Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Streamovaná muzika ...
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 08:48:12    Predmet: Streamovaná muzika ... Odpovedať s citátom

Neviem či to patrí presne sem, ale je to digitálna muzika - tak snáď hej.
Ako sa pozeráte na novodobý fenomén služieb na určitý čas - teda prenajímanej muziky ako deezer, spotify a spol.?
Nič z toho nemám - ani nie som fanúšikom týchto praktík - vysvetlím.
Chápem to správne že pokiaľ mám predplatné na isté obdobie tak môžem počúvať a keď prestanem platiť, počúvaniu je koniec?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 09:28:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Chapes spravne- pokud platis mas pristup k ohromne diskotece a poslouchas. Pokud neplatis-neposlouchas..
_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 09:36:48    Predmet: Odpovedať s citátom

a vám to takto vyhovuje ? Takáto hudobná prostitúcia ?
Nehovoriac o tom, že platiť majiteľovi (už neviem či deezer či spotifi) 50 centovi by som pokladal za totálne "nevhodné" - aby si nejaký buran kupoval za moje prachy zlaté reťaze o hrúbke detskej ruky a najnovšie autá ...
Kam to ten svet speje ??
Si zober, že prestaneš platiť - čo ti ostane ???
NIČ !
A pokiaľ si platil - išli peniaze komínom do p.... ííííp
Celé zle !
Rovnako ako Office 365, rôzne google disky,cloud, a synchronizovanie (sťahuje automaticky fotky z fónu na ten disk/cloud - ale zober si čo ti ostane, keď služba či už padne, alebo prevádzkovateľ zmení pravidlá - hocikedy môže ...) win10 čistý spyware - aktualizuje sa na základe toho ako mu to prikáže pániček / ind v microsofte.
Si zoberme že ako firma máme flotilu osobných luxusných limuzín (w10 pred aktualizáciou) - cez noc sa rozhodne team mrkvosoftu pre rozsiahlu aktualizáciu - to je akoby v noci prišli potajomky technici do tvojej firmy a prerobili tvoje luxusné limuzíny na dodávky - ráno zapneš sieť kompov po aktualizácii (nanútenej) a kukáš čo tam je ! Uplne iný systém - ergo ráno na parkovisku nie sú luxusné limuzíny, ale kopa dodávok s motorom z traktora ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 283

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 09:44:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz si na to kápol, a zároveň si povedal o sebe všetko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 09:51:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Streaming je jednoznačně budoucnost poslechu hudby. U mě už je pár let i současnost. Za pár kaček bezmála celý svět muziky, v éře LTE navíc kdykoliv, kdekoliv.

A losless streaming se "zvukem CD", tím tuplem MQA hi-res, musí zvukově uspokojit naprostou většinu hifíků.

Jsem současně sběratel CD/LP a hudební publicista. Streaming mi podstatně rozšířil perimetr dosažitelné muziky. Až na pár raritních výjimek už nemusím lovit v kalných vodách.

Základní otázka tedy nezní, zda-li streaming ano či ne, ale kdy ano:-)

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 09:52:34    Predmet: Odpovedať s citátom

mumu napísal:
Teraz si na to kápol, a zároveň si povedal o sebe všetko.


Tak špiny ako ŠTBenčík alebo krysa Smatana mi môžu fúkať.
Celá táto liberálna cháska na čele s naka končia a skončia.
Len treba hromadne dať najavo - že normálnych je stále veľa - a nechcú mať na čele štátu deviantov a psychopatov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:07:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som sa opýtať a to tiež nie som znalý,dá sa vyhľadávať muzika napr.zaslaním časti skladby aby mi ju vedelo identifikovať a prehrať,poskytnúť autora a názov tracku,nejde mi o súčasnú tvorbu ale skôr vypočuť,popr.stiahnuť celý album v princípe takto:mám na starých záznamoch doma skladbu kde nepoznám interpreta ani názov,ide skôr o žánre rocku,blues,jazz niaky pop a funky z rokov 50-80´tych a hlavne mám aj problém nie s anglohrajúcimi ale hlavne francuzsko atak.
Ja viem je kopec aj mobilných aplikácii ale prd vyhľadávanie.Moja predstava je že stiahnem úsek neznámej skladby a odošlem niekam a dostanem späť informáciu o interprétovi a skladbe,90-2000 roky hlavne v komercii a hip hopre no problem ale záznamy s 50-60 celosvetovej tvorby problém...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:08:18    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Streaming je jednoznačně budoucnost poslechu hudby...
... a súčasne jeden z mnohých príkladov nastupujúcej globálnej mentálnej katastrofy
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

áno - starší sú z toho vyoraní ako púštne myší - aké sú tu možnosti a mladí nemajú ten pud overený časom - že sa deje niečo globálne katastrofické - salámová metóda. Obidve skupiny si neuvedomujú obrovské nebezpečenstvo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421

Na mobily je skvela aplikacia s nazvom Shazam. Neskusal som ju ale nikdy na domacich interpretov ale so zahranicnzmi mam tak 80% uspesnost, ze mi tu skladbu najde. Niekedy treba dotycnu skladbu nahrat a poslat viackrat.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:25:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer --> Smutne citanie. Uvedomujes si, ze ten software, ako Office, cloudy a rozne platformy musi aj niekto vyvinut a zivit svoje rodiny? Vsak umelcov nikto nenuti podpisovat zmluvy, aby svoje umelecke diela davali k dispozicii na streamovacie sluzby. Ale oni to robia dobrovolne - asi to maju spocitane a pravdepodobne sa im to skutocne oplati. Pravdepodobne preto, ze nezaspali v roku 1960 a akceptuju realitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:28:25    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
daniel00421

Na mobily je skvela aplikacia s nazvom Shazam. Neskusal som ju ale nikdy na domacich interpretov ale so zahranicnzmi mam tak 80% uspesnost, ze mi tu skladbu najde. Niekedy treba dotycnu skladbu nahrat a poslat viackrat.

Jo ale myslím niečo ako nie apku ale normálne cez komp poslať niečo niekomu na idetifikátor a očakávať správu s identifikovanou nahrávkou,napr.po otcovi mám staré pásy zo 60´tych a neviem niečo zo starých identifikovat,hlavne ak ide aj o z rozhlasu nahraný live koncert,skladba známa na počutie ale kto to je,vydané to muselo byť asi na vinyl-e ak sa to vysielalo na rádiu Luxembourg kde otec v tej dobe nahrával.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fajadefil
Hifista


Založený: 31 júl 2015
Príspevky: 152

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:31:25    Predmet: Pre mna Odpovedať s citátom

tieto sluzby nie su cesta. Ked si kupim hudbu, je to vlastne kupa hudobneho - cize umeleckeho diela. Moj postoj k hudbe teda predpoklada aj iny ako zabavny ucel. Tieto servery predpokladaju jedine zabavny ucel. Co ak sa prave nechcem pobavit, ale chcem pri pisluchu hudby aj nejak tak ludsky a kulturne rast? Mam zaplatit a pitom mozem? Ale ved to uz nema svoje caro...
Vidim rozdiel v tom mat z hudby kolotocarsku aktivitu a mat z hudby ostrov pokona a inspiracie. Ked idete na kolotocarsku atrakciu, radi si zapkatite. Ked chcete meditovat, rozjimat - platenie vam cely zazitok znehodnoti, vsetko sa akosi nivelizuje do roviny zabavy.
Je to tak trochu ako sex za peniaze..

_________________
ZOTAC ZBOX Win10 ASIO
Topping D90 SE
Topping Pre90
Cambridge Audio 851W
BV Audio F3ROY
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:39:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Streaming by som prirovnal viac k navsteve koncertu. Prides, zaplatis, pocuvas. Odides , neplatis, nepocuvas.

A kupou CD neziskavas prava na tu hudbu, t.j. nemozes ju menit a predavat dalej. Ziskas len pravo si ju pustat doma resp. nie na verejnosti.


Naposledy upravil miero dňa Ne august 26, 2018 10:40:05, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Designer --> Vsak umelcov nikto nenuti podpisovat zmluvy, aby svoje umelecke diela davali k dispozicii na streamovacie sluzby. Ale oni to robia dobrovolne - asi to maju spocitane a pravdepodobne sa im to skutocne oplati...
... to je taká istá pičovina, ako keby si sa dnes snažil niekoho (v produktívnom veku) presvedčovať o tom, že ho predsa nikto nenúti kupovať si mobilný telefón keď on ho sám nechce Rofl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:45:24    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Jo ale myslím niečo ako nie apku ale normálne cez komp poslať niečo niekomu na idetifikátor a očakávať správu s identifikovanou nahrávkou,napr.po otcovi mám staré pásy zo 60´tych a neviem niečo zo starých identifikovat,hlavne ak ide aj o z rozhlasu nahraný live koncert,skladba známa na počutie ale kto to je,vydané to muselo byť asi na vinyl-e ak sa to vysielalo na rádiu Luxembourg kde otec v tej dobe nahrával.


No na webe som skusal podobne sluzby ale nemal som s nimi taku dobru skusenost. Niekedy pomaha este aj skusat rozne urove hlasitosti ale na tych webovych sluzbach to malo podla mna minimalny efekt. Mozno uz je nieco noven pretoze je to uz davno, co som to skusal. Ak su to ale veci, co vysli na vinyloch a vie sa aspon nejake zakladne info, tak sa to da vacsinou dohladat na Discogse.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
moses napísal:
daniel00421

Na mobily je skvela aplikacia s nazvom Shazam. Neskusal som ju ale nikdy na domacich interpretov ale so zahranicnzmi mam tak 80% uspesnost, ze mi tu skladbu najde. Niekedy treba dotycnu skladbu nahrat a poslat viackrat.

Jo ale myslím niečo ako nie apku ale normálne cez komp poslať niečo niekomu na idetifikátor a očakávať správu s identifikovanou nahrávkou,napr.po otcovi mám staré pásy zo 60´tych a neviem niečo zo starých identifikovat,hlavne ak ide aj o z rozhlasu nahraný live koncert,skladba známa na počutie ale kto to je,vydané to muselo byť asi na vinyl-e ak sa to vysielalo na rádiu Luxembourg kde otec v tej dobe nahrával.


trend globalizátorov je v prvom rade IDENTIFIKOVAT odosielatela a priradiť a zjednotiť jeho údaje - urobiť profil, jeho návyky, názory - zosynchronizovať o ňom všetko do jedného bodu. Preto dnes nie je snaha o podobné mimomainstrímové služby - všetko treba mať pod nejakým účtom - k nemu fotku sňatú z kamery NTB po prihlásení, oskenovaný občiansky (potrebné už pri vytvorení účtu napr. na aktuality a idnes ...), odtlačky prstov - na ich snímanie a zber slúžia nové mobily "akože prihlasovanie" a iné "šikovné" zariadenia. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
daniel00421 napísal:
Jo ale myslím niečo ako nie apku ale normálne cez komp poslať niečo niekomu na idetifikátor a očakávať správu s identifikovanou nahrávkou,napr.po otcovi mám staré pásy zo 60´tych a neviem niečo zo starých identifikovat,hlavne ak ide aj o z rozhlasu nahraný live koncert,skladba známa na počutie ale kto to je,vydané to muselo byť asi na vinyl-e ak sa to vysielalo na rádiu Luxembourg kde otec v tej dobe nahrával.


No na webe som skusal podobne sluzby ale nemal som s nimi taku dobru skusenost. Niekedy pomaha este aj skusat rozne urove hlasitosti ale na tych webovych sluzbach to malo podla mna minimalny efekt. Mozno uz je nieco noven pretoze je to uz davno, co som to skusal. Ak su to ale veci, co vysli na vinyloch a vie sa aspon nejake zakladne info, tak sa to da vacsinou dohladat na Discogse.

Mne ide o to že sklatbu doma mám,páči sa mi a potrebujem aspoň identifikovať interpreta a ďalej sa dohľadať a určiť o čo ide a potom hľadať a mať aj záujem za platbu kúpiť nosič a pod,ono ide koľkokrát už o mizernú kvalitu a chcem identifikovať a vedieť kde v budúcnosti ďalej pátrať a zohnať si slušné počúvanie.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Streaming by som prirovnal viac k navsteve koncertu. Prides, zaplatis, pocuvas. Odides , neplatis, nepocuvas.

A kupou CD neziskavas prava na tu hudbu, t.j. nemozes ju menit a predavat dalej. Ziskas len pravo si ju pustat doma resp. nie na verejnosti.


Ale hocikedy keď máš chuť - aj o 5, 10 rokov - a už nemusiš platiť ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
miero napísal:
Streaming by som prirovnal viac k navsteve koncertu. Prides, zaplatis, pocuvas. Odides , neplatis, nepocuvas.

A kupou CD neziskavas prava na tu hudbu, t.j. nemozes ju menit a predavat dalej. Ziskas len pravo si ju pustat doma resp. nie na verejnosti.


Ale hocikedy keď máš chuť - aj o 5, 10 rokov - a už nemusiš platiť ...

Lebo si stiahneš alebo kúpiš nosič a máš doživotne doma pre vlastnú potrebu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

a tomuto globalizačnému nwo trendu ide o potlačenie vlastníctva - urobiť z ľudí otrokov (platiacich) - neplatíš, nebudeš počúvať, nebudeš nič mať u seba doma, ani muziku, ani software, ani vlastné auto, bicykel, hotovosť ...
Pre prípadných rýpalov - stále sme pri téme digitál (digitálne platby napr.) - zrušia hotovosť a to je damoklov meč.


Naposledy upravil Designer dňa Ne august 26, 2018 10:59:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 10:58:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
miero napísal:
Streaming by som prirovnal viac k navsteve koncertu. Prides, zaplatis, pocuvas. Odides , neplatis, nepocuvas.

A kupou CD neziskavas prava na tu hudbu, t.j. nemozes ju menit a predavat dalej. Ziskas len pravo si ju pustat doma resp. nie na verejnosti.


Ale hocikedy keď máš chuť - aj o 5, 10 rokov - a už nemusiš platiť ...

Aj keď mám doma napálené niake kopie CD-R ale od času už niektoré chybujú a to sú niektoré nosiče ktoré pred 20-30 rokmi garantovali 100 rokov uchovania dát ako Fy:Imation,Traxdata,Memorex aj...zaujímavé že staré CD-R dobre držia dodnes od Philips,Pioneer a aj Verbatim...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 11:00:12    Predmet: Odpovedať s citátom

treba to prepáliť na nové kotúčiky ... a je pokoj.
Tu už negarantuje nikto nič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 11:14:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:
a tomuto globalizačnému nwo trendu ide o potlačenie vlastníctva - urobiť z ľudí otrokov (platiacich) - neplatíš, nebudeš počúvať, .


Každému vyhovuje něco jiného-někdo raději vlastní, někdo pronajímá. Rozhodnutí je na každém.Můžeš si za velké peníze alba kupovat na hdtracks ap., ukládat si ty TB
dat na sve harddisky (které si musíš koupit) nebo pronajímat a přehrávat kdykoliv a kdekoliv. Máš možnost výběru- nikdo tě do ničeho nenutí.

U streamované hudby je výhody toho ohromného přehledu- na co si vzpomeneš to tam je a najde ti to i spoustu dobré hudby od autorů o kterých jsi neměl ani tušení . A třeba ze Spotify jde i stahovat..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 11:16:54    Predmet: Odpovedať s citátom

roberto napísal:
Designer napísal:
a tomuto globalizačnému nwo trendu ide o potlačenie vlastníctva - urobiť z ľudí otrokov (platiacich) - neplatíš, nebudeš počúvať, .


Každému vyhovuje něco jiného-někdo raději vlastní, někdo pronajímá. Rozhodnutí je na každém.Můžeš si za velké peníze alba kupovat na hdtracks ap., ukládat si ty TB
dat na sve harddisky (které si musíš koupit) nebo pronajímat a přehrávat kdykoliv a kdekoliv. Máš možnost výběru- nikdo tě do ničeho nenutí.

U streamované hudby je výhody toho ohromného přehledu- na co si vzpomeneš to tam je a najde ti to i spoustu dobré hudby od autorů o kterých jsi neměl ani tušení . A třeba ze Spotify jde i stahovat..


zatiaľ ... ale podľa snáh a smeru kam to ide, o nejaký čas ten výber nebude ! Bác - sklapla ... pasca. A o tom to je ... vidieť trošku dopredu - predvídať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 11:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

pride mi, ze mnohi "sysliči nosičov či aspoň dát" ocakavaju akusi dalsiu normalizaciu, zatvorenie hranic a zakaz pocuvania hudby. toto zrejme zapadny kapitalizmus neprinesie, jedine ak by ste cakali nieco ine napr. z vychodu. popripade je to obava z nejakej osobnej tragedie, napr. straty prijmu a tak podobne? ale nevsimol som si, aby napr. bezdomovci, si zo sebou tahali nejake velke majetky z cias ked sa im darilo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 11:50:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Designer napísal:


... ale podľa snáh a smeru kam to ide, o nejaký čas ten výber nebude ! Bác - sklapla ... pasca. A o tom to je ...


Nesmyslná konspirační teorie..jen se díky posunu techniky rozšířila možnost jak poslouchat hudbu. Fyzické nosice se prodávají dál, dokonce uvažují o prodeji MC kazet..

_________________
LutaDAC, SPX2010, DPA330 modif.Danhard, Shan E520
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 12:55:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Súhlasím, že z pohľadu vlastníctva speje svet do záhuby, no trend je taký, že mladí ľudia nechcú/nemusia nič vlastniť. Hlavnou výhodou je pre nich dostupnosť a hlavne kvantita. To je vlastne hlavnou hybnou silou celého "konzumného" sveta. Mať stále viac, všetko a ihneď.

Konšpirácia, alebo nie, tiež si myslím, že služby, ktoré poskytujú aj stiahnutie danej skladby, raz zaniknú a zostane len streaming, resp. niečo podobné, modernejšie, novšie.

Ja mám predplatený Tidal, no v podstate počúvam len stále to isté, čo mám aj na domácom kompe, len s tým rozdielom, že si diskografiu nemusím ťahať všade zo sebou. Len sem tam nájdem nejakú novinku, interpreta, ktorý by ma fakt zaujal. Takže konkrétne pre mňa je ten prítup kvantity na
príťaž.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Designer
Hifi expert


Založený: 24 september 2010
Príspevky: 1340
Bydlisko: polia, lúky a háje

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 12:58:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Súhlasím, že z pohľadu vlastníctva speje svet do záhuby, no trend je taký, že mladí ľudia nechcú/nemusia nič vlastniť. Hlavnou výhodou je pre nich dostupnosť a hlavne kvantita. To je vlastne hlavnou hybnou silou celého "konzumného" sveta. Mať stále viac, všetko a ihneď.
Dodám len že - A zároveň NIČ ... svoje.

Konšpirácia, alebo nie, tiež si myslím, že služby, ktoré poskytujú aj stiahnutie danej skladby, raz zaniknú a zostane len streaming, resp. niečo podobné, modernejšie, novšie.

Ja mám predplatený Tidal, no v podstate počúvam len stále to isté, čo mám aj na domácom kompe, len s tým rozdielom, že si diskografiu nemusím ťahať všade zo sebou. Len sem tam nájdem nejakú novinku, interpreta, ktorý by ma fakt zaujal. Takže konkrétne pre mňa je ten prítup kvantity na
príťaž.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11491
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne august 26, 2018 13:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani vlastny hrob na cintorine tam nezostane na vecne veky... :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 1 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist