Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Který typ sluchátek?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Který typ sluchátek preferujete?
otevřená
70%
 70%  [ 56 ]
uzavřená
23%
 23%  [ 19 ]
špunty nebo pecky
3%
 3%  [ 3 ]
jiná
2%
 2%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 80

Autor Správa
Bubaak
Hifi obsluha


Založený: 13 december 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 04, 2009 18:08:35    Predmet: Odpovedať s citátom

pro vychutnání hudby jsou určitě nejlepší otevřená sluchátka a proto maj muj hlas, ovšem do MHD bych nic jiného než špunty nebral Embarassed

PX100 vs PortaPro = nekonečný boj preferencí a náklonosti k jednotlivím firmám
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 04, 2009 23:59:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMX 100 vs. PortaPro = PMX100! ako vitaz

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_classic-line_pxseries-pmx-100-neckband?Open&path=private_headphones_classic-line_pxseries

isty cas som zhanal sluchatka na zapojenie do notasu v praci ked som sa sem tam nudil.. tie casy su uz prec ale podstatne je nieco ine.. kedze mam doma senny 595 a ich charakter sa mi paci, tak som kupil cez net neake tie nenapadne senny musle s klipsou na ucho. Uz si nepamatam co to bol presne za model. V tom za mnou prisiel kolega a ukazam mi svoje PortaPro aby som si porovnal ako hraju..udajne najlepsie sluchatka, bol na ne taky hrdy..porovnali sme par sekund a na kosy sa ani nechytali.. Tak som sa nasral a pozrel som si recenzie na nete na nieco schopnejsie. Cital som hodne o PX100 ale toho casu som nosil dlhsie nagelovane vlasy a hlavovy most by mi nechal na ucese drazku co by vyzeralo dost blbo.. Tak som sa rozhodol pre verziu so zahlavnym mostom, teda obdobu modelu PX.. Uplnu zhodu menicov v porovnani s PMX nedokazem potvrdit ani vyvratit lebo som ich priamo netestoval..

..ked som vratil tie musle a vymenil ich s doplatkom za PMX100 tak som zavolal kolegu a porovnavali sme. Dlho to netrvalo, ale PMX100 ich prehrali..hrali detajlnejsie presnejsie a celkovo lepsie..v percentach to bolo mozno mojich subjektivnych 15% v prospech PMX100. Ako to znasal kolega popisovat nebudem ale predal svoje PortaPro asi do dvoch tyzdnov.. Ja som svoje PMX 100 predal tiez ale iba preto, ze uz som bol zvyknuty pocuvat lepsie a nedokazal som si hudbu s nimi dostatocne vychutnat, lebo v porovnani s 595 prakticky nebolo co..

Toz moja skusenost. Neslo pritom o naklonnost alebo preferenciu k istemu druhu zvuku alebo znacky, ale jasny rozdiel v prospech sennov..a to aj v pripade cloveka co pokladal dovtedy PortaPro za najlepsie sluchatka ake boli vyrobene..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 08:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

jo ! odchovanci AKG, sennnheiserů a KOSSů...víte jak jsme začínali my ? sluchové chrániče-tlumiče pro traktoristy, uvnitř 2 telefonní vložky, freq.přenos 100 - 6000 Hz ... systém home-made, tak asi léta páně 1973-74
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 13:36:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos, tí šikovnejší z nás si do nich zarábali vložky z dynamických mikrofónov Tesla a poviem ti, na tú dobu hrali veľmi dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 14:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

godz napísal:
Lechos, tí šikovnejší z nás si do nich zarábali vložky z dynamických mikrofónov Tesla a poviem ti, na tú dobu hrali veľmi dobre.


ano, znám. ale to vyžadovalo vykuchat dva dobré (stejné) mikrofony
tesla AMD210 apod. v ceně kolem 350.-Kčs / 1 ks. (byly i dražší typy, že jo)
kdežto telefonní elektrodynamická sluchátka se daly výhodně sehnat "vyřazené" z fabriky...
pamatuji se na stereo sluchátka AIWA v tuzexu, (někdy kolem roku 1976-1977) cena tak po přepočtu 1 000.- (tehdejších) Kčs. pro nás, študáky, nedosažitelná hračka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ďuri
Hifi obsluha


Založený: 22 december 2008
Príspevky: 11
Bydlisko: Malackz

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 15:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

agustini napísal:
PMX 100 vs. PortaPro = PMX100! ako vitaz

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_classic-line_pxseries-pmx-100-neckband?Open&path=private_headphones_classic-line_pxseries

isty cas som zhanal sluchatka na zapojenie do notasu v praci ked som sa sem tam nudil.. tie casy su uz prec ale podstatne je nieco ine.. kedze mam doma senny 595 a ich charakter sa mi paci, tak som kupil cez net neake tie nenapadne senny musle s klipsou na ucho. Uz si nepamatam co to bol presne za model. V tom za mnou prisiel kolega a ukazam mi svoje PortaPro aby som si porovnal ako hraju..udajne najlepsie sluchatka, bol na ne taky hrdy..porovnali sme par sekund a na kosy sa ani nechytali.. Tak som sa nasral a pozrel som si recenzie na nete na nieco schopnejsie. Cital som hodne o PX100 ale toho casu som nosil dlhsie nagelovane vlasy a hlavovy most by mi nechal na ucese drazku co by vyzeralo dost blbo.. Tak som sa rozhodol pre verziu so zahlavnym mostom, teda obdobu modelu PX.. Uplnu zhodu menicov v porovnani s PMX nedokazem potvrdit ani vyvratit lebo som ich priamo netestoval..

..ked som vratil tie musle a vymenil ich s doplatkom za PMX100 tak som zavolal kolegu a porovnavali sme. Dlho to netrvalo, ale PMX100 ich prehrali..hrali detajlnejsie presnejsie a celkovo lepsie..v percentach to bolo mozno mojich subjektivnych 15% v prospech PMX100. Ako to znasal kolega popisovat nebudem ale predal svoje PortaPro asi do dvoch tyzdnov.. Ja som svoje PMX 100 predal tiez ale iba preto, ze uz som bol zvyknuty pocuvat lepsie a nedokazal som si hudbu s nimi dostatocne vychutnat, lebo v porovnani s 595 prakticky nebolo co..

Toz moja skusenost. Neslo pritom o naklonnost alebo preferenciu k istemu druhu zvuku alebo znacky, ale jasny rozdiel v prospech sennov..a to aj v pripade cloveka co pokladal dovtedy PortaPro za najlepsie sluchatka ake boli vyrobene..


klidne by som si kúpil tie PMX 100 len sa bojím že nebudú také pohodlné, a obávam sa aj tých gumených prkotín okolo uší... Idea

_________________
tuc tuc tuc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
agustini
Hifista - pokročilec


Založený: 08 apríl 2007
Príspevky: 382
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 16:22:58    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tie sluchatka nepredavam a ani im nerobim reklamu, ale v porovnani s PortaPro su jasny vitaz a ako som uz spominal nejde tu o ziadne preferencie charakteru zvuku.. Bez toho aby si si dane sluchatka nevyskusal by som nic nekupoval.. ten plast okolo usi ma za ulohu trosku pritlacit ucho k menicu..nakolko je to pohodlne si musis zistit sam, lebo je to hodne individualne. Mne to zo zaciatku trosku vadilo ale neskor som to pocase na usiach necitil ..ale je mozne ze to bude u teba naopak alebo uplne inak Wink

PS: ak si chces kupit sluchatka na uz seriozny posluch tak by som skor siel do SH 595.. tie naozaj zahraju aj z bezneho vystupu AVR alebo CDP a nemas pocit ze nehraju lebo potrebuju sluchatkovy zosilovac.. To je ich hlavnou devizou a preto som si ich aj kupoval. Ak si chces kupit skor sluchatka k MP3 prehravacu a rozhodoval by som sa medzi PortaPro a PMX tak jednoznacne PMX.. Ale su aj lepsie sluchatka ...zalezi od toho co si do toho ochotny investovat.. Ak mas PortaPro ako som spravne pochopil a hladas nieco lepsie tak su aj daleko lepsie sluchatka k MP3 prehravacu ktore PortaPro a PMX100 dohromady prehraju lavou zadnou... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cmuky2002
Hifi obsluha


Založený: 09 január 2009
Príspevky: 5
Bydlisko: medzi 10-20 000 Hz

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 14:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

otvorena konstrukcia budi lepsi dojem priestoroveho reprodukovaneho zvuku pretoze vnimate aj zhluky sumu tichej miestnosti a pri takto reprodukovanej hudby nadobudate pocit, ze ju prehravaju reproduktory aj ked hudba je blizsie k Vasmu zmyslovemu snimacu zvuku..uchu..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 09:41:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Preferuji otevřená cirkumaurální. kvůli reprodukci prostoru .
Ty homemade z mikrofonů nebyly špatné před 30- ceti lety ( ještě je mám schovaný Smile). Dnes je to úplně jinde.
Jenom bych připoměl, že u dynamických sluchátek hodně záleží k čemu je připojíte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist