Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

plosaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 10:54:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Dzin napísal:
Vy, co zkoušíte různé prototypy, už jste zkusili POOL servis ?



Používám to na 1. kusy od doby, kdy byla služba zavedena.

OPA: výmluvy a výmluvy, data pošleš mailem, tišťák dostaneš poštou.

Jenže pánové tady chtějí diskutovat o čistě amatérské, bastlířské a zbastlené vyýrobě plošných spojů - fixy laky atd.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 11:15:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak koukám a POOL servis je super věc!
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 11:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA:
Nedostanu se tam... Týkalo se to sw problému s dostupností stránek, patrně problém připojení.

A momentální snažení spočívá v tom, jak doma vyrobit plošňák v kvalitě přiměřené účelu. Tedy lepší, než fixem, lakem, nebo nažehlováním. Já nemohu dopředu tvrdit, že se to podaří. Pokud budu mít pocit, že výsledky jsou zajímavé, dám sem fotky a měření - každý to posoudí sám. Když neuspěju, budu hledat jinou cestu a rád si nechám poradit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 11:44:47    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:

Používám to na 1. kusy od doby, kdy byla služba zavedena.


Keby si to tu hneď uviedol odkedy to zaviedli nik ti nepovie ani slovo ale posmievať sa , to je úbohé.

Cena je naozaj veľmi zaujímava v porovnaní s klasickou výrobou.
Keby som býval v CZ nieje o čom. Pokiaľ to však mám objednávať zo SR , hneď je to cca 10e prevod + poštovné , ale možno dakedy zkúsim keď budem mať niečo finálne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 12:09:47    Predmet: Odpovedať s citátom

POOL servis.
Tak jsem se tam z jiného počítače probojoval. Opravdu výborná věc, děkuju za tip !
Takže když se mi podaří odbastlit něco zajímavého a budu chtít pěkné provedení finálu, tohle je schůdná cesta. Zejména pro SMD se hodí maska a prokovené otvory taky někdy nemusí být k zahození.

Teď jenom jak udělat zadání výroby, aby bylo všechno správně, bez chyb a ve správných formátech. To bude tvrdý oříšek. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MiSt
Hifista


Založený: 14 december 2007
Príspevky: 159
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 12:15:58    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

Teď jenom jak udělat zadání výroby, aby bylo všechno správně, bez chyb a ve správných formátech. To bude tvrdý oříšek. Wink


S tým ti môžem pomôcť, ikeď som nezadával priamo do Pragoboardu ale technické podmienky budú mať výrobcovia zrejme podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 13:28:27    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
kazzatel napísal:
Naprostý souhlas s Džinem - ale holt to amatérství se těžko opouští, obzvláště proto, že mládenci se chtějí se vším poprat sami...že si neuvědomují cenu svýho času je taky jasný.... Laughing


Když bych si k té práci měl připočítat ještě překreslování ze čtverečkovaného papíru trubičkovým perem, tak bych se na to taky vykašlal. Ale když mám návrh v PC, tak ostatní je s patřičným vybavením brnkačka.

A znovu opakuji, je to na pokusy a vývoj. Ty namaluješ lety prověřenou konstrukci jako hotový finální produkt na prodej a ten si profi provedení desek zaslouží. Takové zkušenosti já nemám a navíc mě baví hrát si s novými myšlenkami a zapojeními.

Prostě rozdílné úlohy vyžadují rozdílný přístup a rozdílné metody.

A nakonec, já žádné amatérství opustit nemůžu, protože jsem vždycky byl a budu bastlíř amatér, nic jiného. Kdybych se tím živil, budu to dělat naprosto jinak.


Mas nainstalovanou JAVU?
M
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 14:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To OPA: Zadávám do výroby vždy soubor z CAM350. Složím vrstvy na sebe přesně jak mají být, nastavím vrtání a je to. Nemuže se tedy pak stát že by vyrobily něco špatně Smile. Mohu poradit při práci v CAMu...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 15:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za nabídky pomoci se zadáním PCB. Konkrétně se mi jedná o Eagle. Tady je můj UV škopíček:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasně pochopil jsem že kreslíš v Eagle. Ty Gerbery co vyexportuješ pak oni skládají v CAM350. Což je program kterej má všechny výstupy potřebné pro výrobu DPS... Raděj vše vyexportované prohlídnu zda je v pořádku a poskládám, pak se nemuže stát žádná chyba...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:12:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vanička dobrá. Já si budu dělat osvitku z krabice od skeneru, pro mne nejlepší řešení... Už abych se naučil dělat i DPS s prokovy a maskou Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20455

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud děláte v Eagle, tak potřebné výstupy pro Pragoboard jsou drl a drd z excellon.cam a cmp, sol, plc, sts a stc z gerb274x.cam

Na ty soubory, co mají na stránce se můžete vybodnout. Howgh, toto je bez další diskuse.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Pi jún 12, 2009 19:56:48, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBUa
Hifista


Založený: 24 október 2007
Príspevky: 133
Bydlisko: Praha 5

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 19:52:08    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Děkuji za nabídky pomoci se zadáním PCB. Konkrétně se mi jedná o Eagle. Tady je můj UV škopíček:


OPA: uz jsi s tim zkousel osvecovat PCB? Chtel bych vedet jak vysoko to presne budes mit nad PCB a jak dlouho to budes exponovat.

Diky
MaBUa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:23:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Pokud děláte v Eagle, tak potřebné výstupy pro Pragoboard jsou drl a drd z excellon.cam a cmp, sol, plc, sts a stc z gerb274x.cam


Super! Díky! Pro běžné desky (první pokus) vyhovuje default.dru (Design Rules), nebo jsou potřebné nějaké změny?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBUa napísal:

OPA: uz jsi s tim zkousel osvecovat PCB? Chtel bych vedet jak vysoko to presne budes mit nad PCB a jak dlouho to budes exponovat.

Diky
MaBUa

Ještě než jsem rozebral původní provedení, zkusil jsem jeden vzorek, takže zářivky fungují. Teď ovšem bude vzdálenost větší (asi 9 cm) pokud by deska ležela přímo na stole přiklopená škopíčkem.

Vyzkoušení vhodné expoziční doby plánuji na tento víkend. Zásadní vliv má materiál, kterým se přitlačuje film na desku. Plexisko by mělo být pro UV průchozí, běžné sklo UV záření částečně pohlcuje. Sklo má ale výhodu, že se neprohýbá, je odolnější, lépe se čistí. Pokud by prodloužení expozice nebylo větší než cca 2x, asi bych zvolil sklo. Jestli se deska svítí např. 5 nebo 10 minut už by nemělo hrát roli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 20:50:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Quart napísal:
Vanička dobrá. Já si budu dělat osvitku z krabice od skeneru, pro mne nejlepší řešení... Už abych se naučil dělat i DPS s prokovy a maskou Rotfl


Úplně ve mně hrklo, že mně to nenapadlo. Jeden skener tu mám patrně na vyřazení. Ale těch zářivek by muselo být víc. Skener je poměrně plochý, zářivky by byly blízko desky a osvětlení by nebylo dostatečně rovnoměrné. Respektive musely by se dát s roztečí asi 4 cm, takže by se pokryla plocha asi 16x12 cm. Pokud to stačí, tak je to přepychové řešení. Thumb up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Quart
Hifi expert


Založený: 26 december 2008
Príspevky: 1377
Bydlisko: Litoměřice

PríspevokZaslal: Pi jún 12, 2009 21:04:54    Predmet: Odpovedať s citátom

To OPA: Na střední jsme nesvítili jinak než tak, že se na DPS s předlouhou vytisklou na pauzáku položilo tlusté sklo, které zároveň fungovalo jako těžítko a pauzák na kuprexit dokonale přitisklo. Nemohlo dojít k podsvícení. Vše dokonale fungovalo, nevidím tedy problém při použití skla...

K tomu skeneru, samozřejmě to chce použít nějaký starší typ, který je dost hluboký pro uchycení trubic.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So jún 13, 2009 10:07:41    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Jestli se deska svítí např. 5 nebo 10 minut už by nemělo hrát roli.

Netreba zabudat na ziarivkami generovane teplo, to ale uz zavisi od osadenia a konstrukcie tej "osvetlovacej skrinky".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 12:50:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Koncentrace vývojky

Jak jsem už zmínil, dá se ušetřit zakoupením NaOH a naředěním vodou. Patrně to není kritické, ale přesto bych si rád ujasnil vhodnou koncentraci.
Prodávaná vývojka je 1,5% roztok, který se má naředit 1:1, takže vznikne roztok 0,75%. Tomu by odpovídalo někdy udávané množství 7g na litr vody. V jiných pramenech se ale udává 10g / litr, tedy 1% roztok.

Jakou koncentraci "vývojky" používáte?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 15:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Na spreji Positiv 20 se pise 0.7%, mam tu navod ze ZPA, kde je udana koncentrace 1,5%, teplota 20-25 stupnu.
Ja pouzivam 1%.
Teplota je kritictejsi.

Naskenuju navod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mako
Nádejný hifista


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 76
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 16:57:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělám to tak, že si udělám koncentrovanější roztok a desku nejprve zaleju vodou a potom přidávám louh.Když uděláš pár desek, tak už máš odhad, kdy je ten správný poměr.Takhle nemusím hlídat ani koncentaci ani teplotu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 17:15:07    Predmet: Odpovedať s citátom



Naposledy upravil Paco dňa Pi jún 19, 2009 17:01:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 17:31:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Paco napísal:

Pri pokusu nahrat to primo sem (Fedora, Firefox) mi to vyhodi toto:
Fatal error: Allowed memory size of 25165824 bytes exhausted (tried to allocate 8572825 bytes) in /data/web/webspace/53/25/05/0500052553/bb/attach_mod/includes/functions_thumbs.php on line 188

Pri pokuse pozrieť si ten sken mi vyhodí toto:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Paco
Volný radikál


Založený: 15 september 2007
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne jún 14, 2009 18:06:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ted by to melo byt videt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 00:22:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Expoziční zkoušky

Škopíček funguje. Pokud máte film z osvitky, není co řešit. Stačí 2 minuty, ale ani 12 minut neuškodí.
Podmínky:
Přítlak: sklo 5 mm
Vývojka: 10g NaOH + 1 litr vody
Doba vyvolání 80 sec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 08:10:52    Predmet: Odpovedať s citátom

že se ti s tím chce Láďo patlat , je to děs dělat DPS doma.
Už jenom kvůli přesnosti vrtání prokovům apod..
Od té doby co používám prokovený desky se mi nestalo že bych měl v obvodu studeňák.... A i když uděláš kix no tak se to škrábne a upraví vzduchem ale pořád lepší než jiný čuňárny. Nehledě na to, že vyndávat součástku z bastlenýho plošňáku obvykle končí odlepeným spojem od podkladu.
Tyhle všechny technologie nejsou pro to aby to hezky vypadalo ale pro to aby to dobře fungovalo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 09:38:53    Predmet: Odpovedať s citátom

pistole napísal:
že se ti s tím chce Láďo patlat , je to děs dělat DPS doma.


A kdo říká, že se mi chce ? Very Happy
Ale nemám na vybranou a nakonec trochu se mi i chce. Můžeš to třeba nazvat z nouze cnost.

Důvod číslo 1 - peníze.
Opravdu nemám na to, abych vyslovené bastly a pokusy dotoval takovými částkami, a to ani při využití výhodné nabídky Pragoboardu. Pokud to bude definitvní verze určená k dlouhodobému provozu, je to něco jiného. Ale já mám pořád na mysli pokusy, které skončí v koši bez ohledu na to, jestli se zapojení povede, nebo ne. Neumím zkoušet věci na prkénku, pokud se má použít víc než pět součástek.

Důvod číslo 2 - čas
Ono nejde o to, že by se jednalo o tak urgentní záležitosti. To se ví, že to týden může počkat. Jenomže já potřebuju věc vyzkoušet hned, dokud mě to baví a mám to v hlavě. Po týdnu už jsem myšlenkamí naprosto někde jinde a musel bych moc a moc vzpomínat, k čemu ten plošňák vlastně je.

Důvod číslo 3 - i vyrábění plošňáků je součást té zábavy. Stejně jako mě těší, že si umím nějaký obvod sestavit sám, tak mám radost z toho, když vlastními silami vyrobím plošňák.
To není o ekonomice, jinak bych šel do nejbližšího supermarketu a za pár korun si koupil hotový výrobek. Číňanovi vyrábějícímu ve statisícových sériích přeci nemůžu konkurovat, to dá rozum.

Asi takhle, zkus někomu spočítat, kolik ho stojí kilo rajčat vypěstovaných na vlastní zahrádce, když bys vzal v úvahu ty stovky hodin, které stráví ošetřováním dvou keříčků.

Asi nejlépe to vystihuje toto: Cesta je cíl...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 10:40:54    Predmet: Odpovedať s citátom

pokud děláš obvůdek s pěti tranzistory budiž... ikdyž potom nechápu proč nepoužít bastldesky jako třeba babaaudio

pokud dělám složitější obvod snažím se ho udělat tak aby chodil na dané desce napoprvé.... (složitost třeba v úrovni dispre)

jakýsi mezistupeň je pro mne Kohout obvůdky typu softstart a tak ale i tady už dnes dělám vše rovnou na prokovenou desku. s maskou atd... fakt to nemá cenu...

zkus si představit jak by asi vypadala bastl deska na zesilovač jako je třeba moje cfb (sám víš zhruba jak je to složitý). Riskovat někde, že je mikrotrhlina a nebo nějakej šlus je fakt problém a to nemluvím ani o již zmiňované výměně součástek (třeba kompenzace) jednou jsem něco takovýho postavil na 2str. desce od Kohouta a byla to děsná pakárna... dnes už bych to nedělal, ne že by Kohout neuměl ale ty destičky od něho se na to nehodí.
Když ale potřebuješ takovou desku tak zrovna Kohout ti jí udělá za 3 dny. pošleš mailem návrh v *.brd z eaglu a desku si vyzvedneš za 3 dny nebo ti jí pošle - fakt bych se s tím nedělal ani na tvým místě i když jsem ty tvý desky viděl a nevypadají špatně
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 11:10:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to tu nevyřešíme. Wink

Každý máme svůj pohled na věc, určité priority, určité limity.
Pokud jsi viděl mé desky, byla to modrá fólie. S fotocestou začínám a výsledky by měly být, dá-li Bůh, o dost lepší. Ale nepředbíhejme, až budu mít konkrétní výsledky, můžeme to nějak shrnout a každý si podle svého uvážení udělá obrázek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2009 11:46:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Já teď bastlim preamp. První pokus byl na dvoustraně od Kohouta a nešel mi ani zdroj. Byla to děsná pakárna všechno pájet z obou stran. Pak jsem se naprd, hodil to do popelnice a nechal vyrobit regulerní prokovenou desku. Včera jsem přes to už hrál. A u toho Pool servisu by ta deska stála asi litra, Kohouta 600. Fakt výhra Laughing Ale pomocnej zdroj mám od Kohouta, jednostránka na trafo, waga a pojistku no problemo Smile
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Iné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Ďalšia
Strana 4 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist