Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

NAD M3 Dual Mono - Má niekto skúsenosti?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
stilo130
Hifi obsluha


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Ut marec 25, 2008 11:03:10    Predmet: NAD M3 Dual Mono - Má niekto skúsenosti? Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých.

Uvažujem nad kúpou zosíka NAD M3, preto sa chcem spýtať, či niekto z Vás má s ním nejaké skúsenosti, resp. nejakú recenziu. Momentálne fičím na C352-ke a reproduktoroch Dynaudio Audience 52SE, ale chcem postupne ísť "vyššie" a začať chcem práve u zosilovača. Ako som sa dočítal na nete, s drahším a lepším zosíkom dostanem viac aj zo súčasných 52SE-čok. Neskôr plánujem samozrejme vymeniť aj repráky na Contour S1.4 alebo na Sonus Faber Cremona Audiotor, a preto chcem už kúpiť niečo "porádne". So značkou NAD sympatizujem, mám všetko od nich a som spokojný.

Preto by som bol rád, keby ste mi vedeli napísať nejaké skúsenosti a pocity z NAD M3-ky.

Vopred díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Št marec 27, 2008 09:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Emtrojka je velmi sofistikovaný zesilovač, prakticky nesrovnatelný konstrukcí i složitostí s čímkoliv z NADu. Vše je řízeno třemi MCU, koncové stupně jsou zapojením prakticky shodné s C272, akorát preamp je zcela nový, neodpovídá ničemu, co dosud NAD vyrobil.
Neměl jsem tu čest jej zatím opravovat /prodalo se zatím jen pár desítek kusů/, vycházím pouze ze servisní dokumentace.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stilo130
Hifi obsluha


Založený: 25 marec 2008
Príspevky: 11

PríspevokZaslal: Št marec 27, 2008 10:50:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa skôr zaujíma, čo hovoríš na to, ako ten zosím hrá, príp. porovnanie s konkurenciou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Št marec 27, 2008 12:50:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Servisáci většinou nemají čas na píčoviny a už vůbec nemají možnosti porovnávat "svou" značku s konkurenčními stroji. Na to jsou poslechová studia.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: So október 29, 2011 18:04:09    Predmet: Nad m3 Odpovedať s citátom

Tak si dovolim svojimi postrehmi po rokoch skriesit toto vlakno.Po dlhom vahani a skusani rôznych zosilnovacov som nakoniec skoncil u m3 a môzem povedat ze aj v klude domova po malom testovani sa moje postrehy z prveho kontaktu potvrdili.Nebudem teraz porovnavat vsetky znacky ktore som zvazoval zajedno toho bolo dost a za druhe sa mi ani nechce radsej upriamim tento test na AVreceiver versus stereo zosilnovac.Dielenske spracovanie M3 je spickove a zamrzi snad len chladic z dvoch casti a to najdôlezitejsie dizajn ktory odradi asi väcsinu zaujemcov od inak pozoruhodneho zosilnovaca.Roky vlastnim receiver sony str va333es co bol vo svojej dobe spicka s certifikaciou na sacd a dobrym hodnotenim na stereo aplikacie.Po pripojeni M3 bol rozdiel obrovsky.Bolo mi od zaciatku jasne ze receiver nemôze nahradit stereo zostavu ale tento sonak hra aj stereo naozaj dobre a moje obavy ze tato investicia nebude mat adekvatny prinos sa nenaplnili.Nerad opisujem zvuk tak len strucne.Basy ziskali neskutocu konkretnost a presnost stredne pasmo realicnost ludskeho hlasu a vysky rozlisenie a klud.Hadam najzarazajucejsie je podanie priestoru ten dostal nielen sirku ale aj hlbku.Z toho vsetkeho sa vynara otazka naco receiver.Pre mna vsak ma opodstatnenie pretoze zazitok z filmu bol putavejsi zo sonaka a viac vie vtiahnut divaka do deja takze u mna aspon zatial ostava.Na koniec sa chcem podakovat Sinclair za postrcenie a firme Audium za seriozny pristup a ochotu ktora sa tak casto nevidi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št apríl 12, 2012 22:43:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ci je to rozohranie komponentu alebo alebo len navyk na tuto zostavu ale M3 hra cim dalej tym lepsie.Zatial to malo u mna skôr opacnu tendenciu, z pociatocnej euforie po nervozitu z posluchu a opätovneho hladania.M3 je pozoruhodny zosilnovac a podla môjho nazoru sa znacne vymyka svojej cenovej hladine.Najväcsou prekazkou pre mna bol dizajn ale z odstupom casu som aj na tuto stranku ciastocne zmenil nazor.Dizajn a usporiadanie vnutornosti je ukazkove a v dnesnej dobe nevidany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Avatar
Hifista


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 15:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

NAD M3 je špičkový zosík, akurát tá jeho cena, naozaj nestojí málo. Asi hlavne preto nie je v česko-slovenských vodách príliš rozšírený. A plus mu škodí aj určitá nedôvera hifistov k značke NAD v posledných rokoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št apríl 19, 2012 21:05:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som zosilnovac vyberal skoro 2 roky.Nic ma netlacilo a tak som pocuval a pocuval.Netvrdim ze m3 je najlepsi zosilnovac na svete ale z toho co som pocul som nenasiel v jeho cenovej kategorii konkurenta a co je potesujuce on svoju cenu presahuje co nije az taka bezna vlastnost hlavne na dnesnu dobu.To ako sa vie popasovat aj z priemernymi nahravkami ma fascinuje aj po polroku spoluzitia.Väcsinu ludi odradi plastovy dizajn hlavne pokial nevidia m3 v skutocnosti ale v reali je to poriadny kus zeleza.Este ma caka vymena reproduktorov nech je zostava vyrovnana ale to co dokazal vykuzlit z aktualnych nieje vôbec spatne takze zas budem pocuvat a pocuvat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 11:37:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, špičkový zesilovač prostě nemůže být levný, i kdyby se jednalo o čínskou kopii...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 22:18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Co je spickovy zosilnovac?Pre kazdeho z nas asi iny a preto treba pocuvat.Ak to vyznelo ze M3 je najlepsi zosilnovac na svete tak sa ospravedlnujem.Pre niekoho je M3 draha a pre ineho zase lacna a zastava nazor ze v tejto cene sa neda postavit kvalitny komercny zosilnovac.Ja som dospel k nazoru ze nad tuto kvalitativnu uroven pre mna nema vyznam ist a vzhladom k tomu kam sa ubera kvalita nahravok a spôsob sirenia hudby zistujem ze aj M3 je vela.Ak niekomu staci par spickovych nahravok nad ktorymi sa vytesuje ako mu to dobre hra tak tento zosilnovac pre neho asi dobra volba nebude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St máj 30, 2012 23:33:36    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc : A na kolik tě ten NAD vůbec přišel ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 16:38:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenu takto verejne udavat nebudem,mas SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 18:26:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Hanbis sa za to, ze mas AMP ze MILION? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Št máj 31, 2012 23:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie,skôr za tu cinsku kopiu.Sinclair mal na mysli asi toto
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sinclair
Hifista


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 185
Bydlisko: 76326 Luhačovice, Mlýnská 494

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 14:10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, jako servisák, který pro firmu JBPTech pracoval 11let, nesmím zveřejňovat jakékoli interní informace, pohrozili mi žalobou-určitě jste si všimli, že jsem toto vlákno zčásti promazal a zčásti upravil, takže z mé strany mají moje příspěvky pro toto vlákno nulovou hodnotu. Kdo chce informací více a podrobnějších, nechť zavolá na telefonní čísla, uvedená na mé stránce http://www.electronicservis.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 18:40:53    Predmet: Odpovedať s citátom

sinclair napísal:
Chlapci, jako servisák, který pro firmu JBPTech pracoval 11let ...

Leoši, JPBtech má k tomu jiný názor, kdo nás tedy houpe ?

http://www.hifipassion.com/dementy_malanik.pdf

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Št august 23, 2012 23:08:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Veľmi zaujímavé čítanie, pravda bude niekde uprostred ??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi august 24, 2012 00:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj dobrý kamarád měl u Sinclaira zesilovač v opravě od dubna 2009 do srpna 2009. Nijak na to netlačil, takže delší čas opravy mu nevadil - a to i přes to, že v té době jsme o Sinclairových zdravotních problémech nevěděli. Kdybych měl dobu opravy brát z pohledu "běžného zákazníka" na "běžný servis", tak byla dlouhá. Pokud to ale beru z pohledu informovaného zákazníka jako nadstandardně kvalitní službu od výjimečně schopného servisáka a přihlédnu k jeho zdravotním problémům, tak samozřejmě nemám výhrady.

Způsob komunikace bohužel dost přesně odpovídal nářkům dalších zákazníků v diskuzích včetně podávání zcela si odporujících informací.

S opravou to dopadlo to tak, že k opravenému zesilovači byly v balíku přibalené nějaké vyletované kondenzátory, relátko a ještě nějaká další součástka (tuším že tranzistor), ale zesilovač bohužel i po opravě chrčel jako tuberák - i když asi trošku jiným způsobem, než před opravou. Zde samozřejmě nelze vyloučit, že šlo o nějakou jinou závadu, která se na servisním stole zkrátka neprojevila - přeci jen to byl letitý stroj. Nebo se projevila až po opravě. Nebo mohla pošta s balíkem praštit a závadu způsobit. To, že se oprava nepovedla (nebo se objevila jiná závada), beru spíš jako výjimku nebo náhodu. Kamarád zvažoval reklamaci opravy, ale prý by na to po předchozí komunikaci se Sinclairem neměl nervy. Nakonec zesilovač prodal do místního Hi-Fi bazaru jako polofunkční. Jejich servisák si na něm prý ještě máknul, ale nic konkrétnějšího se nám nepodařilo zjistit.

Na závěr přidám (samozřejmě hlavně pro Sinclaira) své oblíbené přání a přípitek:
Hlavně zdraví - všechno ostatní si koupíme ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 14:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Po par rokoch ozivim tuto temu.Mame tu sviatky a toho casu predsa len viac tak sme sa tu priaznivci kvalitného "posluchu" dali do kopy a zorganizovali "mensi" test.Zostava-kino-Sony STR VA 333ES,Marantz SR 7011,stereo-Cambridge audio AZUR 851N+851W,Denon PMA2500NE,Luxman L505u,Accuphase E470,NAD M3.Zdroje zvuku HTPC zvukovka Asus Xonar Essence STX II,CA dac magic+,Sony DVP NS999ES,Bedne DIY osadenie ani nejdem pisat lebo to tu bude zese debata.Vsetko slepe testy prekladane "oko posluchom"na overenie toho kto to ako vnima.Na tuto temu sa nemienim hadat a nebudem reagovat!No co myslite ako dopadlo poradie.Co podla vas islo od seba odlisit a co uz nie.Na toto porovnanie ma priviedla hlavne osveta BV a môzem poveat ze je to naozaj triezvo zmyslajuci clovek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 15:25:42    Predmet: Odpovedať s citátom

htpc: Tipnul bych si, že ve slepém ABX testu byl velký problém ty zesilovače od sebe odlišit.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
htpc
Hifista - pokročilec


Založený: 26 december 2010
Príspevky: 430

PríspevokZaslal: Ne december 30, 2018 15:28:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to zas nie aj napriek tomu ze nepocujem rozdiel medzi poistkami Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist