Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pro-Ject Essential III vs Tesla NC 450

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 09:45:53    Predmet: Pro-Ject Essential III vs Tesla NC 450 Odpovedať s citátom

Zdravim vsetkych.
Mam moznost mat novy Pro-Ject Essential III s OM10 za velmi dobru cenu. Teraz mam Tesla NC450 s prenoskou AT95, hra to velmi pekne, trochu je vsak pocut motor, a hned pri zapnuti slabo pocut aj trafo ale nie v reprodukcii.
Bude to pocutelny upgrade, teda nebude to zvukovo len o prenoske? Ma to zmysel?
Dakujem vsetkym
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALMA!
Hifi obsluha


Založený: 23 február 2010
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 10:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

NC450 vyžaduje spoustu úprav, aby hrála bez doprovodu dalších nežádoucích zvuků.
Nevím zda zrovna Pro-Ject se svými předraženými hračkami bude pro tebe řešením. Zrovna model, který zmiňuješ má jen manuální přehazování otáček talíře a na konci desky automaticky nevypne otáčení, ani nezvedne raménko. Oproti NC450 je v dost nevýhodném postavení.

Dnes bych kupoval jen něco staršího (poctivě vyrobeného) - bazar. Ideálně s přímým náhonem (Technics apod). Dají se sehnat i za slušné ceny. Kvalita zpracování a komfort obsluhy na míle před jakýmkoliv dnes vyráběným gramofonem. Jen je nutné vybírat obezřetně a vše si u prodejce zkontrolovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 13:44:52    Predmet: Odpovedať s citátom

O komfort mi teraz nejde, cisto len o zvuk. Teda hlavne odstup hluku loziska a rusive zvuky od motoru. Je to taky pocutelny rozdiel oproti starej NC450?
Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 17:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som v minulosti vymanil Teslu HC-43 s prenoskou Ortofon OM-10 za Pro-Ject Essentials II s prenoskou OM-5e. Dôvodom bola porucha HC-43 a nevýhodná oprava.
Chassis Pro-Ject je výrazne lepšie. S hlukom motorčeka som nemal problém ani pri HC-43, ale v prázdnych drážkach medzi skladbami je Pro-Ject výrazne tichší. Myslím si, že je to hlavne vplyv kvalitnejšieho ramienka. Aj drážky pri strede LP boli subjektívne lepšie prehrávané.
Niečo k tomu je písané tu, blesk666 tam spomína aj NC-450:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=22380&highlight=essentials

Prenoska OM-10 je však dosť priemerná. Oproti OM-5e som nepočul žiaden rozdiel. AT-95 som nemal možnosť porovnať.
Ja som OM-5e vymenil za Ortofon 2M Red, a tá je výrazne lepšia. S výmenou sú však spojené 2 problémy. 2M má odporúčanú výrazne nižšiu zaťažovaciu kapacitu a napevno pripojený prepojovací kábel k Essentials II má kapacitu hodne vysokú (300 pF). Tá vyhovuje prenoskám OM-10, OM-5e..., nie však 2M. Písal som o tom tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=24727&highlight=red
Druhý problém je, že je potrebné vymeniť (modifikovať?) aj vyvažovacie závažie. Prenosky 2M sú ťažšie, ako OM-10..., a so závažím dodaným k OM-10 sa vyvážiť nedajú.

Priame skúsenosti s Tebou spomínanými typmi nemám, ale ak môžem odvodiť, tak výmenou NC-450 za Essentials III si určite polepšíš. Naplno však Essentials využiješ, ak vymeníš aj prenosku. 2M Red je veľmi dobrá voľba, práve teraz tu nájdeš v inzercii aj 2M Blue. Samotná výmena prenosky však nestačí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 17:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem MaG za vycerpavajucu odpoved. Myslim ze do toho Essential 3 pojdem, ale skusim ho s mojou napocuvanou AT95, teda dufam ze pojde s tym zavazim vyvazit. Inam je to podla mna od Project pekne svinstvo ze tam daju take zavazie ktore ako tak vyvazi dodanu prenosku a ked chces dat inu tak zaplat za nove zavazie, u starych gramcov taketo problemy neboli....dnes len na vsetkom zarobit....
Myslim ze si polepsim , je tam aj menej veci co sa mozu pokazit,teda asi len motor, kdezto v NC450 je tej elektroniky vela,ale zase to krasne ramienko...
Videl som aj video na youtube kde si niekto dal inu prenosku na tento Essential 3 a povodne zavazie mal az skolo uplne vzadu a ked zavrel kryt tak ho posunulo dopredu a bolo po nastaveni... Smile ....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne október 21, 2018 18:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy mal Pro-Ject normálne internetové stránky, kde sa v podpore dali nájsť bežne dostupné prenosky a vhodné závažia k nim podľa typu ramena. Ale už to zmenili na "omaľovánky" pre dementov, plné obrázkov a emócií, bez náročnejších informácií.

V podstate ale majú niekoľko závaží, ktorých hmotnosť je odstupňovaná po 5g - 10g a sú číslované 00, 01...
Cena nie je vysoká, ale treba s ňou rátať:
http://www.aq.cz/sk/obchod/gramofony-41/?orderBycataloguegroups=price&orderTypecataloguegroups=ASC&pageIdcataloguegroups=2

Prenosky OM-10, OM-5... majú hmotnosť cca 5g a PJ Essentials má k nim najľahšie závažie 00.
Prenoska 2M má hmotnosť 7,2g a je k nej potrebné závažie 01.
AT-95 by mala mať hmotnosť 6,5g a asi by to tiež chcelo závažie 01.
Je tu aj možnosť "modikovať" a zvýšiť hmotnosť závažia. To som skúšal aj ja a na pôvodné závažie som nalepil gumený prstenec (nožička) hmotnosti cca 5g. Ale ako píšeš, nedal sa potom nasadiť plexikryt, je to dosť natesno. Takže som radšej kúpil originál závažie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: Po október 22, 2018 04:58:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za odpovede. Idem do toho, a vsetky 4 stare Tesly co mam dima oredam a bude jeden hadan uz konecny gramofon. Uz som to tu mal skoro ako muzeum...Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 09:16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Když už tak zásadní změna HW, proč nejít do nějaké MC ?? Doporučuju !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St október 24, 2018 09:50:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj to chcem skusit, kamarat ma 3 MC prenosky tak nieco poziciam, ale nakolko zosilovac nema MC vstup pozeram nejaky predzosik, nasiel som Pro-Ject Phono Box II za 35,-EUR, co je dobry cena myslim. Samozrejme pouzity. Ale myslim ze bude lepsi ako ten inegrovany v Sony TA-FE610R, ci?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: Po december 17, 2018 15:10:35    Predmet: Odpovedať s citátom

A keby ste si mali vybrať z týchto gramcov:
Pro-Ject Essential III
Pro-Ject - DEBUT CARBON DC
Rega Planar 1 alebo 2
U-Turn Orbit Plus
https://uturnaudio.com/products/orbit-plus-turntable
alebo priamy náhon Pioneer PLX-500?

Všetky podobný štýl. Prenosku by som časom aj tak menil. Ide mi o šasi. Kvalitu motora ložiska a ramienka.
Vypínanie na konci platne nepotrebujem.

_________________
Jediné, čo je na obmedzenosti skutočne veľké, je jej masové rozšírenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po december 17, 2018 17:07:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten U-Turn nemá ani len zdvíhanie/spúšťanie prenosky.
Rameno vyzerá dosť "lacno" a ten vnútorný pružinový antiscating bez nastavenia?
Ja by by som U-Turn vyradil.

Či má pre Teba význam priplatiť si za karbónové rameno, to musíš posúdiť sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
iggi
Hifista


Založený: 05 január 2008
Príspevky: 126

PríspevokZaslal: Po december 17, 2018 17:12:29    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa najviac páči rega planar 2, ale je takmer rovnaká ako 1 iba má iné ramienko a tanier a ten sa mi akurát páči.
Otázne je, ktorý j elešpí, či project debut či rega planar...

_________________
Jediné, čo je na obmedzenosti skutočne veľké, je jej masové rozšírenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut december 18, 2018 14:52:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedávno se v inzerci prodával Planar 3 i s přenoskou za nějakých 12 tisíc. Dobrá cena. Nevím jak je dnes u ProJectů udělaný motorek, ale byla to věc která mě naprosto iritovala při jejich provozu. Na druhou stranu raménka za ty peníze vynikající.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
earthquake
Hifi obsluha


Založený: 15 január 2018
Príspevky: 30

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 09:57:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak uz ten Essential III mam asi mesiac. Co sa tyka motoru, je ozaj strasny, musim mat plexi kryt otvoreny na maximum alebo zavrety pretoze inak sa od neho smerom k posluchacovi odraza vrcivy zvuk motorceku, nastastie v reprodubcii nieje pocut...
Co s atyka ostatneho prevedenia, tak oproti NC450 neposobi tak honosne, zakladna ramena a ostatne jej casti okrem samotnej trubky ramena su plastove. A ked ho napriklad nepouzivam 3-4 dni tak zvedacik ramienka zatuhne a nespusti prenosku , zostane tak v polovici, musim ten piestik najprv rozhybat rukou a potom uz funguje.
Cakal som teda za tu cenu co za to pytaju(ja som ho mal o dost lacnejsie,novy,zabaleny) je to premrstene. Nezodpoveda prevedenie cene.
Ale zvukovo s OM10 to hra velmi pekne , asi lepsie ako ta AT95.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 10:11:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímal by ma ten motorček, použitý v tom grame .... nebolo by možné urobiť nejaké foto, ideálne z oboch strán - na jednej by mal byť štítok ....

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 11:36:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Motorek vrčí -> bude to krokový motorek. Jelikož se rychlosti mění přehozením na řemenici, bude napájený přímo ze sítě. Je tam stejnosměrná složka !! pomůže oddělovací trafo, nebo elektronická "přehazovačka"
Měl jsem dojem, že éra DoDo ( dodělej doma ) už zmizela v propadlišti dějin.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St december 19, 2018 13:39:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechtěj vědět, co všechno jsem podnikl pro lepší provoz motorku včetně všeho, co jsi napsal. Několik prototypů uložení motorku mimo sokl, desítky druhů gumiček (dělal mně je kamarád v Dimeru ve Zlíně) až jsem se všeho zbavil (no měl jsem asi pět Pro-Jectů levnější garnitury do 20-ti). Tedˇmám Regu 3-ku s trochou tuningu a zase není čas na poslech. Jednu dobu jsem nemohl ke gramofonu ani čuchnout. Před nějakou dobou jsem seděl s Luďkem Šrollem na gauči v poslechovce v Casea a poslouchali jsme jakési jejich převodníky na zesu Primare. Ten jsem z tama zrovna vzal domů a ten zvuk vysoce kvalitní nahrávky mně leží v hlavě dosud. LP je nostalgie a vzpomínka na dětství. Proto to mám. Kdybych neměl už od začátku tolik desek (vesměs první press), tak bych do toho nešel. Ale to jen tak mimo.....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist