Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Bowers vs Focal

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hertzlm
Hifi obsluha


Založený: 07 december 2018
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2018 22:13:53    Predmet: Bowers vs Focal Odpovedať s citátom

Zdravim,

chcem sa opytat skusenejsich na repro Focal Chorus 826 W Limited Edition a Bowers & Wilkins 683 S2. Mam AV Marantz 7005 a repra momentalne ziadne. Izba ma cca 40m2. Citam o oboch bedniach rozdielne veci ale ak ich mate niekto doma skuste mi poradit co bude lepsie. Pocuvam naozaj vsehochut.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ramones
Hifista - pokročilec


Založený: 18 jún 2009
Príspevky: 267

PríspevokZaslal: Pi december 07, 2018 23:45:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejsem příznivec značky Focal, ale z tebou zmiňovaných repro, bych si je vybral raději.
A tady je máš za dobrou cenu:
https://www.sbazar.cz/osiwek/detail/28604027-focal-chorus-826-w-limited-edition
Prodejce znám, je prověřen.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ne december 09, 2018 17:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Takisto som za Focaly, sú lepšie frekvenčne odladené, než bowery, ktoré sú v istých pásmach akoby zdôraznené a prezentné, preto v bisku k nižšej triede bowerov tlačia denony, aby to bolo v akejsi optimálnej pozícii. K fokusom by som volil kľudne dravší receiver, výraznejší.
A toho predajcu o.s. tiež poznáme, jeden zákazník od neho kupoval veľmi drahé reprusústavy Usher, až na to že bol odpálený jeden basový reproduktor, predajca to zamaskoval tak, že reprosústavu s odpáleným basom strčil do kúta miestnosti a keďže v reprosústavy boli dva basové meniče, pri kúpe si to zákazník nevšimol, keďže druhý basák ho rozvibroval kvôli spoločnému pracovnému objemu, problém by aj vyriešil kúpou nového basáka priamo od Ushera, no lenže Usher sa ohradil tým, že to je núdzové riešenie, keďže každý jeden pár takejto reprosústavy ľavy a pravy box v takej cenovej kategórii ladia vo veľmi prísnom frekvenčnom priebehu, ževraj až + / - 0.2 dB čo sa mi nechce veriť, kebyže uvedú +/- 2dB tak to áno ... a vadil sa som mnou čo do krvi. Potom sa to posunulo, tak že sa to malo riešiť súdnou cestou, daný predajca dočasne zmizol z bazárov, no lenže to by bolo tvrdenie proti tvrdeniu, keďže zákazník si to všimol až doma, ked bedne rozložil a stále mu niečo nesedelo, tak napokon zmeral odpor jednej bedne, potom druhej no a už vedel kde bol problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
panuwart
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 20 december 2018
Príspevky: 1

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 06:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

These links work very well. I'm also looking for the same.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2949
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 14:42:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyšmarte toho BOOTA
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist