Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Testovací DVD

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 11:59:37    Predmet: Testovací DVD Odpovedať s citátom

Kdo má ještě zájem o testovací DVD, které jsem vyprodukoval při příležitosti High-End 2008, nechť se mi přihlásí do pošty a samozřejmě přiloží adresu, a to nejpozději do soboty 5. 4. 2008 do 24.00 SELČ (středoevropský letní čas).

Bude zasláno na dobírku - původně jsem uvažoval o přepravní službě DPD, ale asi to pošlu raději normální poštou, poněvadž kurýr to sice přiveze až do domu, ale když adresáta nezastihne, jsou s tím potom komplikace. Cena bude cca 600 Kč (500 za desku plus přepravné a dobírečné - bohužel nevím přesně, kolik to dělá, takže nemohu udat přesnou částku).

Pro ty, kteří si brousí zuby na přepalování - samozřejmě v tom nemohu nikomu zabránit, avšak ode mne to bude na archivačním médiu se zaručovanou životností 100 let, vypálené na mechanice Plextor 760 a verifikované. Je za tím dost desítek hodin práce a taky desítky hodin zkušeností. To vše za cenu jen o něco málo vyšší než karton cigaret průměrné kvality.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Decibel
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Cheb

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 12:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasný. Snaha se cení.
To s pálením byl vtip na apríla. Laughing
O todle nemám zájem (na LP to smahnout nejde), ale spíš bych se chtěl zeptat, jestli někdo nemá testovací nebo promo disky s DTS nebo THX? Off topic !

Díky

Jo bacha na poštu, rozsekaj co můžou, doslova Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
www.myspace.com/agave9 - podpořte skvělou českou kapelu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 14:24:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Decibel napísal:
... někdo nemá testovací nebo promo disky s DTS nebo THX?....


http://www.torrentz.com/search?q=thx+demo

popr. ine kombinacie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 18:38:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Testovací LP jsem připravoval pro firmu Clearaudio. Snad se časem vyklube na světlo boží.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 18:39:29    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Decibel napísal:
... někdo nemá testovací nebo promo disky s DTS nebo THX?....



THX se netestuje, to se předkládá firmě LucasFilm k požehnání či zavržení.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št apríl 03, 2008 23:15:10    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

THX se netestuje, to se předkládá firmě LucasFilm k požehnání či zavržení.


A to "požehnání" pride tiez, len v urcitych pripadoch. Najcastejsi je uhadenie "faktury" na ucet Lucasfilmu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 00:30:43    Predmet: Obsah DVD Odpovedať s citátom

Pro zájemce i ty, kteří již DVD ode mne získali: Podrobný popis obsahu dám k dispozici jako attachment zde ve vlákně v pdf formátu, jakmile to dopíšu, což bude někdy během pátku.

Tisknout to asi nebudu, poněvadž by to byla hrozná hromada papíru. Dneska jsem si sice koupil nové náplně do tiskárny, ovšem stálo mne to cca 1400, neb jsem po špatných zkušenostech s "neoriginály" kupoval orig Canon.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Decibel
Hifista


Založený: 19 december 2006
Príspevky: 131
Bydlisko: Cheb

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 06:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:

THX se netestuje, to se předkládá firmě LucasFilm k požehnání či zavržení.

Jasný, ale mě šlo jaksi o THX znělky nebo ukázky z THX certifikovaných disků.
Doma mám dokonce ukázky v DTS certifikovaný THX. (divný, ale je to tak)
Nemá někdo promo disk JAMO?

S tím LP pokud bude někde k sehnání prosím o odkaz, díky.

Jinak Canonky tisknou za pár! Do DVD krabičky doporučuju papír Canon s vysokým rozlišením za cca 3 kč A4.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514408E0VH0VI8K9

_________________
www.myspace.com/agave9 - podpořte skvělou českou kapelu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 10:56:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže - jak jsem slíbil - zde je obsah testovacího DVD.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 13:46:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatím mi objednávky potvrdili: strejda bruggi, seva, kecinot, MaBat, pecan a Paco. Kromě toho mne sondovalo ještě pár dalších, nemám však potvrzení a adresy. Jak jsem tak koukal, zvědavců je dost - podle toho, kolik lidí si stáhlo obsah, takže se moc nerozmýšlejte, opakuji ještě jednou - deadline je v sobotu o půlnoci. Bude možné i osobní převzetí = úspora poštovného.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rob
Hifi expert


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 1094
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 14:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

většina z těch signálů je pro mě španělská vesnice a nevím jak je využít (hlavně ty signály na posouzení akustiky, paradoxně jediný který by mi kněčemu byl je 24/96 jitter test s upozoněním pro odborníky Smile, nebude u toho DVD nějaký popis jak s nimi zacházet? diky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 16:19:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Rob napísal:
většina z těch signálů je pro mě španělská vesnice a nevím jak je využít (hlavně ty signály na posouzení akustiky, paradoxně jediný který by mi kněčemu byl je 24/96 jitter test s upozoněním pro odborníky Smile, nebude u toho DVD nějaký popis jak s nimi zacházet? diky


Nu to IMHO bude "problém" všech kdo si to dvd koupí. Pokud nemají mikrofon a zvukovku se softem (či hlukoměr) a nějaké zkušenosti, tak nevím. Poslouchat se ty šumy moc nedají.
Taky trocha teorie o oktávách by neškodila. Např. kolik je oktáv Very Happy, jak vznikly hodnoty používané pro střední kmitočty, že podíl krajních tónů u oktávy jsou dvě, střední frekvence oktávy je odmocnina z násobku obou krajních frekvencí, dolní frekvence = střední frekvence / odmocnina ze dvou, atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 16:37:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
Poslouchat se ty šumy moc nedají.
.


Tak to neříkej! Poslouchali jsme je s VB u mě těsně před akcí "Voňavá hora" a jaká to byla krása! Laughing

A buď rád, že tam nejsou moje signály jako 1k + 1%2k, 1k + 1%3k apod. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20469

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 16:45:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli není problém v tom, že máte tak blbě umístěné bedny a tak blbou akustiku, že z těch šumů nic nepoznáte. Z fotek, které se objevují, bych řekl, že v tom je problém. Jinak ty šumy jsou krásně uprostřed a pak cirkulují prostorem. Můžete si tak ověřit každé pásmo, a kde máte problém. Pokud to slyšíte neznámo odkud, tak si ty krámy spalte Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 17:36:25    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Jestli není problém v tom, že máte tak blbě umístěné bedny a tak blbou akustiku, že z těch šumů nic nepoznáte. Z fotek, které se objevují, bych řekl, že v tom je problém. Jinak ty šumy jsou krásně uprostřed a pak cirkulují prostorem. Můžete si tak ověřit každé pásmo, a kde máte problém. Pokud to slyšíte neznámo odkud, tak si ty krámy spalte Laughing


Asi jak kdo Very Happy . Rob a já jsme zmiňovali spíše šumy pro akustická měření, ty uchem fakt nevyhodnotí nikdo. Holt internet (a nejen on) je také místem pro setkávání neználků a profíků a proto ty diskuse máme, že Laughing .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi apríl 04, 2008 23:30:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, nečekejte, že tady budu dělat nalejvárnu náhradou za odborné studium. Kdo má zájem a není líný, najde si to v literaruře. A elektretová vložka, která pro běžná měření naprosto stačí, se dá pořídit za pár šupů, nemusíte mít zrovna úředně certifikovaný zvukoměr, ten ostatně nemám ani já.

A jen tak mimochodem, už mockrát jsem slyšel stesky typu - já když si tam pustím ten CD generátor, tak jasně slyším, jak mi tam někde něco cosi ... přičemž signály, které jsou na CD generátoru, zrovna žádná sláva nejsou. Ono se totiž i ušima dá ledaccos poznat, ovšem i ty uši je nutné umět používat.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 06, 2008 13:02:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak naposled - objednávky se mi již sešly. Mimopražským budu expedovat během nejbližšího týdne. Pražským nabízím možnost osobního převzetí - všichni dostali do pošty příslušné informace a očekávám, že se mi do konce nastávajícího týdne ozvou, mají-li zájem. Jinak jim to vyexpeduji poštou ASAP po neděli 13.4.

Pokud by se někdo další ještě rozmyslel a rozkolébal, má možnost, ale bude to už jen na osobní převzetí.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pecan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2007
Príspevky: 46
Bydlisko: šumava

PríspevokZaslal: So apríl 19, 2008 15:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

DVD dorazilo, díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sunes
Hifista


Založený: 27 február 2007
Príspevky: 144
Bydlisko: Bolo Pobrezie ... teraz Harman Kardon

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2008 21:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Cafte hodte napr. na rapid niekto link na image .
dik ! VB (Fau Be) alebo (VéBé)


Všetko na Mars !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Ne apríl 20, 2008 23:14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

sunes napísal:
Cafte hodte napr. na rapid niekto link na image .
dik ! VB (Fau Be) alebo (VéBé)


Všetko na Mars !


Evil or Very Mad Provokatére! Evil or Very Mad

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sunes
Hifista


Založený: 27 február 2007
Príspevky: 144
Bydlisko: Bolo Pobrezie ... teraz Harman Kardon

PríspevokZaslal: Št apríl 24, 2008 22:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale BOBO ved sa tolko neprud. Ved stare dobre casy V-é B-é . Také fasa spomienky sú. NA to obdobie. (Je pravda ze aj zle , to musim povedat) .
Ja si ta vazim. Keep smilling !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Koutek Velkého Boba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist