Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Co vybrat: zosilovac/receiver/Sonos/Audio Pro
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Ktora varianta bude pre mna najlepsia (s moznostami linein, siet, bluetooth, airplay, cena)
VARIANT 1: AV receiver
0%
 0%  [ 0 ]
VARIANT 2: Zakladny zosilovac
0%
 0%  [ 0 ]
VARIANT 3: Lepsi zosilovac so sietovymi a bezdrotovymi funkciami
66%
 66%  [ 2 ]
VARIANT 4: SONOS
33%
 33%  [ 1 ]
VARIANT 5: Audio Pro
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 3

Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 03, 2019 17:35:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty dříve probírané HDMI Convertery z Amazonu umí téměř to samé. Ten "tvůj" z eBaye má rozhodně výhodu v podpoře 4K@60Hz a v ARC kanálu. Otázka je, jestli má lepší DA převodník než ty z Amazonu. To nedokážu posoudit. Kdyby jo, bylo by to super. Nebo jsi myslel použít 3 zařízení: HDMI Converter + DAC + zesilovač? 3 krabice už mi připadají fakt dost. Ale řešení to je - o tom žádná.

Co se týče jetých zesíků - já osobně mám zkušenosti výborné, protože typický "Aukro" zesík připravený (čti popravený) na prodej Kontoxem poznám. Jenže laik to nepozná. A když mi u nějakého po mnoha letech používání odejde nějaká "prkotina" typu relé nebo elyty, tak si to umím poléčit sám. Laik s tím musí do opravny a stojí ho to stejné peníze jako ten zesík. Zkrátka ojetý zesík je podle mě pro laika riziko. Ale samozřejmě je to na rozhodnutí každého soudruha...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 03, 2019 17:48:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Ty dříve probírané HDMI Convertery umí téměř to samé. Ten "tvůj" z eBaye má rozhodně výhodu v podpoře 4K@60Hz a v ARC kanálu. Otázka je, jestli má lepší DA převodník než ty na Amazonu.


Z požadavků jsem předpokládal slušný DAC s toslink vstupem z toho konvertoru.

Ad zesík - je to věc každého, souhlas. Kromě soukromých inzerátů jsou i profi bazary typu hifibazar.cz nebo plzeňský hifiland.net (s oběma mám opakovaně dobré zkušenosti).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 03, 2019 19:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Kozousch napísal:

Jako audio přehrávač má sloužit Apple TV. Ten ohryzek nemá žádný jiný výstup než HDMI. Pokud nemá při přehrávání hudby běžet TV, tak musíš "zachytávat zvuk něčím, co má HDMI vstup a i HDMI výstup pro TV.


HDMI audio splitter stojí pár stovek, např. tenhle umí (dle prodejce) 4k/60Hz https://www.ebay.com/itm/HDMI-Audio-Splitter-Repeater-ARC-Extractor-4k-60hz-HDCP-2-2-Converter-Adapter/273544455698

Nepisu ale, ze to bude poporovat HDMI CEC (ovladanie ovladacom TV). Ak ma AppleTV vlastny dialkovy ovladac, tak to vadit asi nebude.

Ale inak nizsi model s CEC napr tento:
- https://www.ebay.com/itm/HDMI-ARC-Adapter-to-HDMI-Optical-Toslink-SPDIF-Audio-Converter-3D-1080P-4K-CEC/282798950530
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 03, 2019 20:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ma niekto skusenost s prehravanim cez nejaky HDMI splitter? Zaujima ma ci su nativne podporovane 44.1/48/96/192kHz frekvencie, alebo je tam napr. napevno 48kHz.

Lebo u niektorych drazsich splitrov pisu ze podporuju i ine frekvencie:
- https://www.ebay.com/itm/1x2-HMID-2-0-splitter-HDR-HDMI-Audio-Extractor-Converter-4k-ARC-EDID-SPDIF-L-R/192675389932
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 03:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Za tie peniaze mi najrozumnejsie pride nieco z tohto:

REPRO:
    - Variant 1: Q Acoustics 3020i (300€) - pocuval som dnes v predajni a az na absenciu basov sposobenu mensim repro vyborne
    - Variant 2: Dali Zensor 3 / Kef Q300 / Kef Q350 (300-350€ bazar) - asi lepsia volba. Vyraznejsie basy a "surround feeling" (ako uvadzaju v recenziach) urcite ocenim pri filmoch, ked uz som sa rozhodol pre stereo a nie domace kino.
    - Variant 3: Sltpove repro - vsetky dostupne do 300-350€ na bazar su skarede. To ja do svojho cerstvo prerobeneho bytu nedam Smile. Ale mozno sa mi zadari a najdem.

ZDROJ:
    - Variant 1: Apple TV 4 (vlastnim)
    - Variant 2: Chromecast Audio (30€) - hi-res, 1x audio in opticky, do ktoreho staci dat konektor jack-Toslink.

AUDIO SPLITER PRE APPLE TV:
    - Variant 1: Lacny Audio Spliter (15-30€) - Mal by stacit
    - Variant 2: Airport Express (90€) - Mini router s DAC. Apple TV by sa spojila s TV standardne s HDMI. A zvuk by sa poslal cez airplay do Airport Express. Audio vystup je mozne zmenit v nastaveniach Apple TV - bud HDMI alebo iny zdroj Airplay.

ZOSILNOVAC:
    - Variant 1: Onkyo A-9010 (220€) - 1x opticky vstup + 1x phono. Dobre recenzie za danu cenu.
Zapojenie zdrojov:
- Apple TV + audio splitter / Chromecast sa pripoji cez opticky kabel do optickeho vstupu zosilovaca
- TV sa pripoji optickym kablom do DAC - napr. FiiO Taishan (25€) a dalej do analogoveho vstupu zosilovaca
Budem mat sice naviac 2 takmer neviditelne krabicky (audio splitter + DAC) ale usetrim skoro 200€ na zosilovaci s dvoma optickymi vstupmi.
    - Variant 2: NAD D 3020 (350€) - 1x toslink opticky vstup + 1x audio in opticky vstup, do ktoreho staci dat konektor jack-Toslink. Tak sa uvadza v manuale. Ostane mi jeden analogovy vstup na gramofon (nutny gramofon s predzosilovacom alebo nejaky behringer za 20€).
Zapojenie zdrojov:
- Apple TV + audio splitter / Chromecast sa pripoji cez opticky kabel do optickeho vstupu zosilovaca
- TV sa pripoji optickym kablom do konektora jack-toslink ktory sa pripoji do optickeho vstupu zosilovaca
Vyhodou je, ze tento zosilovac uz je vyssia trieda (aj ked za priplatok 120€) a ma bluetooth, ktore ale asi nevyuzijem. Nevyhodou je, ze zaplnim vsetky vstupy. No viac zdrojov asi taktiez nevyuzijem.



Mal by som este otazocku, trochu mimo temy:
Mobilne aplikacie ktore sluzia na ovladanie sietovych prehravacov maju funkciu, ktora nahradza dialkovy ovladac. Prepinanie vstupov a pod. Ked chccem prehrat hudbu z NAS, tak si v aplikacii zvolim zdroj NAS/NETWORK alebo nieco podobne. Vyberiem si muziku a pustim. Znamena to, ze streamujem danu hudbu cez telefon? To znamena, ze ked vypnem wifi na telefone, tak sa hudba prestane prehravat? Alebo ja len prostrednictom aplikacie poslem z NAS album do prehravaca a telefon mozem kludne vypnut a hudba hra dalej?
Pytam sa preto, ze v pripade Apple TV alebo Chromecast audio musim danu hudbu z NAS streamovat do zariadenia cez telefon. Telefon teda musi byt zapnuty a pripojeny v sieti. Ked z telefonom odidem z bytu, tak hudba prestane hrat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 06:54:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že např. http://hifibazar.cz/detail.asp?id=4013 bude hrát minimálně stejně jako ten mini NAD, je tam vše včetně phono vstupu, záruka, vzhled jako nový, bedny můžeš připojit biampingem, levnější, dokonce je k tomu kompletní servisní manuál s detaily https://www.hifiengine.com/manual_library/denon/avr-2808ci.shtml . Daleko raději budu řešit záruku s prověřeným p. Jeřábkem než nějakým online prodejcem.

Za zbytek slušnější bedny. Opět např. KEF Q4 http://hifibazar.cz/detail.asp?id=3969 budou hrát velice slušně, mám Q7, což je malinko větší sourozenec.

Takhle kombinace za 500 EUR komplet bude hrát úplně v pohodě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 10:35:22    Predmet: Odpovedať s citátom

cerwik napísal:
ale usetrim skoro 200€ na zosilovaci s dvoma optickymi vstupmi

Neušetříš jen na jednom optickém vstupu, ale především na kvalitě zesilovače. A peníze ušetříš jen v případě Onkya A-9010. S NADem D 3020 neušetříš nic. Kombinace NAD D 3020 + FiiO Taishan je dokonce dražší než např. Marantz PM-6006.

Onkyo A-9010 připomíná zesilovač:


NAD D 3020 klidně může hrát lépe (přesněji méně špatně) než Onkyo A-9010 a obdobné ultralevné "klasické" zesilovače. Kdyby byl ve větší větrané skříni s rozumně rozmístěnými a vhodnými součástkami, tak bych neměl námitek. Ale tohle bych si za ty peníze fakt nekoupil:


Jinak NAD D 3020 V2 má na rozdíl od první verze NAD D 3020 vstup pro gramofon, takže kdyby ses rozhodl pro tuhle frikulínskou krabičku, tak si nenaběhni koupí staré verze NAD D 3020. Na druhou stranu na nové verzi ubyl jeden analogový vstup (na Jacku). I když jistý si tím nejsem, protože v recenzích, na které jsem koukal, nesedí psaný seznam vstupů s fotkami zadní strany.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 11:50:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak teraz neviem. Ci zosilnovac + krabicky alebo AV receiver.

Zosilnovac:
- Onkyo A-9010 alebo nieco podobne lacne s jednym optickym vstupom
- Lacny audio splitter / convertor pre pripojenie Apple TV - rozdelenie HDMI (HDMI do TV, opticky do zosilnovaca)
- DAC (FiiO Taishan) na pripojenie TV optickym vystupom do analogoveho vstupu zosilnovaca
Cena komplet: cca 250 eur (vsetko nove)

AV receiver:
- Nepotreujem ziadnu dodatocnu krabicku (?). Apple TV pripojim cez HDMI do receivera, TV pripojim optickym alebo HDMI do receivera. Takto pripojene mozem pustit Apple TV bez spustenej TV - len zvukovy kanal?
Cena za novy AV receiver by bola asi rovnaka ako za zosilnovac + krabicky, napr. Sony STR-DH590 za 300eur.
Vyhodou je, ze ak by som sa rozhodol pre surround, tak si viem dokupit dalsie repro do 5.1. Ale to zatial neplanujem a mozno nikdy ani nebudem.
Ale aka bude kvalita vystupu sterea cez AV receiver v tejto cene v porovnani so zakladnym zosilnovacom v rovnakej cene? Ak by bola rovnaka, tak asi bude AV receiver lepsia volba.

Samozrejme vsetko viem kupit aj bazarove a kvalitnejsie. No stale do ceny 300eur. Pre porovnanie som napisal ceny noveho zosilnovaca a noveho receivera.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cerwik
Hifi obsluha


Založený: 27 december 2018
Príspevky: 32

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 12:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
NAD D 3020 klidně může hrát lépe (přesněji méně špatně) než Onkyo A-9010 a obdobné ultralevné "klasické" zesilovače. Kdyby byl ve větší větrané skříni s rozumně rozmístěnými a vhodnými součástkami, tak bych neměl námitek. Ale tohle bych si za ty peníze fakt nekoupil:


Podla whathifi to nebude asi zle:
https://www.whathifi.com/nad/d-3020/review

Cenovo je to pre mna uz vysoko a asi sa ozaj oplati Marantz. No ten dizajn sa mi paci. Ziadna velka ohavna krabica. Ale dan za malu konektivitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 12:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten linkovaný denon stál přes 1000 eur nový, nyní za 200 i s roční zárukou. Neumí 4k, ale to ti nevadí.

Nechápu, když máš na to málo peněz, proč řešíš nové věci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 13:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Este nieco zaujimaveho k ARC:
citácia:
In 2018, HDMI 2.1 will begin showing up on TVs and sound equipment, and with it will come a new and improved audio technology, called Enhanced Audio Return Channel, or eARC. The biggest improvement eARC offers is support for full-resolution audio signal, meaning that it will support Dolby Atmos and similar uncompressed sound...

Zdroj: https://www.tomsguide.com/us/hdmi-arc-faq,news-26262.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 13:51:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Otázkou je, kde se v zobrazovači vezme takto kvalitní zvuková stopa, aby ji bylo potřeba posílat proti toku videa.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11501
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 14:25:33    Predmet: Odpovedať s citátom

V buducnosti dufam, ze zo streamu z netu ktory prijme TV sam :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 04, 2019 14:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že až k tomuhle dojde, budou eARC AVR dávno v bazarech opět za pár šupů Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist