Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla NC 420 (plexi, slipmat, prenoska, gumicka)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2012 08:45:41    Predmet: Tesla NC 420 (plexi, slipmat, prenoska, gumicka) Odpovedať s citátom

Zdravim,

s vyssie uvedenym gramom som spokojny. Za jeho dobre sluzenie som sa rozhodol mu urobit (aj sebe) take "vianoce". Toto forum som si prechadzal viac krat, ponachadzal som rozne informacie avsak neake tie "doplnkove" info ku ktorym som sa nedostal ma dotlacili k moznosti vytvorit vlastnu temu. Cize mozme si to prejst po takych "kapitolach".

1. Plexi
Vsimol som si ze plexi z tohto gramofonu ma podobne rozmery (aspon podla obrazkov) ako na gramofony typu NC 450, atd. Mal by som zaujem o cire (priehladne) plexi. Na fore ste riesili pana z Litovela + este niekoho na "S" (nespomeniem si). Zakazkovu vyrobu by som asi neriesil kedze cena by bola zrejme strasne vysoka. Ak niekto nove plexi riesil (a myslim ze ano) tak by som poprosil orientacnu sumu Smile (ak bude treba fotky poskytnem)

2. Slipmat
Stara Teslacka podlozka pod LP je uz dost zaprasena a spinava. Najradsej by som bol ak by som sa dostal k neakej cisto novej. Uprednostnujem bud nieco take ako mam teraz (resp. gumenna - teslacka s drazkami) alebo neaku cisto ciernu (bez popisov, znaciek, obrazkov, atd.). Priemer slipmatu ktory sedi na moj tanier je cca 26,6cm.

3. Prenoska
Tazke aky zvuk cakam? Ocakavam silny basovy zvuk, pekne vysky a jemne stredy. Nahradou (v mojich ociach) je zatial Ortofon OMB-5 alebo Ortofon OMB-10. Ako vyhodu vidim pekny dosah nahradnych ihiel (resp. nieje problem ich zohnat) a spokojnost uzivatelov. Zatial som sa vsak nedocital ci ihla ma diamantovy hrot alebo nie. Ak nie chcel by som neaku "nahradu", kedze som sa docital ze diamantovy hrot vydrzi viac a rovnako aj setri drazky vinyl-ov.
P.S.: tu by som si uz zaobstaral aj ten cistaci pripravok na cistenie hrotu.

4. Gumicka
Ak by som si tento gramec takto "renovoval" bolo by fajn vymenit aj gumicku. Rozmery zistim avsak pisem to tu len preto ci sa nenajde niekto komu doma lezi neaka nova - nevyuzita.

Dakujem za vase odpovede Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2012 12:41:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
vynoviť ho naozaj môžeš takto:
1. nový kryt aj remienok si naozaj môžeš objednať z Litovle. Kryt stojí niečo cez 300kč, remienok pár korún.
2. podložku pod LP stačí riadne vyprať v jarovej vode a drážky vydrhnúť kefkou, potom umyť pod tečúcou vodou, aby si dostal odtiaľ ten saponát.
3. prenosku doporučujem Audio Technica AT-95E. Má krajší zvuk ako Ortofon OM-5, tá je taká nejaká nezáživná. Ak máš možnosť, tak na ebay bola AT-95E za 20 eur. Diamantové hroty majú oba typy. Na čistenie hrotu prenosky lacno kúpiš kvapalinu s kefkou na www.avelmak.sk. Tu majú za dobrú cenu aj prenosku AT-91, pre tento gramofón stačí aj táto, ale AT-95E je ešte o niečo lepšia. Ak nebudeš objednávať nový kryt z Litovle, tak nový remienok sa dá vytipovať aj z ich ponuky podľa návodu na výpočet potrebného priemeru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po marec 12, 2012 14:45:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Posielam SS
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 06:39:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Diki za odpoved Smile

...podlozku som takto skusal cistit uz niekolko krat a ta spina je tam doslova zazrata preto volim vyber inej...

...k prenoske - pozeral som si neake "skusenosti" jej pouzivatelov a vyzera slubne...avsak nemam moznost nakupu cez e-bay (ak by niekto mal bol by som rad keby ma kontaktoval) a este by som rad vedel ci sa k nej da zohnat aj ta nahradna ihla alebo ci treba kupovat stale celu prenosku...?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 11:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

jenom ( blbá) připomínka gramo Nc 420 má špatnou geometrii ramínka ( headshell dělal designér).
navíc má ( nebo alespoňněkteré série) motorek natvrdo na plechu chassis.
Některé odlitky subtalíře se časem kroutí .
takže je třeba odstranit tyhle nedostatky- pokud ještě jsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hippo007
Nádejný hifista


Založený: 17 november 2009
Príspevky: 89
Bydlisko: Šumpersko

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 11:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám motorek natvrdo na chassis. Jak to předělat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 14:22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús pod úchyty motorčeka vložiť podložky z gumy, ale neviem, či sa tým neovplyvní funkčnosť mechanizmu prehadzovania rýchlostí remienka na remeničke. To musíš skúsiť. A tiež pozri, či sa spodná časť motorčeka nedotýka nejakej časti šasi, tým by sa prenášali vibrácie a hluk. Tu by tiež pomohlo podloženie gumou.
Ešte môžeš premazať motorček olejom, kvapneš ku oske remeničky, ak je možnosť aj zo spodnej časti motorčeka, tak aj tam.
Ak chceš premazať aj ložisko taniera, tak musíš zospodu šasi odskrutkovať poistný pliešok tvaru Kissáckeho "S", čím sa uvoľní subtanier a dostaneš sa k ložisku.
Subtanier je podľa mňa plastový, nehrozí mu deformácia ako pri NC 440 a 450.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 14:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte k prenoske. Ak nemáš možnosť kúpiť cez ebay novú AT-95E, tak skús AT-91 z Avelmaku. Na náhradný hrot sa opýtaj tam.
Na začiatku tohto roka bola na ebay prenoska AT-95E v akcii lacnejšia ako náhradný hrot do nej, tak sa oplatilo kúpiť do náhrady rovno novú prenosku.
Na Ortofon OM-5E majú na Avelmaku aj náhradné hroty.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToolFan
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2010
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 15:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

AT-95E je možné zakúpiť tu http://www.zum-shop.de/Audio-Technica-AT-95-E-AT95E-Tonabnehmer_p7361_sid3b2c8f836ab35d3be18701b5be41a3db_x2.htm. Platba vopred prevodom, dodávka tovaru poštou. Je to spoľahlivý predajca (kupoval som už 3 alebo 4 razy) a má široký sortiment.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 18:25:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, to je ten predajca, od ktorého som kupoval aj ja. Len to bolo cez ebay prostredníctvom známeho. Dodávka prišla v poriadku, spokojnosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 18:38:22    Predmet: Odpovedať s citátom

dakujem na upozornenie voci "technickym" nedostatkom ale tie su uz odstranene Smile ...teraz riesim skor take tie "vizualne" Very Happy ...cize myslite ze sa oplati ist skor do tej AT-95E ako do OMB-10 ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ozzy8
Hifista


Založený: 31 máj 2007
Príspevky: 102

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 18:57:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V tomto Ti už neporadím, OMB-10 som nemal, neviem o koľko je lepšia od OMB-5. Ak je jej cena o dosť vyššia oproti AT-95, tak by som zostal radšej pri AT. Na NC 420 je aj AT-95E už luxus, ale za tú cenu od W.Thakkera je skvelá. Skús niekoho v Tvojom okolí, kto má Pay Pal účet, požiadať, či by Ti ju objednal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 19:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne...premyslam ozaj nad tou AT-95E...ako dlho zvykne vydrzat? a ako je to s postovnym z tej stranky ktora je vyssie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 19:18:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Arrow ozzy8
preco by to bol luxus?
odporucam okrem vymeny cartridge aj vymenu kabelaze v ramienku to si myslim prinesie vacsiu zmenu k lepsiemu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 19:32:51    Predmet: Odpovedať s citátom

...kolko by priblizne stalo taketo "prekablovanie" ramienka a ako ho vlastne rozoberiem? ...gramo nebolo otvarane od vyroby (zapecatene sroby) tak chcem aby to takto ostalo aj nadalej Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 20:16:15    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja by som sa az tak tomu nebranil pretoze sam som ramienko na NC500 prekabloval a zmena to bola vyrazna.
Urcite by to chcelo takuto upravu no pri tomto type ramienka treba aj jednu upravu vrtanim aby sa obisli kontakty medzi ramienkom a handshell. No a kable od clearaudio a myslim ,ze aj dutinky ma vysli na necelych 30 eur.
Navyse je vhodne odstranit skratovacie kontakty vo vnutri gramo nakolko povodne kablovanie sa i tak znefukcni a ako take su potom zbytocne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
seemann
Hifi obsluha


Založený: 09 október 2011
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut marec 13, 2012 20:20:32    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne...vdaka, kazdopadne nad tym pouvazujem Smile teraz by som najradsej doriesil kozmeticke vady (plexi a slipmat) a potom prejdem na prenosku s gumickou...k tomu slipmatu - povodny teslacky (stavom ako novy) zrejme uz nezozeniem cize bol by som rad ak by si mi skusil poradit neaky vhodny ekvivalent (neviem ci lepsie korok alebo iny material)...podmienka je jedina - cisto cierna farba + rozmer 26,6cm (+-1-2mm)...nemam to totiz kde zmensit a nepovazujem sa za zrucneho v smere strihov, atd... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zemo57
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St február 05, 2014 23:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vyuzijem tuto temu, kedze nedavno som vytiahol z pivnice tento gramofon. Pamatam si ho este z detstva, takze mam k nemu celkom vztah. Dal som mu zatial novu prenosku OM10 a prerobil to na cinche. Zvukovo to myslim hra celkom dobre. Chystam sa este prekablovat ramienko a kupit seriozne prepajacie kable. Ale stale mam par otazok s ktorymi si neviem rady, snad niekto skusenejsi poradi:
- tanier mam mierne zvlneny, ramienko viditelne kolise hore dole pri prehravani, da sa niekde zohnat nahradny?
- ako odstranit tu v teme spominanu zlu geometriu headshellu? - jedine vymenou za novy? alebo sa da aj upravit ten existujuci? a v com je vlastne zla?
- zda sa mi ze hra pomalsie ako by mal, dufam ze to bude len vytahanou gumickou, da sa niekde zohnat nova?
- plexi je uz take zahmlene, rad by som bud kupil nove ak sa da, alebo ho dal niekde profesionalne prelestit - nema s tym niekto skusenost kde to vedia, alebo kde sa da zohnat nove?
- uzemnenie ramienka pri prekablovani treba nejak extra riesit, alebo staci vyviest tie 4 kabliky z prenosky?

Vopred vdaka za odpovede.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2014 10:59:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ND na gramo Tesla:
http://www.gramofony.wz.cz/index.html
nebo
simamilan@centrum.cz
tel. 603 734 378
je to sice ČR ale za nouze nejvyšší...

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zemo57
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Ne február 16, 2014 22:33:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za kontakty, bohuzial pan Sima mi odpisal, ze uz sa nevenuje gramofonom a pan Zatloukal zatial neodpisal.

Medzitym som s tym uz trochu pohol, ramienko je prekablovane sadou Project, kupena v Ketose. Takisto plexi som objednal u nich, podla rozmerov by mal pasovat vacsi typ, ktory sa pouziva na Project-y. Tanier stale neviem zohnat.

A teraz sa trapim trochu s nastavenim tej geometrie, asi uz som pochopil v com je headshell zly - neda sa posuvat prenoska. Asi rozsirim tie diery vrtakom aby to slo. Ale tym, ze tam je OM10, tak vobec neviem ako to presne nastavit. Neviem tam poriadne prilepit tuhu z pentelky, teda tak aby bola presne kolmo. A bez toho vobec nevidno ci je prenoska kolmo alebo nie. Nema niekto na to nejaky trik?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 18:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud nebude v reprodukci rušivý brum (a pravděpodobně nebude) tak zemnící propoj klidně vynech. Já bych ponechal na gramofonu původní DIN zásuvku a vyrobil si kablík (co nejkratší) DIN / 2 x CINCH.


DIN-cinch.jpg
 Description:
 Filesize:  9.5 KB
 Viewed:  28591 Time(s)

DIN-cinch.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zemo57
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Po február 17, 2014 22:00:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Povodne som chcel nechat DIN 5 kolik, ale bol problem zohnat koncovku na kabel. Nechapem co je to za standard ked to ma 3 rozne druhy konektorov Mad Samozrejme mali len ten zly. Takze som to prerobil na cinche. Zapojenie je trosku ine ako na obrazku - do cinchov idu kabliky priamo od prenosky, zem za kazdy kanal samostatne. Plus uzemnenie ramienka je spojene s kostrou a vyvedene von na prepojenie so zemou zosilovaca.

Inak po odvrtani konektorov v ramienku nastal maly problem, ze je ramienko lahsie a neda sa vyvazit do rovnovaznej polohy. Takze na nastavenie pritlaku treba vahu, alebo to spravit od oka...

Mam este objednanu podlozku zo Sorbothanu na odizolovanie motora. Ale uprimne neviem ci to ma zmysel, nemam pocit ze by tam nieco hucalo ani pri vyssej hlasitosti.

Asi najviac je teraz problem s tym nastavenim geometrie. Fakt netusim ako sa to da presne spravit na prenoskach Ortofon OM, ktore nemaju rovne celo ale je tam len taky zobacik s ihlou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ut február 18, 2014 09:32:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Zemo57 napísal:
Inak po odvrtani konektorov v ramienku nastal maly problem, ze je ramienko lahsie a neda sa vyvazit do rovnovaznej polohy. Takze na nastavenie pritlaku treba vahu, alebo to spravit od oka...

Samozrejme, najistejšia je váha, ale nebudeš kvôli tomu kupovať váhu...pozri sa sem:http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=10444
mal som podobný problém, vážku som si vyrobil sám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut február 18, 2014 16:49:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebo použít pro oboustranný DIN (5-pin) propoj kabel tento bazmek ale to je provizórium.


Redukce-petikoliku-DIN-2-x-CINCH.jpg
 Description:
 Filesize:  8.17 KB
 Viewed:  28512 Time(s)

Redukce-petikoliku-DIN-2-x-CINCH.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zemo57
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St február 19, 2014 22:50:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre mna bolo rychlejsie to prerobit na cinche ako zohnat ten prepojovaci bazmek. Ani nie hodinka roboty.

Nahodou nevie niekto kde sa u nas da zohnat testovacia platna? Napr. Hi-Fi News Test LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: St marec 26, 2014 01:08:56    Predmet: geometrie HC42 Odpovedať s citátom

geometrický problém je ve velkém úhlu zalomení raménka, což dělá ten headshell. s tímhle úhlem by muselo být ramínko kratší a blíže středu talíře- asi v nějakém gramu jen pro singly. I když vypadá dodnes docela slušně, je to ramínko technicky úplně blbě. Kdo nevěří - ať si zkusí kontrolu protraktorem. takže buď použít jiný headshell ( náhradu nemám vyzkoušenou, ale menší úhel má i HC 15 ), nebo celé ramínko.

Je mi to líto, ale opravy všech neduhů jsou možné, ale za cenu překonstruování skoro všeho. Doporučuju přejít na HC 43. Není to žádné dělo, ale normálně fungující spotřební gramofon. Taky se prodával třeba jako Lenco, když ta značka nebyla ještě zprofanovaná.
Do fungujícího HC 43 je možné po překabelování použít jakoukoliv MM přenosku. Pro MC by bylo třeba ještě vyměnit talíř za nemagnetický, ale to je už jiná pohádka.

BTW tahle témata opravdu patří do rubriky staré stroje .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St marec 26, 2014 05:37:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsem NC420 i Lenco L435 (HC43) a potvrzuji viz výše, navíc NC430 a tedy i to Lenco má velkou výhodu - spolehlivé koncové vypínání motorku, NC420 ne.
No a vizuálně, křivé S ramínko se mi vždy líbilo víc ale to je subjektivní vkus bez podstatného vlivu na hraní.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St marec 26, 2014 06:54:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
navíc NC430 a tedy i to Lenco má velkou výhodu - spolehlivé koncové vypínání motorku, NC420 ne.

Súhlasím, až na to, že to koncové vypínanie zanáša, pri nástupe tejto funcie, do prenosky dodatočný hluk. Ale má zasa ďalšiu výhodu, dá sa totiž aj vypnúť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St marec 26, 2014 07:11:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ovšem, ale uvědomte si že jde o low-end šásko hromadné spotřeby z 80.let co bylo v doprodeji za 495 Kč, bez soklu a plexi krytu. Nicméně, řadím mezi povedenější výrobky Tesla Litovel.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zemo57
Hifi obsluha


Založený: 05 február 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: So marec 29, 2014 10:36:09    Predmet: Re: geometrie HC42 Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
geometrický problém je ve velkém úhlu zalomení raménka, což dělá ten headshell. s tímhle úhlem by muselo být ramínko kratší a blíže středu talíře- asi v nějakém gramu jen pro singly. I když vypadá dodnes docela slušně, je to ramínko technicky úplně blbě. Kdo nevěří - ať si zkusí kontrolu protraktorem. takže buď použít jiný headshell ( náhradu nemám vyzkoušenou, ale menší úhel má i HC 15 ), nebo celé ramínko.


Mne to pride, ze by to ramienko malo byt skor dlhsie ako kratsie, a uhol o nieco vacsi, vid. prilozeny obrazok s protraktorom, kde do spravneho nastavenia chyba par mm. Je to protraktor ktory bol k test LP HiFi News. Myslim, ze by stacilo keby sa dala posuvat prenoska v headshelli, tym by sa to dalo nastavit bez problemov spravne. V principe staci rozsirit tie dierky montazne...



IMG_0070 (Medium).JPG
 Description:
 Filesize:  66.73 KB
 Viewed:  1301 Time(s)

IMG_0070 (Medium).JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist