Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Itirawa
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 20:59:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Este mensia uprava, nech to nie je taky hrbac Smile


itirawa_1k_666.jpg
 Description:
 Filesize:  79.23 KB
 Viewed:  92 Time(s)

itirawa_1k_666.jpg



_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: Št október 25, 2018 10:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jinak tvar tématicky zapadá do hudby, připomíná mi to zdálky futrál na kytaru. Smile

Jsem za to, měniče situvat vždy na polovinu šíře přední desky. Opticky to vypadá mnohem líp. Na měření jedině ověřit v praxi. IMHO.

Edit:
Objednával někdo ty šeptátka? Já už mám 4 doma a budu na ně dělat přírubu na montáž do trubky. Smile



výkres_baffle.jpg
 Description:
 Filesize:  80.99 KB
 Viewed:  89 Time(s)

výkres_baffle.jpg



3D.jpg
 Description:
 Filesize:  98.88 KB
 Viewed:  78 Time(s)

3D.jpg



_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 09:44:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Ano, je to čtyřpásmo: 1" + 2x1,7" + 2x4" + 10"


Krasny projekt, moc se mi libi repraky.

BTW kdyz vidim Linkwitze, jak pouziva ty plastove trubky, nenapadlo nekoho ty plastove trubky pouzit na celou bednu ve tvaru valec (kabinet vyrobit z vhodne trubky)?

Basak by mohl byt klidne nahoru do stropu, ty malinke repraky nejak hladce zapustit do cela "trubky".

Byla by to pak takova bedna ve tvaru dokonaly valec, mohlo by to byt moc pekne esteticky a pracnost vyroby kabinetu by mohla byt velmi nizka, pokud by se nasla vhodna trubka jako ji nasel Linkwitz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 12:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Basák bych nechal klidně směrem do podlahy, pak tam od ní nevadí odraz. Což o to, dala by se použít velká trubka, jen by se musely udělat nějaké montážní příruby na ty repráky v plášti. Akusticky by to mohlo fungovat skvěle.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 21:40:39    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Nechceš se vrátit k tomu původnímu tvaru? Ten byl zatím nejhezčí.
Jinak nevidím problém ani ve výrobě válců a soudků. Z MDF, nebo i z masivu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tela
Hifista


Založený: 09 október 2012
Príspevky: 165
Bydlisko: košice

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 21:45:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež som za návrat k tej "starej babe". Inak nemala byť tá hranatá verzia, len na meranie? Alebo mi niečo ušlo, alebo som to poplietol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Pi október 26, 2018 22:04:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle je jen takové intermezzo. Než se pustím do toho původního tvaru, což už je pro mě velká sochařina, kterou už nechám na jaro, rád bych si to na něčem jednoduchém nejdřív osahal, a když už se to bude dělat, udělám rovnou pár beden, které už budou aspoň trochu vypadat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 16:35:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden z původních návrhů. Kdybych měl víc těch Peerlessů, tak to ještě udělám, ale jeden mi schází, mám jich jen jedenáct Sad Smile


10270874-3.JPG
 Description:
 Filesize:  238.68 KB
 Viewed:  74 Time(s)

10270874-3.JPG




Naposledy upravil MaBat dňa Po október 29, 2018 16:22:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 16:55:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle už jsou pokusy o nějak tvarové řešení, ale jak vidíte, není to úplně snadný Laughing


10270875.jpg
 Description:
 Filesize:  154.86 KB
 Viewed:  72 Time(s)

10270875.jpg




Naposledy upravil MaBat dňa So október 27, 2018 18:10:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 17:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže technické zadání je takové, aby v oblasti středů a výšek byla bedna co nejužší, jen tak, aby se vešly repráky ?
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 17:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak, zadání, taková je myšlenka, když už to ty repráky umožňují.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 18:23:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
... Jinak nevidím problém ani ve výrobě válců a soudků. Z MDF, nebo i z masivu.

Jak by se to dělalo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 19:47:42    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Kdysi jsem vyráběl bubny a některé jsem lepil z latiček jako válce, nebo soudky. Hrany latiček jsem měl s radiusem, na jedné straně konkávní plocha, na druhé konvexní. To hlavně na ty soudky, protože tam to nejde dělat jen pod úhlem. Na válce by stačilo slepit hranoly a pak ofrézovat, nebo osoustružit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 21:36:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Do těch válců bych šel.
Je to uskutečnitelné při malém odběru (ač se snažím býti optimistou, nějak se mi nezdá, že by se nás sešlo nějak více...)?
Co se týče ceny, jak bychom se mohli pohybovat?

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So október 27, 2018 22:06:13    Predmet: Odpovedať s citátom

BalackRider: Dělával jsem to jako kusovky, takže udělat pár by neměl být problém. Až budou nějaké konkrétní požadavky, tak můžu odhadnout cenu. Zatím nemám představu o co by vlastně šlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BlackRider
Hifista - pokročilec


Založený: 11 november 2007
Príspevky: 265
Bydlisko: poblíž Brna

PríspevokZaslal: St október 31, 2018 20:19:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby někoho zajímalo co se u mě dál děje s těma širokáčema, odkaz je zde.
_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > KEF iQ7SE cust.
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So november 03, 2018 11:30:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle taky nevypadá marně: http://www.daytonaudio.com/index.php/loudspeaker-components/loudspeaker-drivers-by-type/tweeters/nhp25ti-4-1-titanium-dome-high-power-neodymium-tweeter-4-ohm.html
Ale už je to trochu velký.

Dělají i hadrovej, ale ten už nahoře o poznání ztrácí: http://www.daytonaudio.com/specs/specsheet.php?prod=275-108



nht.png
 Description:
 Filesize:  115.63 KB
 Viewed:  62 Time(s)

nht.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 03, 2018 11:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
...Ale už je to trochu velký.

A čemu to vadí ? Ty křivky vypadají hezky a zdá se, že to ani není drahý.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Ne november 04, 2018 09:45:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Mně by to vadilo. Je to sice zvětšení rozteče jen o dva centimetry (cca 20 %), ale i to se počítá. Rozhodně je vyzkouším, vypadají opravdu dobře, přinejhorším to oříznu na čtverec. Nebo můžou taky ještě skončit ve 4-pásmu ke 2" kalotě. Tam bude zajímavé, jak si to povede oproti tomuhle: https://www.soundimports.eu/en/rt-2202s.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: Po november 05, 2018 13:36:13    Predmet: Odpovedať s citátom

NHP25Ti-4 za 14€: https://www.soundimports.eu/en/nhp25ti-4.html

Ale koukám, že to čelo je hliníkový, tak to řezat asi nebudu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Pi november 30, 2018 21:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Zrovna jsem narazil na tohle: https://www.deeptime.limited/?fbclid=IwAR3QTi2uFYAMFULqulb2OvmaDbTmjtSD1VYUfm9iZvrtPTe_ubDsvor2108#spirula-intro

A zároveň jsem nedávno dělal první vzorky pro projekt 3D tisku z anorganických materiálů pro AVČR. Co takhle udělat ozvučnici organických tvarů (já s tím nedám pokoj) a tisknout je z umělého kamene? Moje první pokusy zatím nic moc, ale měl bych to časem zvládnout. Zatím to vázne na financích pro stavbu tiskárny, tak to dělám ve velice improvizovaných podmínkách. Jak bude tiskárna, mělo by to být i docela rychlé a levné na výrobu, materiál moc nestojí. Teda ono to nemusí být z umělého kamene, té tiskárně by mělo být celkem jedno, jestli tam dám písek, drcené ořechové skořápky, drcené sklo, nebo třeba kovový prášek Very Happy

Jo a třetí věc. Mluvil jsem s jedním šikovným sochařem a ten by se rád zapojil do tvorby designu nějakých pěkných reprosoustav. Tenhle projekt by mohl být ideálním kandidátem, jak to všechno spojit Smile



IMG_8994LR.jpg
 Description:
 Filesize:  148.07 KB
 Viewed:  78 Time(s)

IMG_8994LR.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 08:24:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Teď nevím, za jaký konec to vzít. Tohle beru jako kratochvíli "co dům dal", což pak znamená víceméně jednorázovku, protože vycházím z toho, co se zrovna prodává nebo jsem si někdy uškudlil v pár kusech, a to se týká hlavně repráků. Předpokládám, že o čem mluvíš a proč se do toho vůbec pouštět, by znamenalo vidinu nějaké aktivity v trochu větší produkci. Pokud je to tak myšlené, s tím samozřejmě rád pomůžu, muselo by se to ale asi ještě trochu přehodnotit, možná i lehce zjednodušit, hlavně zohlednit ty zdroje, udělat investice do jejich zajištění, atd.

Když se podívám na ten odkaz, mám z toho trochu depresi - technologicky a umělecky asi super, ale jinak je to prostě zoufalost. Je to dělané přesně obráceně, než jak bych to byl ochotný dělat já. Tam byl nepochybně na prvním místě a jako hlavní motiv design. Nic proti tomu, ale kdybych měl něco takového dělat, muselo by to v první řadě špičkově hrát. Jestli máte chuť se do toho pustit, mně bude jen ctí. U takového přímovyzařujícího vícepásma, kde jsou ty repráčky malé, se s tím dá opravdu řádně vyhrát, a dost by mě zajímalo, s čím byste přišli. Organickým tvarům se vůbec nebráním, naopak, může to fungovat excelentně, to jen sám na to nemám ambice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 10:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
.... Jak bude tiskárna, mělo by to být i docela rychlé a levné na výrobu, materiál moc nestojí. Teda ono to nemusí být z umělého kamene, té tiskárně by mělo být celkem jedno, jestli tam dám písek, drcené ořechové skořápky, drcené sklo, nebo třeba kovový prášek...

Jak to funguje, aby to drželo pohromadě a ještě to mělo tvar podle 3D modelu ?
Principů 3D tisku je celá řada, ale tohle mi nikam nezapadá. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 10:56:04    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: To černé jsem dal jen jako ukázku technologických možností a designu. Z tohoto pohledu mi to připadalo jako velice zdařilé. No a aby to perfektně hrálo, tak to by byla právě tvoje starost. Já bych samozřejmě na první místo také dal tu akustickou stránku, teprve kolem toho by se udělal nějaký pěkný vnější tvar a nakonec by se řešila technologie a materiál. Když už by se to dělalo, tak by to opravdu chtělo vycházet z dostupných komponent.

opa: To černé bylo tištěné na ExOne. Na to se můžeš podívat zde: https://www.exone.com/
Pak je v ČR ještě tiskárna od VoxelJet
https://www.voxeljet.com/
a tím to asi končí.
Jsou to tiskárny na kterých se tisknou třeba formy pro slévárny. Je to pojené fenolformaldehydovou, nebo furanovou pryskyřicí (nejsem si jistý, jestli je to vhodné do obýváku)

Už delší dobu to řeším s ÚACH AVČR, oni mají spoustu nápadů na anorganické tiskové materiály (tedy zcela nejedovaté a vhodné i do toho obýváku), ale nemají to na čem tisknout. Já bych jim tu tiskárnu postavil, ale nějak se jim nedaří sehnat peníze. Už to v hlavě nosím dlouho, takže konstrukci mám celkem vyřešenou a dokonce i dost komponent na stavbu už jsem si posháněl. Zatím bych sice nedokázal udělat tak jemný tisk jako dokáže ExOne a VoxelJet, ale zase by ta moje tiskárna byla schopná tisknout téměř z jakéhokoliv materiálu a s celou řadou pojiv. Například ty vzorky jsou ze žáruvzdorných materiálů s odolností do 1200°C. Některé z těch materiálů snesou i venkovní podmínky, takže by to šlo použít třeba na tisk architektonických prvků atd. atd. Prostě by se dalo tisknout celkem z čehokoliv práškového a nějaké kapalného pojiva. Dokonce by to mělo umět tisk voxelové grafiky ať už barevně v RGB, nebo voxely s VMP (variable material properties). No a pak by se dalo uvažovat i o tisku z pastovitého materiálu a to vytlačováním housenek materiálu do vrstev. Podobně jako u běžných FDM tiskáren. To dává také docela zajímavé výsledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 11:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Základní otázka, jak velké to má/může být?

Pokud by to mělo vypadat jako Itirawa, všechno by mohlo zůstat, akorát ty dva 4" by se mi pravděpodobně povedlo ještě nahradit jedním reprákem. Velikost basáku podle toho, na jaký objem byste se se zvoleným designem byly schopni dostat. Samozřejmě čím víc, tím v principu líp.

Nebál bych se to vystavět okolo těch 2" AuraSoundů, které se stále dají případně nakoupit i do foroty velice levně, a které jsou opravdu výjimečné. Tím, že jsou tak malé, nabízí to spoustu možností. Jinak samozřejmě to nejmenší už je udělat i třeba klasické (třeba i menší) třípásmo s úplně jinými měniči. Nebo i jen dvoupásmo ještě menší, s integrovaným zvukovodem, jak to teď dělá třeba Vivid Audio - Kaya. Bývá asi dobré začít něčím jednodušším a na tom vychytat mouchy. Záleží, na co máte ambice. Nebo klidně nadhoď nějaký design, koncept, okolo kterého by se to mohlo točit, abych měl představu. Typicky to pak jde i nějak škálovat, udělat několik modelů různých velikostí. Nebo se dá postupovat tak, že nadhodím nějaké kombinace měničů a vy k tomu můžete začít kreslit nějaké tvarové koncepty. A nebo si řekneme rovnou, že se udělá větší čtyřpásmo, něco jako Itirawa, a půjde se do toho, což je konstrukčně už poměrně vysoká meta, ale nebojím se toho. Ty asi taky ne. Protože samozřejmě připravit opakovatelně kvalitní výrobu (i kdyby jen v menší sérii) je něco dost jiného, než jen upytlíkovat pro sebe jeden exemplář - to je sranda srandoucí.


Naposledy upravil MaBat dňa So december 01, 2018 12:15:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 12:14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za odkazy, už je to jasné. Ta 3D tiskárna je tedy asi řešitelná, i když to nebude legrace. Ale jinak mi to připadá jako úloha spíš pro chemika, protože jádro pudla nejspíš bude v nalezení vhodného pojiva, které se dá dobře nanášet tryskou (nesmí ji ucpávat), dobře se spojí s práškem ale současně nesmí vzlínat do okolí a hlavně musí pak dobře (a rychle) vytvrdnout a vytvořit s práškem pevnou hmotu požadovaných parametrů.
Jediné, co mě napadá, je použít nějakou sračku, která se vytvrzuje UV a každou vrstvu bliknout potřebným výkonem. Jenže to by bylo dost drahé jak na materiálu, tak na tom UV zdroji. Nehledě na to, že by to zpomalilo tisk.
Kdyby se na tom měly tisknout reprobedny, tak ještě přibude zdravotní nezávadnost a nesmí se z toho nic odpařovat.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 12:17:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám pocit, že Zelený je chemik. Krom toho zvládá stavět tiskárny, větrné elektrárny a pěstovat obilí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 12:24:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A to jo. V tom případě už mlčím... Ashamed
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12670

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 12:58:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený je vůbec mimořádně inspirující člověk, doufám, že se neurazí: https://youtu.be/g519Hl_L8Ek Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So december 01, 2018 19:25:49    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: pojiva nejsou problém, to se dá vybírat ze spousty hotových přípravků. Dokonce bych měl i nějaké světlem vytvrzovatelné pryskyřice (modrým světlem, ani není potřeba UV), ale to je dost drahé a není to nutné použít. Běžné pryskyřice, nebo anorganická pojiva naprosto dostačují, nemusí to tuhnout ani moc rychle. Je i spousta neškodných, dokonce i s atesty pro styk s potravinami a pitnou vodou. Ten 3D tisk jsem zmínil, protože jsem to teď řešil a byl použitý i na tom projektu z odkazu. Ale nijak urputně bych se toho nedržel, klidně se to může vyrábět za pomoci forem. 3D tisk by byl super na prototyp.

MaBat: To si tedy vytáhnul věc Very Happy Já už se k permakulturníkům nehlásím. Mám na ně podobný názor jako máš ty na hifisty Laughing

Jak velké by to mohlo být. To je celkem jedno, dokážeme i velké, ale asi bych se pro začátek až tak nerozjížděl. Velikost Itirawa by byla fajn. Koncept bych nechal na tobě, do toho si netroufám vůbec zasahovat. Na co si troufneš ty s měničema, na to si i my troufneme s tou patvaroidní ozvučnicí Smile Pokud bys vybral měniče a dokázal upřesnit jejich potřeby, byl by to asi nejlepší začátek. Pak by se to mohlo nějak nakreslit ve 2D, nebo vymodelovat z hlíny ve 3D, pak nakreslit/naskenovat ve 3D a to už by se z toho dal vypočítat i objem atd. Jestli by to dopadlo s 3D tiskem, to nevím, ale může se to i frézovat, odlévat. To je jedno, s tím si poradíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 6 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist