Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vyhořený DAC
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št február 28, 2019 16:53:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě se tedy nechce znovu prolézat obě celá ta vlákna na obou fórech, ale pokud mě paměť neklame, tak Pítrs rozhodně neobviňoval BVa, že k destrukci DACu došlo vinou rady BVa. A přitom laik by v tom příčinnou souvislost vidět mohl, protože k destrukci DACu opravdu došlo po změně zapojení dle rady BVa. Jenže Pítrs reagoval dle mého názoru těžce v klidu a snažil se na odhalení pravé příčiny s "techniky" spolupracovat - dle rad "propískával" vnitřní zapojení oddělováku, detailně popisoval vzájemné propojení komponent a postup zapínání atd. S tím nesmyslným obviněním podle mě přišel někdo jiný. Tipuji, že kychtax/ombik. Takže ať byly v jiných časech a tématech neshody jakékoli, tak zde si Pítrs kritiku podle mě rozhodně nezaslouží. Ty jeho příkré reakce na notorické sprosťáky typu merhaut a boxer s tématem taky přímo nesouvisí. To je jen obecná aplikace známého pravidla "na hrubý pytel hrubá záplata"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št február 28, 2019 17:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

https://www.hifiroom.cz/post195377.html#p195377
https://www.hifiroom.cz/post195397.html#p195397
citácia:
Jen doplním, že DAC shořel po prvním zapnutí napájení sestavy oddělovákem po zapojení signálového cinche mezi sub out preampu a right in na power ampu. Takže souvislost já vidím téměř jistou, na takovou náhodu nevěřím.

https://www.hifiroom.cz/post195481.html#p195481
https://www.hifiroom.cz/post195485.html#p195485
citácia:
terahera:
Klidne se "plet" Wink , souhlasim s tim, cos napal Wink .

https://www.hifiroom.cz/post195498.html#p195498
https://www.hifiroom.cz/post195521.html#p195521
https://www.hifiroom.cz/post195523.html#p195523
https://www.hifiroom.cz/post195535.html#p195535

stačí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št február 28, 2019 17:23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

A omluva nikde.

P.S. Dnes jsem odeslal do aprílového čísla Sparku dvoustranu o hifi magorech a podvodnících. V hlavní roli ...

_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1919

PríspevokZaslal: Št február 28, 2019 19:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

BV chápem, že sa cítite dotknutý, no to čo ste sem zavesili sú poväčšinou od iných užívateľov a nie od PítrsPraha. Snáď to nemôžete mať nikomu za zlé, že ako laik na začiatku napíše to, čo napísal, čo mimochodom bolo netechnicky/dojmologicky úplne namieste.
Tiež ste si možno všimli, že svoju rétoriku zmenil, ba ja tam dokonca vidím aj to, že Vám ďakuje. Takže nebuďme malicherní. Napríklad ja, ako nezainteresovaná osoba, verím tomu, že to vidím trošku z nadhľadu, žiadne osočovanie u neho nevidím. Kozousch to krásne zhrnul.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 18:43:38    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
.... Dělal jsem ještě trochu solidnější měření, kapacita mezi primárem a sekundárem je 147pF, kterýkoliv vývod primáru proti kterémukoliv na sekundáru...

Jak se správně dělá měření kapacity oddělovacího trafa ?
Je to rozměrná věc, nedá se zastrčit do konektoru na multimetru, respektive daly by se natáhnout dráty, ale neovlivní to výsledek ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 18:51:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A je potřeba to řešit ? Respektive, provozuješ to pak stejně se šňůrou a vším okolo, tak proč si to komplikovat ? Nevím jak Pavel, ale já to prostě strčím do měřáku kapacit a je to Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 20:28:44    Predmet: Odpovedať s citátom

ja-kub napísal:
nechápem o čo pitrsovi ide, najprv chce zistiť príčinu, no keď je príčina odhalená tak sa mu vysledok nepáči.

Pokud jsi vůbec ta dvě vlákna četl, nejspíš ne moc pozorně. O co mi jde je z nich velmi patrné a o moje páčení sa tam nejde...

ja-kub napísal:
A zase sa ukázalo ako je to s tým highendom a vierou v drahé "dokonalé" prístroje.

Tohle je reakce na tvé myšlenky, ne na mé texty. O highendu ani o dokonalosti jsem nenapsal ani čárku. DACy od RME mě zaujaly protože jsou na ně velmi dobré poslechové reference a dávají dobré výsledky i při měření a nestojí nesmysl.

Kozousch a Soaron to shrnuli zcela přesně. Ale kdo chce psa bít, hůl si najde. Je to ale jeho vizitka, ne moje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:04:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže závěry téhle taškařice Smile.

Mluvil jsem po telefonu přímo s technikem, který měl můj DAC na stole. Měl k dispozici schéma zapojení, které jsem sem dával, měření powerbanky provedená PMA (ještě jednou děkuji) i popis posloupnosti zapojení a následných událostí.

- RME opravu oficiálně odmítlo uznat jako záruční. Platím 3200 Kč, což nepotěší, ale pořád je to hluboko v mezích, nad kterými jsem schopen mávnout rukou a říct si "stalo se".
- dle neoficiálních slov technika RME chování powerbanky dle dostupných informací a jeho zkušeností s podobnými powerbankami nepředstavuje žádné riziko pro RME. Není to ale on, kdo rozhoduje o (ne)uznání záruční opravy.
- pokud platí výše uvedené, neuměl technik RME přesně určit příčinu selhání transilu.
- nabídl mi možnost celou sestavu přivézt, zapojit shodným způsobem a celek proměřit a zkusit zjistit, co se kam a proč dostalo. K tomu vzhledem k ceně opravy nemám žádnou motivaci a moje zvědavost mi za 3-4 dny strávené cestou a pobytem v DE nestojí.

Opravený RME ADI-2 PRO AE je na cestě ke mně a já se těším, až ho doma zapojím a porovnám s RME ADI-2 DAC, který jsem si za ten měsíc vcelku dobře naposlouchal. Pak se rozhodnu, který se u mně doma zabydlí a který půjde do světa.

Zazvnonil zvonec a příběhu je konec Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta pokuta za to, že jsi se přiznal, co jsi s tím prováděl, se dá vydržet.

Ten konec příběhu doufám znamená to, že jsi tu impuzbanku hodil do elektroodpadu a nebude z toho nekonečný příběh... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže powerbanka je i nadále doporučovaná a v pohodě, akorát s ní neuznají záruční opravu. No když to věrným klientům takto vyhovuje...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:25:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Dosť alibistický prístup výrobcu.. Transil sa otvoril, príčinou nemohlo byť nič iné ako prepätie z powerbanky, toto je jasné. Druhá vec je to, že tá ochrana bola dosť "nedomyslene" zapojená a že výrobca doporučoval použitie powerbanky ako vhodného zdroja, zrejme bez toho, aby si to overil. A samozrejme toto ( "chybička se vloudila") priznať nechce, tak je príčina "neznáma" . Bude "humorné" , keď doporučenie na použitie powerbanky nenápadne zmizne z webu výrobcu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
50MHz
Hifista


Založený: 02 apríl 2012
Príspevky: 162

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:29:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta RME je teda sračková firma, pokud to neumí opravit zadarmo (za poštovné).
Evropa je hold jiná.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Že za to může powerbanka se se současným stupněm poznání jejího chování neprokázalo. To je závěr technika RME. Chtělo by to alespoň 20, 50, 100 opakování měření náběhu, jestli tam třeba nahodile něco nepošle. Ještě se s tím prý ale nesetkal.

Závěry plynoucí z jistoty "může za to powerbanka" nejsou podloženy žádnými fakty. Fakta naopak mluví proti téhle tezi. Pro ni jsou jen domněnky.

Pokud by se v tom chtěl někdo babrat, klidně mu powerbanku (proti plné záloze) půjčím. Já za sebe to ale řešit nepotřebuju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:41:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Když ti to takhle vyhovuje, tvoje věc. Osobně bych nic jiného než opravu zdarma nepovažoval za standardní reakci, pokud stále tvrdí, že jsou powerbanky OK. Možná by mě poslali do háje, s čímž bych nic nenadělal, ale rozhodně by ta firma u mě skončila, natož abych pořizoval jejich další produkty.

Všichni tady nadávají na číňany, ale ten by z mých opakovaných zkušeností na nic nečekal a posílal nový produkt, jenom aby mu nenaskočilo špatné hodnocení. Nebo by aspoň nabídl nějaký smysluplný refund.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:45:22    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha: Tak můj závěr je ten, že pro všechny, kteří tento příběh sledovali, je důrazným varováním, aby se nepokoušeli jakékoliv citlivé zařízení, u kterého nemají naprostou jistotu, že vydrží výrazné přepětí, připojovat k jakékoliv powerbance, protože je to zbytečný risk.
Tímto děkuji, že jsi se o své (draze zaplacené) zkušenosti s námi podělil.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:47:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl za to, že to, co naměřil PMA, je bráno jako fakt:



Takže ten příběh asi bude opravdu nekonečný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Osobně bych nic jiného než opravu zdarma nepovažoval za standardní reakci, pokud stále tvrdí, že jsou powerbanky OK. Možná by mě poslali do háje, s čímž bych nic nenadělal.

Přesně takový to mělo vývoj.


Jinak ten černobílý radikalismus mnohých z vás mě baví Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:53:42    Predmet: Odpovedať s citátom

opa: Právěžě mě to stálo "blbý" 3 tisícovky, takže o nějaké draze zaplacené zkušenosti naštěstí nemůže být řeč ani náhodou Wink . Hlavně proto to nijak dál neřeším Wink .

Powerbanka zůstává doma, k DACu už se nepodívá, ale na našťouchnutí mobilu nebo světla na bike na cestách poslouží bezchybně Smile .


Naposledy upravil PítrsPraha dňa Ut marec 05, 2019 21:55:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4855
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 21:55:43    Predmet: Odpovedať s citátom

To není žádný černobílý radikalismus. Prostě něco tvrdí, tys to udělal dle jejich doporučení (powerbanka OK), oni po tobě chtějí 4 litry za opravu zařízení v záruce, ač nenašli příčinu závady. Taky bych je zaplatil, se skřípáním zubů, protože by mi nic jiného nezbylo (zařízení bylo daleko dražší), ale rozhodně bych se netěšil na další jejich úžasný produkt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Powerbanka zůstává doma, k DACu už se nepodívá...

UF. Podle tvých reakcí jsem se bál, že chceš tím generátorem impulzů riskovat opakovanou destrukci DACu. Jasně že ta souvislost není stoprocentně prokázaná. Ale je dost pravděpodobná. A to by mělo stačit...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:03:05    Predmet: Odpovedať s citátom

BTW, opravu neuznali jako záruční, ale záruka na přístroj pokračuje dál ? To bych se dost divil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:05:22    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Závěry plynoucí z jistoty "může za to powerbanka" nejsou podloženy žádnými fakty. Fakta naopak mluví proti téhle tezi. Pro ni jsou jen domněnky

Ale no tak, fakt je ten, že to vyhorelo, to nie je domienka... A stalo sa to pri spojení výrobku od RME a powerbanky, ktorú doporučujú ako vhodný zdroj. A vyhorelo to v "bode" spojenia týchto dvoch prístrojov, jediný zdroj energie schopný spôsobiť deštrukciu bola powerbanka.. Jasnejší dôkaz toho, že to je evidentná príčina závady, neexistuje. Že to výrobca neuznal ako jasnú reklamáciu je minimálne dosť neseriózne. Seriózne by bolo, ak by sami použili rovnaký typ powerbanky( za pár euro..) a urobili si test , čo to robí pri zapínaní DACu a potom sa vyjadrili. A nie aby im všetko dodal až pod nos poškodený zákazník Rolling Eyes , ktorý im možno ušetril dosť problémov v budúcnosti.


Naposledy upravil BV dňa Ut marec 05, 2019 22:12:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:06:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Kozousch napísal:
UF. Podle tvých reakcí jsem se bál, že chceš tím generátorem impulzů riskovat opakovanou destrukci DACu.


Heh, vždyť jsem nic takového nenapsal Smile. Opravdu to chce číst a reagovat na napsané, ne na domýšlené či vymšlené Smile. Pak to tu nemá vypada, jak to vypadá Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:09:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Závěry plynoucí z jistoty "může za to powerbanka" nejsou podloženy žádnými fakty. Fakta naopak mluví proti téhle tezi. Pro ni jsou jen domněnky

Ale no tak, fakt je ten, že to vyhorelo, to nie je domienka...


Zase ta tvá demagogie Smile. Nikde jsem nenapsal, že je domněnka, že DAC vyhořel. Ty si fakt vystačíš sám s oponenturou k vlastním myšlenkám Very Happy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:11:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pitrsi, co ti vlastne konkretne vadi na tom, ze ti tu 10 techniku rika, ze tu destrukci zpusobila ta powerbanka ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5905
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:16:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pitrs, čítaj aj ďalej za tou vetou, ktorú (vytrhnutú..) cituješ.. Nič inè, ako powerbanka tam energiu nedodávalo. A bez energie to horieť nemohlo. Fyzika pre ZŠ. Ty "demagóg"...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Kozousch napísal:
UF. Podle tvých reakcí jsem se bál, že chceš tím generátorem impulzů riskovat opakovanou destrukci DACu.


Heh, vždyť jsem nic takového nenapsal Smile. Opravdu to chce číst a reagovat na napsané, ne na domýšlené či vymšlené Smile. Pak to tu nemá vypada, jak to vypadá Smile.


Jasně žes to nenapsal. Já jsem taky nepsal, žes to psal. Jenže jsi nikde nenapsal ani opak. Takže z toho, jak kategoricky odmítáš, že je na vině impulzbanka, jsem se toho pouze bál. Jsem opravdu upřímně rád, že jsem se bál zbytečně, protože i přes občasné neshody bych ti nic zlého nepřál. Tedy ani další poruchu DACu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix:
Mně to nijak nevadí Smile.

Kozousch:
To neodmítám já. Čti prosím pozorněji.


To je mazec Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:25:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele Pitrs, a když tedy říkáš "Fakta naopak mluví proti téhle tezi. Pro ni jsou jen domněnky." tak proč najednou tu powebanku už nechceš pustit k DACU? Čeho se bojíš?
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut marec 05, 2019 22:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Domníval jsem se, že toto:
PítrsPraha napísal:
Závěry plynoucí z jistoty "může za to powerbanka" nejsou podloženy žádnými fakty. Fakta naopak mluví proti téhle tezi. Pro ni jsou jen domněnky.

jsi psal ty. A já to chápu tak, že odmítáš, že je na vině impulzbanka. Ale třeba čtu nepozorně - to nevylučuji...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25  Ďalšia
Strana 22 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist