Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Magnat Transpuls 1500 - vyrovnanost na sub basoch

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 07:47:53    Predmet: Magnat Transpuls 1500 - vyrovnanost na sub basoch Odpovedať s citátom

Neviete niekto ako su vyrovnane na sub basoch tieto repro ?
Dopytoval som frekvencnu charakteristiku od vyrobcu ale zatial nic.

https://www.magnat.de/en/audiophile/transpuls/transpuls/transpuls-1500

Popripade vyraba tu niekto alebo predava uzke a vysoke reproskrine na 15" basak ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 07:58:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Na subbasech ti bude vždycky falírovat místnost víc než charakteristika samotnýho repra. Příklad u mě 14" basák, mód1 36Hz +16dB, mód2 72Hz +8dB, mód3 144Hz +4dB a k tomu nějaký poklesy na frekvencích mezi tím. Když ucpu basreflex, je to +6 +3 +1,5dB a dá se to bez problému poslouchat a když je vytáhnu kousek ven, dám křeslo doprostřed místnosti a jsem k nim blíž, je to prakticky rovný. A pak přijde nějaká muzika z osmdesátek, kde tyhle frekvence vůbec nejsou a ještě je nahraná do tenka, tak mám zase vždycky chuť ucpávky vyndat, standardně hraju s nima Smile
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 09:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tenhle retro vzhled s širokým čelem a "ohradou" kolem čela už se dávno nepoužívá, protože je to difrakční peklo. "Ohrada" se nahradila zkosenými nebo kulatými "hranami" a šířka čela dříve nutná kvůli velkému basáku se nějakým způsobem obchází:

- tvar bedny alá "sněhulák" (např. BVAudio Max) nebo "jehlan" (např. Wilson Audio Specialties Sabrina)

- basák na boku bedny

- basák uvnitř bedny (např. KEF Reference Three-Two)

- velký zvukovod přes celou šířku čela (např. JBL M2)

Tipuju, že basy budou té retro designové kašírky nejmenší problém...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 09:40:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde mi vobec o ten retro vzhlad. Zaujima ma hlavne ten 15" basak.
Co som hladal tak tento dolu je relativne dost rovny az do 20 Hz.

DAYTONAUDIO DCS385-4 15" Classic Subwoofer 4 Ohm

http://www.daytonaudio.com/index.php/loudspeaker-components/loudspeaker-drivers-by-type/subwoofers/dcs385-4-15-classic-subwoofer-4-ohm.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 12:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

A ty máš svou poslechovku změřenou na basech jako "rovnou"? Protože jak už zaznělo výše - i když budeš mít bedny "rovné" na basech, tak v běžné místnosti mít "rovné" basy rozhodně nebudeš. V běžné místnosti potřebuješ minimálně DSP a ideálně akustické úpravy na míru + multisub s DSP. Ale pokud se domníváš, že ti "papírově rovné" bedny na basech v něčem pomůžou, tak je holt hledej...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: St november 14, 2018 13:10:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejde mi o super rovne basy ale o to aby som nemusel pouzivat basove korekcie resp. korekcie vseobecne tj aby to bol PURE DIRECT mode.

Inak zneju zdvihnute sub basy cez bas korekciu na malom 6" repro a inak ked ich samotny 15" reprak zahra bez korekcie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Št november 15, 2018 12:37:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Či budeš alebo nebudeš musieť používať korekcie závisí na:
1. samotnom systéme basák - ozvučnica
2. miestnosti
3. kompenzácii bafflestepu vo výhybke
Takže to, ako vyrovnaná vyzerá charakteristika basáku meraného v nejakej štandardnej ozvučnici je úplne nepodstatné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št november 15, 2018 17:28:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A samozřejmě taky hodně záleží na hlasitosti. Pokud zesilovač nemá fyziologickou regulaci hlasitosti, tak je při tichém "pure-direct" poslechu výšek a basů "subjektivně" málo.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BK
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 december 2016
Príspevky: 723

PríspevokZaslal: Št november 15, 2018 17:52:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Dnes som na mojich Magnat Monitor Supreme 2002 dal bassreflexy napredok a naspodok bedne. Basy sa zdaju silnejsie ale nie nizsie co som tiez chcel docielit tym ze ich dam k podlahe. Zistil som ale ze basaky-menice aj ked su zavesene na gume maju dost velky odpor samotneho zavesenia pricom membrana vyzera lahka. Z toho som usudil ze tieto basaky nikdy nepojdu prirodzene dospodu po maximalnu vychylku zavesu nakolko zaves je extremne tuhy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Unicorn
Nádejný hifista


Založený: 27 október 2007
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi november 16, 2018 08:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž, pravdepodobne budú mať vyššiu FS a nízky VAS. Celá tá sústava bude podľa môjho názoru dosť účelová konštrukcia...asi niečo, čo by malo ohúriť na prvý dojem. Veľký objem basov bude spôsobovať hrb niekde na 80-100Hz, ale reálne to príliš dolu asi nepôjde. Blbé meniče, blbá výhybka. Bohužiaľ, v komercii sa za 400€ nič lepšie očakávať nedá. Osobne bych to predal a začal loviť inde. Kúpil by som z druhej ruky niečo overené...kľudne aj DIY, ak to bude slušne spracované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist