Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

SPaudio D1
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po marec 23, 2015 15:42:23    Predmet: SPaudio D1 Odpovedať s citátom

Podla webu to uz vyzera na spadnutie:

"Měření na finálním D/A převodníku SPaudio D1"

http://www.spaudio.cz/da-prevodnik/

http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=818 (oficialnie diskusne vlakno k tomuto prevodniku)


Naposledy upravil miero dňa Ut marec 24, 2015 17:52:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 14:34:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Čím je galvanicky oddelené USB, ak to nie je tajné ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 15:40:33    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Digitální S/PDIF výstup. Převodník D1 má jakostní výstup digitálního signálu zpracovávaného přes USB.


Může mi někdo přeložit, co znamená ten "jakostní výstup digitálního signálu zpracovávaného přes USB" ?
S/PDIF výstup mám chápat jako možnost synchronizace transportu ?

Upsampling bude volitelný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 16:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

sice nic o tom neviem, ale ten S/PDIF vystup bude pravdepodobne na pripojenie alternativneho DACu, ktory bud nema USB vstup, pripadne ktory bude prehravat to iste co D1 (i ked v tomto pripade to asi nebude uplne synchronizovane s prvym)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 16:03:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak upsampling si riesis v prehravaci...

(OFFTOPIC) Aj ked ten ES9018 DAC by teoreticky este mohol bezat v "OSF Bypass rezime". No v tom pripade by ale cez USB musel ist signal minimalne 352.8kHz ale frekvencne i amplitudovo orezany, pripadne by ten oversampling muselo robit DSP po prijati z USB.

Nejake info z datasheetu ES9018: "OSF Bypass
The oversampling FIR filter can be bypassed, sourcing data directly into the IIR filter. ESS recommends
using 8*Fs as the input. For example, an external signal at 44.1kHz can be oversampled externally to
8*44.1kHz = 352.8kHz and then applied to the serial decoder in either I2S, LJ or RJ format. The
maximum sample rate that can be applied is 1.536MHz (8*192kHz)."

Ale z popisu k DACu to nevyzera, zeby sa to pouzivalo...


Vypnut interny over-/up-sampling uplne je blbost, To by DAC s tymto cipom nefungoval.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 16:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. přesně tohle mě zajímá. Jak vypadá impulzní odezva, pre-post ringing...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 16:55:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Spdif výstup je čistě SPDIF OUT s hudbou, aby sis mohl například zapojit levnější dac do druhé místnosti X metrů vedle. Proč ne...
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 17:23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
sice nic o tom neviem,

miero napísal:
vystup bude pravdepodobne


Co tak pockat na vyjadrenie kompetentnych? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 17:45:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale jistě, beru to jako přibližné info. Nemusíš to za každou cenu talčit do flamu, postavičko z Falloutu Razz Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 24, 2015 17:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar: vidis, pripomenul si mi, ze som neuviedol oficialne diskusne vlakno k prevodniku...

http://vmaudio.cz/punbb/viewtopic.php?id=818
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 30, 2015 22:01:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zda sa, ze je znamy finalny vzhlad i cena ~55 tis. Kč :)


Zdroj: http://www.spaudio.cz/da-prevodnik/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 10:00:59    Predmet: Odpovedať s citátom

SPaudio D1 je konečně k poslechu u kolegy Martina Vitvara v Horních Počernicích: http://vmaudio.cz/

Již brzy bude k poslechu i u nás v HIFI studiu v Litoměřicích.

_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 11:07:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahodou neaka foto ,,pod kapotou" pristroja by sa nenasla Wink
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 11:33:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nahodou maju, staci otvorit webstranky DACu... :-)



Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 11:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by zaujímavé vedieť, či XLR výstup sa konvertuje zo SE výstupu, alebo naopak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Št júl 16, 2015 13:26:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, že ne. Symetrika jde od dacu až na výstup. SE výstup je tvořen ze symetrického. SE i BALANCED výstupy mají své vlastní bafry - nedělí se o ně.
_________________
www.facebook.com/SPaudioCZ
www.SPaudio.cz
www.CustomWorks.cz
www.revize-hc.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 09:35:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže vlastně Pavle, kdybych chtěl pořídit 2kw zesilovač na basy a SPaudio A400 bych si nechal na středovýšky. Tak třeba zapojím A400 asymetricky a 2kw konec symetricky nebo celé obráceně a bude to korektní zapojení z hlediska zatížení výstupů i kabeláže a zvuku. To je zajímavá možnost a rozhodně je důležité že se asymetrika nedělí se symetrikou o bafr kvůli zcela vyrovnaným impedancím symetriky a cestám uvnitř přístroje.

Každopádně někdy musíme vyzkoušet dvě A400 v můstku, pořád o tom uvažuju.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 09:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Martin nad vlastnym aktivom (hoci v spolupraci s SPaudio) neuvazujes?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 10:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ponechám zcela stranou možnosti jak se dá udělat aktiv a jak se dá udělat pasiv a podobné blabla diskuse. O tom, co si kdo o jakých řešení myslí, diskutovat nechci ani nebudu.

Větší výkon zesilovače než 400W (proto dvě A400 v můstku) bych rád osobně měl k dispozici i pro "levnější" bedny třeba jako VMA-I EVO. Kvůli hudbě s velkou dynamikou >20dB, kterou bedny snesou zahrát nahlas, zato zesilovač 400W už bliká clipem. Krátkodobé přetížení bednám nevadí - 600-800W by se mohlo zvládnout a mám i bedny, které zvládnou více. To, že zesilovač bliká klipem kvůli basům třeba u pinkfloydů, se ale stejně nejdřív neprojevuje na kvalitě zvuku (je to extrémní hlasitost). Akorát mě to otravuje, protože to vidím. Limitace zesilovače se začně více projevovat až když indikátor clipu začne svítit delší časy.

Ale je to takové moje přání jenom pro mě - pro moji vysokou poslechovou hlasitost, moji větší místnost, která je slušně zatlumená (žere výkon) a moje bedny, které to zvládnou a vím přesně co si k nim mohu dovolit a vím přesn, co do nich půjde za muziku. Normální člověk nerozbliká ani A200, jenom moje požadavky jsou extrémní. Zkusit zapojení dvou A400 o můstku jde snadno a rychle, jiná řešení jsou zdlouhavá a ve výsledku proto i dražší.

Abych odpověděl na tvoji otázku, aktiv umím udělat i sám, ale dělat ho nechci, nevidím to jako dobrou cestu. V některých spíše PA aplikacích a nebo pro subwoofery je aktiv jediná volba, ale pro hifi podle mě ne. Důvody proč a nač psát nebudu, nechci zaplétat další odpadní diskuse v tomto vlákně ani o tom vlastně nechci písemně diskutovat. Pokud se mnou někdo nesouhlasí, mě to nevadí, brát mu to nebudu. Případně někdy osobně si o tom klidně promluvíme.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 13:03:15    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
To, že zesilovač bliká klipem kvůli basům třeba u pinkfloydů, se ale stejně nejdřív neprojevuje na kvalitě zvuku (je to extrémní hlasitost)

S tymto si dovolim nesuhlasit. Ak limituje bas a je tam aj vyssi signal (bezna hudba) tak ti skor limituje vysky, ktore su na basoch modulovane. Co to znamena pre vyskac uz mnohi pocitili na svojej penazenke (usami kusok predtym, ak nie su hluchi).
Zlaty aktiv.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 13:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

zelenac napísal:
citácia:
To, že zesilovač bliká klipem kvůli basům třeba u pinkfloydů, se ale stejně nejdřív neprojevuje na kvalitě zvuku (je to extrémní hlasitost)

S tymto si dovolim nesuhlasit. Ak limituje bas a je tam aj vyssi signal (bezna hudba) tak ti skor limituje vysky, ktore su na basoch modulovane. Co to znamena pre vyskac uz mnohi pocitili na svojej penazenke (usami kusok predtym, ak nie su hluchi).
Zlaty aktiv.


Duo cum faciunt idem, non est idem.
Když dva dělají totéž, není to totéž.

Ano, zkušenost se zesilovači jiných firem může být taková. Ovšem ne se zesilovači a komponenty SPaudio. I limitace zesilovače se dá vyřešit konstrukčně tak, aby byla pro ucho příjemnější.

Váš názor Vám dále nebudu rozmlouvat, chcete-li to vidět a slyšet v reálu, přijeďte se osobně přesvědčit. Dám Vám do ruky dálkový ovladač a můžete ji rozblikat sám. A pak uděláme test - indikační ledky zesilovače zakryju a budete mi říkat, jestli si myslíte, že zesilovač limituje nebo ne Smile.

Já si aktuálně užívám posledního článku v sestavě železa, který mi chyběl a to nového převodník SPaudio D1. Poslouchám celou sbírku hudby od znova a znova objevuji, jak hudba má správně hrát.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 17:54:31    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
...Abych odpověděl na tvoji otázku, aktiv umím udělat i sám, ale dělat ho nechci, nevidím to jako dobrou cestu...

Tak to je snad jasný, aktiv pro běžného hifistu je neskutečná komplikace, protože nemůže jen tak přehazovat reprobedny a zesilovače, jak se mu zachce.
A pro výrobce je to zase omezení zákazníků na několik málo procent, oproti bednám s klasickou výhybkou. To bys byl sám proti sobě, kdybys dělal aktiv. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
catmann
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2014
Príspevky: 259
Bydlisko: východ SK

PríspevokZaslal: Pi júl 17, 2015 18:21:19    Predmet: Odpovedať s citátom

check napísal:
Já si aktuálně užívám posledního článku v sestavě železa, který mi chyběl a to nového převodník SPaudio D1. Poslouchám celou sbírku hudby od znova a znova objevuji, jak hudba má správně hrát.


Veľký rozdiel oproti DAC 1 USB? Aby som to konkretizoval má zmysel prejsť z DAC 1 USB na SPaudio D1 len z pohľadu zvuku a bez ohľadu na vyšší komfort výbavy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 10:08:33    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="miero"]Nahodou maju, staci otvorit webstranky DACu... Smile

Ups som si nevsimol ze uz to tam je aj z vnutra Wink

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 13:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

hm, fajn ze je aj XLR verzia. skoda ze som o nej nevedel urcite by som jej dal aspon sancu
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 17:24:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska jsem chtěl detailněji, ale přesto v rychlosti, otestovat CustomWorks DAC 1 USB versus SPaudio D1 (USB vstup). Přístoje mají stejné výstupní napětí (ověřeno), takže lze porovnávat snadno. Ve foobaru jsem si nastavil pro oba dacy dvě tlačítka na klávesnici a pak už se jenom přepne vstup na předzesilovači.

Sestava VMA-I EVO, SPaudio A400, P1, D1 a firemní kabeláž dodávaná spolu s přístroji.

Poslechová hlasitost nastavená voltmetrem na 40Vef na svorkách beden, zesilovač má ještě nějakých pár voltů rezervu ale to není podstatné. Při 0dB FS úrovni signálu (špičky) byl tedy akustický tlak 108dB. Zavřená okna a dveře.
I pro dynamickou hudbu (tišeji nahranou) je to vysoká hlasitost, ale nic mě netlačí, zvuk drží dobře pohromadě a není nijak agresivní a hlavně krásně vyběhnou detaily z beden ven do prostoru.

Mějte na paměti, že DAC 1 USB je spičkový přístroj, který jsem bral jako etalon a referenci ... do teď.

Rozdíl je slyšet na všem, zejména trefí do uší výšky a hlouba prostoru. Výšek není ani více ani méně, ale jsou jiné, jsou rychlejší jakoby tam bylo méně šumu, daleko větší rozlišení. Tam kde bylo dříve výšek moc, je jich nyní méně. Tam kde s DAC1USB bylo výšek málo, tam je s D1 detailů více. Neměl bych mluvit o výškách, ale skutečně o detailech.
Brutální rozdíl je to na kytarách, různém praskání, křupání. Na pianu jsem to až tak nepozoroval.
Rozdíl na mě působí i na středních kmitočtech, které působí na DAC1USB plastově, skutečně lepší přirovnání mě nenapadá. Jako kdyby hráli na víčka od jogurtů a plastové kýble. SPaudio D1 je úplně někde jinde s přirozeností zvuku, prostě tam je a prostě to hraje.
Nejdřív jsem si myslel, že rozdíl bude jenom v highress nahrávkách a to ještě v takových, které jsou opravdu highress, ale ne - je to slyšet na všem. Na kvalitních SACD a CD je rozdíl větší. Špatná CD i špatná SACD to rozišeuje méně, ale i tam rozdíl je a pro dlouhodobý poslech za to stojí.

Jak jsem psal, objevuju celou sbírku hudby znova a lépe. Z hodinového testování se staly 4 hodiny ani nevím jak.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 17:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Je aj na nižšej hlasitosti počuť tak výrazný rozdiel?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 17:57:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za report. Zaujimavejsie by bolo porovnat to s cenovo porovnatelnou konkurenciou, hoci aj svetoveho mena.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 18:09:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A mozem zacat setrit... Cool
_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dkdkdk
Banned


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 161

PríspevokZaslal: Po júl 20, 2015 19:08:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale tak proč nechtít za 1x takovou cenu 1x vyšší kvalitu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist