Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

KEF Q950 vs Canton Chrono 519 DC
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 13:56:05    Predmet: KEF Q950 vs Canton Chrono 519 DC Odpovedať s citátom

Zdravím,
chtěl bych se posunout zvukově zase o něco dál a tedy vyměnit bedny. Nyní mám Mission 782SE, se kterými jsem začal objevovat hifi a cítím, že je čas se posunout.

Chtěl bych se vejít do 30KKč za nové/zánovní/starší. Místnost je střední velikosti a není nijak zvlášť upravena pro poslech. Poslechová vzdálenost cca 2,5 - 3 metry. Zesilovač je Naim Nait XS2.

Zatím se mi jako vhodní adepti jeví Canton Chrono 519 DC nebo KEF Q950. Cílem je získat čistý, nicméně objemově hutný, prostorový zvuk - právě to mi trochu chybí na mých Mission.

K čemu byste se přiklonili? Máte případně jiné tipy?

Díky moc!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 14:07:38    Predmet: Odpovedať s citátom

EDIT: Nebráním se případně ani regálům, zde mě zaujaly Sonus Faber Venere 1.5 / 2, co vy na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 16:42:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Len velmi stručne, SF Venere 1,5 aj 2.0 su hodne prebasované, hrb okolo 100 Hz, počul som s NAD-om, možno s iným menej basujúcim siličom by sa dalo.
Táto séria končí, čiže možno bude vo výpredaji, nová séria Soneto je drahšia.

https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/463-sonus-faber-venere-1-5

https://www.sonusfaber.com/prodotti/sonetto-viii/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 18:50:50    Predmet: VMA Odpovedať s citátom

Myslim ze toto by si mohol zvazit...zober Naima a bez vypocut.

http://www.vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 20:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tipy. To VMAudio určitě zkusím, mám to tam asi 10 minut autem Smile
A co ty Canton? Recenze je dost chválí a v žebříčku stereoplay jsou hodně vysoko...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: St júl 04, 2018 22:48:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Nesúhlasím s tým, že by boli Sonusy 1.5 prebasované. Sú muzikálne, vhodné ako nearfieldy, resp. na posluch z blízka, alebo v menšej miestnosti. Mám s nimi svoje skúsenosti v domácich podmienkach. Vo väčšej miestnosti 20m umiestnené ďalej od steny už strácajú dych.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 01:09:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron, len pre zaujímavosť s akým siličom a zdrojom zvuku si Venere 1.5 počul ? /asi BVA PA 300 SSE/

Za tým čo som počul a napísal si stojím, ale pre objektívnosť uvádzam Březinovo hodnotenie z hifi-voice :
VENERE 1.5 : ZÁPORY

- basu by mohlo být o dýchnutí víc

- mají tendenci ke směrovosti

VENERE 2.0 : ZÁPORY

- v menších prostorách mají tendenci být basově až příliš výrazné


Opäť velmi stručne, Engin na rebríčky sa vyser, ty to budeš počúvať a nie sa vytešovať ako sú vysoko v nejakom rebríčku, ktorý je zostavovaný na základe povedzme, že nie úplne objektívneho a slobodného hodnotenia ...

Canton 519 vs. KEF 950, tie Kefy budú hrať asi trochu temnejšie, basovejšie, ale ako je u Kefov s Uni-Q meničom bežné budú mať lepsie zobrazenie priestoru, Cantony by mali hrať jasnejšie, cinkavejšie, toto ber s rezervou tieto konkrétne modely som nepočul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2097
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 09:40:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Engin ako velku mas tu miestnost ? Mam Cantony GLE 407 v 16 m2 a skusal som aj Cantony so zdvojenymi basakmi, ale to sa mi uz zdalo ako prebasovane /korekcie nepouzivam/. Faktom ale je, ze seria GLE je slabsia ako Chrono aj ked ma tusim rovnake menice a navyse ma basreflex vpredu kym 519 DC ich ma dole. Musis si kazdopadne tebou vybrane bedne vyskusat u teba doma na tvojej technike a iba tak sa mozes rozhodnut relativne dobre.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-79, AKAI GX-67, AKAI VS-F 1000, AKAI AT-57, DENON DP-23F, SAMSUNG BD-D 5100, PIONEER DV-430, PIONEER MJ-D 508, SONY DVP-NS 900V, SONY STR-DB 830, SONY RDR-HX 950, S-VHS SANYO VHR-S 700 G, CANTON GLE 407 + 455, SENNHEISER HD 558 + RS 85
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 10:53:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Sonus 1.5 som skúšal na CA, nejaký 4 ročný nižší model. Nový stál 15 tisíc, no presné označenie si už nepamätám, asi 7 sto niečo.
Testovali sme ich aj na staršom NAD-e a na mojom Cyrus-e aj BVA.
Spolubývajúci ich mal 4 roky, tak som si ich poriadne preklepol. Kedysi sme spolu testovali docela dosť. No teraz už len počúvam.
Verziu 2 som ale v živote nepočul.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 12:01:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem změřil místnost a má asi 15m^2. Mám se tedy poohlížet po něčem menším?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: Št júl 05, 2018 14:49:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron, ja som Venere počúval v Ketose v tej velkej posluchovke a boli ešte aj hodne daleko od stien, aký to bol NAD už neviem /C 375, 356, 326 ?/, CD tiež NAD, no nič máme asi "nekompatibilné" uši Very Happy

Engin, 15 m2 je dosť málo na tie stĺpy čo si vybral, hlavne ak by boli umiestnené pri tej širšej, teda dlhšej stene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 11:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A při srovnání Kef R300 a Venere 1.5 byste vybrali co? Venere 2 už by vycházelo se stojany trochu víc, ale teoreticky by to taky šlo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 11:36:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A nemal by si lepsie ist niekde na posluch? A co Kef LS50.?
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 13:53:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Budem sa snažiť byť opäť stručný Smile , Engin, Venere 2 zabudni /malá izba vela basov/, za mňa radšej Venere 1.5 ako Kef R 300 /nezaujali/, súhlasím s Tantitom, že posluch je nutný, veď Engin bývaš v Prahe nie ?, tam sú skoro všetky značky, dobrý nápad sú tie Kefy LS 50, počul som ich a to bol priam zázračný zvuk /ak ti nevadí vysoká cena za krabicu od topánok/, keď sme už u malých bední /monitorov?/ vo výpredaji by mali byť aj B&W CM 1 S2.

P.S. ak by si náhodou išiel do Venere 1.5 tak chvílu počkaj, ako som už písal mali by byť vo výpredaji kvôli nástupu novej série sonetto.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 14:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

KEF LS50 tiez odporucam vypocut
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 14:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Určitě zkusím co nejvíc beden poslechnout naživo. S těmi LS50 mám problem, že se mi nelíbí a ani se nehodí do té místnosti, narozdíl třeba od tech Venere, které jsou pro mě designově dokonalé...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
maner
Hifista


Založený: 10 august 2013
Príspevky: 160

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 16:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Engin, hifi by malo byť o zvuku, ale ruku na srdce, kto z hifistov aspoň trochu neprihliada aj na design, ako kolega Bartoli hovorí "okoposlech".
No mne sa stala taká nemilá vec, kúpil som si nemenované bedne, ktoré sa mi celý život intenzívne páčili Smile, a zvuk doma bol úplne na hovno ... tak sa mi potom doslova zhnusil aj ten asi inak vydarený design ... Embarassed

P.S. kef ls 50 black edition http://de.kef.com/ls50-black
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So júl 07, 2018 19:05:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tie tym KEF LS50 keby sa dorobilo bidielko pod menic tak to je jasna ftacia budka:-) Ale napodiv ta budka hra velmi solidne:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
3M
Hifista


Založený: 27 marec 2016
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Ne júl 08, 2018 08:14:09    Predmet: Kef Odpovedať s citátom

Došetri minimalne na Kef r700 a budeš spokojný. Ak regalky od kefu tak jedine Aktivky, predas Naima a mas vybavene nebudes riesit kable-zosiky a este budes daleko inde ako pri pasivnej bedni. Otazka je ako take regalky zahraju bass-objem ale mozno by si bol prekvapeny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 10:44:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si byl pár beden s naimem poslechnout a vypozoroval jsem pár věcí.

Přikláním se teď takřka jednoznačně k regálovkám.

Na poslech se mi strašně líbily regály Canton Vento Reference 9 DC - velmi mě zaujala krásná prostorovost a trojrozměrnost - na hudbu jsem si mohl v podstatě sáhnout. Zjistil jsem, že právě prostorovost a detaily je to, co mě baví a co bych rád měl i doma.

Vůbec mě naopak nezaujaly sloupky Canton SL 586 DC - proti regálovkám Canton nebe a dudy.

Focal Aria 906 - za tu cenu výborné bedny, ale Canton hrály líp - lepší prostor, detaily i bas.

Dali Rubicon 2 - cenově výš, ale hrály ještě o něco líp než Canton - hlas se mi na nich zdál čistší.


Nyní mám v plánu poslechnout Venere 1.5 / 2 a Xaviany Perla. Na Xaviany jsem obzvlášť zvědavý.

Máte případně nějaké další tipy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 10:49:47    Predmet: Odpovedať s citátom

co to vmaudio, nebol si este?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 11:09:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě ne, ale v plánu to mám taky. Jen mám trochu strach z případné nízké likvidity v případě posunu někam výš Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 11:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

riesis problem, ktory este neexistuje :) a ak by ti prisiel ich zvuk len priemerny, tak ich kupovat urcite nebudes. dobre je tiez, ze uz mas nieco napocuvane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 16:07:44    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
riesis problem, ktory este neexistuje Smile a ak by ti prisiel ich zvuk len priemerny, tak ich kupovat urcite nebudes. dobre je tiez, ze uz mas nieco napocuvane.


A k cemu je dobre mit neco napocuvane okem? Z definice je to irelevantni oko bias zkusenost.

Mne napriklad 15 let oko poslouchani nedalo vubec nic, jen jsem tim ziskal prehled ktery vyrobce ma jakou barvu dyhy a leskle lakovani Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St júl 11, 2018 16:17:56    Predmet: Re: KEF Q950 vs Canton Chrono 519 DC Odpovedať s citátom

engin21 napísal:
Zdravím,
chtěl bych se posunout zvukově zase o něco dál a tedy vyměnit bedny. Nyní mám Mission 782SE, se kterými jsem začal objevovat hifi a cítím, že je čas se posunout.

Chtěl bych se vejít do 30KKč za nové/zánovní/starší. Místnost je střední velikosti a není nijak zvlášť upravena pro poslech. Poslechová vzdálenost cca 2,5 - 3 metry. Zesilovač je Naim Nait XS2.

Zatím se mi jako vhodní adepti jeví Canton Chrono 519 DC nebo KEF Q950. Cílem je získat čistý, nicméně objemově hutný, prostorový zvuk - právě to mi trochu chybí na mých Mission.

K čemu byste se přiklonili? Máte případně jiné tipy?

Díky moc!


Doporucil bych aktivni monitory (JBL, opicaBanany, Genelec).
A ten zesilovac prodat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
3M
Hifista


Založený: 27 marec 2016
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št júl 12, 2018 11:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

mrkni este na aktívky ZENSOR 5 AX, predaj naima a mas na bednicky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
engin21
Hifi obsluha


Založený: 04 júl 2018
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2018 08:10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

V čem je výhoda aktivních repro? A jak se vůbec připojují zdroje? Jedu hodně z gramofonu, tak nevím, kam bych dával předzesilovač Smile

Jinak jedu se mrknout na velmi výhodné Ambry, tak si od toho dost slibuju Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
3M
Hifista


Založený: 27 marec 2016
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2018 09:04:59    Predmet: Odpovedať s citátom

engin21 napísal:
V čem je výhoda aktivních repro? A jak se vůbec připojují zdroje? Jedu hodně z gramofonu, tak nevím, kam bych dával předzesilovač Smile

Jinak jedu se mrknout na velmi výhodné Ambry, tak si od toho dost slibuju Very Happy


Na rozdiel od pasívnych reproduktorov aktívne nepotrebujú externý zosilňovač - zosilnenie je zabudované v bedni, ciže tam máš klasicky zosilovač, AB, Class D alebo ačkový. Dalej menej vnutorných rozvodov, kratke signalove cesty a tym padom samozrejme cistejší dynamickejsi zvuk. Bol by si mozno prekvapeny ako bedna za cca 5000 CZK moze zhrat oproti pasivnej bedni za 10nasobok ceny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2018 10:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

3M napísal:
engin21 napísal:
V čem je výhoda aktivních repro? A jak se vůbec připojují zdroje? Jedu hodně z gramofonu, tak nevím, kam bych dával předzesilovač Smile

Jinak jedu se mrknout na velmi výhodné Ambry, tak si od toho dost slibuju Very Happy


Na rozdiel od pasívnych reproduktorov aktívne nepotrebujú externý zosilňovač - zosilnenie je zabudované v bedni, ciže tam máš klasicky zosilovač, AB, Class D alebo ačkový. Dalej menej vnutorných rozvodov, kratke signalove cesty a tym padom samozrejme cistejší dynamickejsi zvuk. Bol by si mozno prekvapeny ako bedna za cca 5000 CZK moze zhrat oproti pasivnej bedni za 10nasobok ceny.


Tak takové předpoklady vedou jen k mylným závěrům.. Je to typ od typu beden-u těch levnějších aktivů jsou použité repro, výhybka a zesilovače většinou trága.. Nesmíš věřit všemu, co Bartoli napíše - ty jeho zmiňované levné JBL opravdu šumí k "nežití" , jak se přesvědčil zákazník od kamaráda, kdy je druhý den vracel jako poškozené..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi júl 13, 2018 19:53:42    Predmet: Odpovedať s citátom

3M napísal:
... Dalej menej vnutorných rozvodov, kratke signalove cesty a tym padom samozrejme cistejší dynamickejsi zvuk...

K aktívnej reprosústave potrebuješ viesť signálový kábel od zdroja (prezosilňovača) a napájací kábel od zásuvky 230V. K pasívnej reprosústave Ti stačí reproduktorový kábel od zosilňovača. Ja som tých "rozvodov" pri aktívnych reprosústavách napočítal viac.
Vzdialenosť aktívnych i pasívnych reprosústav je od zdroja audio signálu úplne rovnaká. O čo je kratší reproduktorový kábel, o to je dlhší signálový kábel. Pomer ich dĺžky môžeš zmeniť aj monoblokmi v blízkosti pasívnych reprosústav (ak si presvedčený o výhode).
Na "čistotu a dynamiku zvuku" má podľa mňa vplyv množstvo iných, dôležitejších faktorov.


Naposledy upravil MaG dňa Pi júl 13, 2018 20:09:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist