Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dual CS 455-1 vs Thorens TD 190-2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 19:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

stoji gramec na dokonale vodorovnej podložke ? zmeraj vodováhou
https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/gramo/vodovaha-pro-gramofon-ortofon-libelle/?icid=96
(existuji mašiny - Dual také - s interní vodováhou v horním panelu)

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 20:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ked si z BA mozem Ti pozicat vahu aj sablony... kupit sa to urcite oplati, pri kazdom presune sa Ti to moze rozladit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 16, 2020 21:21:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak to preskakuje na rovnakom mieste, tak tipujem, že to bude robiť koncové vypínanie.

Nepoznám toto chassis, ale bežne je to riešené tak, že otočná časť spojená s ramienkom (páka) pod základnou doskou (zospodu) sa pri konci dráhy začína dotýkať vypínacieho mechanizmu. Ten jej zrejme kladie vysoký odpor. Niečo je tam zle, možno stačí len premazať.
Dá sa vypnúť koncové vypínanie? To by pomohlo pri identifikácii poruchy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 17, 2020 06:53:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ohladom vodováhy - pomeral som to takou obyčajnou drevenou stavbárskou. Asi to nebude na 100%, ale viac-menej je to v rovine.

Padol tu aj dotaz či sa neposunie ramienko ak ho dvihnem nad miestom preskakovania - žiadny badatelný posun som nezaznamenal, takže je predpoklad že kábliky ani antiskating by pravdepodobne nemali byť páchatelmi.

To vypínanie netuším ako by som odstavil. Natolko technicky asi zdatný nie som. To už naozaj nechám na nejakého odborníka.
Len sa zamýšlam nad tým, že ak by bol problém s mechanikou, tak by to asi robilo pri všetkých platniach. Ale nerobí. Ešte môžem premerať vzdialenosť od miesta kde to začne preskakovať po stred, či to začína na tom istom mieste. Ale mám pocit že je to pri jednotlivých platniach individuálne.

Takže by som to asi uzavrel tým, že skúsim osloviť nejakého človeka čo repasuje takéto mašiny, nech sa na to pozrie. A pri tej príležitosti by som ho asi dal aj predyhovať. Nie že by to bolo vyslovene nutné, ale na dvoch miestach sa tá stará trochu vydúva.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 19, 2020 14:27:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu som sa s tým hral a zistil som že so zmenou prítlaku sa miesto preskakovania posúva. Ako som po troche pridával, tak sa mi to preskakovanie podarilo postupne celkom vytlačiť. Celý natešený som skúsil druhú stranu a tam to bolo zase celkom inak. Proste každá platňa, resp. aj každá strana, má ten bod niekde inde. Nehovoriac o tom že niektoré nepreskakujú.
Pekný chaos. Zajtra asi zo zvedavosti pôjdem kúpiť váhu na prenosku ( https://www.techhouse.sk/produkt/ortofon-stylus-pressure-gauge/ ) a vodováhu ( https://www.techhouse.sk/produkt/ortofon-libelle/ ).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Ne január 19, 2020 14:36:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebude treba pouzit skor zehlicku na platne? Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne január 19, 2020 16:30:48    Predmet: Odpovedať s citátom

lebo vodnú pračku z roztokom saponátu, to nije ironia, kolegovia, čistota platni je rovnako doležita ako hrotu, tak
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ne január 19, 2020 22:25:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Neskusal si pritlacny puk na LP ? Niesu tie platne co skacu trosku viac zdeformovane ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 20, 2020 06:50:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, žiadne deformácie. Ide aj o kvalitné zahraničné platne. A ako som písal, tak skôr neskáču staršie hrubšie platne, prípadne 180ky (ale aj medzi nimi nejaká preskočí). Prítlačný puk nemám, ale skúsil som okrúhle kamenné ťažítko s dierkou uprostred - bez výsledku.
Najviac ma pobavila nejaká stará ruská platňa ktorú mám bez obalu a použil som ju na pokusy s rôznymi výškami slipmatu. Zo zvedavosti som ju aj pustil. Je na nej nejaká klasika (napriek tomu že som ešte maturoval z ruštiny, už som celkom zabudol čítať azbuku). Platňa toho má už zjavne vela za sebou ale nepreskočila ani raz. Ako bonus sa z toho vyklula zaujímavá hudba a na stav platne aj relatívne dobrý zvuk s neočakávaným priestorom. Možno ju skúsim niekedy vyprať, či sa nezmierni šum a praskanie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po január 20, 2020 09:54:30    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Trochu som sa s tým hral a zistil som že so zmenou prítlaku sa miesto preskakovania posúva

Ak je to tak, tak to by mohol spôsobovať antiskating. Zlý pomer zvislej sily na hrot a sily antiskatingu.

Nevyhadzuj zbytočne peniaze za "značkové" vodováhy. Tá "murárska" meria vodorovnú rovinu rovnako.
To prvé je však vážka, ktorou meriaš zvislú silu na hrot. Tá sa môže zísť, aj keď meranie s ňou je v dosť veľkej tolerancii (axiálne sily na hrot pri meraní).
Nemá závažie na Tvojom gramofóne stupnicu? Základom presného nastavenia je nájsť "nulový bod", pri ktorom ramienko nestúpa, ani neklesá.

Vyplatila sa Ti tá investícia do bazárového gramofónu? Nebolo lepšie kúpiť to koncové vypínanie a využiť solídny gramofón, ktorý si už mal?
Priekupníci typu "Štefan" (ktorý tu bol spomínaný) ponúkajú len ilúziu pôvodných výrobkov. Väčšinou je to len naleštená a ako-tak sfunkčnená haraburda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po január 20, 2020 10:49:19    Predmet: Odpovedať s citátom

aj važku zvislej sily na hrot možno zbastliť doma podľa knihy dr.Pešák-Gramofon, jeho provoz a technické využití SNTL Praha 1982, to je základ uživatelského minima a znalosti okolo gramofonu
https://www.google.com/search?q=pe%C5%A1%C3%A1k+gramofon+jeho+provoz&client=firefox-b-ab&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=cJsnEbeJQ-ii6M%253A%252CX4EVKVuq_KbspM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kQePi2m8l1IJILqVPRFSJLQSmKbkg&sa=X&ved=2ahUKEwi2lMPq8pHnAhXHLVAKHZjsDz4Q9QEwAXoECAoQBQ#imgrc=cJsnEbeJQ-ii6M:

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 20, 2020 12:25:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
J napísal:
Trochu som sa s tým hral a zistil som že so zmenou prítlaku sa miesto preskakovania posúva

Ak je to tak, tak to by mohol spôsobovať antiskating. Zlý pomer zvislej sily na hrot a sily antiskatingu.

Antiskatik - pôvodný majitel s tým žiadny problém nemal, závažíčko je vraj originál (dokupovával). Skúšal som rôzne polohy (4 možnosti) bez nejakého väčšieho účinku.

MaG napísal:
Nemá závažie na Tvojom gramofóne stupnicu? Základom presného nastavenia je nájsť "nulový bod", pri ktorom ramienko nestúpa, ani neklesá.

Gramec samozrejme stupnicu má a ramienko som vyvážil. Len som sa niekde dočítal, že na niektorých starších gramofónoch tá stupnica nemusí byť celkom presná. Preto si pre dobrí pocit idem kúpiť tú váhu, aby som sa uistil či to aspoň ako tak sedí.

MaG napísal:
Vyplatila sa Ti tá investícia do bazárového gramofónu? Nebolo lepšie kúpiť to koncové vypínanie a využiť solídny gramofón, ktorý si už mal?

Určite tú kúpu nelutujem. Tie dva gramce sú úplne iná liga a som kludne ochotný do neho ešte niečo investovať. Ako som už písal - zatial jednoznačne najlepší gramec aký som kedy mal (pred tým kadejaké tesly, sony a ten project)

MaG napísal:
Priekupníci typu "Štefan" (ktorý tu bol spomínaný) ponúkajú len ilúziu pôvodných výrobkov. Väčšinou je to len naleštená a ako-tak sfunkčnená haraburda.

Ale ja som ho nekupoval od nejakého prekupníka, ale od mladého zanieteného hifistu (s aparatúrou o ktorej sa mne môže iba snívať), ktorý ho roky spokojne používal, až kým ho nenahradil akýmsi HI-END Pioneerom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: Ut január 21, 2020 23:40:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako si dopadol?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 22, 2020 06:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Váhu som kúpil a zdá sa že tá stupnica na závaží zhruba sedí. Ono všetko sú to také približné merania, ale odhadom na takých 95 - 97% by to asi malo byť správne nastavené.
Ja s tým už zrejme nie som schopný viac urobiť. Včera som dal 4 LPčky a nebol žiadny problém. Časom sa ešte vrátim k tým čo preskakovali, či sa to nezlepšilo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Scoop
Hifista


Založený: 22 november 2012
Príspevky: 135

PríspevokZaslal: St január 22, 2020 12:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Váhu som kúpil a zdá sa že tá stupnica na závaží zhruba sedí. Ono všetko sú to také približné merania, ale odhadom na takých 95 - 97% by to asi malo byť správne nastavené.
Ja s tým už zrejme nie som schopný viac urobiť. Včera som dal 4 LPčky a nebol žiadny problém. Časom sa ešte vrátim k tým čo preskakovali, či sa to nezlepšilo.


Mozem Ti pozicat antiskating nastavovaciu platnu nech si preveris ci je urcite vsetko OK keby to nahodou skakalo este...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1317
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St január 22, 2020 12:38:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za ponuku. Ak budú problémy, tak sa ti ozvem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist