Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

plosaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 09:11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MiSt napísal:
Tak poreferujte ako ste dopadli s tým Black Covering, som zvedavý.
Ako som sľúbil nafotil som tie predlohy, tu som o tom napísal čo to , nech to nemusím furt opakovať na fórach http://www.midkemia.sk/?p=22


Máš to moc hezky zpracované. Pokusy na Sázavě jsou v podstatě ve shodě s tím, co píšeš. Černý stíratelný fix funguje velmi dobře v tom smyslu, že dokonale začerní plochu toneru, ale je pravda, že může narušit jemné hrany spojů. Spray zafungoval podle očekávání, navíc práce je velmi pohodlná a rychle to zasychá. Schnutí musí probíhat v teplém suchém prostředí, na vlhku se může vytvořit mléčný zákal. Ale to není nic neobvyklého, dělá to celá řada laků a barev. Dokonalému výsledku zabránila jenom (ne)kvalita výtisku na fólii. Jednak mi dochází toner a jednak je kazeta recyklovaná. Netušil jsem, že může být v krytí tak velký rozdíl, jako ukazuješ na svých stránkách. Bohužel i rozdíl v ceně toneru je velký. Z debaty ještě vyplynulo, že by možná bylo vhodné u ředidlové metody vyzkoušet ředidlo s větším podílem toluenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 09:18:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Rolling Eyes
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 09:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Máš to moc hezky zpracované. Pokusy na Sázavě jsou v podstatě ve shodě s tím, co píšeš. Černý stíratelný fix funguje velmi dobře v tom smyslu, že dokonale začerní plochu toneru, ale je pravda, že může narušit jemné hrany spojů. Spray zafungoval podle očekávání, navíc práce je velmi pohodlná a rychle to zasychá. Schnutí musí probíhat v teplém suchém prostředí, na vlhku se může vytvořit mléčný zákal. Ale to není nic neobvyklého, dělá to celá řada laků a barev. Dokonalému výsledku zabránila jenom (ne)kvalita výtisku na fólii. Jednak mi dochází toner a jednak je kazeta recyklovaná. Netušil jsem, že může být v krytí tak velký rozdíl, jako ukazuješ na svých stránkách. Bohužel i rozdíl v ceně toneru je velký. Z debaty ještě vyplynulo, že by možná bylo vhodné u ředidlové metody vyzkoušet ředidlo s větším podílem toluenu.


Dík. Rozdiel v repasovanom a originálnom tonere je obrovský aj ja som bol prvý krát šokovaný. Teraz mám k tlačiarni 2 kazety toneru, jednu repas na bežnú tlač a jednu originálnu keď tlačím na fólie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 09:36:43    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Rolling Eyes

Ak máš niečo k téme tak napíš, inak neviem ako si vysvetliť tvoj smajlík.
Pokiaľ musíš za každú cenu ku každej téme niečo prispieť máš nato celé svoje vlákno "Predzosilňovače".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 10:47:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pavle, já samozřejmě vím, co ten smajlík znamená. Předpokládám, že takhle zbytečné vlákno nečteš od začátku, takže pro připomenutí:

opa napísal:
Omlouvám se všem profesionálům i osvíceným bastlířům, kteří dobře vědí, že vyrábět plošné spoje doma je zhovadilost. Mohou tohle vlákno s klidem ignorovat.

Pro nás, pár zoufalců, kteří to stále ještě nepochopili, sem občas dám nějakou poznámku nebo dotaz. Přeci jen není nutné, aby každý vyzkoušel všechno, když to před ním testovalo mnoho jiných....


A navíc bylo řečeno, že základní postup je osvit na film. Čarování s tiskárnou a ředidlem je určeno pro případ, že je potřeba velmi rychle udělat plošňák. Od dokončení návrhu v PC mohou být časy takovéto:
5 minut tisk
30 minut slití ředidlem
15 minut dosychání
10 minut příprava a osvit UV
5 minut vyvolání
20 minut leptání
10 minut dokončení.

To je hodina a půl, s malou rezervou cca za dvě hodiny můžu osazovat.
A hlavně, můžu tak vyrobit vzorek, o kterém vím, že skončí v koši, protože náklady jsou v desetikorunách.
Náklady na profi výrobu desky v jediném exempláři pro účely vývoje jsou pro amatéra, který své výtvory neprodává, naprosto zničující.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 11:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:


5 minut tisk
30 minut slití ředidlem
15 minut dosychání
10 minut příprava a osvit UV
5 minut vyvolání
20 minut leptání
10 minut dokončení.

A hlavně, můžu tak vyrobit vzorek, o kterém vím, že skončí v koši, protože náklady jsou v desetikorunách.


Málo si vážíš svého času Very Happy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 11:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Náklady na profi výrobu desky v jediném exempláři pro účely vývoje jsou pro amatéra, který své výtvory neprodává, naprosto zničující.


Vlákno som čítal od začiatku, tušil som že je to smerované na profi výrobu.

Vadí mi hlavne to že sa téma presúva od predmetu temy k niečomu inému.
Je mi fuk že PMA alebo ktokoľvek iný má na každý bastel profi vyrobenú dosku, nech si o tom založí vlastné vlákno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 08, 2009 11:39:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Roman St napísal:
opa napísal:


5 minut tisk
30 minut slití ředidlem
15 minut dosychání
10 minut příprava a osvit UV
5 minut vyvolání
20 minut leptání
10 minut dokončení.

A hlavně, můžu tak vyrobit vzorek, o kterém vím, že skončí v koši, protože náklady jsou v desetikorunách.


Málo si vážíš svého času Very Happy.


Jak se to vezme.
1) Mnoho z těch časů jsou čekací, kdy se něco děje a já přitom můžu dělat něco jiného.
2) I kdybych našel firmu, která mi plošňák vyrobí za deset vteřin, strávím nejméně stejný čas cestováním pro hotovou desku. A to v pracovní dny, kdy se nestrefím do provozní doby, takže si musím na to vzít půl dne dovolené.
3) Ta deska, i když budu akceptovat čekací dobu 1-2 týdny, bude stát třeba tisícovku. A to za dvě hodiny opravdu nevydělám.

Znovu a naposledy, když budu dělat sérii 80 kusů, které pak prodám zákazníkům, o jiném než profi způsobu výroby bych neuvažoval ani vteřinu.
Když ale dělám bastl na vyzkoušení nápadu, který buď nevyjde a nebo bude vyžadovat další verze pro odladění, je úspora nákladů a času, operativnost a nezávislost na dodavateli k nezaplacení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 09:20:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže jedeme dál.

Bezpečnostní list zase něco vyzradil.
Pausklar (nebo-li Transparent 21) na zprůhlednění papíru pro osvit je obyčejný petrolej.
http://www.crceurope.com/wwwcrc/msds/pdf/TRANSPARENT_21-AB27951-13.PDF

Ale zdá se mi lepší tisk na fólii a "ředidlová metoda".
Totiž, hypotéza o Toluenu se potvrdila. Po půlhodině v parách Toluenového čističe (Toluen se nesmí prodávat, tak museli změnit název Wink )
je i velmi hanebně vytištěná předloha vyčerpaným tonerem velice dobrá. Spoje zcela bez problémů, v rozlité mědi jsou místy malinké dirky, chce to nový toner.

EDIT:
Malý dodatek, spoje a okraje ploch jsou naprosto vzorné, takže stačí rozlité plochy vykrýt tím černým stíratelným fixem. Odstraní se (spíše kosmetická) vada a přitom tenké spoje a hrany zůstanou netknuty. Stačí se strefit s fixem cca 1mm od kraje. Ovšem s kvalitním tonerem a fólií by to zřejmě ani nemuselo být nutné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 10:40:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za info , vyskúšam dakedy , teraz som však kupil pixlu toho C6000 Smile .
Celistvé plochy pretieram priamo nestierateľným (permanetným) fixom ako spomínam u mňa na webe, má lepšie krytie. Ten stierateľný má tu nevýhodu že treba čakať kým uschne a párkrat sa mi s ním podarilo rozožrať toner ked som viackrat po sebe prešiel to isté miesto ale to bola moja chyba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 11:03:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Když nebude vyčerpaný toner, mělo by fungovat i ředidlo C6000. Mimo jiné záleží i na tom, aby fólie byla blízko hladiny ředidla a celé to bylo uzavřené. Pro první zkoušky vyhověly dva ploché talíře na sobě, uzavřené v igelitce.
Zkusil jsem lihový fix na vykrytí ploch, taky to s tím jde. Jenom mám moc tenký hrot, chce to širší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xreef
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 16:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky přidám svou trošku, tisknu na laserovce. to je klasika, po všech těch foliích a papírech s medvědem a bůh ví čem ještě, jsem skončil u "odpadu" . Nejlepší dle mých zkušeností je použít nosný papír ze samolepky a tisknout na tu hladkou lesklou stranu, (ta co na ní byla původně nalepená samolepka). Pak už stačí jen vyčistit desku ředidlem (6006) nebo něco takového, desku obyčejnou žehličkou lehce předehřát, přiložit motiv a předlohu na desku nažehlit. důležitý je nepokoušet se ten papír strhnout hned po nažehlení, když je deska ještě teplá, toner se bude sloupávat a matlat. Nechat to v klidu 5minut vychladnout a pak papír normálně sloupnout. nic se nemáčí..... pak už jen vyleptat a toner potom umejt opět ředidlem.... to je celé..... dělal jsem si takhle desky na leach, symasym, zdroje, programátor piců....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 17:21:47    Predmet: Odpovedať s citátom

XREEF:
Už jsem to myslím někde četl, ale přiznám se, že mě vůbec nenpadlo to zkoušet. Ta lesklá strana je specielně vymyšlená, aby se na ní vůbec nic nechytlo, natož potom toner. Ale když to máš vyzkoušené, tak O.K.
Mojí momentální snahou je právě vymanit se z "nažehlovacích" technologií. Modrá fólie mi funguje dobře, ale přeci jen rozměry jsou trochu ovlivněné teplotou, toner se taky malinko rozmázne do různých stran, podle teploty a přítlaku atd.
Fotocesta by měla dát preciznější výsledky a hlavně použitelné dvojstranné desky bez prokovů. Film (nebo fólie z laserovky) se dá dobře srovnat oproti druhé straně, s modrou fólií to bylo obtížné a nejisté.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
xreef
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: St jún 10, 2009 18:59:47    Predmet: Odpovedať s citátom

No asi bych to ještě upřesnil, je třeba se vyvarovat takovímu tomu měkýmu "igelitu", na tom to nedrří a toner se trhá. Jo a neosvědčili se mi nové tiskárny, tisknu to na staré hp laser jet 5p. Mám jeden druh se kterym mi to chodí, až mi ten papír dojde nevím, čím to budu dělat Smile . Tu modrou folii jsem taky zkoušel, ale přišla mi dost drahá, kupoval jsem A4 asi za 60kč.....
Když dělám dvouvrstvou desku, navrhnu si do rohů středící díry a středim na ně, (takové fiduciální značky, jenže jsou skrz desku)
Pak už jen Pragoboard a nebo PCB Benešov........ Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 12:01:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud by někoho napadlo, že by bylo dobré nejprve vykrýt větší plochy fixem a teprve potom dát do toluenu, tak si může ušetřit práci - nefunguje to.

Nový toner objednán.

UV světlo pro osvit před dokončením.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 12:45:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Dík za ďalší poznatok Smile
Svetlo ktoré ja používam nieje vyslovene UV, výsledok zatiaľ uspokojivý.

to xreef: Proces s nažehlovaním som nezkúšal, od fotocesty očakávam hlavne opakovateľný výsledok bez laborovania pri každej výrobe DPS, nevravím že to nieje možné aj s nažehlovaním ale vydal som sa cestou fotoprocesu a ešte ani tú nemám vyladenú Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 14:01:41    Predmet: UV lampa Odpovedať s citátom

Mimochodom, aku UV lampu pouzivate ? Nemam teraz na mysli rozlicne nahrady typu rozbita ortutova vybojka a podobne.

Pred casom som kupil lampu od Sylvanie (cca 300Sk) + dorobil prislusny "starter" (v krabici od AT zdroja). Typ bohuzial teraz neviem, doma pozriem. UV od Philipsu su kurevsky drahe (vtedy 1500-2000Sk),
Fakt je, ze som to este naostro na PCB nevyskusal, lampa vsak svieti (a stirace stiraji Smile )


Naposledy upravil Troton dňa Št jún 11, 2009 18:35:17, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 15:20:54    Predmet: Odpovedať s citátom

V PS electronic jsem koupil toto:
http://www.pselectronic.cz/k5201-4833-osvitova-komora-uv-4x9w-pouzite-z-prezentace.html
Pán pravil, že shodou okolností žádné použité z výstavy nemají, ale že mi za tu cenu dá lampu novou nepoužitou. Tipuji, že je to nějaký trik na snížení ceny, aby se toho zbavili. Je to nalakované nějakým sajrajtem, který dosti páchne, takže je to asi obtížně prodejné pro původní účel (vytvrzování laku na nehty). Nicméně když jsem to vykuchal, tak jsem získal:
4 UV zářivky DZ 9W (365nm)
4 patice DZ
2 elektronické předřadníky, každý na 2 zářivky
1 časovací obvod 180 sec (ten jsem nepoužil)
Elektronické předřadníky jsou hodně odfláknuté čínské šmejdy, ale funguje to.
Patice jsem zabudoval i s elektronikou do plastové vaničky takové velikosti, aby se dala nasvítit deska cca 15x25 cm - větší bych doma stejně nedělal. Až to bude hotové, hodím sem nějakou fotku.

Alternativa je horské sluníčko Hyundai s rovnými zářivkami. Je to sice dražší, ale asi by se dalo použít tak, jak je bez předělávání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 15:34:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja používam takúto DIY potvoru. Sú tam tri 11W/G23 žiarivky , myslím že tieto http://www.narva.sk/default.asp?mtc=0&cls=stoitem&stiid=18724
Mal som aj UV ale evidetne mali zlé spektrum alebo malý výkon lebo som s ními ani po 45 minútach svietenia nevidel žiadny efekt. Presný typ už neviem.
Momentálne svietim 10 minút každú stranu DPS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 20:14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

MiSt napísal:
Ja používam takúto DIY potvoru.

Dobrý nápad a pekne urobené. To je zo skrinky na zakladanie spisov?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 20:28:43    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
MiSt napísal:
Ja používam takúto DIY potvoru.

Dobrý nápad a pekne urobené. To je zo skrinky na zakladanie spisov?


Ano je to zo starej skrinky na spisy, tá spodná platňa z hliníku slúži na sušenie dosky po nastriekaní sprejom Positiv 20, je tam pod nou pripevnené 400W výhrevné teleso. Usušenie trvá potom cca. 25minút na 65C.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 22:14:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Mist: moc pěkně udělané, s tím se nemůžu srovnávat. No, brzy to uvidíte. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Št jún 11, 2009 23:15:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro inspiraci:

http://www.mcu.cz/comment.php?comment.news.1187
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 08:40:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, LEDky mě taky napadly. Jenom se mi nechtělo dělat experimenty a tipoval jsem, že jich bude potřeba hodně. Až budou po koruně, rád si dám tu práci a takovou krabičku si vyrobím taky.

Osvitku beru jako nástroj, tak se s tím nechci párat víc, než je nutno.
Už to mám hotové, ale skončil jsem pozdě, fotku udělám dneska.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dzin
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 7
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:03:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy, co zkoušíte různé prototypy, už jste zkusili POOL servis ?

Teda nevím jak kdo, ale já tak převratné projekty, které by týden nepočkaly, nedělám a 500 (600 s DPH) Kč/dm^2 u prokovené desky 6.třídy přesnosti s nepájivou maskou z obou stran a na jedné s potiskem se mi nezdá moc. V téhle kvalitě to doma neudělám ani kdybych se rozkrájel, posypal značkovým tonerem a tisíckrát přičuchnul k toluenu. A když ocením svou práci v Kč, tak levněji to taky neudělám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:28:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Naprostý souhlas s Džinem - ale holt to amatérství se těžko opouští, obzvláště proto, že mládenci se chtějí se vším poprat sami...že si neuvědomují cenu svýho času je taky jasný.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:33:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedostanu se tam Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Dzin
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 7
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jezdí tam bus a jinak krom výroby plošňáků umějí i chodit na poštu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Dzin
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2009
Príspevky: 7
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:41:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha, já myslel fyzicky ... no tak to je problém někde pocestě, mně to jede
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:48:47    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Naprostý souhlas s Džinem - ale holt to amatérství se těžko opouští, obzvláště proto, že mládenci se chtějí se vším poprat sami...že si neuvědomují cenu svýho času je taky jasný.... Laughing


Když bych si k té práci měl připočítat ještě překreslování ze čtverečkovaného papíru trubičkovým perem, tak bych se na to taky vykašlal. Ale když mám návrh v PC, tak ostatní je s patřičným vybavením brnkačka.

A znovu opakuji, je to na pokusy a vývoj. Ty namaluješ lety prověřenou konstrukci jako hotový finální produkt na prodej a ten si profi provedení desek zaslouží. Takové zkušenosti já nemám a navíc mě baví hrát si s novými myšlenkami a zapojeními.

Prostě rozdílné úlohy vyžadují rozdílný přístup a rozdílné metody.

A nakonec, já žádné amatérství opustit nemůžu, protože jsem vždycky byl a budu bastlíř amatér, nic jiného. Kdybych se tím živil, budu to dělat naprosto jinak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 3 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist