Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Streamovaná muzika ...
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 20:28:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Co doporucujete ako plateny "stream" zdroj hudby ?

Moj "zosik" YAMAHA R-N602 dokaze spracovat toto:

Spotify
Napster
JUKE!
qobuz
TIDAL
DEEZER

Priorita je kvalita streamu, vyber a urcite moznost vytvarat osobny playlist Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11525
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 20:40:33    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.techadvisor.co.uk/review/audio/best-music-streaming-services-2018-3523953/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 21:09:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaznamenal jsem poměrně vášnivou debatu na téma předplacené hudby, kterou lze poslouchat, nikoliv uložit. Sám jsem vůči tomuto systému dost kritický, ale malý výlet do minulosti mě uklidnil. Přehrávám si teď staré pásky s nahrávkami z rádia do počítače. Samozřejmě kvalita otřesná, ale mají historickou (nostalgickou) hodnotu.
A při tom mi také došlo, že dříve nikomu nebylo divné, že na záznam hudby jsou potřeba dva přístroje. Radiopřijímač a magnetofon, případně gramofon a magnetofon na vypůjčené desky.
Proč by dneska mělo tedy překvapit, že na záznam streamované hudby potřebuji dva počítače ? Na jednom přehrávám, na druhém nahrávám a je to. Že to není bit perfect ? Nebo nejde skladbu stáhnout za pár vteřin ? Že to prošlo D/A a A/D převodem ? No a co, koho to sere ? Dvě kvalitní zvukovky dneska stojí pár tisíc a počítače s postačujícím výkonem jsou více než dostupné. Ve firmách takové vyhazovali do šrotu už před deseti roky. Takže když mi písnička stojí za to, abych si jí alespoň jednou poslechl, můžu jí přitom i nahrát. Když mě omrzí, vymazat se dá vždycky...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11525
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 21:11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

opa, nahravat stream ide i bez straty kvality... staci zachytavat vystup zvukovky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 21:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
opa, nahravat stream ide i bez straty kvality... staci zachytavat vystup zvukovky

Ano, bez problémů to umím na starším kompu s Win XP. Ale zvukovka nemá certifikát ovladačů od mrkvosoftu, takže tam patrně spotify nespustím.
Pokud víš, jak na to u Win7 nebo dokonce na těch zkurvených desítkách, sem s tím. Jistě uděláš radost nejenom mě.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 22:53:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Prečo to hnať cez fizyckú zvukovku? To nemá zmysel. https://www.vb-audio.com/Cable/ vytvorí to virtuálny zvukový výstup aj vstup, ktoré sú prepojené. Na prehrávači teda stačí nastaviť výstup a na záznamníku vstup a je to. Malo by to byť všetko v digitálnej doméne, takže bez konverzie. Ja to používam už dlhšiu dobu, aj keď nie na nahrávanie, ale streamovanie cez VLC.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 23:33:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Prečo to hnať cez fizyckú zvukovku? To nemá zmysel. https://www.vb-audio.com/Cable/ vytvorí to virtuálny zvukový výstup aj vstup, ktoré sú prepojené. ...

Teda jestli to funguje, tak je to skvělé.
Díky !

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 23:52:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Možnost ukládat muziku pro offline přehrávání, tam kde není internetový přístup, je součást každé placené streamovací služby.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 07:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Možnost ukládat muziku pro offline přehrávání, tam kde není internetový přístup, je součást každé placené streamovací služby.

Ano, jistě. Ale umíš uložené soubory vypálit na CD pro přehrání na normální aparatuře a hlavně pro uložení do budoucna (viz argumenty z celé debaty) ?
Já mám takový pocit, že to nejde, pokud se mýlím, rád se nechám poučit, jak se to dělá.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 07:43:47    Predmet: Odpovedať s citátom

opa jasné, že to funguje. Ak si nainštaluješ ASIO verziu, tak to ide bit perfect. Ja som ten soft dlho hľadal, reps. dlho premýšľal, prečo integrvané zvukovky nemajú podobný mixák, ako profi zvukovky. Veď softvérovo je to tak jednoduché. Prepojíš ľubovoľný výstup na ľubovoľný vstup a je to. VirtualCable robí presne to isté, len interne a nie je to medzi ľubovoľným vstupom/výstupom.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 07:56:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Smutné je, že takovou triviální funkci nenabízí přímo zvukový subsystém nejrozšířenějšího placeného OS na světě. Zřejmě DRM certifikace....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 07:58:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Když se to tak vezme, tak by v PC ani žádná zvukovka nemusela být. Mohl by stačit ten virtuální kabel ?
Jenom je otázka, jestli to brzy nebude mrkvosoft automaticky mazat jako "škodlivý software" nebo se streamovací služba nekousne, když zjistí, že je v kompu ten kablík. Oproti tomu je ta cesta přes analog naprosto neprůstřelná na věky věků.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 08:02:28    Predmet: Odpovedať s citátom

opa áno, asi medzi nami už nie je človek, ktorý by využíval analógový výstup z integrovanej zvukovky, no verím tomu, že ešte veľa ľudí na tom fičí. Aj keď je pravda, že najlacnejší USB prevodník dnes stojí 0-0 nič, takže by to mohli montovať priamo do PC reprákov.

Jj. predpokladám, že sa to dá nejak obmedziť. OS to určite dokáže. Napríklad Tidal nefunguje všade, takže predpokladám, že to potrebuje špeciálnu licenciu a tak tam určite bude použitá nejaká forma DRM. Inak ja to používam na Win7, tak prípadne daj vedieť, či to funguje aj na 10-tkách.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 08:27:39    Predmet: Odpovedať s citátom

opa, a k čemu proboha dnes vypalovat? Normální aparatura roku 2018, jež zvládne streaming, o kterém je řeč, zvládne i přehrávání offline bez nutnosti cokoli vvypalovat na placky, ne? To je jako bys chodil stylem: krok dopředu, dva zpátky.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1927

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 08:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

To nie je jedno, prečo chce niekto vypaľovať? Nech si nahráva aj na kazetu, ak chce. Ja si myslím, že pointa toho, čo napísal opa je v niečom inom a nie v tom, ako si kto hudbu ukladá.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 08:42:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já bych novější interní zvukovky nepodceňoval, umí docela dost, jen nesmí vzniknout zemní smyčka. Když si budu mít vybrat mezi 24bit HDA realtekem/analog devices a 16bit USB, vyhraje to... ta s lepším měřením. Což je obvykle ten realtek, v levnějších USB zvukovkách bývá slyšet i 1kHz nosná.

Ale to už je OT.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 09:21:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Téma je streaming. A streaming umožňuje ukládání i offline přehrávání. Samozřejmě vázané na privátní účet u služby. Tečka.

Odchyt zvuku procházejícího přes pc a jeho následné vypalování je zde proto OT.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 09:51:53    Predmet: Odpovedať s citátom

merhaut napísal:
Téma je streaming. A streaming umožňuje ukládání i offline přehrávání. Samozřejmě vázané na privátní účet u služby. Tečka.

Odchyt zvuku procházejícího přes pc a jeho následné vypalování je zde proto OT.


Není to OT, protože je to způsob, jak se vypořádat s tou nejzásadnější nevýhodou streamované hudby.
Bez nalezení způsobu, jak hudbu uchovat v otevřeném formátu, je stream k ničemu.
Naopak kdyby to fungovalo, ať už virtuálním, nebo skutečným kabelem, může to streamovanou hudbu posunout mezi použitelné a užitečné věci.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
konik
Hifi obsluha


Založený: 07 júl 2017
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 10:15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Není to OT, protože je to způsob, jak se vypořádat s tou nejzásadnější nevýhodou streamované hudby. Bez nalezení způsobu, jak hudbu uchovat v otevřeném formátu, je stream k ničemu. Naopak kdyby to fungovalo, ať už virtuálním, nebo skutečným kabelem, může to streamovanou hudbu posunout mezi použitelné a užitečné věci.


nie je trochu absurdne vycitat streamovanej hudbe nevyhodu, ze ju nejde ukladat a nasledne vypalovat? Smile pointa streamovanej hudby je presny opak co od nej pozadujes, to nie je bug ale feature Wink

chapem, ze je stale kopec ludi co si chcu hudbu uchovavat, no skor ci neskor sa stane uchovavanie audio/videa v tejto forme minulostou. Streamovacie sluzby pre audio aj video su viacmenej v plienkach a uz su relevantnou alternativou. Predstav si co bude, az bude 1000x viac obsahu, v 10x takej kvalite a za zlomok ceny..aj keby to bolo o 10-20r, tak sa to udeje, lebo technologie to umoznuju a sposob zivota je na to nastaveny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11182
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 10:49:03    Predmet: Odpovedať s citátom

konik napísal:
...skor ci neskor sa stane uchovavanie audio/videa v tejto forme minulostou...

Je to možné, ale tou dobou i já budu minulostí, takže mě to nechává v klidu.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALMA!
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 10:53:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ukládání hudby doma vyžaduje i nějakou organizaci, aby to bylo přehledné. Spíše si myslím, že tento způsob zanikne díky tomu, že lidé jsou čím dál lenivější věnovat tomu čas a námahu. A samozřejmě další věcí je mít fyzický prostor. U streamované hudby toto vše komplet odpadá a je to spíše konzumní záležitost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 11:02:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa evidentně nechápe, že největší výhoda streamingu je právě to, že nemusím nic u sebe ukládat, vypalovat, atd.

Zkrátka, že "jen" poslouchám muziku, kterou si za pár drobných vybírám z "nekonečné" nabídky.

A coby sběratel si k tomu navíc občas pro radost koupím LP/CD/ATD:-) Skvělá doba!

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 11:13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

On to asi chápe. Ale jsi plně závislý na připojení na internet a na vůli poskytovatele streamingu a na momentálních náladách v re-masteringu atd. Mně to taky nevyhovuje.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 11:27:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem dlouholetý sběratel CD/LP, mám ve sbírce na tisíce titulů. Díky Tidalu se mi ale možnosti poslechu muziky mého gusta zmnohonásobily. A to je prostě skvělý! Teď třebas píšu do časáku Rock History článek o Brendě Lee. Během sekund mám k dispozici vše co nahrála, ve sbírce jen jeden výběr. To samé když dávám pro Spark dohromady písání o titulech roku 1968. Díky Tidalu je mám všechny jako na dlani. Nebo, teď vyšla nová verze Imagine, hnedle na Tidalu k dispozi pro porovnání - mně se líbí. To samé bude brzo s White Double. Zkrátka, streaming je splněný sen i pro starého sběratele, archiváře, publicistu.

Internet je dnes díky LTE k dispozici všude, i tam kde nechceme, a co se týče remasteringu, tak je přeci jedno jestli dtto. remastering poslouchám z CD anebo Tidalu. U Tidalu je dokonce spousta titulů v různých verzích, občas i docela letitých.

P.S. Streaming je pro mě něco navíc, ne něco za něco.

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 11:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to chápu, je to něco za něco, přináší to spoustu hudby navíc v provedení, které si nemůžeš vybrat. Právě v rocku, ale často i v jazzu ty remastery nemusím, Prostě chci si poslechnout, jak to vydal Capitol nebo Verve v roce 1966 a ne jak to někdo "vylepšil" v roce 2016. Myslím, že si rozumíme, o co jde. Do auta nebo jako podkres při návštěve to beru. Ale přiznám se, že i jako podkres mě to .ere, syn mi to pouští často a ten vylepšený Nat King Cole apod. mě přivádí k zoufalství. Ano, má toho opravdu hodně (stream), ale když chci poslouchat, tak si nevyberu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 15:57:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám už dlouho TIDAL a SPOTIFY v placené verzi, a jsem nadšen. Pouštím si muziku v noci a na sluchátka, a i když mám stovky desek , kazet a CD, tak je už nepotřebuji. K blbě hrajícím a taky praskajícím originálům se nevracím, z počítače mě fascinují možnosti výběru nahrávky, interpreta, data pořízení a doslova milionů skladeb a to hned. Je to můj názor, ale nic mně neschází. Starého se z nostalgie samozřejmě nezbavuji.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11525
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 16:55:50    Predmet: Odpovedať s citátom

az raz nahravkam vyprsi autorska ochrana, tak budu dostupne bez obmedzeni ... zatial su takto dostupne len starsie nahravky fonografu a selakovych platni
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 19:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Skusam ten TIDAL vo FLAC kvalite a zatial som nepostrehol nejaky poznatelny rozdiel od FLAC originalu aj po niekolko nasobnom pustani toho isteho useku skladby.

Stale mam ale take placebo v hlave ze "pustaj si to z PC a nie zo siete" Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 20:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To přejde.
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 20:50:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz som zistil ze nerozoznam original od 320 kbit MP3-ky aj ked sa snazim. Nemozem tam najst ziaden jednoznacny rozdiel ze toto v originale je a v MP3 nie a opacne.
Rozozna tu niekto na 100% takuto 320 kbit MP3 od originalu ? Ak ano na co sa mam v nahravke zamerat ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 8 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist