Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Denon PMA-50 - problém USB signál

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mexx
Nádejný hifista


Založený: 05 júl 2015
Príspevky: 57

PríspevokZaslal: Št september 20, 2018 10:29:17    Predmet: Denon PMA-50 - problém USB signál Odpovedať s citátom

Zdravím,

chcel by som sa poradiť ohľadom problému s prepojením PMA-50 s PC cez USB kábel.

problém v skratke:
asi pred mesiacom mi prestal štartovať PC po zopnutí "Power button", zo začiatku pomáhalo len počkať 10min kým nenabehol sám. Stávalo sa to občasne. Včera už nenabiehal vôbec, pomohlo len vytiahnúť všetky káble z PC okrem napájania, vtedy zapol. Vylúčovacou metódou som zistil, že vínníkom je USB kábel ktorým mám pripojený zosilňovač s PC.

keď som po vytiahnutí chytil omylom koncovku USB kábla, ktorá bola zapojená v PC (druhý koniec bol stále v zosilňovači), cítil som v prstoch brnenie - podobný pocit ako keď niekto priloží jazyk k 9V baterke. Čo ma však zarazilo, že prúd bol tak veľký, že som koncovku v prstoch neudržal dlhšie ako pár sekúnd nakoľko som už dostával krč do prstov.

V stave kedy sa toto stalo, bol zosilňovač pripojený do siete, ale vypnutý, tak isto aj PC. Všetky zariadenia sú pripojené na jednu zásuvku. Keď som zosík zapol, brnenie z káblu zmizlo.

Nakoľko nie som veľmi zdatný v elektrike, chcem sa s Vami poradiť.

je chybný kábel? - skrat
je poškodený zosilňovač?

prípadne ako zistiť čo je príčinou?

Ďakujem za pomoc
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist