Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gergievův Mahler. Šostakovičovy symfonie.
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 06:51:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady se ale rozproudila řeč! Sobecky jsem hlavně rád za coughova slova o Gergievovi.

Ano, KOndrašinův balík vznikal v Rusku od začátku šedesátých let do půlky sedmdesátých a sovětská věda a technika se v té době realizovala spíš v jiných oblastech. Poslouchat se dají asi spíš novější z těch nahrávek. Rozhodně bych si taky netroufl někomu radit, aby si kupoval to nebo ono. Právě naopak, sám jsem zvědavý na nové, lepší nahrávky.

Coughu, slyšel jsi i ostatní z Gergievových "válečných", hlavně mi jde o devátou a pátou?

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 07:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě velice zaujaly ukázky (bohužel jen ukázky) 1. housláku od Vadima Repina s Kentem Nagano (Erato). Už jsem několikrát vážně uvažoval, že si tu nahrávku pořídím.
Jednou jsem slyšel přepis některého sm. kvartetu (8.?) pro orchestr a byl to neuvěřitelný nářez! (Možná to byl Gergiev, ale nerad bych kecal). Nevíte, co by to mohlo být?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 08:13:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Mě velice zaujaly ukázky (bohužel jen ukázky) 1. housláku od Vadima Repina s Kentem Nagano (Erato). Už jsem několikrát vážně uvažoval, že si tu nahrávku pořídím.
Jednou jsem slyšel přepis některého sm. kvartetu (8.?) pro orchestr a byl to neuvěřitelný nářez! (Možná to byl Gergiev, ale nerad bych kecal). Nevíte, co by to mohlo být?


Nebyla to Komorní symfonie op. 110a? Právě tato vychází z 8. kvartetu a instrumentoval ji po dohodě s DSCH Rudolf Barshai.

Znám jen tuto.
http://www.amazon.co.uk/Shostakovich-Chamber-Symphony-Mochalov-Alexei/dp/B000Q8XAG2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi apríl 25, 2008 09:09:34    Predmet: Odpovedať s citátom

K původnímu tématu:

http://lso.co.uk/detailedrecordinginfo&showdetailstype=recording&detailID=185

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 07:23:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mancubus napísal:
Nebyla to Komorní symfonie op. 110a? Právě tato vychází z 8. kvartetu a instrumentoval ji po dohodě s DSCH Rudolf Barshai.

Asi to je ono. Kdysi mi to pouštěl kamarád. Připadá mi, že to tenkrát hrál větší orchestr, ale paměť klame.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 07:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

K původnímu tématu Laughing :
No já snad začnu poslouchat Mahlera?! Kterou symfonii byste mi pro začátek doporučili?
Mancubus: ještě k těm tipům na Š. symfonie - máš na mysli Rostropoviče s kterým orchestrem? Já mám pátou s National S.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 07:41:10    Predmet: Odpovedať s citátom

K původnímu thematu: bez většího Maléru lze začít s první nebo ještě lépe pátou symfonií.

K nepůvodnímu: s Gergievem jsem bohužel DSCH 5&9 neslyšel. Rostropovič s National... mi přijde dost slabej (srovnání třebas na Leningradské)....

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 09:37:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
K původnímu tématu Laughing :
No já snad začnu poslouchat Mahlera?! Kterou symfonii byste mi pro začátek doporučili?
Mancubus: ještě k těm tipům na Š. symfonie - máš na mysli Rostropoviče s kterým orchestrem? Já mám pátou s National S.

To je otázka do pranice. Mahlerovy symfonie lze rozdělit do dvou skupin. První až Čtvrtá symfonie jsou ve své podstatě posluchačsky velmi vstřícná díla. Nezvyklá je snad jen jejich délka. Když to má člověk naposlouchané, tak je to v podstatě jeden hit za druhým. Smile Nejméně působivá je pro mě Čtvrtá symfonie (s výjimkou první a poslední věty). Z této skupiny je asi posluchačsky nejsnazší První. Druhá je hudebně pokračováním první. U Třetí je trochu větším soustem první a poslední věta, ale zbylé věty jsou naopak oblíbitelné již na první poslech. Existují fatální rozdíly mezi provedeními. Včera jsem poslouchal ukázku Druhé od Caetaniho. Kdybych začal s Mahlerem u něj, asi bych si už nic dalšího neposlechl. Je dobré začínat s nahrávkou, kde se zrovna inženýři nesnažili testovat dynamické možnosti CD formátu (Abbado). Pátá je už hudebně trochu odjinud, ale taky posluchačsky vděčná (dříve než po desátém poslechu Smile). Je dobré začít u nahrávek, kde je možno slyšet "typického Mahlera" (Bernstein, Solti, Kubelík ...) a ne u provedení netradičních či experimentálních (Boulez, Haitink, Ančerl, Neumann). Vrcholem jsou ovšem 9. symfonie a "Das Lied von der Erde (Píseň o zemi)", ale těmi asi fakt není dobré začínat.

Je také možné začít u písňové tvorby. Nejlepší je začít s cyklem "Fünf frühe Lieder" případně s "Des Knaben Wunderhorn" či s "Lieder eines fahrenden Gesellen" z dřívějších období. Tady mě moc nezaujal Bernstein s Hampsonem. Opravdu vynikající verze má Dagmar Pecková. Vydala dvě CD. Při poslechu rozhodně doporučuji číst text. U Peckové je v bookletu i česky. S doprovodem klavíru písně také výborné nazpíval Christoph Pregardien (Hansler Classics).

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 13:01:01    Predmet: Odpovedať s citátom

mna piesne velmi prekvalipili, dostal som sa k nim nedavno a je to velmi prijemne na posluch, az som ostal zarazeny... preco som sa k nim nedostal skor:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 14:25:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
K původnímu tématu Laughing :
No já snad začnu poslouchat Mahlera?! Kterou symfonii byste mi pro začátek doporučili?
Mancubus: ještě k těm tipům na Š. symfonie - máš na mysli Rostropoviče s kterým orchestrem? Já mám pátou s National S.


Z tohoto kompletu
http://www.amazon.com/Shostakovich-Complete-Symphonies-Mark-Reshetin/dp/B000005824

Pro začátek bych zvolil druhou s Bernsteinem nebo Mehtou, šestou se Soltim. Zajímavá je nahrávka páté se Zanderem, je to hybrid SACD + bonusové CD s komentářem.

http://www.telarc.com/sacd/title.asp?sku=SACD-60569&mscssid=S
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Po apríl 28, 2008 15:01:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky všem za doporučení. Podívám se na to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St máj 07, 2008 16:53:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukám, že to tady zase sebraly rychlé souchotě. Zkusím resuscitaci oslím můstkem. Ruby se ptal na Komorní symfonii. Co Mítěnkovy komorní kousky, v první řadě asi kvartety, když už jsme teda u toho? Když to řeknu podobně jako u symfonií: oblíbený je komplet Borodinova kvarteta, co postavíte proti němu?
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 09:43:54    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Koukám, že to tady zase sebraly rychlé souchotě. Zkusím resuscitaci oslím můstkem. Ruby se ptal na Komorní symfonii. Co Mítěnkovy komorní kousky, v první řadě asi kvartety, když už jsme teda u toho? Když to řeknu podobně jako u symfonií: oblíbený je komplet Borodinova kvarteta, co postavíte proti němu?

Určitě doporučím toto.

Ukázka z kvartetu č. 3
Ukázka z kvartetu č. 9
Ukázka z kvartetu č. 8
Ukázka z kvartetu č. 2

(Nutný Real Player)

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 11:26:16    Predmet: Odpovedať s citátom

To zní výborně! Řežou do toho dobře... To je všechno ten Fitzwilliam S. Q.?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št máj 08, 2008 11:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
To zní výborně! Řežou do toho dobře... To je všechno ten Fitzwilliam S. Q.?


Ano, všechno je Fitzwilliam SQ. Nahrávka sice ze 70. let, ale zní to skvěle. Je to nahráváno v kostele. Chvílemi to zní jak komorní orchestr. Nejradši mám kvartety 2., 3., 8., 9. a 10.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 08:51:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky krytone, to taky hodně známý kousek. Nějaké další výrazné zkušenosti? Přiznám se, že komorní hudba je pro mě daleko přitažlivější než symfonická.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Mancubus
Nádejný hifista


Založený: 15 august 2007
Príspevky: 76

PríspevokZaslal: Št jún 19, 2008 13:23:53    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:


A pak by mě ještě špeciálně zajímaly další vaše tipy na Šostyho Patnáctku. Smile



Právě jsem doposlouchal a vřele doporučuji, pan Solti se k tématu taky uměl postavit čelem. Smile

http://www.amazon.com/Shostakovich-Symphony-Mussorgsky-Songs-Dances/dp/B00000DLUH
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut júl 22, 2008 12:23:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě velice zaujaly ukázky (bohužel jen ukázky) 1. housláku od Vadima Repina s Kentem Nagano (Erato). Už jsem několikrát vážně uvažoval, že si tu nahrávku pořídím.
Tak tuto nahrávku mám několik let a už několik let se k ní rád vracím, dle mého je to skvělá hudba, vřele doporučuju každému kdo začáná s Šostakovičem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: St júl 23, 2008 11:01:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Viděl jsem teď krytonův oblíbený komplet Šostakovičových symfonií za rozumnou cenu. Takže pro zájemce.

http://www.cdwow.com/DMITRI-SHOSTAKOVICH-The-Complete-Symphonies-Jansons-10CD/product/view/374743

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Po júl 28, 2008 12:57:26    Predmet: Odpovedať s citátom

A Gergiev sází jednoho Mahlera za druhým, zájemci si už asi počkají rovnou na celý komplet. Nebude to nejspší dlouho trvat.

http://lso.co.uk/detailedrecordinginfo&showdetailstype=recording&detailID=188

_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 13:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

humpf napísal:
Viděl jsem teď krytonův oblíbený komplet Šostakovičových symfonií za rozumnou cenu. Takže pro zájemce.

http://www.cdwow.com/DMITRI-SHOSTAKOVICH-The-Complete-Symphonies-Jansons-10CD/product/view/374743


Neřekl bych, že je to můj oblíbený komplet. Líbí se mi tam čtvrtá, desátá, jedenáctá a třináctá. Pátá, osmá a devátá a čtrnáctá mě naopak zklamaly.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
humpf
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 október 2006
Príspevky: 775

PríspevokZaslal: Ut august 05, 2008 13:53:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Omluva - nebylo to míněno zle. Párkrát jsi tu porůznu na ten komplet odkazoval (samozřejmě na konkrétní smyfonie), tak jsem to použil.
_________________
Nasral se a šel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: St august 27, 2008 13:33:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem rád, že se tu ty Šostakovičovy kvartety nakously. Doslova si užívám komplet kvartetů, co nahrál Borodin Q. Nejradši mám (zatím) č.2,4,5 a 10. Členové B.Q. člověka neuvěřitelně vtáhnou do hudby, mám pocit, že v jejich podání rozumím každé notě (třeba u Fitzwiliam Q. to už tak nefunguje).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 11:49:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ruby napísal:
Jsem rád, že se tu ty Šostakovičovy kvartety nakously. Doslova si užívám komplet kvartetů, co nahrál Borodin Q. Nejradši mám (zatím) č.2,4,5 a 10. Členové B.Q. člověka neuvěřitelně vtáhnou do hudby, mám pocit, že v jejich podání rozumím každé notě (třeba u Fitzwiliam Q. to už tak nefunguje).


Kterou nahrávku máš konkrétně na mysli? Mám v těch Borodinech trochu zmatek. Smile

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Ruby
Hifista - pokročilec


Založený: 11 december 2006
Príspevky: 399
Bydlisko: 50°1,1'SŠ, 15°46,1'VD

PríspevokZaslal: Št august 28, 2008 12:31:25    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.amazon.com/Dmitri-Shostakovich-Complete-Quartets-Remaster/dp/B000001HDU/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=music&qid=1219922714&sr=1-2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: St marec 17, 2010 14:46:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktora je vasa oblubena verzia 8 symfonie od Šostakoviča? Mam dve, Haitinka a Concertgebouw Orchestra a Mravinskeho s LPO, Mravinsky sa mi zatial paci viac, ale nemam poriadnu vybavu na pocuvanie, takze tazko hodnotit.
Dake tipy?

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St marec 17, 2010 21:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Gergiev/Kirov. Toceno v Concertgebouw 90 letech by Pes Filipes.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 13:08:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dik za tip, medzicasom som* si viacej oblubil Haitinka, hadam zozeniem aspon ukazku z Gergieva, mam ho vseobecne velmi rad.
_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.


Naposledy upravil ShanDo dňa Št marec 25, 2010 13:25:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 25, 2010 13:12:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ShanDo napísal:
Dik za tip, medzicasom si si viacej oblubil Haitinka, hadam zozeniem aspon ukazku z Gergieva, mam ho vseobecne velmi rad.


To je zajímavé. Mně se Haitink nelíbí ani u Šostakoviče ani u Mahlera. Je to na mě moc krotké, bez šťávy a emocí. Každý to prostě chce slyšet jinak.

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ShanDo
Hifista


Založený: 20 apríl 2007
Príspevky: 248
Bydlisko: Banská Bystrica

PríspevokZaslal: Pi august 13, 2010 16:49:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak by niekoho zaujimal dokument o Šostakovičovi: http://www.youtube.com/watch?v=DRJdd7VMyUU&feature=related

Medzicasom som sa dostal k setu symfonii od Dmitrija Kitajenko, poculi ste ho niekto? Ja som zatial nemal kedy...

_________________
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Klasická Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist