Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Streamovaná muzika ...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 18:55:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Není DR jako DR. Záleží na podmínkách měření, na časovém okně FFT analýzy. Úpravou "okna"můžeme lehce dojít ke zcela opačným výsledkům při porovnávání nahrávek pomocí hodnot DR. Vyplývá do z podstaty FFT. Při neexistenci jasně dané definice a podmínek měření je DR jen obyčejnou hračkou pro hifi batolata, což je vidět i zde.

Mimochodem, na Tidalu jsou některé tituly až ve třech/čtyřech verzích, například u Jethro Tull - Aqualung = 1996, 40th version, Wilson Mix CD, Wilson Mix MQA. Dokonce může každý Tidalu přes formulář doporučit tituly i konkrétní provedení k nagrabování do jejich databáze. Já jsem kdysi psal Fruupp, a šup, nebyl jsem zřejmě sám, už tam jsou komplet.

Pro techniky – sada obrázků k není DR jako DR:



Více na: "https://www.soundonsound.com/sound-advice/dynamic-range-loudness-war

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 22:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Evidentně jsi zase nepochopil co jsem napsal, (nebo to fakt děláš schválně, těžko říct).
Holt ale když někdo jen pořád hledá kdejaký grafy a rozbory o všem možným na webu a sám si to vyzkouší sotva tak jednou, nebo možná vůbec, tak to se pak člověk asi nemůže divit.
A obyčejně taky člověku dojde, že stačí prostě vždycky měřit stejně, ale jinak dobrý Laughing.

A i kdyby na Tidalu byla všechna hudba světa a všechny alba třeba v osmdesáti různejch verzích, tak to pořád nic nemění na ostatních nevýhodách o kterých jsem psal, že nevlatníš konkrétní nosič a že se tak může kdykoli stát, že budeš najednou vylovenej, protože můžou cokoli kdykoli smazat, úplně skončit, krachnout, změnit zásadním způsobem podmínky, přestat streamovat ve vysokej kvalitě když o to nebude dostatečnej zájem, přestat poskytovat svoje služby v ČR.........atd., a je jedno z jakých důvodů se tohle nebo tamto může stát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut september 04, 2018 22:49:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě tak těm grafům a rozborům rozumět, co? Termín DR si zkrátka zakaž, nemáš tucha vo co go, tak s ním nešermuj. A o Tidalu už taky neblouzni:-)

Hele, a co když ti vyhoří nebo spadne barák, "a je jedno z jakých důvodů se tohle nebo tamto může stát," co budeš potom poslouchat?

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 06:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PSC napísal:
Evidentně jsi zase nepochopil co jsem napsal, (nebo to fakt děláš schválně, těžko říct).
Holt ale když někdo jen pořád hledá kdejaký grafy a rozbory o všem možným na webu a sám si to vyzkouší sotva tak jednou, nebo možná vůbec, tak to se pak člověk asi nemůže divit.
A obyčejně taky člověku dojde, že stačí prostě vždycky měřit stejně, ale jinak dobrý Laughing.

A i kdyby na Tidalu byla všechna hudba světa a všechny alba třeba v osmdesáti různejch verzích, tak to pořád nic nemění na ostatních nevýhodách o kterých jsem psal, že nevlatníš konkrétní nosič a že se tak může kdykoli stát, že budeš najednou vylovenej, protože můžou cokoli kdykoli smazat, úplně skončit, krachnout, změnit zásadním způsobem podmínky, přestat streamovat ve vysokej kvalitě když o to nebude dostatečnej zájem, přestat poskytovat svoje služby v ČR.........atd., a je jedno z jakých důvodů se tohle nebo tamto může stát.


Najdoležitejie je ZDRAVIE telesné aj duševné.

Nič si nikde za 100 rokov nezoberieš a budeš hniť v hrobe.(a možno ani tam nie)

Uživaj si toho čo máš a čo sa nám tu všetko ponuka rozumne a primerane potrebám.

..............

VIVE VALEQUE

Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 06:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak nejaky dovod proti streamingu, tak urcite tento ... a rozhodne zavaznejsi, nez nejake vlastnictvo zvukovych nosicov (mimochodom, i zo streamu sa da urobit zaznam, napr. na kazetku ;)
citácia:
We are unlikely to face a rebellion of sentient machines in the coming decades, but we might have to deal with hordes of bots that know how to press our emotional buttons better than our mother does and that use this uncanny ability, at the behest of a human elite, to try to sell us something—be it a car, a politician, or an entire ideology.

A ani tento nie je zanedbatelny:
citácia:
We might willingly give up more and more authority over our lives because we will learn from experience to trust the algorithms more than our own feelings, eventually losing our ability to make many decisions for ourselves.

Zdroj: https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2018/10/yuval-noah-harari-technology-tyranny/568330/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 08:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Z takových blábolů můžou mít strach jenom konspirátoři.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 08:33:06    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut, presne tak: Yuval Noah Harari is an Israeli historian and a tenured professor in the Department of History at the Hebrew University of Jerusalem. -- https://en.wikipedia.org/wiki/Yuval_Noah_Harari
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 09:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Samoúčelná exhibice typu coby kdyby a pro sichr za sto let.

Miero, nejseš nějakej rozpolcenej? Na jednu stranu chrochtáš blahem u algoritmů, co ti u Spotify nabízejí muziku šitou na míru, a na druhou v nich vidíš velké nebezpečí.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 09:06:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak sa nedivas dopredu, tak mozes zajst do slepej ulicky z ktorej nie je lahkej cesty spat. Mne nevadi, ze Spotify vie aku hudbu mam rad, ale napr. mi moze vadit, ze ju pozna i u ostatnych, co moze byt neskor pouzite na manipulacie más (nie jednotlivcov).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 09:11:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, octuješ?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 09:19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už jsme u těch strašidelných algoritmů: mně bohatě stačí k nasrání primitivní Burešův: "Čím větší sleva, tím větší podpora.", co si za tak pár drobných ze státního rozpočtu koupil pro sebe 42% důchodců. Tohle jsou nebezpečné algoritmy, a ne nějaké špatné sci-fi. To si raději znovu přečtu Problém tří těles.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PSC
Hifi obsluha


Založený: 01 september 2018
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 18:23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Ještě tak těm grafům a rozborům rozumět, co? Termín DR si zkrátka zakaž, nemáš tucha vo co go, tak s ním nešermuj. A o Tidalu už taky neblouzni:-)

Tyhle rady si schovej pro někoho koho to zajímá a kdo nemá doma tisíce nosičů.
Že bych přestal používat pomůcku, kterou mám dlohodobě vyzkoušenou a která mi už X let perfektně pomáhá při nákupu a sbírání nosičů a celou tu dobu bezvadně funguje? A jen proto, že nějaká nechápající postava z webu pleskne do diskuse jeden obrázek a odkaz? Legrační představa Laughing.

A o Tidalu nemusím blouznit, vím co potřebuju vědět a mám svůj názor. Že je to jinej názor než je ten tvůj (evidentně jedinej správnej, samozřejmě Laughing), s tím nic nezmůžeš, stejně jako s tím, že svůj názor můžu svobodně vyjádřit, ať se ti to líbí nebo ne.
merhaut napísal:
Hele, a co když ti vyhoří nebo spadne barák, "a je jedno z jakých důvodů se tohle nebo tamto může stát," co budeš potom poslouchat?

Od začátku jsem si říkal, že někdo s něčím takovým vyrukuje, jen mě překvapuje, že to trvalo tak dlouho.
A co budu dělat když mi vyhoří barák? I na to jsem připravenej Very Happy. Použiju zálohu a budu poslouchat dál. Sice bych při požáru přišel o fyzický CD i LP, ale alespoň ty CD mám ripnutý a uložený v NASu (zatím jen asi 75% sbírky, i když na tom dělám postupně už tak dva roky, je toho moc). Původně to vzniklo proto, že se mi už Xkrát stalo, že někdo z rodiny si chtěl něco poslechnout a CD zašantročil někde po domě Rolling Eyes, jednou dokonce i CD rozsednul a tím ho zlomil a několik CD jsem musel už i vyhodit protože byly tak poškrábaný, že zachránit už to nešlo. Tak jsem si chtěl alespoň zálohovat ty nejoblíbenější kousky, pro všechny případy. Nakonec jsem se po čase rozhodl zálohovat toho co nejvíc, nebo rovnou všechno když to půjde.
A dokonce mám ještě druhou zálohu, protože mám i chatu kde mám druhou menší audio sestavičku, tak abych tam moh taky pohodlně poslouchat, mám i tam PC a tudíž i druhou zálohu. Problém vyřešen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 18:26:23    Predmet: Odpovedať s citátom

A co ked nastane blackout a nepojde elektrika? Smile
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 18:27:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedzte mi, PSC Kefalín, a čo si predstavujete pod takým slovom DR?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 20:12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
A co ked nastane blackout a nepojde elektrika? Smile


Ak máš pištalku alebo Fujaru a kdo na nej bude hrať dá sa robiť všeličo. Very Happy

Alebo si otvor pivo vino palené popripade zajedaj syr vrkoče či maso udené. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 20:29:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Fujara, samozrejme. Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St september 05, 2018 20:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Bača a ovce máš? Rotfl
Ak hej nepotrebuješ ani internet ani elektriku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 18:05:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Hi-res poslech McCartneyho novinky – hodinu po vydání. To potěší. Vivat streaming!
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 20:23:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero tie citacie co si dal nesuvisia so streamingom obecne, ale so sposobom pouzivania streamingu. (hlavne ak vyuzivas ponukane playlisty) ja si vzdy len zadavam nazov interpreta alebo max albumu a to si pustam. Ponukane playlisty nikdy nevyzivam. Cize data o tebe zberat mozu a aj zberaju, ale to suvisi s principom Internetu, kde kazda aktivita zanechava stopu... Je ale na tebe ci sa prestanes rozhodovat autonomne a zacnes klikat co ti je ponuknute
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 21:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Dneska ti automat podstrčí Orlík nebo Ortel a zítra dostaneš flastr za ideozločin...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 22:59:27    Predmet: Odpovedať s citátom

na uz znamu hudbu ziadne doporucovanie a ani streaming nie je treba - staci mat doma zbierku. no na objavovanie novej, hoc uz aj od znamych interpretov, tieto sluzby dokazu usetrit hodiny a hodiny casu. skuste si dat hladat nejake "nahodne" slovo v nazvoch skladieb a preberte si najdeny zoznam ... tej hudby je tolko, ze to cloveka casto umori skor, nez najde nieco dobre ... a v tomto je algoritmus, ak ma dostatok dat, velmi efektivny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Pi september 07, 2018 23:07:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslechem a výběrem hudby se kochám padesát let. Mám desítky vlastních klíčů k muzice. Když mi služebníček streaming dodá další, vůbec mi to nevadí, protože já jsem pán nad výběrem své muziky.

Jinými slovy, nebojte se algoritmů, vymýšlejte si vlastní.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
3M
Hifista


Založený: 27 marec 2016
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Po september 10, 2018 09:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic lepsie ako Tidal som zatial nenasiel..

kopec ušetreného miesta na disku v pc a v poličke (okrem vinylu ten nezomrie nikdy) Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 09:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

priaznivcom streamingu davam do pozornosti toto umyselne mrsenie kvality streamovanej hudby
- http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=284862#284862
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 11:58:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, my ale víme, že nemáš Tidal:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 12:47:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, nemam & nechcem, lebo Spotify mi z uzivatelskeho hladiska vyhovuje viac & zvukovou kvalitou staci. Ale preco to pises? :))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 13:08:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Proto, aby bylo jasno, že o zvukové kvalitě Tidalu nemáš tucha, když plácáš o úmyslném mršení zvukové kvality streamované hudby.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 13:54:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm, tak zial sa ukazalo, ze si na odkaz neklikal a zvukovu ukazku watermarku nepocuval. Pripadne si ziaden watermark nepocul, co by bol pre teba ten lepsi pripad :-))
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 14:32:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dej konkrétní příklad vodoznakem zmršené zvukové kvality u Tidalu.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 12, 2018 15:04:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozklikni si ten odkaz vyssie a najdes i moj dnesny prispevok na playlist na Tidal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 6 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist