Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk


 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
http://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Motu Ultralite MK3 - úpravy

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 09:56:54    Predmet: Motu Ultralite MK3 - úpravy Odpovedať s citátom

Priatelia,
jemne som updatol môj akusticko-merací setup nákupom staršej externej zvukovky Motu (americká).
Ako správny držgroš som zakúpil starší model z druhej ruky a ako správny amatérsky nadšenec ju chcem povylepšovať tak, aby merala lepšie ako nové stroje - hahaha. (dizajn pochádza cca z roku 2009).

Pomocou Rightmarku som spravil pár meraní v loopbacku a celkom ma prekvapilo, že už v továrenskom stave to meria vcelku dobre - dokonca až tak, že to má lepšie parametre ako naznačujú datasheety použitých prevodníkov - hlavne teda AKM-ov na výstupoch.
Pohľadom do vnútra ale vidím hromadu operákov 4580 a (pre mňa neznámych) TS922, na základe čoho amatérsky vyhodnocujem, že stav by sa s pomocou dobrej rady zrejme dal objektívne zlepšiť. :-)

Internety potvrdzujú, že by to mohlo ísť - tuto Bosniak Braca mení operáky na karte Motu Audio Express (prakticka tá istá karta, čo mám je len bez displeja) a píše, že skreslenia znížil o 7 dB. (k obrázkom sa žiaľ neviem dostať).
https://forum.yu3ma.net/thread-1553.html
(prvé dva príspevky, potom už sa píše o inej karte)

Servisný manuál od zvukovečky žiaľ nemám.. ..to by bola iná hitparáda. :-/


Vyzerá to takto:


Predok - naľavo jeden vstup - kombinovaný mikrofón a nástrojový, vedľa slúchadlový výstupZadok - zprava: jeden kombi mikrofónny a nástrojový vstup, dole dva "hlavné výstupy". vedľa dole 6 linkových vstupov, horné poschodie 8 linkových výstupov. Spidif in/out, midiVnútro: "plošákové horné poschodie" sú výstupy (vyjma "hlavného výstupu" main out, ktorý je dole).Detial horného poschodia s výstupmi.Šesť-kanálový AKM DAC pre výstupy a za ním 4580 vo filtroch a na výstupochHorné poschodie odobratéBližší pohľad na "prízemie"Naľavo hore mikrofónny/nástrojový vstup (zadný) a main výstup, čo sú prvé dva jacky od modrých kondov napravoV strede hore main výstup s jeho vlastným DA prevodníkom AKM, napravo už začínajú linkové vstupy z ktorých ide signál do volume regulátora od CirrusuOsem operákov medzi volume regulátorom a vstupom do AD prevnodníku (buffer/filter)V strede slúchadlový výstup - tiež s vlastným DA prevodníkom a dvojicou 4580Midi konektory a súčiastky napájaniacelkový pohľad s odobratým vrchným poschodím.HRUBÝ POPIS:

VSTUPY:
-mikrofónne vstupy - XLR vpredu a vzadu (2 ks) idú cez PGA2505 (BB špeciál pre mikrofónne vstupy)
-nástrojové vstupy - jack v strede XLR konektora (2 ks) idú cez BA4580 alebo OPA2134 (neviem identifikovať cez ktorý, možno oba)
-linkové vstupy (6 ks) idú cez BA4580
-následne všetky vstupy idú do 8 kanálového volume regulátor CS3308
-za volume reguláciou ide všetkých 8 kanálov na skupinu ôsmich TS922 - tie jednak nesymetrický výstup predchádzajúceho volume regulátoru zosymetrizujú + robia vstupný buffer/filter pre AD prevodník (imho je to spravené cca podľa schémy na strane 5 https://d3uzseaevmutz1.cloudfront.net/pubs/appNote/an241-1.pdf), z buffrov to ide do 8 kanálového AD prevodníku CS5368.


Mikrofónne a nástrojové vstupy upravovať nechcem. Pri linkových vstupoch by som videl ako možnosť zlepšenia výmenu BA4580 na všetkých linkových vstupoch a výmenu TS922 na pozícii fitrov/bufferu pred AD prevodníkom.VÝSTUPY:
-DA prevod je až na troch miestach - main output ide cez dvojkanálový AK4382, slúchadlový výstup tiež cez AK4382 a 8 linkových výstupov ide cez AK4358 (na hornom poschodí)
Všetky DA pevodníky sú V out - takže odpadá špekulovanie, čo nasadiť na pozíciu I/V. :-)

-operáky na výtupoch: mail output: lowpass filter: polovica z BA4580, out: TS922
linkové výstupy: lowpass filter: polovica z BA4580, out BA4580
slúchadlá: 2 x BA4580 - jeden ako filter, druhý ako výstupný amp

Na výstupoch by som chcel vyskúšať zmeniť operáky v lowpas filtroch za prevodníkmi, a operáky na výstupoch.


Podľa parametrov prevodníkov sa zdá, že parametricky je lepšia AD strana karty (separátne ich zmerať neviem, takže len odhadujem).


Merania loopback vo východzom stave:
(loop je medzi linkovým výstupom 1+2 a vstupmi 3+4. Vzorkované 96 kilo/24bit)

PozadieTHD ("úroveň" v Rightmarku -3 dB)IMD

POUŽITÉ OPERÁKY:
BA4580R (čo je varianta NJM4580 od Rohm) sú na väčšine pozícií - vstupy aj výstupy.
TS922I sú použité ako 8 x buffery/filtre pre AD prevodník, a ako výstupné ampy pre svorky "main out".

Datasheety
http://rohmfs.rohm.com/en/products/databook/datasheet/ic/amp_linear/opamp/ba4580rf-e.pdf
https://www.st.com/resource/en/datasheet/ts922.pdf


Použitie 4580 sa dá vcelku pochopiť - má to slušné prúdové možnosti, relatívne málo to šumí, a je to lacné.
Použitie TS922 priznávam nechápem - tiež to má dostatočný výst.prúd a stabilitu do kapacitnej záťaže (čo sa využije na main výstupe - tam OK), ale ako buffer pred AD prevodníkom to imho pracuje do skôr vyššej a nereaktívnej záťaže, takže tam použitie tohoto operáku nechápem.. ..je ale možné že niečo prehliadam. Operák je typu "BiCMOS".


Chápem nepopularitu amatérskych dotazov na výmenu operákov, ale poprosím nejaké tipy, čím tieto dva zázraky v jednotlivých pozíciách nahradiť.
Ak treba dodať nejaké ďalšie informácie a bude to v mojich technických možnostiach - dodám.


Napájacie napätia:
Prakticky všetky operáky sú napájané symetricky 13V (+/-6,5V), len operáky ST922 v buffroch pred AD prevodníkom sú napájané 0/+6,5V

GAINY:
BA4580 na vstupoch pracujú s gainom: 2
TS922 v bufferoch pred AD prevodníkom pracujú s gainom niekde medzi: 1-2 (nedokázali sme s kamošom presne zmerať)
TS922 na main výstupe: 2
BA4580 vo filtroch na výstupoch: 5
BA4580 na výstupoch: 1,6MOJE AMATÉRSKE TIPY:
VSTUPY
BA4580 na vstupoch (napájanie +/-6,5V GAIN 2) nahradiť jfetovým OPA1642 - nenašiel som nič dvojité, s jfet/fet vstupom, čo by v napäťovom / prúdovom šume / skreslení mohlo konkurovať (ďalšie moje nápady: OPA2140, AD8620). Ak je na túto pozíciu vhodný aj nejaký bipolár (a reálne niečo prinesie), môžem vyskúšať.

BUFFRE/FILTRE pred AD:
TS922 (napájanie 0/+6,5V, GAIN 1 až 2) - tu netuším čo použiť - dosť limitujúce bude asi to nesymetrické a rel. nízke napájanie 0/+6,5V

VÝSTUPY:
BA4580 vo filtroch za DAC (napájanie +/-6,5V, GAIN 5) nahradiť tiež OPA1642, alebo bipolár OPA1602 (používa na tejto pozícii RME)

BA4580 na výstupoch (naprájanie +/- 6,5V, GAIN 1,6) nahradiť OPA1602, alebo tiež 1642 (kde už možno trochu vadí max 30mA výstup, čo je oproti 100mA u 4580 výrazne menej, preto by som sa tu asi klonil k 1602 (prípadne AD8620 = 60mA))

BA4580 na výstupe pre slúchadlá buď nechať, alebo nahradiť za OPA1688 (výborne vyzerá 1622 ale je to iné púzdro). Na "veľkých slúchadlách" (80Ω) to je na moje ucho dobré aj takto (kvalita aj max úroveň), s in-earmi to jemne šumí.


Operáky som vyberal skôr "pomalšie", určené pre audio. Na "najkvalitnejšie"/najdrahšie nesiaham, pretože limitom zariadenia budú zrejme použité letité prevodníky, hlavne na DA strane.
Prípadné oscilácie viem pozrieť u kolegu (do 250MHz), kde je rovnako k dispozícii "hot-air".


ČO OD TOHO OČAKÁVAM: Priznávam, že na ucho mi to hrá dobre už teraz. :-) Úpravy teda chcem spraviť aby bola karta čo najlepšie použiteľná pre meranie. Pre akustické merania je plne vyhovujúca už teraz - pre "elektrické" by som ju chcel zlepšiť - optimisticky očakávam zlepšenie na skresleniach aj pokles pozadia, aj keď pozadie bude asi dané prevodníkmi (v tejto oblasti veľké zlepšenia neočakávam).
Ďalej s tým budem emulovať reprovýhybky pri vývoji reprosústav (kvôli tomu nákup karty s takým množstvom výstupov) kde potrebujem pre kompresný drajver čo najlepší odstup s/š.
Upraviť by som chcel jeden pár vstupov a jeden pár výstupov a po verifikácii meraním by som sa pustil do ostatných.. ..je možnosť spraviť to aj tak, že jeden stereo pár osadiť "niečím", druhý "niečím iným" a porovnávať tak dve možnosti "vedľa seba".


Vopred ďakujem za poznámky a nasmerovania!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 10696
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 14:34:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Jedna rada: vyprdni se na Rightmark, nauč se používat Artu, kde máš všechno pod kontrolou. Zejména si můžeš zvolit měřicí kmitočty a úrovně, vyhledat optimální úroveň vstupu i výstupu pro minimální THD (tedy nikoliv zavádějící THD+N).

Jedna zkušenost: V EMU1212 jsem si nechal vyměnit operáky a zkreslení se zlepšilo. Ale musí to dělat někdo, kdo to umí a má potřebné profi vybavení. Amatérsky se hrabat do desky s SMD je nesmysl.

Jeden námět: V jednom aktuálním vlákně se už nějakou dobu řeší sw kompenzace zkreslení zvukovky pro účely měření. V principu to funguje, je to bez zásahu do HW a nestojí to nic.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JuanV
Hifista - zaslúžilec


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 981
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št december 20, 2018 15:28:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja jsem 4558 vymenoval za AD8599 v jiny zvukovce.
_________________
Intel NUC > Pre Box S2 Digital > TYA III > B&W Matrix 801
Aktuálně prodám:
TYA III, DPA-222
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi december 21, 2018 00:13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci, ďakujem za komenty.

OPA: to, že rightmark nie je žiadny sofistikovaný nástroj, je jasné, ale na základnú orientáciu (ktorú som potreboval) je imho výborný! Mimochodom frekvencia aj úroveň s ktorou má merať sa dajú nastaviť aj v ňom!
Artu popravde veľmi neplánujem, som rád, že som sa konečne trochu zorientoval v REW-e, takže ak to bude možné (čo sa zdá, že bude), tak to budem merať v ňom.

opa napísal:
Amatérsky se hrabat do desky s SMD je nesmysl.


Píšem: "Prípadné oscilácie viem pozrieť u kolegu (do 250MHz), kde je rovnako k dispozícii "hot-air"."
Čiže upresňujem - naozaj sa v tom neplánujem vŕtať s tatkovou šedou pištolovkou! Wink

Merania tvojej EMU som zazrel v starších vláknach - ak by sa mi to podarilo vyladiť na taký výsledok, tak plesáááám! Smile

Vlákno o kompenzácii skreslenia som našiel.. ..hmmmmmmm..

Juan: mám tam 4580 (nie 4558). Ale ďakujem za tip!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut december 25, 2018 23:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

..tak neviem, či som vás tým prvým príspevkom jemne nezahltil. :-)

Skúsim to teda zobrať po častiach:
Ak by som si chcel polepšiť na tomto výstupnom mieste:čo skúsiť namiesto operákov BA4580?

Prvý operák je výstupný filter za AK4358 (V out prevodník), ktorý by mohol byť zapojený cca takto (akurát s Gainom okolo 5):a napájanie má +/-6,5V

Druhá dvojica opampov (smerom k výstupným jack konektorom) je už výstupný amp pre symetrické výstupy. Majú gain cca 1,6 a napájanie tiež +/-6,5V

Moje návrhy: OPA1642 na miesto filtra a OPA1602 na výstup. :-o

Ďakujem za prípadné komentáre a nasmerovania!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1745

PríspevokZaslal: Št december 27, 2018 06:43:06    Predmet: Odpovedať s citátom

4580 je celkem slušnej operák, mně osobně se tam nelíbí ty odporový sítě a thick film odpory, ale jsou to celkem nízké hodnoty... Jinak 4580 chodí cca 1V pod napájecí šíny, nevím jak moc je to tam na knop, pokud je zesílení celkem skoro 10 zdá se mi že to bude nadoraz.
Nicméně 1642 chodí cca 0,5V pod šíny tak by to nemělo být horší než to je teď.Jfet je podle mě dobrá volba, bude konkrétně v tomle místě méně šumět.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 11:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Rix, ďakujem,
snažil som sa ten filter "voľajako" napasovať do tohoto kalkulátora
http://dicks-website.eu/noisecalculator/index.html
a OPA1642 (extra nízky prúdový šum) mi tam šumovo vychádza jemne lepšie ako bipolárna 1602, takže ten j-fet si na miesto filtra značím! :-)

Čo pls hovoríš na 1602 na mieste výstupných ampov?
Použil by som tiež 1642, ale +-15mA na výstupe sa mi zdá málo - oproti pôvodnej 4580, ktorá je v tomto naozaj "parná" (+-50mA).
Je ale možné, že aj +-15mA JFet-u je pre takýto linkový výstup dostatočná hodnota - to s mojimi znalosťami neviem posúdiť. :-/

Zaujímavo vyzerá 1688, je ale z týchto modernejších BB operákov najhoršia šumovo. Kvôli tomuto sa na tej výstupnej pozícii kloním skôr k tomu bipoláru 1602 (okrem iného je aj rail-to-rail - k úrovni napájania sa dokáže priblížiť cca rovnako ako 1642 (jemne horšie)).
http://www.ti.com/lit/ds/symlink/opa1602.pdf

Ďakujem!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5025
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 12:40:56    Predmet: Odpovedať s citátom

4580 je bipolár, takže namiesto OPA1642 radšej OPA1612, chodí od +- 2,25V napájania., výstup +-45mA, menší šum a skreslenia ako OPA1602. Pri malých impedanciách v obvode bude určite lepší ako 1642.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi december 28, 2018 14:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No bipolár to je, ale 4 x pomalší ako 1612. :-) ...čiže mám voči tomu rešpekt. 1642 je "príjemne pomalá" čo vo mne budí takú predstavu bezproblémovejšieho použitia. :-)

Priznávam, že OPA1612 je pre mňa ten overkill, ktorý som ani nechcel skúšať, pretože tuším, že tieto výstupné operáky budú viacmenej len zosilovať šum a skreslenia, ktoré idú z DAC-u, a ich vlastný šumový/dist. príspevok bude malý. Chcel som teda použiť niečo také "rozumne kvalitné".

Imho by takýto top-model mohol byť zaujímavý na vstupy (kde je teraz tiež 4580), alebo pred AD prevodník, kde je sada tých ôsmych ST922 (ak je schopný fungovať pri nesymetrickom napájaní 0/+6,5V ktoré tam žiaľ je).

Trošku prekérna je aj cena (oproti 1602/1642 skoro trojnásobná (pri dvoch operákoch to čert ber, ale mám ich tam trošku viac)). :-)

Nuž ale keď to píšete vy, tak asi zopár vezmem a vyskúšam.

BTW: keď som zobral simulátor z môjho predch. príspevku a nahádzal som doň parametre 1602 a 1642 + 4k7 zo schémy vyššie, tak mi šumovo vyšiel lepšie tej JFet! :-o Robím niekde chybu?

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut január 08, 2019 14:19:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Drobné experimenty s "čistým napájaním".

Zapájam "motorkový akumulátor" 12V a merial v loopbacku. Očakávam skôr žiadne alebo minimálne zmeny - karta má totižto široký rozsah možných vstupných napätí (10-24V) a dokonca aj polarita na vstupnom pine môže byť "opačná".. ..z čoho usudzujem, že mašinka si ešte napájanie poriadne "prežuvá" a čisté napájacie napätie na vstupe veľkú zmenu nespraví.

Po zapojení 12V aku sú výsledky podobné ako pri dodávanom 15V "adaptériku", ale pri kalibrácii signálu na začiatku merania (righmark ukazuje -0,4dB) vidím les harmonických. Evidentne tých 12V pre plné vybudenie nestačí a pri väčších úrovniach to začína skresľovať (aj keď je to vo výrobcom povolenom rozsahu). Dopĺňam články a pri baterkových 15V je už kalibračný signál OK. Merania s "baterkami" prinesú "zlepšenie" pozadia o 0,2 dB, THD a ostatné merané parametre sa výrazne nemenia. Skúšam ešte dopniť dalšie články a ísť na 17,5 V, ale zlepšenie to neprinesie.

V grafoch vždy tri merania:
Biela: Ddodávaný adaprér
Zelená: Akumulátory 15V
Azúrová Akumulátory 17,5V

POZADIE:


THD:
Detail ukazuje, že predsa len to "niečo robí" - pozadie sa s aku napájaním jemne zlepší v okolí 1 kHz - detail na ľavej strane grafu medzi 1-2kHz.. ..kde majú baterky asi 3dB čistejšie pozadie.. ..naopak adaptér nerobí dva zuby tesne pod 20kHz.

Ostrá špička na nejakých 48 kilách je tam pri všetkých troch meraniach.

Predbežne naplánovaný zdroj I-power teda neobjednávam.. ..merania ale skúsim zopakovať s vymenenými operákmi.

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
michal mishek
Hifista - pokročilec


Založený: 11 január 2009
Príspevky: 331
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St január 09, 2019 16:33:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak dám zrejme posledný pokus o dotazovanie na op-ampy. :-)

V priestore medzi 8 kanálovým volume regulátorom CS3308 a vstupom do 8 kanálového AD prevodníku CS5368 sa nachádza sada ôsmych operákov TS922, ktorá (imho) robí tri veci:

-symetrizuje nesymetrický výstup z volume regulátora
-robí anti-alias filter pre AD prevodník (resp. jeho časť, ďalšie filtrovanie bude ešte v prevodníku)
-vytvára zo signálu "rozkmitaného okolo nuly", signál rozkmitaný okolo nejakého "virtuálnej nuly" (tu +2,5V) kvôli tomu, že AD prevodník na svojom vstupe očakáva signál v rozkmite 0-5V.
(sorry za neodborné výrazivo - nie som elektrikár :-)Schému, ktorá mi k tomu naoko aj funkčne sedí som našiel v Cirrus-áckom dokumente "Analog Input Buffer Architectures"
(https://d3uzseaevmutz1.cloudfront.net/pubs/appNote/an241-1.pdf)
Vyzerá to takto:Ak som schému dobre pochopil (Hanka ďakujem za dovysvetlenie), tak mi to všetko relatívne sedí. :-)
Gain operákov je jednotkový.

Výrobca na miesto týchto operákov osadil
https://www.st.com/resource/en/datasheet/ts922.pdf
čo mi príde zbytočne "parná" voľba, na druhej strane sa to vie s výstupným napätím dostať naozaj blízko napájacím šínam.. ..je to asi "najviac rail-to-rail" operák aký som zatiaľ videl. :-)

Napájanie operákov na tomto mieste je nesymetrické 0/+6,5V a rozkmit na výstupe samozrejme neprekračuje tých +-2,5V (resp 0 až +5V z pohľadu AD prevodníka), takže z pohľadu napäťovej rezervy ostáva po napájanie ešte asi 0,75V "na obe strany" (myslím, že vyhovie väčšina dnešných rail-to-rail operákov).

Výrobca zvolil imho trochu zvláštny "routing" signálu medzi jednotlivé dvojité operáky - jeden audio kanál nemá na starosti jeden operák (ako by som to očakával) , ale dve polovice dvoch rôznych, čo zrejme nepomáha odstupom medzi kanálmi. S tým ale nič nespravím. :-)

Otázka: Aké operačné zosilňovače (všeobecne, či konkrétne) predvedú najlepšie výsledky na takejto pozícii? ;-)

Zvolil by som nejaké dva modely - osadil do susedných kanálov a preskúšal na meraní.

Ďakujem za prípadné tipy a rady!

_________________
Curtis Mayfield | Gil Scott-Heron | Stevie Wonder | Roy Ayers | Carmen McRae | Herbie Hancock .. .. Jamie Lidell | Benny Sings | Mayer Hawthorne | Talc...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist