Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

SR II (Sound refiner) - Machalik vs Kazzatel
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 22:34:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Je samozřejmě možné, že všichni jedinci, kterým SR2 nepřijde jako přínos, jsou hluší pitomci. To jsem zapomněl zvážit. Vezmeme-li toto nikoli za možnost ale za danost, pak se SR2 stává naprosto dokonalým a univerzálním komponentem pro každého. Kupujte!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 22:52:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalíku, jdi do prdele.....třeba tam najdeš to zkrelení XY a tady nesmrď, když se baví dospělí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 23:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Upřímně by mě zajímalo, jestli kdy přijde doba, kdy se libovolný člověk bude moci vyjádřit nepozitivně o libovolném tvém výrobku, aniž bys vzápětí nepřilítl jak fůrie a nezačal dotyčnýho stavět do latě.

Ty by ses měl dát k armádě, mohl bys tam řvat na ty mladý kluky a oni by museli salutovat a křičet ano pane.

Ještěže už máme ten internet, kterej dovoluje každýmu hejhulovi vyjádřit svůj netechnický poslechový názor. Jedině tak se totiž lidé dozvědí o obou stranách mince. Což tebe pochopitelně sere, ty bys rád měl minci s jednou stranou, s tou tvojí. Sorry, to už nepůjde.

Když já budu někam psát, že zařazení komponentu XY se vždy musí nutně pozitivně projevit na zvuku, tak budu očekávat, že spousta lidí s opačnou zkušeností bude nahlas nesouhlasit. A budeš se s tím muset naučit žít i ty. Tak je to totiž v pořádku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi apríl 13, 2007 23:45:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty nejsi pro mě partner do odborný diskuse. Až popíšeš svý námitky alespoň trochu technickým způsobem, buď je vezmu jako námět ke zlepšení, nebo ti je vyvrátím ( budeš-li sto to pochopit ). Ovšem impresionistický bláboly mě nic neříkají, i když bych asi u většiny z nich po chvilce rozkryl jak to myslíš a mohl bych se snažit ti je vysvětlit, což by na druhou stranu byla marnost nad marnost, protože ty nejsi schopen pochopit souvislost prakticky v ničem....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 07:57:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je, že já s tebou vůbec nediskutuju a nikdy jsem ani nediskutoval. Nemám to zapotřebí.
Jako posluchač můžu (a budu) psát svoje dojmy z komponentů aniž bych udržel v ruce pájku nebo znal Ohmův zákon a ty se můžeš třeba stavět na hlavu. Žádný technický zdůvodnění nebude, není pro něj žádnej důvod.

Stále to nechápeš. Též ti toho hodně uniká.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 08:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Máš na to právo, stejně jako já mám právo tvoje bláboly komentovat...uvidíme, kdo to vydrží dýl... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 08:44:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
Problém je, že já s tebou vůbec nediskutuju a nikdy jsem ani nediskutoval. Nemám to zapotřebí.
Jako posluchač můžu (a budu) psát svoje dojmy z komponentů aniž bych udržel v ruce pájku nebo znal Ohmův zákon a ty se můžeš třeba stavět na hlavu. Žádný technický zdůvodnění nebude, není pro něj žádnej důvod.

Stále to nechápeš. Též ti toho hodně uniká.


Výborně napsáno. Jako posluchač můžeš preferovat přístroj, jehož funkce je v podstatě defektní.
Měl jsem na návštěvě jednoho posluchače, který preferoval linkový stupeň v limitaci (mělo to větší říz, koule). Měl na svůj názor právo. Pokud by mi ovšem říkal, že to tak bylo správně, tak budu vehementně nesouhlasit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dhfool
Hifi expert


Založený: 26 december 2006
Príspevky: 1200
Bydlisko: ČR/Ol/Dr

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 08:45:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ježíšmarja nechcete si vytvořit vy dva vlastní vlákno?Stejně se to tady zesíra zase úplně jinym tématem... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 08:55:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Věcný diskuse zasírají jemu podobní a s blbostí je nutný bojovat, byť bych to s chutí nechal jiným...mě to nebaví... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 12:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Taky jsi měl doma posluchače, co hledal subwoofer... dodnes mi není jasné, jestli ho hledal proto, že měl pocit basů, anebo prostě proto, že nemohl uvěřit, že žádnej nepoužíváš... Čili bych to s tou správností tolik nehrotil. Ovšem limitace je síla, tu neobhajuju. Sám jsem nechápal, když na předloňském Brněnském Podzimu preferovali slovutní Lopuší sluchaři zesilovače v limitaci.

Kazzatel: Omyl, diskusi jsi rozesral ty, jako vždy. Já se slušně vyjádřil ke komponentu, o kterém byla zrovna řeč. Nešťastnou náhodou se jednalo zrovna o tvůj výrobek. Myslím, že je téměř povinností každýho člověka se vyjádřit ke zvuku komponentu, pokud ho zná. Bohužel o tvých komponentech se smí vyjadřovat pouze a jen pochvalně, jinak doletíš a dokurvíš celou debatu svým zkoušením posluchačů z fyziky. Jenomže tohle není zkouška s fyziky.
Každá "debata" s tebou mi připadá jak když se člověk, co má doma aparát, ale nemá osciloskop, baví s jiným člověkem, co má sice ten osciloskop, ale nemá aparát. Je zvláštní, že když se teď na Lopuchu pomlouvalo Primare, taks nešel a do pomlouvačů se neopřel. Asi to je tím, žes ho nedělal ty. Tvoje ego bych chtěl mít, svět s ním musí bejt hrozně jednoduchej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:07:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Primare neznám, nebudu se tedy k němu vyjadřovat. Machalíku, já poslouchal hifi, když ty ses ještě houpal fotrovi mezi nohama, myslíš si tedy, že jsem hluchej nebo blbej ? Na jakým základě si myslíš, že dělám věci, tak jak je dělám ? Definuj jasně a stručně ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:09:30    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Upřímně by mě zajímalo, jestli kdy přijde doba, kdy se libovolný člověk bude moci vyjádřit nepozitivně o libovolném tvém výrobku, aniž bys vzápětí nepřilítl jak fůrie a nezačal dotyčnýho stavět do latě.


A co si cakal, ked napises

citácia:
Je samozřejmě možné, že všichni jedinci, kterým SR2 nepřijde jako přínos, jsou hluší pitomci. To jsem zapomněl zvážit. Vezmeme-li toto nikoli za možnost ale za danost, pak se SR2 stává naprosto dokonalým a univerzálním komponentem pro každého. Kupujte!

?

To nie je nesuhlas - to je provokacia Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Čekal jsem přesně to, co se stalo, že Kazzatel sestoupí z nebes a všem vysvětlí, že SR2 za žádnou cenu nemůže zhoršit zvuk, protože bla bla bla. Na to se nedalo reagovat jinak, než že to tím pádem musí být dokonalý komponent a chyba je (jako obvykle) v posluchači.

Jinak už na to seru, tohle je zase debata s Upupou jako vždycky, kde jeden mluví o koze a druhej o voze. Já napíšu něco o zvuku a on mi oznámí, že pro něj nejsem partner do odborné diskuse. Jako bych s ním snad nějakou odbornou diskusi vedl!

Hasňa teď už snad chápe, proč jsem se ptal, jestli to chce opravdu slyšet. Takhle to totiž dopadne vždycky, když se někdo vyjádří jinak než pochvalně o čemkoli z dílny DPA. Okamžitě dostane přes prsty. V případě Kazzatele tenhle přístup chápu, je to konstruktér zapálený do svého řešení a jako takový musí být nutně zaujatý a neobjektivní a musí si svoji pravdu obhajovat neustále a dokola. Co nechápu jsou ti ostatní, že mu to pořád žerou. Pavlovo charisma je drtivé, neznám žádnou jinou světovou hifi autoritu, která by takhle zblbla tolik lidí. Před tím klobouk dolů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:33:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako vždy, když se zeptám něco konkrétního, začneš blábolit o něčem jiným, protože odpovědět neumíš....Jsi hňup... Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak ti mám asi odpovědět na tak KOKOTSKOU otázku jako "Na jakým základě si myslíš, že dělám věci, tak jak je dělám?"???
To je jak když se posluchače ptáš, jak si myslí, že by měl znít kopák. Co ti na to má asi tak kdokoli říct?
A ty si myslíš co, na jakým základě já říkám věci, jaký říkám? Chci konkrétní a přesnou odpověď!

Proboha živýho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 13:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak zní kopák, ti muzikant odpoví, stejně tak i pozorný posluchač - že to nevíš ty, je jen známka tvýho diletantství. Otázky, který leží za horizontem tvýho chápání ti mohou připadat kokotský, to ovšem neznamená, že na ně neexistuje odpověď. A proč říkáš takový věci jaký říkáš ? Inu proto, že vo tom víš hovno...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 14:15:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi teda teď hned slovama popiš (přesně a konkrétně), jak zní ten kopák. Těším se na ten popis jak malej. Jak známo, slovní popis hudebního nástroje je věc tak bezvadná, že to musí zvládat každej i o půlnoci. Kopák, panečku.
Nebo trubka! Popiš mi slovama, jak zní trubka. Jestli to nedokážeš, tak je zcela evidentní, že o tom víš úplný hovno.

Vršíš absurditu na absurditu, už máš tak rudo před očima, že nevíš, co píšeš. Vzpamatuj se.

Jedu na kolo, zdar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 14:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ač nejsem muzikant, dokázal bych to, ale pro tebe je to zbytečný...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 14:56:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobně se domnívám, že veškeré debaty na téma "zvuk komponent" jsou zcela liché, poněvadž formou psané řeči, což jest sémantická, anobrž finitně kódovatelná forma komunikace, se snaží popsat něco, o čem debatéři nemají přiliš jasno ani v non-racionální rovině, natož pak v racionální. Navíc se to tady občas zcela evidentně zvrhává do písemné substituce potřeby dát někomu přes držku z důvodů, které s meritem debaty často ani nemají nic společného.

A nejen to, dokonce bych si troufl tvrdit, že animosita diskutujících je projevem jejich chronické frustrace, spočívající např. v tom, že z důvodů společenských zábran či vlastní indispozice nemohou oplodnit každou samici, na které jejich zrak a čich zálibně spočine.

Jsem přesvědčen, že po dobrém obědě, úspěšné souloži s partnerkou aspoň uspokojivých kvalit a nějakém tom dobrém kalíšku žádného duševně zdravého člověka ani nenapadne hádat se o takových pitomostech, jako je zvuk hifi komponent. A pokud napadne, je to alarmující symtom přinejmenším silné psychické nevyváženosti, ne-li přímo psychické poruchy.

Česky řečeno, vyhoň si ho a nekrafej !

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 15:35:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Velky Bobo:
Nebýt toho vulgárního závěru, tvému příspěvku bych s chutí zatleskal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 16:10:31    Predmet: SR II (Sound refiner) - Machalik vs Kazzatel Odpovedať s citátom

Ring volny Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 16:38:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik napísal:
PMA: Taky jsi měl doma posluchače, co hledal subwoofer... dodnes mi není jasné, jestli ho hledal proto, že měl pocit basů, anebo prostě proto, že nemohl uvěřit, že žádnej nepoužíváš... Čili bych to s tou správností tolik nehrotil.


Hochu, mohl bys aspoň zkusit se nevyjadřovat k něčemu, so jsi neslyšel?
Byla to hodně nabasovaná C. Wilson a on nevěřil, že to jde z 5" repro.

Jinak je zajímavé, že nejvíce rad dostáváme od lidí (skupina I.), kteří namátkou:
a) nepoznají přefázované bedny
b) nepoznají mono nahrávku
c) nepoznají vypnutý výškáč
d) preferují limitaci

Dále je skupina jedinců (skupina II., mnohem menší než ta předchozí), kteří jevy a) - d) rozeznají rychle a pojmenují, mají ovšem ke zvuku mnohem méně keců.

Já jaksi moc nedám na názory skupiny I.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 17:04:38    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Velky Bobo:
Nebýt toho vulgárního závěru, tvému příspěvku bych s chutí zatleskal.


Děkuji za uznání. Jsem člověk prostý, obyčejný, dělnického původu, vyjadřuji se, jak mi zobák narost. Ostatně, dalo by se jistě říci "Učiň sobě samohanu a nepronášej zbytečných řečí", obávám se však, že přinejmenším mnozí z těch, kterým by těmto výrok určen byl, nebyli by vstavu správně jej pochopiti.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 19:03:21    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2007 23:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadalo to delší dobu na to,že hifi a diskuze kolem jsou vezkrze suchopárné a skoro nezáživné.

Díky UE a M a nakonec podepřené VB je vidět,že sranda může být a to dost velká.Bavil jsem se.

Jen by mě zajímalo,když UE a M jsou v osobním kontaktu,zda také jiskří?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2007 00:45:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Kazzatel: Já bych ti taky přesně dokázal říct, proč děláš to, co děláš, ale neudělám to, protože pro tebe by to bylo pochopitelně naprosto zbytečný.
Čekal jsem leccos, ale že z toho vybruslíš takovým kydem, tos zase jednou překvapil. Aspoň sis třeba uvědomil, jak kokotská otázka to je.

PMA: To by mě zajímalo, kde tyhlety lidi bereš. Já nikoho, kdo by nepoznal odpojenej výškáč, střeďák nebo basák, kdo by nepoznal chrčící zesilovač nebo jinej defekt, neznám. Možná bys měl změnit prostředí a začít se bavit s lidma, který zajímá hifi, ne měření druhé harmonické na -160 dB pod signálem.
Jinak o tom, jak hraje to 5" repro jsem slyšel svoje. Podle popisu to je přímo světová třída a nevím nevím, za co bych to vyměnil, kdybych to měl doma. Dovez to na Macháč, ať si to můžem všichni poslechnout. Já dovezu Agory, uděláme slepej test. Schválně, kdo bude hledat subwoofer.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2007 01:13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Jaký Agory kam dovezeš, už jsi je snad prodal, ne? Já myslel, že si je poslechnu v klidu u Milana Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2007 07:21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA
ja som ten tvoj vyrok pochopil tak, ze Machalik patri do uvedenej skupiny a-d. je to tak? Machalik to zjavne chape inak. rad by som, aby sme mali aj my nezucastneni citajuci jsno.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2007 08:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Co pořád máte proti malým basákům ?
Mám 6½″ 18W/8535-00 http://www.tymphany.com/datasheet/printview.php?id=87
a nestěžuji si. U filmů i u hudby mi to basuje pro mě akorát.
Doporučuji třeba film Polární Expres, pasáž kdy přijede vlak.
Případně doporučuji CD Písňobraní kde hraje kontrabas nasnímaný zblízka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
richard_majer
Hifista - pokročilec


Založený: 28 február 2007
Príspevky: 365

PríspevokZaslal: Ne apríl 15, 2007 08:51:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: rad bych tve bedny taky videl a slysel, ale po poslednim machaci uz asi nikdy nikam nic neberu... tolik urazek pohromade od brnenske kliky jsem dlouho neslysel. Vetsina z nic nebyly prime, ale ja je stejne bral osobne. Myslim ze to nemas zapotrebi a predsudky jsou tady jeste je neslysel(neslyseli)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist