Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porovnání zvuk LP vs. CD
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 09:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

J - nechtěj po mně, abych ti vypisoval všechny kraviny, který prezentuješ...všeznalej nejsem, ale nudí mě pořád dokola vyvracet to, co bylo řečeno už tolikrát...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 09:34:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Na tomto fore sa vacsinou toci prave o technickych aspektoch - necuduj sa, ze sa to tu hemzi grafmi a meraniami. O tom toto forum je Wink

Napriek tomuto "nedostatku" musím priznať že ma určite dosť obohatilo o mnohé poznatky. Len treba filtrovať. Smile

kazzatel - nie nechcem to po tebe. Ale vďaka za starostlivosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 09:42:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to celé hlavne o posluchových skúsenostiach, ako to niekedy "hrá" v skutočnosti, nie o tom ako by sme chceli, aby to hralo. Aktívni hudobníci sú veľmi dobrá spätná väzba, pokiaľ ide o realitu zvuku nástrojov.
Bol u mňa nedávno počúvať jeden aktívny operný spevák, ktorý často hosťuje aj na veľmi "vychytených" scénach. Priniesol si svoje nahrávky hudby (všetko CD formát, hlavne zo súčasnosti), s ktorou má skúsenosti a kde je doma, počúval preváže mužské operné záležitosti . Najväčšou "poklonou" pre mňa bolo, keď povedal, že má pocit ,ako keby bol na živej skúške a nadchýňal sa nad "krásnym diskantom". Pritom ten "krásny diskant" bol subjektívne dosť nepríjemný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 09:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Na tomto fore sa vacsinou toci prave o technickych aspektoch - necuduj sa, ze sa to tu hemzi grafmi a meraniami.


Potíž je v interpretaci grafů a měření. Laická ani "poučeně laická" veřejnost grafy neumí, nemůže umět a nebude umět interpretovat. Takže je to pro pár jedinců a i ti ještě potřebují osobní komunikaci, aby se vše vysvětlilo do detailu. Toto není kritika grafů a měření.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št apríl 25, 2013 09:58:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA --> S tym suhlasim. Nikdy by som si nedovolil v technickej rovine oponovat Vam, BV, kazzatelovi a podobne. Na to nemam a ani nikdy mat nebudem. Kazdy vie nieco ine, niecim inym sa zivi. Ja si zas nenecham od hocikoho "kecat" do pocitaca a programovania Cool
Problemom vacsinou je, ze clovek, ktory ma doma drahu aparaturu, casto povysuje svoje dojmy, nad problematiku technicku. A za najvacsiu katastrofu povazujem to, ked niekto doma zletuje 2 droty a ma dojem, ze moze kecat do roboty ludom, ktori sa navrhovanim pristrojov zivia dlhe roky. To ma doslova vytaca.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
motylek
Hifi obsluha


Založený: 25 apríl 2013
Príspevky: 21

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2013 08:00:02    Predmet: Re: Porovnání zvuk LP vs. CD Odpovedať s citátom

Krecek napísal:
Neproběhl před časem někde (? možná pamětníci z Lopuchu ?) srovnávací test stejných desek, vydaných na LP/CD? Pokud ano, jaký byl výsledek, shodli se účastníci na nějakých závěrech?

Obecně - co si myslíte o porovnání zvuku z obou uvedených médií?


Vlastním takové LP a SACD. CD a SACD vrstva vznikla převodem z digitálního remasteru 24/96, který na objednávku vydavatelství EMI vytvořili inženýři z Abbey Road Studios.
Mám sbírku cca 200 LP, které si sám postupně archivuji ve formátu DSD128.
Do souboru media.zip (http://ulozto.cz/xJ5Ayc4M/media-zip) jsem uložil 1 minutovou ukázku všech tří médií. Audio z SACD je ripované na Sony PS3 (ripuji svoje SACD výhradně pro svoji potřebu). Soubory DSD jsem převedl programem AudioGate do formátu PCM 24/176.4.

Podle mě je poslech LP a SACD srovnatelný. Mám jednu nahrávku na LP, které bylo vyrobeno technologií "Half speed mastering". Poslech tohoto LP podle mě převyšuje SACD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2013 09:43:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemôžem súhlasiť. Mám rovnaký album na LP, CD, SACD.
V zobrazení priestoru, detailnosti a najspodnejších basov hrá lepšie už aj CD rip resamplovaný na 24/176k cez cPlay a hnaný cez DAC Casea Orion Lite.
Táto konštelácia hrá lepšie než SACD cez Marantz SA7003.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2013 12:25:37    Predmet: Odpovedať s citátom

To porovnání bude vždycky neřešitelné, protože je značná nejistota v tom, co se do desky opravdu rylo a jak to je upravené a zpracované.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2013 12:47:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To máš veľkú pravdu.
Ja len že šumové pomery na LP vôbec sú horšie než na akomkoľvek CD/SACD, čo sa na zvuku prejaví.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Ne apríl 28, 2013 12:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

No, na šum při snímání a rytí drážky jsem ani nepomyslel. Jen jsem nedávno slyšel (z dobře informovaných úst), že produkce požaduje (když na to má) i třeba 6 verzí některých skladeb - jinak to jde na promo CD, jinak na CD, jinak na vinyl, jinak do klipu, jinak do rádia - a jedna verze je bonus bez zpěvů pro karaoke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 00:12:50    Predmet: LP verzus CD (SACD,DVD-Audio) Odpovedať s citátom

Na istej Americkéj klinike liečia okrem iného aj hudbou .Zdrojom signálu je len gramofón. Ten digitál prináša len choroby .Digitál je fuj. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 16:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Sendy napísal:
To porovnání bude vždycky neřešitelné, protože je značná nejistota v tom, co se do desky opravdu rylo a jak to je upravené a zpracované.


Ta nekonečná debata na téma zda je lepší LP nebo CD Vás přejde v okamžiku, kdy si zkusíte kvalitní LPčko přímo nahrát na CD. Na každém aparátu vyšší třídy ten rozdíl bezpečně poznáte. CDčko není schopné rozumně přehrát ani praskot v zaváděcí drážce! Z jemného šelestu a občasného prasknutí se stane jakési nekonkrétní chrčení subjektivně bez obsahu výšek. Na velkém orchestru se zhorší lokalizace nástrojů, smyčce, flétna, saxík, hoboj... změní barvu zvuku, triangl málem nepoznáte. Proč to tak je jsem popsal o stránku zpět. Když potom víte na co se při poslechu zaměřit, poznáte rozdíly i na průměrném hifi. Chce to soustředit se, pouštět některé pasáže klidně několikrát dokola, nezaujatě hodnotit rozdíly. Jsem si vědom, že většina lidí to nezvládne. Ale cesta tu je. Idea

_________________
Martin www.sigmaphon.cz


Naposledy upravil JeF111 dňa Po apríl 29, 2013 16:36:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 16:34:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Problem je, ze mna ten praskot vytaca do nepricetnosti. To je vec, ktoru pri pocuvani hudby nie som ochotny akceptovat. Argumentacia typu, ze nahrate LP na CD nevie rozumne prehrat ani praskot v zavadzacej drazke je pre mna - chvalabohu, ze nevie.

LP sice nemam, ale ked som bol u Slimaka pred kupou DAC Orion (aby som nekupoval macku vo vreci), pustal mi na porovnanie LP a aj CD cez Orion. Subjektivne mi zvuk CD sedi ovela viac, ako u LP. Ak sa zacneme bavit o HiRes (s pravdepodobnostou kvalitneho masteringu), tak LP u mna nema sancu uz vobec.

Podobne som to pocul aj par rokov dozadu pri prezentacii Ketos-u na HES, kde porovnavali LP / CD / HiRes na zostave Dynaudio + Electrocompaniet. U Slimaka som si po par rokoch svoj nazor len potvrdil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 16:42:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Problem je, ze mna ten praskot vytaca do nepricetnosti. To je vec, ktoru pri pocuvani hudby nie som ochotny akceptovat...

Šum a praskot Ti po nějaké době přestane vadit. Řekněme tak po týdnu "života s gramofonem". Pokud nejsou desky vyloženě sedřené a posloucháš na solidním aparátu který je schopný přehrát ty špičky bez dynamické saturace, doznívání na membránách repro atd. tak praskot opravdu nevadí. Je to o poslechových zkušenostech a o zvyku.

Odar napísal:
...Argumentacia typu, ze nahrate LP na CD nevie rozumne prehrat ani praskot v zavadzacej drazke je pre mna - chvalabohu, ze nevie...

Sorry ale při vší úctě a slušnosti - tuhle část mého příspěvku jsi patrně nepochopil a nevíš o čem mluvíš. Sad

Jde o to, že třeba časový průběh zvuku smyčcového orchestru se blíží spíš tomuto praskotu a šumu než sinusovému signálu, na kterém se funkce CDčka s oblibou demonstruje. Na symfoňáku se rozdíl ve zvuku pozná bezpečně, ale málo kdo chce a umí symfoňák poslouchat. Tak proto jsem uvedl příklad se zaváděcí drážkou, kterou chtě nechtě poslouchá každý, když pustí LP.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 17:00:33    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
kdy si zkusíte kvalitní LPčko přímo nahrát na CD

To bude asi problém, "kvalitné LP" je trochu oxymoron, a LP nahrávať na CD je spojenie nevýhod obidvoch formátov.
A praskot a šum LP nikdy neprestane vadiť, užil som si ho skoro 20rokov, nebola iná možnosť (vždy mi hrozne prekážal, ako keby som stále sedel pri táboráku vedľa potoka Smile , pri country by to nevadilo, ale napr. pri Mozartovi dosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 17:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

V kterémsi příspěvku stránku nebo dvě zpět jsem uvedl některá kvalitní LP co jsem si zrovna vzpomněl. To je docela dobrý základ ze kterého se dá vycházet. Stav LPček po tolika letech bývá samozřejmě všelijaký a pokud zvuk praská jako u táboráku tak mě to sere taky. Ale stále se dají sehnat desky skoro nehrané které jsou takřka bez praskotu. Je to spíš u klasické hudby, kterou většina lidí hrála jen občas.
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 18:05:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidé mají mnohdy mylné představy na základě pouze výlisků ze Supraphonu a lidodemo. Je to zbytečně laciná argumentace.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 20:13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Pan z Ketos-u na HES 2010 vybral novu platnu z obalu a uz aj ta praskala. Sam vtedy hovoril, ze narocky niesol na vystavu novy kus, aby nenastal podobny problem. Neviem, ake to bolo vydavatelstvo, uz si ani nepamatam, o aku skladbu islo (pre mna neznama). Moje doterajsie skusenosti s LP su skor rozpacite, ako dobre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 20:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kupujem nové LP pravidelne. Naposledy som kúpil 20ks rôznych LP (klasika, jazz). Dve tretiny z nich sú katastrofa. Darmo kúpim audiofilské vydanie od RCA-Victor - 5ks LP s mojim obľúbeným Ravelom, 200gram, 45ot., nahratá len jedna strana, kde zvuk je naozaj super, ale každá platňa je zvlnená tak, že prenoska skáče "jak divá" a na LPčkach sú vyložene kazové miesta (zmes), stálo to nehorázne peňazí. Reklamoval som, nebol problém, poslali mi nové.... také isté.... zvlnené....
Kúpil som tiež dve rovnaké platne od vyd. Gobblestone - jedna OK, druhá totálne zvlnená, stredový otvor jak keby klincom robili a pri zakladaní na gramo som sa porezal, lebo na okraji trčal nejaký strup..., zvukovo tam počuť praskanie, ktoré je paradoxne v nahrávke, lebo presne rovnako praskajú obe...
Paradoxne, najlepšia LP (kvalita, zvuk) je od nejakej divízie Sony Music.
To ešte aj tá Opusácka platňa s Čajkovským kúpená pred 25 rokmi za 15 Kčs v bazári je lepšia než tie audiofilské zvlnené LP. Ale zasa obal majú tie nové veľmi pekný Smile
A ako píše Odar, na väčšine tých nových LP to praská hneď pri prvom prehratí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 20:31:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám velmi kvalitní výlisky jazzu z poloviny šedesátých let, Columbia, Decca a RCA. To, co kupujete dnes, jsou zase Loděnice.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 20:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

LP v poslední době sem kupoval dost nové italské a tam je téměř vždy problém i s spraskáním, oni mají ty matrice špinavé a naprd. No je třeba to rovnou vícekrát vyprat, mě to dost pomohlo, ale není to u všech na 100%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 20:56:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno. Mám starých cca 100 LP a od vyd. Columbia sa medzi nimi nájdu tiež a je to naozaj kvalitou inde ako dnešné LP.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 21:20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak --> Ak najdes cosi dobre v pivnici, priprav to na buduci tyzden, ked ta pridem pozriet. Fakt by ma zaujimalo kvalitne, nepraskajuce LPcko. Mozno zmenim nazor.
Podla toho, co pisete, mam pocit, ze je to podobne, ako hladat dobre mastrovanu nahravku na CD Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 22:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím, licenční vydání Supraphon, Opus a zbytek východního bloku je tak z 99% průser. Ale pokud jde třeba o country nebo klasiku, Suprafon myslím neměl moc konkurence.
Kvality Columbia a RCA ze 60. let můžu potvrdit. I později se semtam něco objevilo, třeba zmíněný Vaughan CBS z roku 85.

Dnes Loděnice prohání všechno přes processing v digitálu (rád bych se mýlil) a tím je výsledek víceméně daný Confused Takže i když se míchá analogově, převodu se nevyhne prakticky nic. Určitě to není jen o digitalizaci - v celé signálové cestě je toho tolik co se dá podělat... a projeví se všechno.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1403

PríspevokZaslal: Po apríl 29, 2013 22:41:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Co se týče (tuzem.) nahrávek popu a zejména rocku, tak slovenský OPUS produkoval zvukově lepší záznamy než Supraphon. Poslouchat rock. nahrávky od Supraphonu bylo za trest.Rolling Eyes Správně nahrát zkreslené (zbooster.) kytary nebo bicí představovalo pro zvuk. mistry Supraphonu nepřekonatelný problém. Nahrávky klasické hudby měl ale Supraphon kvalitní, to se musí nechat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 07:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Uz som si nekupil LP strasne davno a asi si uz ani nove nekupim.
Leda, ze by sa objavil zaruceny a kvalitou uspokojujuci cisto analogovy vyrobca, ziaden prevod z digitalu.
I ked zaznam na LP prevedeny z Hi-res digitalu moze zniet celkom zaujimavo, uz je to iba zbytocne mrsenie novodobeho digitalneho signalu zase na vinyl,
kde aj tie najlepsie MC prenosky v hodnote 3000 eur maju taku specifikaciu, ze s dynamikou, presluchom, sumom a detailami Hi-res zaznamu si nazadaju.

Teraz som si uvedomil, ze toto vlakno porovnava LP a CD kvalitu, ktora je pri CD 16bit/44kHz.
Aj s touto nizsou rozlisovacou kvalitou digitalu sa daju dosiahnut lepsie vysledky ako z LP.
Na LP moze byt v lepsich pripadoch analogia stredov a vysiek realnejsia, CD ma aj tak viacej prinosov v dynamike, v nizsom sume...
Na modernych cipoch napriklad ESS Sabre32 dosahujem velmi uspokojivu reprodukciu STEREA.
Vo vyskovom pasme na CD masteruju zvuky cinelov... opatrne, pretoze ako je zname 16bit/44kHz sampling rate moze signal skreslit tak,
ze budu sykavky a ine vyskove zvuky ostre, zrnite a neprijemne, hlavne na starsich CD prehravacoch.
Na linearnych reproduktorovych sustavach, ktore su linearne v uchu nie na mikrofone sa daju tieto vyskove zvuky cinelov, viol,... na CD zaznamoch so spominanym cipom Sabre32
(podla mna aj Wolfson24bit/192kHz) pocuvat v prijatelnej kvalite aj co sa hlasitostnej urovne tyka voci ostanym zvukom v danej nahravke.


Naposledy upravil furto dňa Ut apríl 30, 2013 10:47:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 08:18:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je to vždy o osobných preferenciách, nárokoch a aj kvalite aparatúry. To sú naozaj veci neprenosné a presviedčať sa tu navzájom čo je lepšie je kravina jak voda v koši. To je ako sa hádať pri autách či je lepší nafťák, alebo benziňák. Samozrejme že sú veci meratelné a keď tu niekto píše že technológia CD niektoré veci nedokáže, tak mi neostáva iné ako mu veriť. Otázne je či to spokojným uživatelom CDčiek nejak vadí. Ako som písal niekde vyššie som uživatelom oboch systémov (+ kazety a rádio), takže môžem povedať že som nestranným pozorovatelom tejto diskusie. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 08:35:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Smile ano, kvalitna analogia, ktora by stala za to, je kotucovy magnetofon, nahravky iba priamo z master pasov, kde je separacia presluchov lepsia ako z gramofonu.
Tiez dobrou volbou analogoveho pocuvania su aj ORIGINALNE magnetofonove kazety, ked v dobe ich vyroby bolo zarucene, ze su kopirovane z analogovych master pasov.
Osobne vsak idem v digitale.
Tie nadherne tape decky ma zvadzaju, ale ked si uvedomim, ze kazety tie co su fakt originalne analogove uz budu svojou trvacnostou dosluhovat, tak zostavam v digi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 09:59:15    Predmet: Odpovedať s citátom

"J" to vystihl pěkně.

Furto - poslouchej si co chceš, vinyl nikomu nenutím, ale tyhle rozumy od stolu fakt moc nemusím. Dynamiky CDčka posledních 20 let žádné nahrávací studio nevyužilo a i kdyby, je to dynamika jen na nejnižších basech a pokud má být frekvenčně výš tak jen na ustáleném signálu, nikoliv na hudbě. Tato omezení ale v žádném marketingovém blábolu nevyčteš. Většina pramenů (jako třeba hezké PDFko o Sabre32 na jejich webu) vyzdvihuje poslechově nepodstatné technické parametry a záměrně zamlčuje mnohem důležitější věci. Které to jsou už jsem psal.

Občas si taky pustím cédéčko, nebo spíš rádio (co je navíc ještě zmršené dynamicky a narvané do MP3), na nejnižší hlasitost kterou rozumně slyším. Jako zvukovou kulisu od které nečekám žádný hudební zážitek, jenom že není ticho. Pak je tento formát vyhovující - nevyžaduje složitou obsluhu.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut apríl 30, 2013 10:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď som veľkým zástancom analógu, kupujem aj najnovšie vinylové LP s výborným zvukom (remastrované Pink Floyd Dark Side..,Wish You.., Sting- Symfonicities, D.Krall atď.) vlastním aj kazeťák aj kotúčák, v poslednej dobe som si zaobstaral DAC a tak aj niektoré CD v 44-ke,DVD-A v 48-ke hrajú fenomenálne. Dostalo sa mi do rúk CD Audiophile Male Voice v K2 technology, no je to neskutočná bomba, škoda, že nie je viac takýchto titulov a to som sa zatiaľ ešte ani nedostal ku skutočným nahrávkam Hi.res. Smile
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 4 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist