Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Predloha pre výrobu DPS z laserovej tlačiarne

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 19:37:45    Predmet: Predloha pre výrobu DPS z laserovej tlačiarne Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých,

mám problémy s rozmerovou chybou pri tlači na fóliu laserovou tlačiarňou HP LJ 2420dn, motívy sa nedaju presne zosadiť dokopy pretože sú rozmerovo odlišné, preto je nemožné vytvoriť dosku vyšších tried presnosti. Skúšal som mnoho typov fólii , momentálne používam fóliu 003R98204 firmy xerox so zavádzacím pásikom na dlhšej strane:
http://www.xerox.cz/cs/spotrebni-material/papir-a-jina-pruchodova-media/cernobile-kopirovani-a-laserovy-tisk/transparentni-folie.ep/
Takisto som skúšal motiv tlačiť rôzne zrkadlovo, rôzne drivre aj PS aj PCL, ale myslím že chyba je spôsobená nepresnosťou tlače samotnej tlačiarne, máme totiž vo firme dve rovnaké tlačiarne a na obidvoch sa prejavuje rozmerová chyba pri tlači.

Mohli by ste sa podeliť o vaše skúsenosti pri tlači predlohy pomocou laserovej prípadne atramentovej tlačiarne, najlepšie aj s jej s presným typom. Viem, že lepšie sú predlohy z osvitky ale zatiaľ som takú možnosť nemal (pokiaľ niekto vie o ochotnom DTP štúdiu v okolí Žiliny budem vďačný za info)


Naposledy upravil MiSt dňa Po apríl 14, 2008 20:31:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 19:44:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatial som s rozmermi problem nemal, ale tlacim na laserke na obycajny papier a potom to necham prekopirovat na kopirke kvoli lepsiemu krytiu. Aku presnost potrebujes?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 19:45:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám hp laserjet c4224, je to stará herka, tlačím normálne 1:1, čiary sa mi daria od 0,2mm. S predlohou je nutné sa pohrať, fólie mám normálne kopírkové s čistou A4-kou z druhej strany. Z akého programu tlačíš? Pochopil som dobre že motívy prekladáš pre zvýšenie kontrastu?? Je to podľa mňa najprúser najsamblbší..Pohraj sa len s jedenkrát mirror vytlačenou predlohou, nalej na to tuš, rozotri tampónom, nechaj minútku poschnúť, vem hadřík a pekne dosucha dočista vytri. Žeby tlačiareň mala až takú odchźlku je podľa mňa nepravdepodobné, aká je tá odchýlka? Čo je to DTP?
Som ze Žiliny.. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 19:58:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zvysenie kontrastu pouzivam FIX na tabule, ale skusim niekedy aj s tym tusom, FIXom je to trochu otrava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 20:15:28    Predmet: Odpovedať s citátom

to Hop377: no robil som aj 0.5mm pitch ale zle som sa vyjadril , tie rozmerové chyby sú take veľke , že nemôžem zosadiť ani DPS rozmerov cca. 50x50mm

to Stephunk:
fólie neprekladám kvôli zvýšeniu kontrastu ( používam acetónové fetovanie Smile prípadne FIX na tabuľe, s tým tušom som to ešte nepočul, vyskúšam ) folie prekladám kvôli výrobe obojstranných DPS
Tlačím priamo z GerberTool, je to utilita programu Orcad na tvorbu výrobných podkladov
DTP - Desktop publishing, sproste povedané príprava predlôh určených k tlači,
tieto DTP štúdia väčšinou majú osvitovú jednotku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po apríl 14, 2008 20:50:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte skúsim zajtra vytlačiť niečo priamo z Eagla to som už dávno neskúšal...

...takže už som vyskúšal aj priamu tlač z Eagla a takisto nastala rozmerová chyba..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist