Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

VEĽKÝ SUBJEKTÍVNY TEST KAZIET - CC (Tape review -cassette)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 63, 64, 65  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 16:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Erik. Vďaka.
Tak pochvala od človeka, čo vytvoril databázu, za ktorú by sa nehanbilo ani špecializované múzeum ... to už áno. Archiváciu kaziet si posunul na nový level. A ani som netušil, že ich aj skúšaš po funkčnej stránke - navyše niektoré až na 6 deckoch.
Ten vekový faktor je fakt. Tento test je vlastne v začiatkoch - ešte sa len ukáže - ty máš dlhoročné skúsenosti - treba sa z toho poučiť. Zatiaľ chvalabohu žiadna nepúšťala prach ani neurobila povlak na hlave. Uvidíme časom.
Každopádne by bolo fajn,keby si sa zapojil svojimi poznatkami sem aj naďalej - prípadne sa vyjadril aj k výsledkom testov - upravím to. Človek nie je neomylný.
Dnes pršli ďalšie dva balíky s kazetkami - také typy aké som nemal - bude to na dlhé testovanie Smile
Tá zelená sony hrá pekne - aj som to písal a v jej grafike s výsledkami sú hviezdičky ponechané, len celkové hodnotenie nie je - pre tie výpadky. Mám ešte dve - zopakujem test. Uvidíme. Asi už zostarla a preto vypadáva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 16:56:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Časom dôjde aj k tým poznatkom o špinení hláv, kde to je vo väčšine prípadov postupná degradácia spojiva pásky, kde sa niektoré chemické prvky dostávajú na povrch v podobe bieleho prášku, začalo to u metaliek TDK a postupne aj chromiek a aj kaziet iných značiek, kde sú najviac postihnuté metalky, od každého výrobcu trochu iným spôsobom.
Druhá možnosť sú plesne, alebo biele fľaky na páske spôsobené vlhkosťou a zlým skladovaním. Rozhodne platí čistiť hlavy a opticky skontrolovať stav po každej použitej kazete, to je dneska už nutnosť.
Neviem ako veľmi zvyšuje opotrebenie hláv biely prášok z metaliek, ale väčšina sa zachytí na okrajoch hlavy, takéto pásky je vhodné prehrať bez zastavenia až do konca a s každým použitím bude tento prášok ubúdať, ale taktiež po každom použití nutnosť vyčistiť páskovú dráhu decku.
Niektoré takto postihnuté pásky majú zvýšenú poruchovosť vo výškach, ja tomu hovorím strapatosť výšok, nahrávka znie ako na pokrčenej páske.

Z tých väčších značiek sa to týka hlavne TDK, prípadne Basf chromdioxidov tých veľmi starých.
Maxell Metal majú v odlesku svetla jemné kryštáliky, ale viditeľný oter na hlavách som nepozoroval, bohužiaľ u niektorých testovaných Maxell sa prejavila strapatosť výšok na kazete Metal Capsule 50 a dokonca aj XLII 1985, všetko novorozbalené, dobové použité sú dobré.
A potom mnoho iných menších značiek o kazetách z Číny ani nehovorím.

Určite budem písať ďalej. Smile
EZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 17:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No - ja mám len pár originál zabalených - a tie tak aj ostanú. Potom prišli nejaké pekné - ako nové - nie moc používané, ale rozbalené- tie pôjdu do testu. Budem sa snažiť fotiť aj pásku (detail) a vždy priložiť k testu. Aj popozerať vizuálne v ruke posúvanú pásku v akom je stave. Kazety TDK zatiaľ pôsobia veľmi pekne (páska) - zliato a jednotne - ako kompaktná naliata vrstva - bez fľakov a kryštálov. Idem to popozerať čo prišlo aj z tejto stránky. A budem častejšie kontrolovať hlavu - podľa tvojej rady.
Sleduj a prispievaj ďalej - bude super, ak prihodíš aj nejaké obrázky alebo tak... na oživenie Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 17:31:51    Predmet: Odpovedať s citátom

tak - žiadne flaky zatial - ani kryštáliky - kuknutých asi 7 ks z toho čo dnes prišlo Smile uff - to však asi nič neznamená - lebo aj tá zelená sony navonok je v poriadku, ale zvuk už má výpadky.
Uvidíme časom či sa nájde aj nejaká čo sa nevyskytuje v tvojej bohatej databáze, lebo príde jeden balík s poriadnymi exotmi.
Výhoda kaziet a pások obecne oproti CD/DVD/Blu-ray - že aj keď po desaťročiach nejako stratia kvalitu, vynechávajú, ale hrajú. CD proste nenačíta ... kludne už po pár rokoch. Dovi dopo...
Od dobrého kamaráta (pozdravujem Peter) mám jeden záznam z roku cca 1958 zo štúdiovej pásky - ktorý neprešiel úpravami a bol vydaný na CD (zlatá vrstva) - bol odstránený len šum medzi piesňami. Jednu z nich používam ako testovaciu. Test je naozaj prísny. Dobré kazety skutočne vedia príjemne aj dnes prekvapiť.
Zaujímavé je počúvať novú muziku na kazete z roku 1967 -Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 18:31:10    Predmet: next Odpovedať s citátom

Bude aj toto .. Laughing

Neskôr aj metal - momentálne nie je ani jedna metalka doma



DSCN6957.jpg
 Description:
MAC chromdioxid
 Filesize:  80.15 KB
 Viewed:  96 Time(s)

DSCN6957.jpg



DSCN6955.jpg
 Description:
FeCr unikát
 Filesize:  80.52 KB
 Viewed:  93 Time(s)

DSCN6955.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 20:50:17    Predmet: ešte dnes Odpovedať s citátom

Pekná stará Maxellka
Presnejšie je to Maxell UD XLII 60 (podľa www.ez647.sk ročník 1980)

Ležala na stole. Čo bude ležať? Nech zahrá!
Tak hrala a ja vám napíšem ako.
Nie je to zlé, ale chýba taký hutný spodok. Všetko je posunuté smerom hore - k svetlejším zajtrajškom. Vychádzalo mi to medzi 2-4 hviezdami, tak bola porovnávaná so sony FX. Sony je hladšia a kludnejšia. Maxellka má vcelku nízky šum, peknú dynamiku a živý zvuk. Len ten spodok ... a výpadky. To bude asi starobou - predsa je to už skoro 40 rokov !!! čo ju vyrobili niekde v Japonsku a doviezli k nám. Ale kazeta naznačuje, že voľakedy bola veľmi kvalitná . ten mohutný basový základ možno ustúpil vekom. Keby tam bol ten spodok, tak si siahne aj na plné 4 hviezdy.
Toľko v skratke. Mám 60 aj 90 minútovú variantu.



detail.JPG
 Description:
páska ... Maxell UD XLII 60 (1980)
 Filesize:  188.21 KB
 Viewed:  88 Time(s)

detail.JPG



Maxell UD XLII.jpg
 Description:
test / review Maxell UD XLII 60 (1980)
 Filesize:  17.17 KB
 Viewed:  86 Time(s)

Maxell UD XLII.jpg



DSCN6960.jpg
 Description:
atyoický papierový vnútorný obal siaha cez celú prednú stranu. Toto som nevidel u žiadnej inej kazety.
 Filesize:  79.76 KB
 Viewed:  81 Time(s)

DSCN6960.jpg




Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 06:24:35, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 20:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ešte jedna fotka


DSCN6964.jpg
 Description:
s obalom
 Filesize:  65.49 KB
 Viewed:  86 Time(s)

DSCN6964.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 20:58:55    Predmet: Odpovedať s citátom

zajtra dáme zase niečo s poriadnym zvukom !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 22:35:48    Predmet: Odpovedať s citátom

TDK MA 110 r1990 spomínaný biely prášok z rozkladu spojiva


IMAG0452.JPG
 Description:
TDK
 Filesize:  120.47 KB
 Viewed:  87 Time(s)

IMAG0452.JPG



IMAG0450.JPG
 Description:
TDK
 Filesize:  95.53 KB
 Viewed:  83 Time(s)

IMAG0450.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 22:38:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá kazeta MAC mi pripomenula Nemeckú Dixons na ktorej bol biely povlak zo spojiva tak hrubý, že dochádzalo o dvoch sekundách k okamžitému výpadku zvuku, na foto s bielou čiarkou, predňou ,,vyčistená páska,, od hláv a za tým s bielym povlakom


IMAG0279.JPG
 Description:
Dixons
 Filesize:  51 KB
 Viewed:  90 Time(s)

IMAG0279.JPG



IMAG0145.JPG
 Description:
Dixons
 Filesize:  95.95 KB
 Viewed:  88 Time(s)

IMAG0145.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 22:46:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Nakoniec SKC GX 80 rok 1999 ale zrejme zle skladovaná, biely povlak na páske z každej strany.

U rozkladu spojiva je povlak, alebo kryštáliky spravidla rovnomerne po celej ploche pásky, u vlhkosti ako v prípade SKC sa nachádzajú na páske rôzne zhluky bieleho bordelu, nepravidelne po celej dĺžke pásu, na začiatku môže byť toho viac než napríklad v polovici odvinutej pásky, v prípade tejto SKC bol zvuk na dobrých miestach dosť kvalitný, je to škoda.

Tá Maxell UDXLII mi pripomenula, v teste som mal Maxell UR ktorá je ešte v niektorých obchodoch stále dostupná, a napriek tomu že UDXLII z roku 1980 mala drobné poruchy na výškach, tak celkový zvukový prejav bol asi sto krát kvalitnejší než posledná zmienená Maxell UR.

Grundig FeCr je rarita, celú túto radu pre nich vyrábala Basf Germany.

EZ



IMAG0856.JPG
 Description:
SKC
 Filesize:  85.08 KB
 Viewed:  96 Time(s)

IMAG0856.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 23:08:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
... Výhoda kaziet a pások obecne oproti CD/DVD/Blu-ray - že aj keď po desaťročiach nejako stratia kvalitu, vynechávajú, ale hrajú. CD proste nenačíta ... kludne už po pár rokoch. Dovi dopo...

Možno tak doma vypálené. No toto sa bude ťažko posudzovať, lebo CD sú s nami len krátko a predpokladám, že za tú dobu už každý svoj CD/DVD archív odzálohoval na HDD alebo do oblaku. Čo sa týka originál CD, mám pár z rokov 83-84 a zatiaľ nejavia žiadne známky poškodenia, resp. idú v pohode prehrať aj na CD prehrávači.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 23:24:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:

Výhoda kaziet a pások obecne oproti CD/DVD/Blu-ray - že aj keď po desaťročiach nejako stratia kvalitu, vynechávajú, ale hrajú. CD proste nenačíta ... kludne už po pár rokoch. Dovi dopo...
... no to sa mi za posledných cca 30 rokov pri origo CD ešte nestalo ... ale totálne dojebané CC a DAT kazety som už zažil!
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 23:29:33    Predmet: Odpovedať s citátom

S CD-R je to paradoxné, ale niektoré staršie, ako modré TDK Luxembourg fungujú dobre do dnes, a mnoho iných novších nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 04:53:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobra myslienka tento test, zabavna
Na aku kazetu mas nakalibrovany ten deck, aspon nech mame predstavu kde sme lebo je fakt rozdiel BASF a TDK a to uz vobec nehovorme pseudo/true chrom.
Nenastvi sa ale takto moc netestujes rozdiely medzi kazetami ale skor odchylku v kalibracii od tvojej neznamej referencie a zvyskom kaziet, je magic kalibrovany na tu SaXs? To by mohlo vysvetlovat aj tie pocetne dropouty pretoze inak su pomerne zriedkave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 05:56:32    Predmet: Objasnenie Odpovedať s citátom

Ahojte, tu by som chcel opísať
ako som volil referenčnú kazetu.

Od kamarátov zneli slová ako "TDK SA je dobrá". Tak som ju skúsil a nahral nejaké pesničky len tak na počúvanie vo walkmane aj na decku.
Hralo to fakt slušne. Takže dal som len na skúsenosti niektorých z vás. Nahlucho. Potom opišem logiku ďalej. Reku, keď SA hrá dobre, doma ležali čerstvo prišlé SA-X a SA-XS. Metalky vylúčime zatiaľ aby to nebolo tak ťažké ... možno časom - keď sa dopiluje metodika a získajú skúsenosti.
Ta zvolím si (zase bez posluchu) z chromiek TDK to naj ne? Šak TDK pokial viem už vyššie ako SA-XS nemala nič (? - opravte ak je to chyba - človek je tvor omylný) v chromkach. Tak teda bez toho aby som niekedy v živote počul TDK SA-XS som ju nahlucho zvolil ako referenčnú (teda ako porovnávaciu vzorku) - nevedel som či bude alebo nebude fakt najlepšia. Preto zatiaľ nie je ani hodnotená. Ukazuje sa priebežne, že hrá fakt super. Ale to som nevedel - a tento deck nie je nastavený na žiadnu konkrétnu pásku. Každý deck by mal mať nastavenú nejakú referenčnú hodnotu podľa normy IEC nie?
Normal na nejakú referenčnú normovanú hodnotu, chrom tiež ... atd.
Výrobcovia kaziet sa teda mali trafiť do tejto normy - hlavne tými ich vlajkovými loďami ... veď existovali aj kvalitné decky bez kalibrácie - hlavne v prvej polovici decko a kazetománie - nie??


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 06:28:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:03:59    Predmet: výzva Odpovedať s citátom

Na dnes.
Výzva

Páni čo máte skúsenosti s kazetami, pomôžte. Hľadá sa killer SA-XS. Keďže tento test beriem bez predsudkov a predchádzajúcich skúseností so špičkovými kazetami, vyzývam vás aby ste dali tipy na nejaké kazety, ktoré by skolili referenčnú TDK-čku (vybranú čisto náhodne).
Tento test je zatiaľ bez učasti kaziet typu metal. Z raritných ferrochrom mám len Grundig, tak ostávajú len Normalky a chromky - čo už.
Ak mám doma, otestujem váše tipy. Sem s tým !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:10:24    Predmet: 3 heads Odpovedať s citátom

Pre trojhlavcov - kalibrátorov

Mám návrh pre niekoho kto bude schopný a hlavne ochotný sa podujať na posúdenie referenčnej vzorky + nejakej z najlepšich chromiek. Keďže tu zazneli pochybnosti ohľadne testovacieho dvojhlavového decku - že to bez kalibrácie nemá zmysel .... atd.
Pošlem vám moju referenčnú kazetu aj s pesničkami používanými v tomto teste spolu s nejakou inou skvelou páskou - a skúste s kalibráciou dohnať tú (u mňa) o trošku slabšiu kazetu.
Kto sa z trojhlavcov a kalibrátorov na to podujme?


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 06:30:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 06:11:48    Predmet: flaky a spol ... Odpovedať s citátom

Erik , díky za fotky tých flakatých kaziet. To je horor ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:02:46    Predmet: Re: Objasnenie Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Ahojte, tu by som chcel opísať
ako som volil referenčnú kazetu.

Od kamarátov zneli slová ako "TDK SA je dobrá". Tak som ju skúsil a nahral nejaké pesničky len tak na počúvanie vo walkmane aj na decku.
Hralo to fakt slušne. Takže dal som len na skúsenosti niektorých z vás. Nahlucho. Potom opišem logiku ďalej. Reku, keď SA hrá dobre, doma ležali čerstvo prišlé SA-X a SA-XS. Metalky vylúčime zatiaľ aby to nebolo tak ťažké ... možno časom - keď sa dopiluje metodika a získajú skúsenosti.
Ta zvolím si (zase bez posluchu) z chromiek TDK to naj ne? Šak TDK pokial viem už vyššie ako SA-XS nemala nič (? - opravte ak je to chyba - človek je tvor omylný) v chromkach. Tak teda bez toho aby som niekedy v živote počul TDK SA-XS som ju nahlucho zvolil ako referenčnú (teda ako porovnávaciu vzorku) - nevedel som či bude alebo nebude fakt najlepšia. Preto zatiaľ nie je ani hodnotená. Ukazuje sa priebežne, že hrá fakt super. Ale to som nevedel - a tento deck nie je nastavený na žiadnu konkrétnu pásku. Každý deck by mal mať nastavenú nejakú referenčnú hodnotu podľa normy IEC nie?
Normal na nejakú referenčnú normovanú hodnotu, chrom tiež ... atd.
Výrobcovia kaziet sa teda mali trafiť do tejto normy - hlavne tými ich vlajkovými loďami ... veď existovali aj kvalitné decky bez kalibrácie - hlavne v prvej polovici decko a kazetománie - nie??


Ak nemal deck "vonkajsiu kalibraciu" bolo najvyhodnejsie pren kupovat pasky na ktore bol nastaveny.
Takze ak je tvoj deck fabricky nakalibrovany na Tdk Sa tak to hralo fakt slusne ako si napisal a mozno sa ti paci nejaky ten zdvih na vyskach, mozno basoch ja neviem, no a preto SaXs znie tak paradne aj tomu verim ze ano
Nemam skusenosti s SaXs ale stavim sa ze ta je mimo IEC absolutne ale je krasna chcel by som par
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:17:19    Predmet: Re: výzva Odpovedať s citátom

Designer napísal:
Na dnes.
Výzva

Páni čo máte skúsenosti s kazetami, pomôžte. Hľadá sa killer SA-XS. Keďže tento test beriem bez predsudkov a predchádzajúcich skúseností so špičkovými kazetami, vyzývam vás aby ste dali tipy na nejaké kazety, ktoré by skolili referenčnú TDK-čku (vybranú čisto náhodne).
Tento test je zatiaľ bez učasti kaziet typu metal. Z raritných ferrochrom mám len Grundig, tak ostávajú len Normalky a chromky - čo už.
Ak mám doma, otestujem váše tipy. Sem s tým !


To je prave ono, hlada sa killer saxs

Ak by bol tvoj deck nastaveny na Basf CR maxima tak by sa asi hladal jej rival
Mozno zniem ako frflos ale to je ten internet mna tato tema fakt bavi nezaparam
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak existovali kalibračné kazety pre normu IEC I tú vlastnil Basf, normu IEC II z pravého chrómu tú tiež vlastnil Basf, ktorú neskôr nahradili pseudochrómom, typ III ktorú vlastnil Sony a typ IV ktorú vlastnil TDK
paradoxne všetky tieto kalibračné pásky vychádzajú zo základných modelov a tie lepšie sa potom odchyľujú od normy.
pre porovnanie je vhodné si pozrieť rozdelenie Basf chrome tape aj s popisom http://www.vintagecassettes.com/_info/basf_formulations_2.htm

Ja predpokladám že máš deck nastavený od výrobcu, že si nič nemenil, výrobca občas doporučí v návode vhodné kazety, ak nie je treba testovať čo mu sadne najlepšie.
Je pravda že od TDK je SA-XS najvyšší model v triede high, tj trojvrstvový Avilyn, ich technológia cobaltom dopovaného oxidu železa v troch vrstvách kde je každá inej jemnosti vhodná pre pokrytie frekvencií v troch pásmach, kdežto model SA-X je dvojvrstvová páska Avilyn. Toľko marketingové keci.
Preto ja chcem vyskúšať každú kazetu na každom stroji čo mám doma, vždy je tam rozdiel, ale kvalitné pásky si dokážu rozumieť z väčšinou prístrojov.
Pre porovnanie medzi výrobcami z vrchnej vrstvy triedy II by som použil TDK SA-X, SA-XS, Maxell XLII-S, Basf CMII, TPII, Sony UX-Pro.

Stredná trieda kvality zase zahrňuje TDK SA, Maxell XLII, Basf CSII, Sony UX-S

Základná TDK SF, Maxell UDII, Basf CEII, Sony UX

Môžeš skúsiť zohnať všetky tieto modely a spraviť veľký porovnávací test, do budúcna ho napríklad zopakovať ak budeš mať k dispozícii ďalší tapedeck. Taktiež by bolo vhodné dodržať čo najviac zhodu rokov vybraných kaziet.
EZ
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:27:41    Predmet: Re: výzva Odpovedať s citátom

nstar napísal:
Designer napísal:
Na dnes.
Výzva

Páni čo máte skúsenosti s kazetami, pomôžte. Hľadá sa killer SA-XS. Keďže tento test beriem bez predsudkov a predchádzajúcich skúseností so špičkovými kazetami, vyzývam vás aby ste dali tipy na nejaké kazety, ktoré by skolili referenčnú TDK-čku (vybranú čisto náhodne).
Tento test je zatiaľ bez učasti kaziet typu metal. Z raritných ferrochrom mám len Grundig, tak ostávajú len Normalky a chromky - čo už.
Ak mám doma, otestujem váše tipy. Sem s tým !


To je prave ono, hlada sa killer saxs

Ak by bol tvoj deck nastaveny na Basf CR maxima tak by sa asi hladal jej rival
Mozno zniem ako frflos ale to je ten internet mna tato tema fakt bavi nezaparam

Neviem na čo je nastavený môj deck - mám ho krátko a čo sa sním dialo za 45 rokov ťažko povedať. Sa-xs bola zvolená náhodne - nikdy predtým som ju neskúšal, ako sa píše vyššie. Ak ju chceš skúsiť, jednu ti pošlem. Ale vrátiť ! Twisted Evil Mám doma len jednu. Ostatných pár sa nahráva u ďalekého kamoša z vinylov. Je to poklad. Ťažko sa zháňajú. A ak máš trojhlavec, môžeš nájsť od nej lepšiu a poslať mi ju vyskúšať. Tak čo ?


Naposledy upravil Designer dňa Št júl 05, 2018 07:33:23, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

EZ647 napísal:


Grundig FeCr je rarita, celú túto radu pre nich vyrábala Basf Germany.

EZ

Myslíš, že to plnili niečím takýmto ?

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.bb
Hifista


Založený: 16 apríl 2011
Príspevky: 153

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:31:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Citlivost TDK SA-XS
empindlichkeit bei 315Hz +1,4db
frequenzang 3,15kHz/315Hz
im IEC Arbeitspunk -0,6db
im optimieren Arbeitspunk - 0,6db
Frequenzang 10kHz/315Hz
im IEC - Arbeitspunk +0,3db
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
EZ647 napísal:


Grundig FeCr je rarita, celú túto radu pre nich vyrábala Basf Germany.

EZ

Myslíš, že to plnili niečím takýmto ?



Myslím že áno, len niečím starším tak o 5-7rokov od modelu na fotke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:37:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlado - ponúkol si v SS zaujímavú možnosť. Nemôžem nikam chodiť - tak jedine že by si to dal niekomu oskenovať do jpg a poslal mi mejlom na tomeles(zavinac)gmail.com
Poprosím vás, kto máte nejaké dobové matroše o kazetách - ako boli napr reklamy alebo hiererchie kaziet ako boli v rebríčku zaradené - tak postnite sem. Oživí, obohatí ... možno pobaví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:40:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj dvojhlavy deck moze mat kalibraciu a to celkom bezne...

Ja ti nerozporujem ze saxs je tazko prekonatelna len vravim, ze ak ma niekto nastaveny (INTERNAL) deck na BASF IEC, tak saxs bude hrat uplne mimo a taky majitel decku moze hladat killer pre BASF a tiez neviem co by som mu na to povedal.

Ale tak ak si to este neskusal tak daj tam tdk ar a poriadne to osoľ na niektorych deckoch aj + 10VU
A jednoznacny vytaz pomer cena vykon tdk dsx, mozno vzhladom na vyskyt a cenu aj saxs killer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:40:21    Predmet: Odpovedať s citátom

vlado.bb napísal:
Citlivost TDK SA-XS
empindlichkeit bei 315Hz +1,4db
frequenzang 3,15kHz/315Hz
im IEC Arbeitspunk -0,6db
im optimieren Arbeitspunk - 0,6db
Frequenzang 10kHz/315Hz
im IEC - Arbeitspunk +0,3db


čo sa z toho dá usudzovať ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
EZ647
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 596

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 07:42:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to si asi už u mňa našiel, mám len tie katalógy, kde som pridal aj Sony od Teba.
http://ez647.sk/cc/c/katalog.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 63, 64, 65  Ďalšia
Strana 3 z 65

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist