Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Podvodníci na českých a slovenských inzertních serverech
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tipy na výhodný nákup
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: So január 19, 2019 10:46:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Vtipný je taky tento inzerát, kde Pákistánec nabízí v ČR a SR zesilovač,

https://elektro.bazos.sk/inzerat/94098078/koncovy-zesilovac-THRESHOLD-S500.php

https://elektro.bazos.cz/inzerat/99431528/koncovy-zesilovac-THRESHOLD-S500.php




který reálně nabízí Čech v Německu na eBayi:

https://www.ebay.com/itm/223308424492



Na eBayi je divna jen ta registrace Rudná u Prahy - Germany. Může to být chyba eBaye, případně tou registrací v Německu český prodejce obešel nějaké šprajcy ze strany eBaye nebo Nácků*. Účet na eBayi má od roku 2011 a má 76 prodejů s hodnocením 100%, takže toto podvod téměř určitě není.


Novinkou v těchto podvodných inzerátech je cena nižší oproti normálu jen o cca 20%. Podvodníci většinou inzerovali za cca třetinu obvyklé ceny, což (minimálně na někoho) mohlo působit podezřele. Ale možná jen zkoušejí různé finty. Někomu třetinová cena dokáže (do)zatemnit mozek, někoho jiného třetinová cena varuje, ale dokáže skočit na slevu 20%.

*Např. mě jeden z prodávajících Němců odmítl poslat prodávaný zesilovač jenom proto, že mám registraci v ČR. V podmínkách aukce měl zaslání jen po Německu, jenže já jsem po něm chtěl poslat zesilovač po Německu - k příbuzným žijícím v Německu. Asi to byl potomek odsunutých sudetských Němců... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
whisp
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2015
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 08:00:42    Predmet: ? Odpovedať s citátom

Absolutny primitivimus oznacovat Nemcov za citujem "Nacky". Moderator by mohol dotycneho ''upravit".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 08:59:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravděpodobně máš problém s chápáním psaného textu. Za nácky jsem neoznačil Němce, ale jen a pouze ty z Němců, kteří provádějí segregaci lidí na základě národnosti. Pokud máš pro toto chování jiné adekvátní označení, rád se nechám poučit.

Jinak za nácka lze samozřejmě označit člověka jakékoli národnosti. Konkrétně při mých nákupech na eBayi jsem se s tímto chováním na britském eBayi nesetkal ani jednou, kdežto na německém dvakrát. Naštěstí Němců, kteří s mým "Češstvím" problém neměli (nebo ho alespoň nedali otevřeně najevo) bylo víc. Pro ně toto označení samozřejmě neplatí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
whisp
Hifi obsluha


Založený: 10 apríl 2015
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 09:50:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Posobi to inac ako si to myslel. A asi treba trosku nastudovat historiu pretoze porovnavat toto s nacizmom je scestne. Ale mozno iba chyba dostatocna slovna zasoba a z toho vyplyvajuci problem s vyjadrovanim sa prostrednictvom pisaneho textu.

Naposledy upravil whisp dňa Ne január 20, 2019 09:56:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 09:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Zazil som uz aj Britov a tusim aj Taliana alebo Spaniela, ktori nechceli posielat do zahranicia. Je to individualne.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 10:30:20    Predmet: Odpovedať s citátom

whisp napísal:
Ale mozno iba chyba dostatocna slovna zasoba...

Proto jsem tě žádal o jiné adekvátní označení pro nácka/nacistu/nacionalistu. Nikde ho jaksi nevidím.


moses napísal:
Zazil som uz aj Britov a tusim aj Taliana alebo Spaniela, ktori nechceli posielat do zahranicia. Je to individualne.

To, že někdo nechce posílat do zahraničí, je na eBayi u běžných*** aukcí celkem běžné. U aukcí tam bývá jasně uvedeno "neposílám do zahraničí". Ovšem nebývá tam uvedeno "neprodávám cizincům". A to je to, na co jsem narážel. Podmínky aukce jsem splnil - platba předem a "vnitrostátní" zásilka - přesto mi prodávající odmítl vydražený zesilovač poslat a ještě se vyjadřoval dost neurvale. Po této zkušenosti jsem pak každému prodávajícímu posílal dotaz, zda se můžu aukce zúčastnit i s českou registrací, když doprava bude po Německu. Jeden z prodávajících to slušně odmítl a ostatní neměli žádný problém. Přesto jsem to začal raději řešit tak, že z německého eBaye mi věci objednává příbuzný žijící v Německu. Naštěstí se registroval až v Německu. Kdyby se registroval ještě v Čechách, tak by mohl mít problémy taky. Případně by si musel založit nový účet. Smile

Pro srovnání - v UK nikoho příbuzného nemám, takže jsem každému prodávajícímu s omezením "neposílám do zahraničí" nabídl, že sám a na vlastní náklady objednám spediční firmu, která u něj doma nabízené zboží vyzvedne a dopraví mi ho do ČR. Čili to pro něj bude de facto stejné, jako kdyby to posílal v rámci UK. A nikdo s tím neměl problém. A dokonce jsem uspěl i v případě, kdy prodávající měl v podmínkách "jen osobní odběr". Jedna spediční firma totiž nabízí za poplatek i zabalení přebírané zásilky a prodávající na toto přistoupil.

Těch nákupů jsem měl v každé ze zemí méně než 10, takže to samozřejmě není žádný reprezentativní vzorek a někdo jiný může mít zkušenost zcela opačnou.

*** Běžnou aukcí mám na mysli, kdy člověk občas prodává třeba svůj vlastní starší zesilovač. Překupníci přiživující se přeprodejem asijského šmejdu jsou jiná skupina - ti samozřejmě posílají komukoli kamkoli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 12:27:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, to je zaujimave. Zasielanie v ramci Nemecka som este neskusal. Bol som k tomu blizko, ked som si chcel kupit jedny Genelecy z Kleineinzeigen ale nakoniec som na to vyprdel. Inak velakrat som skusal aj ludi, ktori mali vyslovene napisane, ze do zahranicia neposielaju a niekolko z nich s tym nakoniec nemalo problem a tovar poslali.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 15:19:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Z inzerátu k Thresholdu: "S / 500 má vynikající vnitřní definici. Odhalení jednotlivých hlasů v komplexním programovém materiálu, nejlépe ze všech zesilovačů, který jsem dosud slyšel. Je velmi tichý a kromě chvilkového stmívání světel domu, když se zapíná, jen sedí a dělá svou věc."Very Happy

Jedno se těm vychcaným grázlům musí nechat: Umí královsky pobavit. Ale s tímto inzerátem asi neuspějí. Protože chtít přes 50 000 Kč za zesilovač z 80. let, byť kvalitní, je na zdejším trhu podle mě nereálné. Dříve tu kdosi velmi dlouho nabízel McIntosh podobné váhové kategorie a obdobného staří a nakonec musel snížit cenu až na 30 000 Kč.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1498

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 20:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozouch: neviem, ale ja v tom inzerate na ebay aj bazosi vidim predavat toho isteho cloveka z Rudnej u Prahy (predava Genelc sub, ten Treshold a tie JBL 2600). Cena nizssia u nas a v CR je podla mna normalna. Veci sa u nas predavaju lacnejsie ako v napr. Nemecku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne január 20, 2019 21:29:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Je pravda, že na Bazoši je u fotek Geleneců vidět stejný interiér jako na fotkách Thresholdu a je na nich vidět i ten Treshold. JBLka jsou sice nabízená jinde (Zbuzany vs. Rudná), ale třeba má jednu sestavu doma a druhou na chalupě. V každém případě bych od Čecha nečekal, že dá do inzerátu hatmatilku z Gůgl překladače:

"S / 500 má vynikající vnitřní definici. Odhalení jednotlivých hlasů v komplexním programovém materiálu, nejlépe ze všech zesilovačů, který jsem dosud slyšel. Je velmi tichý a kromě chvilkového stmívání světel domu, když se zapíná, jen sedí a dělá svou věc. V danou chvíli bych ho zařádil mezi nejlepšími zesilovači které jsou k dispozici, pro použití s velmi širokou škálou reproduktorů."

Takže Pákistánci zřejmě taktiku nezměnili a dál budou nabízet za třetinu obvyklých cen. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tantito
Hifista - pokročilec


Založený: 24 február 2013
Príspevky: 335
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po január 21, 2019 15:49:45    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Kozouch: neviem, ale ja v tom inzerate na ebay aj bazosi vidim predavat toho isteho cloveka z Rudnej u Prahy (predava Genelc sub, ten Treshold a tie JBL 2600). Cena nizssia u nas a v CR je podla mna normalna. Veci sa u nas predavaju lacnejsie ako v napr. Nemecku


Nuz ono ebay si berie tusim az 10% z ceny. Ja som predaval len za cca 300€ a 30€ fuc. Neviem ako to je pri takej vacsej sume a ak to kupi niekto a plati inou menou nez euro a pouzity je paypal tak ten tak isto uctuje za zmenu meny na Eura.

_________________
Technics SL1200GR/Project Tube Box DS2/Topping D90/Denafrips Athena/Hypex Nilai 500/Mabat Little Sandhorn
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 22:14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Další poctivec. Tentokrát nabízí bedny, které mají "čistý berylliový IAL výškový podvozek".

https://www.sbazar.cz/dani.rok44/detail/64004297-focal-electra-1028-be

https://elektro.bazos.cz/inzerat/100283354/Focal-Electra-1028-BE.php

https://elektro.bazos.sk/inzerat/94868990/Focal-Electra-1028-BE.php

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne február 03, 2019 22:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

"Koupeno u autorizovaného prodejce kontaktů." Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 18:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ono i to další v popisu:
• 1 x 165 mm středový podvozek
• 1 x 27 mm čistý berylliový IAL výškový podvozek

Very Happy Very Happy Very Happy

Ty bedny stály skoro 6k liber a jetý se prodávají i za 3, fakt někdo uvěří tomu, že je najednou někdo prodává za třetinu ? To jsme pro tyhle šmejdy tady taková příležitost, tolik blbců se tu najde ? Nebo to jedou celosvětově ? A když už je někdo tak blbej, že na takovej inzerát reaguje, to je současně natolik blbej, že ho netrkne že píše někam do Semil a odpověď přijde z Afriky v angličtině ? Shocked Shocked Shocked
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Po február 04, 2019 18:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Koľko študovaných naletí...
Napríklad na Nigerijské dopisy.
Chamtivosť je potvora Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2019 10:04:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Podobně jako u těch nigerijských dopisů tady zřejmě platí, že jsou inzeráty záměrně formulovány stupidně a cena je úmyslně stanovena absurdně, aby se odfiltrovali rozumně uvažující zájemci. Podvodník tak snižuje transakční náklady, protože si nemusí dopisovat s chytřejšími/opatrnějšími lidmi, u nichž je skok na špek méně pravděpodobný.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 05, 2019 11:52:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...SOCIAL ENGINERING...

Nie nadarmo sa vraví, že na malú násobilku a sedliacky rozum nevyzreli ani kandidáti vied.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1386

PríspevokZaslal: Št február 21, 2019 21:07:09    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/zesilovace/accuphase/accuphase-e-600-amplifier/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št február 21, 2019 21:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No nekúp to, keď je "bežná cena" 6-9000 Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 19:28:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Text inzerátu je labužnickýVery Happy

"Pár jehněčích jehňátků M 1.1...Podívejte se na internet, jeden z nejlepších zesilovačů po celém světě, jen aby se vzdálil kvůli přechodu na napájené reproduktory."

https://elektro.bazos.cz/inzerat/101137759/Lamm-M-11-mono-zesilovace-2-kusy.php

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: So február 23, 2019 19:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj "zkratovací zástrčky" sa môžu hodiť Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 09:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, zkratovací zástrčky se mohou hodit. Ještě bychom si k těm jehněčím monoblokům měli koupit tento luxusní preamp, který...

"Vybavena čtyřmi trubkami typu 6922 a dvěma 5AR4 pro opravu, nabízí nejkvalitnější součásti v perfektním složení."

https://elektro.bazos.cz/inzerat/101172665/Zesilovac-Cayin-SC-10.php

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 10:10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A propojíme to předběžnými výstupy nebo opakováním ? Ale super je že je v jednotce pojistka jemného drátu AHP, to je dobrej bonus Laughing

Pánové, pokud někdo reaguje na takovéto inzeráty a ještě pošle svoje prachy někam kdoví kam, skoro se mi chce říct dobře mu tak Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 10:24:42    Predmet: Odpovedať s citátom

TigiGold napísal:
Text inzerátu je labužnickýVery Happy

"Pár jehněčích jehňátků M 1.1...Podívejte se na internet, jeden z nejlepších zesilovačů po celém světě, jen aby se vzdálil kvůli přechodu na napájené reproduktory."

https://elektro.bazos.cz/inzerat/101137759/Lamm-M-11-mono-zesilovace-2-kusy.php

Takový detail, telefon má osm číslic. To je pech, to si nepopovídáme...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 10:30:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Je zajimave, jak si lidi odvykli nekam zatelefonovat, takze on pocita s tim, ze moc lidi ani volat nebude.
Vidim to kolem sebe treba v praci, napsat email dneska pro nikoho neni problem, ale kdyz reknu zavolej tam, jesti to uz udelali/dodaji/pochopili, zacne vetsinu lidi jimat hruza.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 10:43:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Na druhou stranu zveřejnit v inzerátu na webu svoje běžné telefonní číslo není moc prozíravé. Třeba já bych to rozhodně neudělal. Buď bych zveřejnil číslo předplacené SIM karty, kterou mám pro podobné účely, nebo bych zveřejnil číslo smyšlené, uvedl to v inzerátu a telefonní kontakt předal až zájemci, který by mě kontaktoval mailem. Dělá se to tak běžně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2908
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 11:01:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš jedno - dal som až záujemcovi, čo sa ozval (hľadal som orig.CD ku jednému autorádiu), vykľul sa z neho psychopat, vnucoval niečo iné, po slušnom odmietnutí, že nehľadám celé rádio iba CD ku nemu - bombardoval ma nadávkami a vyhrážkami cez SMS...
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 22:37:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
Na druhou stranu zveřejnit v inzerátu na webu svoje běžné telefonní číslo není moc prozíravé.


Prozíravé to asi není, ale dělám to tak už mnoho let. A jediné negativum, které jsem zaznamenal, je zvýšený výskyt otrapů z call-center, kteří se mi snaží vnutit rozmanité služby a produkty. Tyto telefonáty zná asi každý. Dají se ale využít i k dobré věci, například jako bezplatný trénink asertivního jednání. Schopnost slušně a efektivně odmítnout cokoliv bez nepříjemného pocitu viny či zlosti se v životě velmi hodí a je na ní třeba neustále pracovat.Smile

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1897

PríspevokZaslal: Ne február 24, 2019 22:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To je masochizmus Very Happy
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Po február 25, 2019 02:12:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To zveřejnění čísla s dostáním se do databází telefonních spamerů nemusí souviset. Už nějaký čas se "živá" telefonní čísla získávají pomocí prozváněcích automatů. To je to známé kraťoučké prozvonění ze skrytého čísla. Proti tomu neexistuje obrana. Operátor ti skrytá čísla nezablokuje a zablokovat si skrytá čísla v telefonu proti tomuto zjišťování "živosti" čísel nefunguje. Funguje - i když ne stoprocentně - až následné blokování příchozích hovorů z telefonních čísel profláknutých telespamerů. V českém seznamu z konce loňského roku je jich přes 12 tisíc (viz příloha). Seznam stačí naimportovat do telefonu a čísla zablokovat. Případně lze využít některou aplikaci přímo určenou k blokování telemarketingových hovorů z profláknutých čísel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tipy na výhodný nákup Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Strana 2 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist