Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Topping DX7S
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 06:56:45    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky... V našem případě je průkazné je jen asistované slepé testování... Z podstaty věci...

Mimochodem, ty VMA... ačkoliv na kalotu asi spíše lepší než průměr... mají dost kruté poklesy akustického výkonu už 45 stupňů mimo osu... už na 10 kHz je to cca 8 dB oproti 1kHz... netvrdím, že to může výsledek zrovna tohoto testu výrazně ovlivnit, když, tak spíše k negativnímu výsledku (tedy zamítnutí hypotézy o existenci rozdílu), ale není to nic moc... moje 1518 mají za stejných podmínek pokles do cca 1 dB...


Najlepšie Ti otestuju bez okobiasu zvuk slepí ludia. Maju aj ten sluch lepšie zaostrený.


Cool


Ale tady nejde jen o okobias… okobias zajistí lepší pocit z lépe vypadajícího zařízení... ale znalost ceny a obecně přijímaného renomé značky pak zajistí další zkreslení... tohle už ale není okobias… to je preference na základě jednoduchého vztahu: "máme tendenci si obvykle vážit více toho, za co jsme více trpěli/platili na co jsme déle čekali"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 07:35:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 07:43:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Ošetřené to je přes ověření podpisu na¨

https://www.foobar2000.org/abx/signaturecheck

Pan Michal JBL by si měl nejdřív něco nastudovat, než se pustí do svých jednoduchých a nepodložených tvrzení, kterými ostatním zbytečně bere drahocenný čas. Pokud vše podezírá jako zfalšované, tak to jistě může, ale to může vždy a všechno. Určitě řekne ABX ve foobaru více, než nějaký amatérsky připravený přepínací test doma. A je určitě věrohodnější.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 08:08:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
PMA napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Mám speciální prémii... test, jestli někdo pozná kompresi mp3 pro přímé srovnání zpět předvedenou do wav a vypálenou na CD Smile


To jsme už tady dělali v ABX testu na datech. Záleží to na použité nahrávce a bitrate (128 kbps není totéž jako 320 kbps). Taky záleží na kodeku. Každopádně, při použití vhodné nahrávky lze odlišit i 320 kbps od 96/24. 320 kbps od CD jak kdy a jak kdo. Dá se samozřejmě vybrat taková nahrávka, kdy se nepozná ani 128 kbps. Takže pozor s tou nadšeneckou hurágeneralizací.


Vhodná nahrávka je která? Domnívám se, vzhledem ke konstrukci komprese mp3, že to by byla hodně bizardní nahrávka... musel byste mít něco s neuvěřitelně bohatým spektrem nad 16 kHz..., což je absurdní, to nemůže být hudba Smile

Navíc Vám nevěřím, že to byl slepý test (slepý eo ipso zcela slepý!!!). Stavte se, doneste libovolnou hudební nahrávku (nikoliv nějaké pazvuky na plašení netopýrů) a vše zařídíme.... budete se moci přesvědčit i na vlastní oči z analýzy.

Používám jen algoritmus Fraunhoferu... ano, pokud to nějak zprasíte nějakým hovadem, nic to neříká o kvalitě mp3... jen o kvalitě zprasené ne/mp3.

Na prvotřídních nahrávkách vážné hudby z roku 2010 až 2017 vím, že nepoznám ani 192... dále jsem nezkoušel... ale kdysi jsem zařadil i 128 a rovněž bez rozdílu a ve více lidech. A to srovnávám komplexní symfonické nahrávky, sólové housle detailně z blízka sejmuté i komorní hudbu s vynikající lokalizací nástrojů i předozadně... nikde ani stopa rozdílu v poslechu.

A víte, že mě to vůbec nepřekvapuje? Jak se totiž liší spektrum wave, mp3 320 a 192? Mimo jiné obsahem nad 16 kHz... mp3 je vždy seknuto na 16 kHz... no a pak pro větší bitrate algoritmus častěji dovolí, pokud je hlasitost nikoliv marginální (tedy nikoliv - 80 dB), aby si to syklo i třeba na 18... . Čím nižší bitrate, tím méně to algoritmus dovolí. No a teď se zamysleme, co slyšíme nad 16 kHz Smile)))

No a schválně si udělejte rozdílové tracky... separujte z hudby signál nad cca 16 kHz a pusťte si to Smile Přeji příjemný poslech.

No a nakonec se zamysleme, jaký pokles akustického výkonu generují Vaše reprobedny nad 16 kHz Smile))))) (a prosím, neobtěžujte se s osovým měřením... dávno víte, že je to nesmysl) Však Vy sám možná tušíte...


Pane Macuro nereagujete na otazku jaka nahravka by to tedy mela dle Vas byt?
Tak jako obvykle jste se odmlcel Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 08:30:09    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Ošetřené to je přes ověření podpisu na¨

https://www.foobar2000.org/abx/signaturecheck

Pan Michal JBL by si měl nejdřív něco nastudovat, než se pustí do svých jednoduchých a nepodložených tvrzení, kterými ostatním zbytečně bere drahocenný čas. Pokud vše podezírá jako zfalšované, tak to jistě může, ale to může vždy a všechno. Určitě řekne ABX ve foobaru více, než nějaký amatérsky připravený přepínací test doma. A je určitě věrohodnější.

Žiaľ Michal_jbl 250ti jubilee je evidentne nakazený treťou osobou a omiela tu stále dookola to svoje "múdro". ABX test je v pohode a určite viac vypovedajúci, ako prepínač bastlený doma na kolene.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:37:02    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Ošetřené to je přes ověření podpisu na¨

https://www.foobar2000.org/abx/signaturecheck

Pan Michal JBL by si měl nejdřív něco nastudovat, než se pustí do svých jednoduchých a nepodložených tvrzení, kterými ostatním zbytečně bere drahocenný čas. Pokud vše podezírá jako zfalšované, tak to jistě může, ale to může vždy a všechno. Určitě řekne ABX ve foobaru více, než nějaký amatérsky připravený přepínací test doma. A je určitě věrohodnější.


Vy jste teda dáreček Smile

Takže věcný argument žádný. Takže ode mě taky bez komentáře.

Jen ještě k tomu testování... pokud někdo chce dokázat, že něco slyší, slyší rozdíl, pak je jediná možnost: přijde a usvědčí mě a sebe, že to tak je. Nějaké testování u sebe doma je naprosto k ničemu. Nevěřím ani sobě, natož někomu, koho vůbec neznám. Samotný foobar je naprosto v pořádku... v naprostém nepořádku jsou ale preference a hlavně cíle někoho, kdo chce dojít k závěru, že něco slyší... výsledek je předem jasný a pán pak napíše na Slovanet: slyšel jsem to!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:41:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
...pak je jediná možnost: přijde a usvědčí mě a sebe, že to tak je...
Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Jen ještě k tomu testování...Nějaké testování u sebe doma je naprosto k ničemu. ...Samotný foobar je naprosto v pořádku...


Keby si si aspoň o tom niečo prečítal....

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št júl 26, 2018 09:48:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Ošetřené to je přes ověření podpisu na¨

https://www.foobar2000.org/abx/signaturecheck

Pan Michal JBL by si měl nejdřív něco nastudovat, než se pustí do svých jednoduchých a nepodložených tvrzení, kterými ostatním zbytečně bere drahocenný čas. Pokud vše podezírá jako zfalšované, tak to jistě může, ale to může vždy a všechno. Určitě řekne ABX ve foobaru více, než nějaký amatérsky připravený přepínací test doma. A je určitě věrohodnější.


A přece mi to nedá: jste relativně dost arogantní a děláte asi vědomě zlo... přitom pletete páté přes deváté (zdaleka ne jen na tomto vláknu... viděl jsem Vaše zcela irelevantních a věcně chybné příspěvky v mnoha vláknech) a přitom vůbec nemáte věcné argumenty…

Jen si ještě ujasněme tu profesionalitu: podle pana Macury je přepínání foobarem více profesionální než přepínání třetí osobou přímo ovladačem Smile)))) Po tomto už podobně jako i jiní začínám přemýšlet, jestli jste intelektuálně v pořádku... a považte - já si s argumenty ad hominem nezačal!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
PMA napísal:
mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Ošetřené to je přes ověření podpisu na¨

https://www.foobar2000.org/abx/signaturecheck

Pan Michal JBL by si měl nejdřív něco nastudovat, než se pustí do svých jednoduchých a nepodložených tvrzení, kterými ostatním zbytečně bere drahocenný čas. Pokud vše podezírá jako zfalšované, tak to jistě může, ale to může vždy a všechno. Určitě řekne ABX ve foobaru více, než nějaký amatérsky připravený přepínací test doma. A je určitě věrohodnější.


Kterou?
Žiaľ Michal_jbl 250ti jubilee je evidentne nakazený treťou osobou a omiela tu stále dookola to svoje "múdro". ABX test je v pohode a určite viac vypovedajúci, ako prepínač bastlený doma na kolene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:44:18    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee:
Keby si si aspoň o tom niečo prečítal....


Milý pane, já som si niečo prečítal Smile A niečo aj vyzkúšal!

Pokud si tak věříte, že to slyšíte, proč se toho testu tak bojíte? Smile)))

Je to maření času... blábolení bez argumentů... boje a osobní útoky... no jak jinak v hifi světě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
Tedy jak jsem předpokládal, nijak není, ani nemůže být, ošetřena možnost manipulace s výsledky...


Toto vieš pri foo_abx aj nejako zdôvodniť alebo dokázať?


Mne stačí odpoveď na moju pôvodnú otázku, k inému som sa nevyjadroval.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št júl 26, 2018 09:52:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:51:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
...podle pana Macury je přepínání foobarem více profesionální než přepínání třetí osobou přímo ovladačem...

Evidentne nechápete súvislosti a potom fantazírujete o tom, kto čo povedal/napísal. Jj. veci sa dajú vytrhnúť z kontextu a potom sa môže zdať, že to, čo píšete je pravda...

Zasa sme offtopic. Témou je DAC a vy tu v milión príspevkoch riešite, čo je počuť a čo nie. Zmierte sa s tým, že k Vám nikto nepríde a ak áno a presvedčíte ho, tak buďte šťastný, že máte ďalšieho parťáka. No nemusíte tu agitovať, ako stará babka u kostola.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 09:54:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Foobar se samozřejmě ošidí velice jednoduše, když budu chtít, podpis nepodpis. Nemyslím, že by to tu někdo dělal, ale je to opravdu snadné. Ohánět se nějakým podpisem je proto naprosto trapné - to je pro méně nadané, abych použil noblesnější výrazivo. To nicméně neznamená, že jiné způsoby jsou nějak lepší - to přepínání na drátech "třetí osobou" asi může být, pokud ta osoba není na výsledku nijak zainteresovaná.

Naposledy upravil MaBat dňa Št júl 26, 2018 10:08:07, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
...podle pana Macury je přepínání foobarem více profesionální než přepínání třetí osobou přímo ovladačem...

Evidentne nechápete súvislosti a potom fantazírujete o tom, kto čo povedal/napísal. Jj. veci sa dajú vytrhnúť z kontextu a potom sa môže zdať, že to, čo píšete je pravda...

Zasa sme offtopic. Témou je DAC a vy tu v milión príspevkoch riešite, čo je počuť a čo nie. Zmierte sa s tým, že k Vám nikto nepríde a ak áno a presvedčíte ho, tak buďte šťastný, že máte ďalšieho parťáka. No nemusíte tu agitovať, ako stará babka u kostola.


Proboha svatého Smile Pokud se k Vám dostanou upravené tracky, prostě si uděláte spektrální analýzu a pak je úplně jedno, jaké tance kolem toho provádíte s Foobarem nebo třeba toolbarem… to je k smíchu a nic víc. Dokonce k žádnému testu ani nemusí dojít... po analýze prostě řeknete, že jste slyšel, že track XX je horší.

Toto je doufám konečná odpověď i panu mrbovi!


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 10:13:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Foobar se samozřejmě ošidí velice jednoduše, když budu chtít, podpis nepodpis. Nemyslím, že by to tu někdo dělal, ale je to opravdu snadné. Ohánět se nějakým podpisem je proto naprosto trapné - to je pro méně nadané, abych použil noblesnější výrazivo. To nicméně neznamená, že jiné způsoby jsou nějak lepší - to přepínání na drátech "třetí osobou" asi může být, pokud ta osoba není na výsledku nijak zainteresovaná.


Ano, ideálně, když ta třetí osoba ani neví, co dělá... jen mačká tlačítka nebo přepíná páčky... takhle přesně to dělám já... a taky vždy odejdu, abych ani neznal výchozí stav/nahrávku/bednu... z čehož by mysl mohla pouhou kalkulací počtu přepnutí dojít závěrům..

Já se slepými testy zabývám ve víně leta a nevěřili byste, co vše dokáže lidem napovědět při odpovídání na otázku "co pijí", aby pak mohli zasvěceně mluvit o kvalitě onoho vína. Vše musí být nalito za plentou/za rohem nezúčastněnou osobou, která ideálně na ty ostatní ani nekoukne okem... i to udělá občas informaci... lidská myls, jak se jednou rozhodne, že něčemu bude nadržovat, využije všech prostředků, aby to učinila… proces je to z velké části polovědomý.

BTW: přepínání na drátech je třeba jen u beden, zesilovačů... tracky dovedeme přepínat ovladačem CD Smile))))


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 10:19:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlastníctvo 1518 má tuším aj iné vplyvy ako akustické Sad
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:16:43    Predmet: Odpovedať s citátom

mrba napísal:
Vlastníctvo 1518 má tuším aj iné vplyvy ako akustické Sad


Aha, tušil jsem, takže další člověk se sníženým sebevědomím... Obsahové a věcné argumenty nula... a nutnosti přiznat si omyl zabrání osobním útokem. Ok. Jen si pište Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokiaľ si myslíš, že si mi odpovedal na pôvodnú otázku, čo už ...
_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 10:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Foobar se samozřejmě ošidí velice jednoduše, když budu chtít, podpis nepodpis. Nemyslím, že by to tu někdo dělal, ale je to opravdu snadné....


Toto je tá jednoduchá metóda?

Michal_jbl 250ti jubilee napísal:
[

Proboha svatého Smile Pokud se k Vám dostanou upravené tracky, prostě si uděláte spektrální analýzu a pak je úplně jedno, jaké tance kolem toho provádíte s Foobarem nebo třeba toolbarem… to je k smíchu a nic víc. Dokonce k žádnému testu ani nemusí dojít... po analýze prostě řeknete, že jste slyšel, že track XX je horší.

Toto je doufám konečná odpověď i panu mrbovi!

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 11:26:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Mluvím o ošizení ABX testu Foobaru. A doufám, že nečekáš, že tu budu popisovat, jak se to dělá Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 11:41:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zcela jednoduše řečeno: aby někdo uznal, že něco slyší/neslyší, musí mít důvod. No a po internetovém boji má pádný důvod udělat pravý opak. Sebesofistikovanější utilita nepomáhá, když je jednoduše zjistitelné, který track je který.

A protože mně jde o věc samu, nabízím komukoliv, že za ním dojedu, pokud je někde alespoň poblíž D1 a vše na místě u něj vyzkoušíme Smile Nebude to hned, ale jezdím po ČR a nabízím, že mě můžete usvědčit, že jste tak úžasní, že kecám nesmysly... uzavřeme sázku že identifikujete rozdíl a bude vymalováno a dostanete kolik pokusů budete chtít... jednoduchou statistikou pak určíme, kolik tref je průkazné rozlišení.

Na CD mám 4x tři tracky... wave, 320, 256 a 192 mp3 a pak 18 a 20 kHz, abyste věděli, co vlastně slyšíte... můžu přidat třeba i oněch 16 kHz, které mp3 sofistikovaně považuje za mez. Na místě si pak můžete spektrální analýzou zkontrolovat, že je opravdu ten track komprimovaný nebo ne... vezmu klidně noťas s Cool Editem… vidět je to na první pohled.. při srovnání.

Ostatní metody nemohou z principu být přesvědčivé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 12:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Nějak vůbec nerozumím téhle "diskusi".

ABX není o tom, aby někdo řekl "zní to líp", ale aby dokázal odlišit dva tracky od sebe. Je úplně jedno, zda si dopředu udělá analýzu, stejně pak neví, které X je momentálně puštěné. Tedy pokud ten rozdíl opravdu neslyší.

Navíc přepínač jsem pochopil jako přepínač beden/DACu/zesilovače, tam je ABX foobaru samozřejmě k ničemu. Stejně tak jako je zbytečná třetí osoba - přepínač na vstupu, když se může použít softwarové přepínání - třeba právě foobar ABX.

Pokud je abx plugin foobaru udělaný dobře, bude těžké zvenku rozlišit, který track zrovna pouští. Samozřejmě pokud si někdo dopředu tracky upraví (třeba do nich namixuje "jsem track A", "jsem track B"), pak není co řešit. Ale pak očekávám, že foobar do reportu pošle i hash obou tracků, aby šlo ověřit, že původní soubory nebyly nijak modifikované. Zda to dělá netuším, foobar nepoužívám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 12:44:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Do foobar verifikátoru se posílá celý protokol z abx pluginu. Pokud připravím soubory pro test a někdo si je zmodifikuje, dostane jiné SHA identifikátory souboru a je to ihned poznat. Výpis z testu

kód:
foo_abx 2.0.2 report
foobar2000 v1.3.7
2017-11-01 14:30:14

File A: cc.wav
SHA1: 4f7cea25c5c93af637dc3dd7ad416402aa40eac4
File B: oo.wav
SHA1: eb0584e9e01746a0ee00ef60decf8eaca5832fcb

Used DSPs:
Resampler (PPHS)

Output:
WASAPI (event) : Speaker (USB Sound Blaster HD), 24-bit
Crossfading: NO

14:30:14 : Test started.
14:30:42 : 01/01
14:31:03 : 01/02
14:31:13 : 01/03
14:31:23 : 01/04
14:31:36 : 01/05
14:31:48 : 02/06
14:31:57 : 03/07
14:32:09 : 03/08
14:32:21 : 04/09
14:32:33 : 05/10
14:32:44 : 06/11
14:32:56 : 07/12
14:32:56 : Test finished.

 ----------
Total: 7/12
Probability that you were guessing: 38.7%

 -- signature --
c06d34401774f4c30d8630d317dc92699bc79ad2


se celý pošle na verifikaci.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 12:56:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak já už nevím, jestli si ze mě někdo nedělá legraci. Zcela lopotatě!!! Naštěstí, čím jsem starší, tím jsem trpělivější...

Fakta:

1. Byl jsem tady vyzván, abych zaslal tracky... že se ten onen vyjádří, jestli pozná, který je mp3... namísto toho, že bych přijel s CD.

2. Jednoduchou spektrální analýzou, kterou si může udělat kdokoliv během 3 minut, lze u tracku zjistit, jestli prošel algoritmem mp3... pokud srovnáme tracky prošlé mp3 kompresí, můžeme dokonce čistě okometricky zjistit, který má vyšší kompresi.

3. já nejsem schopen zjistit, jestli si tu analýzu udělal nebo ne.

Z toho logicky zcela jednoznačně plyne: že pokud někdo dostane tracky, může jednoznačně určit, který je wave a který je mp3 a který z mp3 má vyšší kompresi. Dále: je naprosto lhostejné, do jakého programu nebo utility ten člověk pak ty tracky umístí. Je lhostejno, co pak s nimi laboruje! I kdyby mu vyšlo cokoliv, nikdy není zaručeno, že mi to přizná!!! Ten člověk má možnost se vykašlat na výsledek svého klidně i slepého testu a výsledek sdělit v rozporu s ním.

Proto říkám, stejně jako u DACů, že jediná možnost, jak se vzájemně přesvědčit je osobní setkání. U tracků mi při mém testování přepínala tracky z DO třetí nezainteresovaná osoba... výsledek mi samozřejmě nemusíte věřit, já s tím počítám... ale z principu mě nemůžete usvědčit, že něco slyším (leda bych se toho rozdílu lekl a nedokázal ten úlek skrýtSmile) ) Tedy pokud říkáte, že slyšíte, jediná možnost je osobní setkání, kde nemůžete výsledek žádným způsobem ovlivnit (polopatě: kdybyste si udělali někde bokem spektrální analýzu, docela určitě bych si toho všiml Smile)) ).

Už je jasno... už si rozumíme?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Oni ti argumentují tím, že když někdo ukáže protokol z ABX testu (foobar2000), je možné tomu věřit. Tj. pokud bude výsledek statisticky významný, že to opravdu poznal ušima. A argumentují tím, že je to celé verifikovatelné - "podepsané" hash kódem, a tedy jen obtížně falzifikovatelné. Což je jistě pravda, protože běžné hifipako nepřijde na to, jak to ošidit Laughing

Naposledy upravil MaBat dňa Št júl 26, 2018 13:06:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:06:17    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud připravím soubory pro test a někdo si je zmodifikuje, dostane jiné SHA identifikátory souboru


Pak je to v pořádku, hash tam je.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:06:40    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale neznamená, že to nejde ošidit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:12:51    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Což je jistě pravda, protože běžné hifipako nepřijde na to, jak to ošidit Laughing


Pokud jsi našel "díru" v abx pluginu foobaru, byla by slušnost to nareportovat, aby to autoři mohli opravit.

Jak říkám, ten plugin neznám, foobar nepoužívám. Ale pokud by to bylo dobře udělané, nevidím moc možností, jak to obejít. Není to snad ani opensource.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michal_jbl 250ti jubilee
Hifista - pokročilec


Založený: 16 február 2018
Príspevky: 335
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Št júl 26, 2018 13:18:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ech... už rozumím... ono je to nějak síťově koordinované a vše je protokolované? Vytáhne na mě jakýsi výpis s jednoznačným identifikátorem... no... nevím přesně, jak to funguje, jestli se to pak někde síťově, bez možnosti editace... ukládá a jde to tedy dohledat... nechce se mi hodiny studovat a přemýšlet, do jaké míry je to obejitelné… do jaké míry je protokol editovatelný...

To by ale znamenalo, že by i zaslání souborů muselo být koordinované přes server foobaru a jednou zaslaný soubor by nesměl jít modifikovat...

Nicméně... obejít to určitě lze... otázkou je, kolik to dá práce... pokud chci mít jistotu, na tohle kašlu. Má maličkost s CD v ruce se obejít nedá...


Naposledy upravil Michal_jbl 250ti jubilee dňa Št júl 26, 2018 13:25:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Ďalšia
Strana 2 z 12

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist