?
- veľmi pekná práca, klobúk dole. Muselo za tým byť strašne veľa rokov mravenčej roboty. Ja som chcel kazety poňať z hľadiska užívateľského a zvukového. Urobiť taký veľký prehľad. Ako sa s nimi žije, čo od ktorej čakať. Napriek roku 2018 sa iste nájde pár ľudí, ktorých by to ešte mohlo zaujímať. Či už z historického pohľadu a možno aj praktického. Myslím si (na rozdiel od niektorých tu prítomných) že kazeta má stále čo ponúknuť z hľadiska kvality zvuku. Teda mňa presvedčila.
Postupne ako prichádzajú kazety z rôznych zdrojov, vytriedim ich a budú aj špecializované porovnania - napríklad deduškovia / či sú tie staré kazety už len do poličky alebo sa dajú ešte počúvať ?, medzigeneračné porovnanie v rámci značky, alebo medzi viacerými značkami z toho istého obdobia. Ktorá firma ako na tom bola. Veľa kaziet ešte len dorazí - potom uvidíme. Ale postupne ... času dosť Smile
Sú sľúbené aj nejaké špeciály a možno aj metalky.
Budú aj nahrávky s trojhlavých príšer z vinylov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 07:24:14    Predmet: REVIEW SONY HF-S TAPE Odpovedať s citátom

Prvá kazeta typu normal v teste, ktorá skoro siahla na 5 hviezd. Skoro.

Ešte včera večer sa potočila v mechanike táto slečna zo zlatej doby kazeťákov, tzv. "zelená sonka". Tak, načim sa podeliť o dojmy. Jedná sa o kazetku type I (normal) z roku 1985. Tento dizajn (čierny rám okolo + velké okno) pôsobí modernejšie. Sony HF-S bola pomerne rozšírená.

Vkladal som ju do mechaniky bez predsudkov - ako aj všetky ostatné. Spočiatku sa javila kus temnejšia a celkovo sa to začalo vyvíjať ako v prípade Basf CR-MII. Postupne sa ukázalo, že je vyrovnaná a tam kde majú byť výšky, tak aj sú. Je to pomerne dobre znejúca kazeta - v pohode sa môže radiť k lepším. Vážny a dospelý zvuk, nízky šum. To znie nádejne. Ale!
Prečo ALE? Počúvanie rušia pomerne časté výpadky - Sony HF-S vám určite nedá zabudnúť, že počúvate kazetu. Inak dospelý zvuk sprevádzajú časté výpadky. Je to šialené. Viac krát som musel pozrieť či nie je páska poškodená. Povrch je pekne rovný, leskly a hladký a napriek tomu tie večné výpadky. Chyba bude teda inde. Nie - nebolo to na začiatku alebo konci kazety, ale po celej dĺžke.
Preto môže sony zabudnúť na 5 hviezd, vlastne aj na 4 - za trest! Tými výpadkami aj ona môže za zlú povesť inak dobre hrajúcich kaziet.
Pre porovnanie prikladám detail pásky SONY HF-S a TDF SA-XS.

Test bol aktualizovaný (viď nižšie) - zopakovaný na druhom kuse - tam tie výpadky takmer neboli - takže zrejme už vekom, alebo nevhodným skladovaním.



sony_hf-s_prosp.JPG
 Description:
dobový prospekt - riťka v igelitových jeansoch
 Filesize:  194.1 KB
 Viewed:  70 Time(s)

sony_hf-s_prosp.JPG



DSCN6932.jpg
 Description:
páska TDK SA-XS - pomerne divoko zvlnený povrch. Napriek tomu žiadne výpadky.
 Filesize:  35.66 KB
 Viewed:  67 Time(s)

DSCN6932.jpg



DSCN6930.jpg
 Description:
pekne rovná a hladká páska Sony HF-S - aj tak sú časté droputy - je to na trhanie vlasov...
 Filesize:  34.39 KB
 Viewed:  66 Time(s)

DSCN6930.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 21:46:58, celkom upravené 13 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 07:26:52    Predmet: TEST / REVIEW SONY HF-S (1985) Odpovedať s citátom

A tu je grafika.
Aktualizované !!!
Prvý testovaný kus trpel vekom výpadkami - preto bol bez hodnotenia. Ale keďže sa jedná o populárny model a zvukovo naznačoval, že si zaslúži reparát, otestoval som iný kus - z druhého zdroja.
Tu je výsledok.



testy kazietsony-hf-s2.jpg
 Description:
REVIEW SONY HF-S (1985)
Otestovaný druhý kus.
Prvý trpel častými výpadkami,
 Filesize:  97.86 KB
 Viewed:  61 Time(s)

testy kazietsony-hf-s2.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 21:41:05, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 08:03:54    Predmet: Odpovedať s citátom

3,5 hvězdy? Nic ve zlém, ale kazeta, která je pro samé drop-outy reálně nepoužitelná, by podle mě měla dostat čistou nulu bez ohledu na to, jak hezoučky vypadá na pohled. Případně by mělo být na jiném kusu ověřeno, že nešlo o vadu kusu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 08:07:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
3,5 hvězdy? Nic ve zlém, ale kazeta, která je pro samé drop-outy reálně nepoužitelná, by podle mě měla dostat čistou nulu bez ohledu na to, jak hezoučky vypadá na pohled.

Je to pravda - spravme to takto.

A K T U A L I Z O V A N É !

Test bol zopakovaný z iným kusom - bez častých výpadkov


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 21:49:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 08:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

mám ešte jednu - ak to je len vadný kus, tak dostane ešte šancu na reparát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 12:15:27    Predmet: ? Odpovedať s citátom

niektoré boli označené crystal gamma - tá moja nie - neviete prečo ?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 14:42:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekná práca, vidím že sa o kazety poslednú dobu zaujíma stále viac ľudí, to ma teší.
K testom by som mal jednú výhradu, je potrebné si uvedomiť, že tieto kazety majú vo väčšine prípadov 20-30rokov za sebou, niekedy aj podstatne viac.
Kedysi veľmi kvalitné pásky v kazete dosahujúce úžasné výsledky v testoch sú dneska poruchové, so slabými výškami a pod. V mojom zozname testovaných CC kaziet je za posledných 10rokov aktuálne 969položiek. Každú kazetu som vyskúšal na 1 až 6 tapedeckoch a za tú dobu môžem s kľudom povedať že zub času poškodí aj tie najkvalitnejšie kazety ako sú TDK MA-XG, Sony Metal Master a mnoho ďalších, veľmi záleží aj od podmienok skladovania, teploty, vlhkosti, poškodenia pôvodnej fólie a mnoho ďalšieho.
Najčastejšie problémy sú slabé výšky, nedostatočný výkon vybudenia nízkych frekvencií, už zmienené poruchy, oter v podobe bieleho alebo hnedého prášku na hlavách, a to ako u obyčajných kaziet, tak to platí aj pre chromky a metalky.
Ďalšou vecou je veľký rozdiel ak máme v ruke dve úplne rovnaké kazety s rovnakým rokom výroby, ale jedna nahratá kvalitne v tej dobe, a druhá nepoužitá zabalená. Pri novej nahrávke na obidve kazety, ač rovnaké, tak s úplne iným výsledkom.
K zmienenej Sony HF-S uvedenej vyššie, kazeta bez nápisu Crystal Gamma so šedými cievkami je pre rok 1985 a druhá je novšia asi o dva roky.
V mojích testoch Sony HF-S 46min rok 1985 dosiahla veľmi slušné výsledky bez porúch, ale ako som spomínal vec skladovania.
S pozdravom EZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 2 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist