Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnání zvuk LP vs. CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 10:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Dynamiky CDčka posledních 20 let žádné nahrávací studio nevyužilo a i kdyby, je to dynamika jen na nejnižších basech a pokud má být frekvenčně výš tak jen na ustáleném signálu, nikoliv na hudbě. Tato omezení ale v žádném marketingovém blábolu nevyčteš.


V tom je velký kus pravdy, příklad - Miles Davis: Porgy and Bess LP



davis_porgy+bess.PNG
 Description:
 Filesize:  58.07 KB
 Viewed:  485 Time(s)

davis_porgy+bess.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 18:14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pristúpil som k jednému subjektívnemu testu na svojej, povedzme, dosť biednej "aparatúre", po tom, čo som to tu celé prelúskal.
Mám pár CD aj LP s rovnakou muzikou. Najskôr som do omrzenia skúšal prehrávať priamo a potom pokus s nahraním tých nosičov na DAT-ku a zasa to počúvať do omrzenia.
Pravdepodobne som objavil teplú vodu, ale pri priamom provnaní rozdiel LP vs CD bol minimálny (subjektívne), s tým, že zvuk LP mi prišiel "lepší". Dosť ma prekvapilo, že po porovaní nahrávok na DAT-ke je podstane väčší rozdiel vo zvuku v prospech LP (zas subjektívne).
Výsledkom môjho pokusu je, za prvé, že sa budem musieť poriadne starať o svoju zbierku LP, aby ešte dlho vydržala a za druhé, investovať do aparátu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 18:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

AMS napísal:
Pravdepodobne som objavil teplú vodu

Wink to aj ja sa chem napojit na taky pramen
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 19:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za tip PM akurat pocuvam tu platnu z Youtube.
Ten dobovy stereo mix aky robili v studiu Columbia sa mi hrozne paci.
Tusim sa to ani nemixovalo to boli iba tri mikrofony.
Mam vinyl repliky Columbie od Sony na CDckach a max spokojnost vzhladom na to, ze to je 16Bit/44,1kHz. Taka krasa zvukov sa len tak hocikde na europskych nahravkach nepocuje ....
V tej dobe sa nahravalo iba cez elektronky, tranzistory este neboli rozsirene.
Nemam nainstalovany foobar, zmeral by som aku ma nahravka dynamiku na Youtube.



Miles Davis 1958 Porgy and Bess.jpg
 Description:
 Filesize:  35.12 KB
 Viewed:  382 Time(s)

Miles Davis 1958 Porgy and Bess.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 19:25:18    Predmet: Odpovedať s citátom

AMS napísal:
Pristúpil som k jednému subjektívnemu testu na svojej, povedzme, dosť biednej "aparatúre", po tom, čo som to tu celé prelúskal.
Mám pár CD aj LP s rovnakou muzikou. Najskôr som do omrzenia skúšal prehrávať priamo a potom pokus s nahraním tých nosičov na DAT-ku a zasa to počúvať do omrzenia.
Pravdepodobne som objavil teplú vodu, ale pri priamom provnaní rozdiel LP vs CD bol minimálny (subjektívne), s tým, že zvuk LP mi prišiel "lepší". Dosť ma prekvapilo, že po porovaní nahrávok na DAT-ke je podstane väčší rozdiel vo zvuku v prospech LP (zas subjektívne).
Výsledkom môjho pokusu je, za prvé, že sa budem musieť poriadne starať o svoju zbierku LP, aby ešte dlho vydržala a za druhé, investovať do aparátu...


akym sposobom si to mal prepojene? Napriamo? Ale to je jedno, ako sa tvarili ledky pri nahravani z CD a z LP? Blikali podobne alebo LP bolo zivsie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 19:36:24    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
ako sa tvarili ledky pri nahravani z CD a z LP? Blikali podobne alebo LP bolo zivsie?

Viacerí sme sa ti snažili vyššie v threade vysvetliť, prečo je toto čistý nezmysel (pri čistom prepise, bez kompresie dynamiky, resp. keď nejde o porovnávanie rôzne zmasterovaných verzií - ako v prípade CD a LP distribúcie toho istého albumu). Zjavne bez úspechu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 20:04:28    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
nstar napísal:
ako sa tvarili ledky pri nahravani z CD a z LP? Blikali podobne alebo LP bolo zivsie?

Viacerí sme sa ti snažili vyššie v threade vysvetliť, prečo je toto čistý nezmysel (pri čistom prepise, bez kompresie dynamiky, resp. keď nejde o porovnávanie rôzne zmasterovaných verzií - ako v prípade CD a LP distribúcie toho istého albumu). Zjavne bez úspechu...


AMS napísal:
Pristúpil som k jednému subjektívnemu testu na svojej, povedzme, dosť biednej "aparatúre", po tom, čo som to tu celé prelúskal.
Mám pár CD aj LP s rovnakou muzikou.

zaujima ma ked to nahraval ako sa to tvarilo. Ja viem co myslis clovece a opakujem ja mam rad aj CD takze nehanim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 07:45:26    Predmet: Odpovedať s citátom

nstar napísal:
akym sposobom si to mal prepojene? Napriamo? Ale to je jedno, ako sa tvarili ledky pri nahravani z CD a z LP? Blikali podobne alebo LP bolo zivsie?


človeče, ja ti neviem, žeby káblami? Proste gramo zapojené do predzosu, to do zosu...
CD zapojené do zosu...
a ktomu pripojený DAT.
Myslím, že úplne klasicky. A nahrávky išli po "nulu", neriešim ako TO vyzerá na indikátore, to ma nezaujíma.

Bol to len pokus, lebo tých LP a CD z rovnakého vydavateľstva s rovnakou muzikou mám minimum. A test prebehol s klasikou. Dnes to ešte raz skúsim s hardrockom a výsledok si ani neodvažujem tipnúť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 08:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

AMS napísal:
nstar napísal:
akym sposobom si to mal prepojene? Napriamo? Ale to je jedno, ako sa tvarili ledky pri nahravani z CD a z LP? Blikali podobne alebo LP bolo zivsie?


človeče, ja ti neviem, žeby káblami? Proste gramo zapojené do predzosu, to do zosu...
CD zapojené do zosu...
a ktomu pripojený DAT.
Myslím, že úplne klasicky. A nahrávky išli po "nulu", neriešim ako TO vyzerá na indikátore, to ma nezaujíma.

Bol to len pokus, lebo tých LP a CD z rovnakého vydavateľstva s rovnakou muzikou mám minimum. A test prebehol s klasikou. Dnes to ešte raz skúsim s hardrockom a výsledok si ani neodvažujem tipnúť.


ty si to fakt prepajal kablami???!!! Confused
Ako chces hovorit o porovnavani ked ta nezaujima ako TO vyzera na ledkach, ved to je hned prva kontrola pri nahravani. To su take testy clovece ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AMS
Hifista


Založený: 06 december 2008
Príspevky: 117
Bydlisko: Diera v EU

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 12:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vieš, skúseností, ako dostať signál na DAT kazetu mám pomerne dosť, pokiaľ si nepostrehol slovné spojenie "po nulu", to nie je môj problém. A riešime tu subjektívne pocity a skúsenosti zvuk LP vs CD, nie spôsob, ako kukať na LED-ky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 12:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

AMS napísal:
vieš, skúseností, ako dostať signál na DAT kazetu mám pomerne dosť, pokiaľ si nepostrehol slovné spojenie "po nulu", to nie je môj problém. A riešime tu subjektívne pocity a skúsenosti zvuk LP vs CD, nie spôsob, ako kukať na LED-ky...



Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado.ba
Hifi expert


Založený: 16 január 2007
Príspevky: 2095
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 13:53:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Mal som asi 300 LP klasiky a radšej som ich predal a zohnal si tie tituly na CD - tiež mi liezol na nervy ten ich šum a praskot...opery a symfonické diela ešte ako tak, ale komorné koncerty som nedokázal sústredene počúvať - a cez slúchadlá už vôbec nie = ten šum a praskot v tichých pasážach mi úplne kazil dojem z celého diela, pôsobilo to tak rušivo, že som to niekedy radšej v polovici vypol. Rolling Eyes

BTW je mi úplne jedno, čo ukazujú grafy alebo foobar...ja hudbu počúvam ušami a chcem pri tom aj absolútny komfort /ale aj otáčanie a čistenie platne sa mi ako komfortné veľmi nezdalo...aj keď uznávam a viem pochopiť, že niektorí tento rituál naopak milujú/. Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 14:23:48    Predmet: Odpovedať s citátom

ja tiez nejako nemilujem tu manipulaciu s platnami a ich cistenie, beriem to skor ako samozrejmost nieco co je nezbytne urobit predtym nez si pustim muziku. Ja skor uchylacim nad kazetami, ten obal a to telo, popisky ta mechanika, pasik a tak...
Mne sum pasky alebo praskot LP nevadi, samozrejme v beznej miere a cim menej tym lepsie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: St máj 01, 2013 15:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile pekne zvukove chutnanie mavam, ked pozeram na Ytube takych, ako si ty nstar.
Chrumkave zvuky ritualu spustania audio kazetky, ako mu to tam vrzlo, sctuklo, krabicku pekne odlozil, stroj zase ine zvuky robil,
potom sa ozvala hudba, az som bol z toho cely omameny. Laughing
Mam aj ja rad nosice originalne, nechcem mat nic napalene.

Ale jasne chlapi, moze byt aj gramafon, len mi pripada nefer, ked davaju na nove LP zaznam digitalny, to uz je dost hovadina.
Ved co vravia specifikacie phono hardwaru. Chybovy uhol, presluchy kanalov, ..., kde to bude celkovo lepsie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 10:20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zatiaľ mám nejakú smolu, nakoľko ma oživený gramofón a staré LP nepresvedčili. Neviem či to je obohranosťou LP, vydaním-vydavateľstvom-výrobou-vekom alebo nejakým chybným nastavením gramofónu. Totižto som oprášil gramec TESLA NC450 po viac ako 10 rokoch, pričom som nič okrem otáčok nenastavoval. Na druhej strane za ten čas s tým nik nič nerobil.

Základné hudobné nástroje v celom spektre sú ok. Odhliadnuc od dynamiky sú niekedy prekvapivo prirodzene podané. Možno je to aj bezproblémovým podaním orezaného spektra, hlavne na nízkych kmitočtoch. Čo je však blbé, sú sykavky alebo výrazné/hlasité sólové vyššie posadené hlasy žien (napr. spirituál). Sykavky sú zmršené, pritom za každým nejak inak - svojsky skreslené. Na čineloch mi to až tak nevadí ako tie sykavky a hlasité sóla žien.

Prosím Vás indikuje Vám to nejaký základný problém s nastavením, tlmením, predzosilňovačom alebo prenoskou? Myslím si, že to bude skôr mechanického charakteru alebo opotrebením drážky. Ihlu Sumiko Oyster nemám toľko hranú aby to bolo jej opotrebením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 10:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Gramec bude OK, přenoska taky, deska nevím...LP není CD zní prostě jinak, nic nenaděláš, kočka není pes.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 10:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Moze to byt kludne ohratou LP. Mam LP Queen - A Night At The Opera prve vydanie UK z druhej ruky, ktore na prvy pohlad vyzera na NM, nie je na nom viditelne ziadne poskodenie a LP vizera ako nova. Ale po pusteni je zvuk plochy a bez vysok. Zjavne je platna ohrana alebo hrana na nejakej "stolovej freze". Obcas si tu LP pustim a ta absencia vysok + niecoho dalsieho ma vzdy sklame.
EDIT: Este dodam, ze mam SL1200Mk2 + Shure WhiteLabel a problem som si vsimol len na tejto LP.


Naposledy upravil Jupi dňa Ne apríl 19, 2015 15:48:17, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 10:47:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Co máš za přenosku? Jak starou, správně nastavenou? Sykavky a zkreslení u středu špatná přenoska výrazně zhoršuje. Jestli je tam VM2XXYY, tak vyhodit, VM je katastrofa.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 10:55:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tam podobnú "katastrofu" Sumiko Oyster. Aj keď má možno už 20 rokov, tak si myslím vzhľadom na počet hraných hodín, že to nebude jej opotrebením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 11:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd: ja si myslim ze to vzdy tak hralo(tie ususlane sykavky na hlasoch). preto som oba gramce NC450 aj NC500 za par Eur predal a ku gramcu sa (mozno) vratim az budem mat pocit ze chcem dat nejake EUR za slusnejsii gramec/prenosku/predzosik
ani na vystavach kde to prezentoval Platan a Ketos ma to nikdy nepresvedcilo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 14:42:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Z gramofonu NC450 je potrebne dat dole kryt, inak to znasobuje bez tak hlucne pozadie a nekvalitnu stopu v drazke. Casto od subsonickeho rozsahu az po bolave tupe tvrde stovky Hz. V tomto ohlade zlaty CD format a HiRes.

Tie sykavky sa trochu zmiernia, ked pridam 5mg na hrot. Povodne 12,5 az 15mg potom 17,5 az 20mg. Zas na druhej strane sa zmeni rozsah a citlivost prenosky. Najvacsie zmeny a problemy su v samotnych LP aspon tak mi to vychadza. Nechcem sa vsak trapit LP ktore obsahovo nie su moja salka kavy, hoci by mali kvalitnejsiu stopu a zaznam v nej.

Blesk666 Iva Bittova a Pavel Fajt vydanie Panton 1987 alebo o rok neskor vydany Dunaj IB ma napriek tymto problemom stale este bavia pocuvat Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 15:26:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Z akého zdroja sú LP? Ak ide napr. o kusy, niekedy v histórii brúsené kryštálovou prenoskou, alebo inak systematicky poničné, ťažko niečo zo zvuku dedukovať. Chce to sadu 100% LP. Ja mám všetko osadené len obyčajnými Ortofonkami OMB5/10 s odporúčanou zvislou silou (15-17,5mN) a na väčšine z nových/neponičených LP žiaden problém so sykavkami nie je. Výnimka sa občas nájde, ale to pripisujem už zmršenému masteringu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 16:40:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Mas pravdu, cim vic hrana alebo zmes LP aj od mojej zeny. Za jej pubertu nerucim s cim a kolko bruslila po platniach. Mam tu aj zdvojene edicie moja/zenina a je aj v tom rozdiel.

Napriklad Helena Arnetova Panton 1990 nebude nejak casto hrana a mozno ako nova. Stopa je cista relativne ticha. Horne pasmo je pridane, priliz nacinkane a riadne sykane. Aj v tomto pripade skreslene zmrsene.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Ne apríl 19, 2015 17:21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne... Tiež mám nejaké srdcovky typu Merta, Nerez, Marsyas, Flamengo, Collegium vo viacerých exemplároch a rozdiel je pri niektorých brutálny. Ani nemusia byť viditeľne/počuteľne doškriabané, to točenie na gramci s kryštálovou prenoskou je asi najdevastujúcejšie, aj keď ich tam zrovna púšťali "s láskou a citom".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 09:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Některé výlisky desek se prostě nepovedly nebo už byly dělané na opotřebované matce (lisovací nástroj pro vinyl). Mám doma hodně desek ve vícero exemplářích a někdy jsou rozdíly opravdu velké. Taky bacha na desky cca od poloviny 80. let je velmi velká pravděpodobnost že byly dělané na digitálním zařízení a to byl fakt naprostý průšvih. Třeba Opus digitalizoval cca od roku 86.
Další problém je přenoska - levné šmejdy s kónickým hrotem samy o sobě zasykávají i při sebelepším nastavení ramene na velmi kvalitním výlisku. Pamatuju si že moje první zkušenosti se znovuobnoveným gramofonem před cca 10 lety byly velmi podobné - zklamání z příšerného zkreslení výšek. Bylo to především mizernou přenoskou (původní Lenco/Tesla VMxxcosi) a taky preampem v integrovaném zesilovači. Od té doby jsem toho hodně změnil a dnes na LP nedám dopustit. Byla to ale dlouhá cesta a došel jsem k jednoznačnému závěru - na gramofonu se nedá šetřit, zvlášť v případě přenosky platí, že lepší=dražší a slyšet to je vždycky.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 12:07:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty Supraphony a další desky z lido-demo éry vůbec nemá význam brát vážně.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 12:36:33    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ty Supraphony a další desky z lido-demo éry vůbec nemá význam brát vážně.

Pokud myslíte licenční vydání zahraničních desek, tak souhlasím na 100%. Ale mám několik desek Supraphon z přelomu 60./70. let na které nedám dopustit Smile
Třeba toto http://www.discogs.com/V%C3%A1clav-Zahradn%C3%ADk-Big-Band-Jazz-Goes-To-Beat/release/1741174

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 12:43:27    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 19:13:52, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 12:56:43    Predmet: Odpovedať s citátom

OMB5 pro mě spadá právě do té kategorie nepoužitelných. Přenoska za pětistovku není přenoska ale ořezávátko na desky Smile Chápu že to pro někoho není snadné pochopit nebo akceptovat. Zkuste si třeba srovnat se Shure M97 nebo Ortofon 2M red, výšky a sykavky budou o mnoho lepší. Pak třeba Denon DL110 a zase to bude o mnoho lepší. V tomto případě zvukový posun naprosto odpovídá tomu cenovému Wink
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po apríl 20, 2015 13:52:13    Predmet: Odpovedať s citátom

x

Naposledy upravil Henri dňa St jún 17, 2015 19:14:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 5 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist