Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnání zvuk LP vs. CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 15:21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Tiez mam ten pocit ako ty. Nie som ziadny odbornik, ani ma to po technickej stranke az tak velmi nezaujima. Mam vsak taku skusenost, ze ked nahram ci uz LP alebo aj cd na pas, tak sa mi to subjektivne paci viac. Najviac to citim, ked nahravam na Nakamichi 1000ZXL, Teac X-2000 a a Revox PR-99. Kupil som teraz na Ebayi 200ks Sony UX-Pro, takze idem veselo nahravat. Aj "ploche" cd ked nahram na 1000ZXL tak, ze nastavim overbias a potom prehravam s manualnym nastavenim eq. na 120, tak to chyti stavu a je to pocuvatelne. Ked pri nahravani nastavim overbias, chyti to trosku basy a prehravanie s eq. na 120 "prida" vysky. Mozno mi niekto, kto tomu rozumie, povie, co to vlastne robim.... Wink


....tie pasy uz dotycny asi nema.....alebo ak ano, daj kontakt. Ja sice bezim na LPR-30, ale vyskusal by som....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 15:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

terasky napísal:


....tie pasy uz dotycny asi nema.....alebo ak ano, daj kontakt. Ja sice bezim na LPR-30, ale vyskusal by som....


To boli CrO2 kazety, jedny z najlepsich chromiek historie...
Ale ked budes sledovat Ebay, urcite pasy zozenies. Ja som kupil kopec fungloviek Emtec 486, RMG Studio master 900 a pred casom Quantegy GP-9-asi najlepsi pas, co som doteraz drzal v rukach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 15:37:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
terasky napísal:


....tie pasy uz dotycny asi nema.....alebo ak ano, daj kontakt. Ja sice bezim na LPR-30, ale vyskusal by som....


To boli CrO2 kazety, jedny z najlepsich chromiek historie...
Ale ked budes sledovat Ebay, urcite pasy zozenies. Ja som kupil kopec fungloviek Emtec 486, RMG Studio master 900 a pred casom Quantegy GP-9-asi najlepsi pas, co som doteraz drzal v rukach.


Ja viem ze su to "chromky"...vsak preto som sa na ne pytal

No a Quanty GP-9, noooo, to muselo byt pohraniiiicko.....tie som este neskusil, len som o nich pocul

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 16:03:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepac, nepochopil som, ze ta zaujimaju aj kazety. ja som kupoval od tohto:
http://cgi.ebay.co.uk/SONY-CHROME-C90-UX-PRO-audio-blank-cassette-200-x-tapes_W0QQitemZ180370791138QQcmdZViewItemQQptZUK_Music_Cassettes_GL?hash=item29feefdae2&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12
ked to kupis takto, tak ta jedna vyjde nieco cez libru....

Hmm, ta Quantega, je fakt super. Pouzivam ju iba na Revoxe PR-99, nechal som si ho na nu nakalibrovat a nahravky iba z platni...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 20:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
Prepac, nepochopil som, ze ta zaujimaju aj kazety. ja som kupoval od tohto:
http://cgi.ebay.co.uk/SONY-CHROME-C90-UX-PRO-audio-blank-cassette-200-x-tapes_W0QQitemZ180370791138QQcmdZViewItemQQptZUK_Music_Cassettes_GL?hash=item29feefdae2&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12
ked to kupis takto, tak ta jedna vyjde nieco cez libru....

Hmm, ta Quantega, je fakt super. Pouzivam ju iba na Revoxe PR-99, nechal som si ho na nu nakalibrovat a nahravky iba z platni...


Kazety tocim na YAMAHA KX 493, nepouzivam DOLBY, kazety vacsinou TDK.

Kotucat B116 som si skalibroval na LPR-30....hra neskutocne. No a TEAC je nakalibrovany od predajcu. Tiez nahrava a prehrava superne.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 21:07:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak potrebujes kazety, Ux-Pro sa nemusis vobec bat. Ja nahravam tie najcennejsie veci (klasika, opery) z LP na TDK MA-XG, pripadne MA-X, That's Suono, Maxell MX-S. Zappu,bigbit, jazz na to, co mam po ruke TDK-MA, Maxell MX, XLII-S, XLLII, cedecka na TDK MA, SA-X, MAxell MX, XLLII, Sony Metal XR. Ked som sa docital, ze Sony UX-Pro boli jedny z najlepsich chromiek a dokonca v testoch prevysili XLII, XLLII-S, ci Sa-X a objavili sa na Ebayi, tak som kupil na skusku a velmi milo ma prekvapili. V pohode ich nahravam na +8dB, cize ako metalky. TDKSA-X/SA-XS uz ciste nemam, takze neviem porovnat a posudit, ale zdaju sa mi lepsie ako XLII alebo XLLII-S

Fantasticka je, u nas pomerne malo znama kazeta, That's Suono!

Inak, ja uplne programovo ignorujem Dolby a ked nepomoze platni ani pracka, tak nahravam na Teac X-2000 s DBX alebo na Eumig 1000 s High Com-om
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 21:24:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pouzivam hlavne TDK SA, SA-X. Uz davnejsie som kupil vacsie mnozstvo a som spokojny . Ale velmi davno sa mi dostalo do ruky zaujimave CD - soudtrack k filmu DRACULA. Uzasna orchestralka s vokalmi a ma tam jednu krasnu vec aj Anny Lenox. Tak som to nahral na metalku MAXELL....no nieco uzasne. Nerozoznatelne od CD. A podotykam, ze aj to CD bolo fantasticky spracovane.

Len tak mimochodom, nenajdu sa u teba dve volne plastove cievky 18 cm rovnakeho typu?

Alebo by som mozno kupil aj Al , ale len triple, nie NAB.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 21:33:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tvrdim, ze nahrate na dobrom kazetaku a dobru pasku to musi byt lepsie ako cd. Neviem to technicky vysvetlit, ale jednoducho sa mi to viac paci...
vela zavisi ale od stroja. Mam vela kazetakov, ale jedne najvyssie rady Nakamichi robia zazraky. Soudruzi v Nakamichi asi vedeli, co robia.

Zial nemam volne cievky, ale ak chces, tak ti poslem cez ss kontakt na jedneho cloveka, co obchoduje s pouzitou elektronikou a jeho slabostou su kotucaky. ten iste bude mat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 21:36:57    Predmet: Odpovedať s citátom

posli ten kontakt ak teda si ochotny.

No, mne preslo cez ruky hodne kazetakov ery 70 a 80 rokov, najlepsi bol TECHNICS RS B100.
# 3 motory
# 3 amorfné hlavy
# oscilátor 400 Hz / 12,5 kHz
# bias
# dolby B, C, dbx

....no a dnes uz mam len tu spominanu YAMAHU

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 22:12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne nakoniec zostali:
Nakamichi 1000ZXL
Nakamichi ZX-9
Nakamichi CR-7
Eumig FL-1000
Nakamichi ZX-660
Tascam 112R
Tascam 122
Yamaha KX-690
Eumig FL-900
A chcel by som to uzavriet s:
Teac Z-7000
Alpine Al-90 alebo 85
Nakamichi ZX-680 (alebo 681,682)

A to som sa zbavil Nakamichi Dragona...Okrem toho som mal vela inych v rukach, ale musim povedat, ze velka stvorka od nakamichi je ina liga....

nasiel som jeden 18cm plastak, co mi zostal zo zavadzacej pasky...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne jún 28, 2009 22:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

...potrebujem dva identicke...tak posly na ss kontakt na toho cloveka
...jaaaj, sak uz si poslal...poznam , sak toho mam v mobile.....ale on ma vacsinou NAB....no skusim zajtra....

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,


Naposledy upravil terasky dňa Po jún 29, 2009 13:05:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sounds77
Hifista


Založený: 05 júl 2007
Príspevky: 227

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2009 08:10:11    Predmet: cd lp Odpovedať s citátom

Nie je téma o niečom inom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2009 08:33:34    Predmet: Odpovedať s citátom

používáte pro přepis LP, CD na kazety kompandéry dolby B,C,S nebo dbx ?
není zde příčina odlišného zvuku z pásku, elektronickou cestou nedefinovatelně upraveného ?

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
terasky
Hifista - pokročilec


Založený: 19 december 2007
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2009 09:46:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
používáte pro přepis LP, CD na kazety kompandéry dolby B,C,S nebo dbx ?
není zde příčina odlišného zvuku z pásku, elektronickou cestou nedefinovatelně upraveného ?


Zasadne nepouzivam pri prepise tieto kompandery. Enem to przni nahravku.

_________________
Pioneer SX-424, Pioneer PL 15 R, Pioneer ,CT-F700 Pioneer DT 540, Pioneer SG 300, Pioneer CS-F51,
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 11:36:12    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, takze k veci:
Tento rok vysiel Bob Dylan - Together through life. Kupil som to ako set LP/CD a predpokladam teda, ze obidva nosice boli vyrabane z tej istej nahravky. Pri slepom teste, ked mi druha osoba prepinala zdroje, pricom ja som bol v momente prepnutia mimo izbu som nedokazal povedat, ci hra prave LP alebo cd. Pri priamom prepinani medzi cd a lp som mal pocit, ze cd hralo akoby malo zapnutu funkciu loudness. Moze to byt aj tym, ze cd hralo o cosi hlasnejsie ako gramofon, co priame porovnanie skresluje.Pri dlhsom pocuvani sa mi zvuk z LP zdal "prijemnejsi". Akoby uhladenejsi a mierne zamatovejsi. Nemozem vsak vylucit placebo vyvolane mojou diagnozou: Analog addicted.

Treba vsak pripomenut, ze cd bolo prehravane na cd Electrocompaniet EMC1, co je cd player s "najanalogovejsim" zvukom, co som mal doteraz moznost pocut....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 11:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo napísal:
OK, takze k veci:
Tento rok vysiel Bob Dylan - Together through life. Kupil som to ako set LP/CD a predpokladam teda, ze obidva nosice boli vyrabane z tej istej nahravky. Pri slepom teste, ked mi druha osoba prepinala zdroje, pricom ja som bol v momente prepnutia mimo izbu som nedokazal povedat, ci hra prave LP alebo cd. Pri priamom prepinani medzi cd a lp som mal pocit, ze cd hralo akoby malo zapnutu funkciu loudness. Moze to byt aj tym, ze cd hralo o cosi hlasnejsie ako gramofon, co priame porovnanie skresluje.Pri dlhsom pocuvani sa mi zvuk z LP zdal "prijemnejsi". Akoby uhladenejsi a mierne zamatovejsi. Nemozem vsak vylucit placebo vyvolane mojou diagnozou: Analog addicted.

Treba vsak pripomenut, ze cd bolo prehravane na cd Electrocompaniet EMC1, co je cd player s "najanalogovejsim" zvukom, co som mal doteraz moznost pocut....


Jen poznámku: pro porovnání je třeba zajistit naprosto stejnou úroveň hlasitosti. Už malá odchylka vede k jednoznačné preferenci hlasitějšího zdroje signálu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kubo
Nádejný hifista


Založený: 27 jún 2009
Príspevky: 86
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St júl 08, 2009 11:55:59    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Jen poznámku: pro porovnání je třeba zajistit naprosto stejnou úroveň hlasitosti. Už malá odchylka vede k jednoznačné preferenci hlasitějšího zdroje signálu.


Je mi to naprosto jasne, preto som to spomenul. Aj ked rozdiel bol minimalny, predsa len rozdiel bol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Št júl 09, 2009 17:56:46    Predmet: Odpovedať s citátom

absolutne mimo misu a debatu - mam to cd /novy dylan/ a je nahrate priserne
v duchu dnesnej doby "loudness war" bez dynamiky a vobec ten "grrr" zvuk. Predpokladam ze aj povodny zaznam je digitalny. Nemas nahodou nejake veci od OPUS 3? Toto je podla mna /technicky/ absolutne spickovy label a svoje veci vydavaju vzdy CD - LP. To by bolo zaujimave porovnanie.

BTW 2 - dnes /9/ a zajtra /10/ su vecer v klariskach nejake zaujimave choralne veci celkom rad by som tam isiel - mozes sa pridat /kubo/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 10, 2012 19:59:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Digitál je obecně náchylnější na úroveň nahrávky než analog. Loudness war je svinstvo, ale když se nastaví úroveň signálu na CD zase moc nízko, třeba tak, že jsou na celém disku jen dvě špičky 0db a DR je vysoké, kolem např. 15, tak je celé CD nahráno prakticky z rozlišením třeba jen 14 bitů, což už by vyznavači HiRes měli odsoudit. Ovšem zdá se, že zatím všichni preferují čím vyšší DR, tím lépe. Ale tak jednoduché to přece není. Cool

Analog to má jinak, takže pokud je LP udělané rozumně z master pásku, může hrát dynamičtěji a zároveň s výrazně lepším rozlišení v tichých pasážích než CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BorisSK
Hifi obsluha


Založený: 16 apríl 2012
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 15:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Já mám jiný srovnání: mám spousty živejch nahrávek z koncertů, pořízených v sedumdesátých a osumdesátých létech ( půlstopý záznam, 19cm/sec, Revox A77 ). Před časem mě jeden člověk ukecal k přepsání některých z nich do digitálu. Vejsledek ? K zblití, k neposlouchání...ty nahrávky mám dokonale naposlouchaný, slyšel jsem je za ty roky nesčetněkrát...co s tím ten digitál udělal, je naprostej hnus...


Aky typ prevodniku ste pouzili a aka vzorkovacka ? Myslim ze Dxd by mohlo byt fajn potom by ste mali robit testy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 16:03:24    Predmet: LP a CD Odpovedať s citátom

Porovnával som LP aj s CD ,DVD –Audio a to dosť veľa titulov .Rozdiel medzi CD a DVD Audio nebol taký priepastný ako porovnaním s LP. Čo každému vyhovuje nech si počúva, niekomu CD pred LP, druhému zase LP pred CD.


eagles.jpg
 Description:
 Filesize:  116.76 KB
 Viewed:  337 Time(s)

eagles.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BorisSK
Hifi obsluha


Založený: 16 apríl 2012
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: So máj 12, 2012 20:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohuzial pracujem vo fy. Kde mam moznost a aj som to spravil. Nahraval som jazz na 192 khz 24bit, potom sme na jednom s najuznavanejsich softov na klasicku hudbu spravili degradaciu na 44/16 cd a skoro som umrel. To sa neda... A nahravky v dxd existuju dokonca je vymysleny format ako to pasovat cez net. Nie je to flac format je to novy typ kodeku. Osobne som po.cul rozdiel roz ych formatov a to je uplne ina kava ako sa tu bohuzial riesi. Alfa omega je prvot y zaznam. Ale o tom sa da zase polemizovat co je dobre a co nie. Ci spickove mikrofony spickovy ad da prevod ik z brutalnymi udajmi. A potom rovno von bez akejkolvek upravy zvuku. Tzn pocujete uplne vsetko kazducku chybicku kazducky ton, miestnost. Alebo americka varianta, kde idete komplet analog, analogove mixpulty, lampove kompresory....a az potom prevodniky. Je toho vela. Osobne som pocul prvu variantu ked som bol pri nahravani 5.1 smetanu moja vlast na spickovych mikrofonoch, spickovom preampe... Priamo v rezii. Nic take som v zivote nezazil, ak by tam nebolo tolko ludi tak mi je do placu.. To je to co chcem od nahravky.... Vsetkym by som Vam to zelal aby ste uz viac nemuseli mat taketo debaty
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2012 19:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pěknej příspěvek Boris, díky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 14, 2012 07:02:34    Predmet: Odpovedať s citátom

BorisSK napísal:
kazzatel napísal:
Já mám jiný srovnání: mám spousty živejch nahrávek z koncertů, pořízených v sedumdesátých a osumdesátých létech ( půlstopý záznam, 19cm/sec, Revox A77 ). Před časem mě jeden člověk ukecal k přepsání některých z nich do digitálu. Vejsledek ? K zblití, k neposlouchání...ty nahrávky mám dokonale naposlouchaný, slyšel jsem je za ty roky nesčetněkrát...co s tím ten digitál udělal, je naprostej hnus...


Aky typ prevodniku ste pouzili a aka vzorkovacka ? Myslim ze Dxd by mohlo byt fajn potom by ste mali robit testy


Spíš bych řešil současný reálný stav záznamu - jak byly pásy skladovány, na čem se DNES záznam snímá etc. Nezpochybňuji ani "zvukovou paměť", ani to "jak to z analogu hraje".
Celkově u přepisu starého pásu je vždy nutný jistý processing (ještě v analogu), který je u digitálu pak už z principu zbytečný a k ničemu - kde pak nic není ani smrt nebere). Abych se vyjádřil přesně: Netvrdím nic jiného, že po přepisu 1/4" pásku 7,5IPS na harddisk to nebude zas takový průser, protože nemusí být. V 90% ale problém může být - ten chybný element sedí na židli mezi magneťákem a konzolí Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 06:56:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi rok zpátky jsem dělal několik testů na upraveném CD rekorderu Pioneer PDR-555. Nahráli jsme desku na CD a pak hned srovnávali. Všichni jsme se shodli na tom že tam rozdíl je. Někdo tvrdil že malý, já tvrdím že byl zásadní. Twisted Evil
Z CD byl zvuk ve všech ohledech o něco horší. Bylo to znát už na šumu a praskotu zaváděcí drážky desky - projev byl drsnější, jakoby "zrnitý" jemný šelest se schovával pod prskáním (což u desky ne). Totéž se dělo až začla hrát hudba. Zkoušeli jsme i do 24/96 a 24/192 na EMU0202 a stále jsme se shodli na rozdílu a zajímavé bylo že 24/96 znělo o něco "klidněji" - patrně díky značně menšímu zkreslení vysokými harmonickými DA převodníku v tomto režimu. V případě hi-res to snad nemuselo být nutně samotným principem digitalizace, možná jen konkrétním HW řešením.

K tomu stavu záznamu na pásku. Kazzatel mluvil o Revoxu A77, takže předpokládám že to bylo nahráváno i přehráváno na stejném magneťáku. Pokud mezitím nehýbal s korekcema ani nastavením hlav a ty nejsou "sjeté", není důvod k pochybnostem o vlivu nastavení magneťáku. Skladování pásků je už trochu větší problém. Pokud neležely vyloženě ve vlhku a blízko magnetického pole, nejsou to zrovna Agfy a jsou 50um silné, neměl by být problém. Je to pravda vícero podmínek, ale zkušený technik s tím nemůže mít problém Smile

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 07:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pásky je třeba občas alespoň převinout. kvůli prokopírování by bylo nejlepší mít je volně v krabici.
já mám nejhorší zkušenosti s BASF DP 25 - ( z té doby)- loupe se. Horší, jak ORWO, nebo EMGETON.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št máj 24, 2012 07:34:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty 50um jsou právě určené pro archivaci a údajně se převíjet nemusejí. Mám doma několik záznamů na LGR30 starších než já a hrají stále velmi dobře Smile. DP25 je typická spotřební kšanda a prokopíruje se velmi rád, ostatně jako všechny pásky v téhle tloušťce. Na ORWO jsem v začátcích taky nahrával a bylo to docela dobré, s Emgetonem jsem měl ale velmi špatné zkušenosti, hlavně s extrémním rozptylem ciltivosti a biasu. Lišilo se to klidně o 3dB mezi začátkem a koncem pásu. Fuj. S odlupováním jsem u DP25 problém nikdy neměl, to spíš Agfy. Podle toho co se všude možně dočítám a doslýchám patrně všechny firmy měly s některými sériemi problém.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So apríl 20, 2013 14:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

zdar nechcem to tu nejako roztocit ale mam jeden postreh, ktory kazdy dobre pozna a zaujima ma jeho pricina.
Ked nahravam na kazetu z CD, nastavim peaks na 0db a indikator beha tak v rozmedzi 6db okrem teda ozaj pasazi v skladbe kde prestane hrat hudba alebo je pauza alebo skladba konci. Toto sa odohrava cele CD a na 90percent u vsetkych. Ak nahravam z LP je toto nastavenie o dost obtiaznejsie pretoze aj ked najdem nejaku hlasitu pasaz a nastavim podla nej 0db je to casto prilis. Takze sa radsej posuniem na -4db. Ide o to, ze pocas celej platne mi lietaju ledky od -30 do +2db. Do tej dvojky ozaj len preblesknu pri uderoch alebo nabehoch sa tomu hovori? Proste pri nahravani CD mi konstantne svietia ledky od -40db do -8db a do nuly zhruba blikaju, pri LP cely pas diod blika v roznom tempe a od roznej hlasitosti, da sa povedat, ze pulzuje celych -40db stupnice s tym, ze poslednych 20db je ozaj zivych a ked nastane nejaka zmena v skladbe tak zhasne kludne cely display nie ako pri CD niekolko bodov... Mam aj ten pocit, ze ked hra platna tak sa ta muzika akoby hybe az ma to nuti shake my body Very Happy Nastava tam take suprovo ticho a cele to akosi pulzuje a mam dojem, ze CD toto nevie, mozno mam slaby retazec ale ked to dokaze na nom sposobit LP preco nie CD? A pocul som uz aj silny retazec a stale to tam nebolo. Mam pocit, ze aj ked CD by malo mat vacsi dynamicky rozsah tak to nedokaze zuzitkovat, jasne mastering a tak ale akasi ta plastickost alebo ako to povedat nie je v moznostiach CD? Co je pricinou tohto javu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So apríl 20, 2013 15:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Nojo, objevil jsi ameriku Very Happy
Příčinou toho jevu je prasácká dynamická komprese, tzv. "loudness war", na 95% CDček je dynamika tak těch 6-10dB i když by mohla být klidně 20-30dB a vůbec ničemu by to nevadilo. Je to blbost a ignorance hudebních vydavatelství, manažeři si z nějakého nepochopitelného důvodu myslí že hlasitější CDčko se bude líp prodávat. Já si myslím že právě díky tomuto jevu dnes jde prodej CDček do kopru, ale to je teď vedlejší. V dobách kdy se vyráběly LP, tenhle jev/názor manažerů téměř neexistoval, proto mají mnohem vyšší dynamiku, i když teoretická dynamika LPčka je asi jen poloviční. Byly taky vydavatelství které měly zvuk záměrně zkreslený a dynamicky zkomprimovaný, ale bylo jich minimum, třeba mě napadá Decca nebo Motown. I LPčka ze 70. let těchto vydavatelství hrajou hrozně.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
nstar
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 máj 2010
Príspevky: 526

PríspevokZaslal: So apríl 20, 2013 15:59:50    Predmet: Odpovedať s citátom

nie neobjavil som ameriku, ja viem o LW ale aj starsie CD aj ked su lepsie ako nove tak to nema nejaky extra rozsah, nepoznam teda CD, ktore by hralo take prudke, rychle zmeny v hudbe ako LP. Napriklad aj cinela alebo co to je pri CD robi CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC akoby nejaky pristroj alebo syntezator, kdezto z tej LP to ma svoj nabeh, spicku a dobeh ale samozrejme rychly. Neviem to inak napisat. Bubon ked da ranu alebo ked spevacka zacne spievat a nevmesti sa do koze a na zaciatku zvysi hlas, to vsetko sa hned objavi a magnetak mi to zaznamena. Napr ta cinela len tak jemne, ze indikator nic neukazuje, spevacka sa nadychne na - 30db, zacne spievat na - 10db a do toho spustia bicie na -2db, prestanu buchat a spevacka cosi taha na -4, -2, bicie bum prask a som v nabehu na +6db, hned naspat na -2db, bum prask +4db, spat na -30db, trubka 0db, bum prask bicie+6db, cinela -40db....
a este popri tom ako ta cinela je na -30db a bubny urobia bum, bum ticho, bum, bum, ticho stale je tam ta cinela a stale je tam nabeh, spicka, dobeh tych bubnov aj cinel a ledky behaju jak splasene, pri cede sa rozsvecuju posledne tri, styri ale pri LP je bezne, ze vsetky v momente zhasnu a vzapati nabehne polovica a hned po nej pink a je tam spicka +6db a peak holder ju este ukazuje a pritom cely pas diod uz zhasol a cinela si melie to svoje...sorry neviem to inak opisat ale rad by som pochopil preco cd toto nevie, ked by to mal byt format co pokoril LP. Pozor nehanim CD ja mam rad CD ale chcem sa dozvediet cosi...a je to samozrejme pocut pri nahravke na kazetu, da sa to trochu prirovnat k nahravaniu reci na radiu Devin v CR tipujem podobnost Vltave, tam tiez ledky behaju celym rozsahom a je tazke spravne modulovat a ked rozpravac urobi chybu hned sa to premietne do signalu, napr zvyrazni P, zasmeje sa odkasle atd...aj ticho medzi slabikami je rychle a rovnako nabeh slova...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 2 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist