Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Dispre 2 (původní verze s bipolárními tranzistory na vstupu)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 23:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PSH konektory nemám rád z několika důvodů.
1. blbě se s tím dělá
2 konektor má po zasunutí vůli
3. několikrát se mi stalo, hlavně při použití silnějšího vodiče, nebo koaxiálu, že byl špatnej kontakt a musel jsem to předělávat
4. po několikerým vysunutí/zasunutí, už konektor nedrží v protikusu.
5. kabel v tom pořádně nedrží

Je mi ukradený proč a jak dlouho, to japonci používaj... Smile
Mnohem radši bych použil něco, co se po zasunutí zacvakne a opravdu drží.
Nic takovýho jsem ale ve stejným rastru, počtu pinů a běžný dostupnosti, neobjevil.
To IDC konektory jsou mnohem lepší, akorát jsou vhodný jenom pro plochej vodič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Pi jún 19, 2015 23:13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Zas na druhou stranu větráky v kompu zasunuju/vysunuju doalelujá a furt v pohodě Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 08:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

PSH konektory jsme museli ze zařízení, na kterém byly za provozu občas vibrace, všechny vyřadit, zařízení překonstruovat s použitím jiných konektorů. PSH způsobovaly krátkodobé výpadky signálu při vibracích. Od té doby jsem je už nikdy nepoužil.

U větráku v PC toto určitě nebude problém Wink

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 08:15:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
Tak to vím naprosto přesně: páč máme ruce volšový a kvidlat s těma miniaturníma pacičkama v tom PSHčku a letovat na ně dráti, z toho by jeden hifista vycák Laughing


Správně se mají krimpovat. To řeší jen uchycení drátu, ale ne výpadky vodivosti na styku kontaktů při otřesech.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 08:20:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Já jsem fakt levej a jsem rád, když naprasím dobře faston Embarassed
A radši se nebudu rozepisovat, kam jsem zapojil co ze zdroje, a co se pak stalo s tím nebohým zesilovačem. Prostě jsem si poplet a prohodil zapojení dvou PSH konektorů, ač jsem se na to předtím 3x podíval do schematu, nemám ty malý svině prostě rád Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 09:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA : veškerej japonskej průmysl se s něčím takovým jako vibrace nesetkal...ale ono to spíše bude tím, že ty co jsou dostání tady, jsou ze sračkovýho materiálu, kterej pruží prachbídně ( rozdíly jsou a to značný )....tady je kontakt jen jeden a ne jako u precizáku multinásobnej...je-li vše uděláno správně ( krimpovací kleště a ne zaletováno ), problémy jsem nezaznamenal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 09:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

A proč nepoužít tohle ?
http://www.gme.cz/dutinkova-lista-btk2x10g-p832-124
Pin je pevně sevřen vidličkou ze dvou stran, dá se spojit několik pinů paralelně a nic se neviklá.
Jestli se nemýlím, tak tímto konektorem (vícepólovým) na plochém kabelu má dokonce Šroll připojené napájení koncového stupně.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 09:56:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak otázka nezní ( dají se například i použít precizní dutinky pro čtvercový piny, který mají spolehlivost nesrovnatelnou...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
archeo
Hifi obsluha


Založený: 15 apríl 2015
Príspevky: 36
Bydlisko: dca

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 10:11:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Čierne dupont female? Tie sú super, lenže zase nemajú zámok a teda ani garantovanú polaritu. Pri hrátkach s TTL ich radšej pouzívam na napájanie aj napriek riziku prepólovania.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So jún 20, 2015 17:53:04    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Tak otázka nezní ( dají se například i použít precizní dutinky pro čtvercový piny, který mají spolehlivost nesrovnatelnou...)

To zní zajímavě, co máš konkrétně na mysli ?
Nejlépe fotku nebo odkaz někam na web...
Díky.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 14:06:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Projdi si stránky GM nebo Fishera, najdeš je všude...kromě čtvercovejch pinů do nich můžeš zasunout nohy od TO126 nebo TO220, což třeba já využívám v konci 223....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 14:56:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslíš tohle ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 15:16:27    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.gme.cz/img/cache/doc/832/144/precizni-dutinkova-lista-awrf20z-6-9-datasheet-1.pdf

http://www.gme.cz/precizni-dutinkova-lista-awrf20z-6-9-p832-144
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne jún 21, 2015 17:01:37    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
http://www.gme.cz/img/cache/doc/832/144/precizni-dutinkova-lista-awrf20z-6-9-datasheet-1.pdf

http://www.gme.cz/precizni-dutinkova-lista-awrf20z-6-9-p832-144


Jasně, ty znám, ale Kazzatel psal o čtvercových, tyhle jsou kulaté...

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi október 14, 2016 08:24:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Dostal se mi do ruky původní Dispre 2 z úplně první série modulů z roku 2008, která, jak se později ukázalo, byla u některých kusů náchylná na VF oscilace cca 250 MHz v jednom kanálu. Byly pak popsané různé obvodové zásahy k řešení problému.

S léty se zhoršuje zrak, přicházejí různé neduhy, ale v něčem jsme moudřejší Laughing . Takže, stačí jediná úprava. K tranzistoru Q3 přidat kondenzátor 10pF mezi kolektor a bázi. Viz fotka. Pokud někdo ještě máte původní Dispre 2 první verze z roku 2008, doporučuji úpravu udělat.
Pokud byl kus náchylný na oscilace, dá se to zjistit přiložením prstu na Q3. Po oddálení prstu vyskočí šum na nízkých frekvencích. Připojení kondenzátoru 10pF to eliminuje.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
tubamusic
Hifi obsluha


Založený: 17 február 2011
Príspevky: 19

PríspevokZaslal: Pi október 14, 2016 16:28:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: Já jsem si před mnoha lety koupil desku úplně původního D2. Za tu dobu jsem s tím dělal doslova psí kusy a zkoumal vše možné a to co jsem zjistil jsem před časem prezentoval na AW. Dám ruku do ohně za to, že oscilace převážně u jednoho kanálu způsobuje OZ DC serva. Tedy absence blokovacích C na jeho napájecích pinech. Stačí naletovat zespodu desky na napájecí piny OZ 100nF C a je po problémech. Dokonce se to celé dá pak ještě zrychlit bez ztráty stability... Byl bych rád, kdybyste tenhle můj poznatek nějak prakticky ověřil. Nemám přístup k tak kvalitnímu vybavení.
Z tohoto předzesilovače jsem byl natolik nadšen, že pak vzniklo to, co jsem sem dával před časem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Pi október 14, 2016 16:51:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Může to být shoda okolností, jelikož OZ v servu sám nemá pražádnou šanci kmitat na 250MHz. Tím přidáním blokování k němu se mohly klidně změnit podmínky pro VF oscilace u BC. To kmitání dělá bezpečně právě BC na pozici Q3 (v kombinaci s indukčností a kapacitou cest na pl. spoji). Dá se vyvolat prstem u něj a nikoliv u OZ v servu.
Já už taky nemám přístup ke GHz analyzátoru, ale dají se vystopovat sekundární projevy, což je právě značný vzrůst šumového dna na nízkých frekvencích a slyšitelný šum a brum.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 07:40:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Dostal se mi do ruky původní Dispre 2 z úplně první série modulů z roku 2008, která, jak se později ukázalo, byla u některých kusů náchylná na VF oscilace cca 250 MHz v jednom kanálu. Byly pak popsané různé obvodové zásahy k řešení problému.

S léty se zhoršuje zrak, přicházejí různé neduhy, ale v něčem jsme moudřejší Laughing . Takže, stačí jediná úprava. K tranzistoru Q3 přidat kondenzátor 10pF mezi kolektor a bázi. Viz fotka. Pokud někdo ještě máte původní Dispre 2 první verze z roku 2008, doporučuji úpravu udělat.
Pokud byl kus náchylný na oscilace, dá se to zjistit přiložením prstu na Q3. Po oddálení prstu vyskočí šum na nízkých frekvencích. Připojení kondenzátoru 10pF to eliminuje.


Vytiahol som schému dátovanú 10.6.2008 a mám tam dokreslený odpor 100R do bázy Q6 (Q13) a kondenzátor 68pF medzi bázou a kolektorom Q5 (Q14). To znamená, že by som to mohol vyhodiť a nahradiť to touto úpravou? Už som Dispre dávnejšie nepoužíval, ale skúsil by som sa k nemu vrátiť. Je ešte nejaká rozumná úprava pre AKG K701, ktoré majú nízku impedanciu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 07:47:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Mělo by stačit jen těch vzpomínaných 10pF u Q3, bez nutnosti použít 100R+68pF.

Co se týče sluchátek, nevidím problém s 32 ohm a nedělal bych žádné úpravy konce, zvládne to bez problémů.

Po letech jsem měřil a poslouchal tuto původní bipolární verzi (byl to jeden z kusů z první série) a podle mě jde stále o výborný předzesilovač. Byl si to tu poslechnout i nový majitel, který jej získal v inzerci za pár korun a byl velmi spokojený.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 07:53:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Skúsim to. Je vidno kmitanie aj na osciloskope s rozsahom do 100Mhz?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 08:00:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vma napísal:
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Skúsim to. Je vidno kmitanie aj na osciloskope s rozsahom do 100Mhz?


Bohužel ne, nemělo to velkou amplitudu a 100MHz osciloskop ji ještě utlumí poklesem své kmitočtové charakteristiky.

Ale je to vidět při měření běžnou zvukovkou jako velký nárůst šumového dna pod 500Hz a ev. i síťových složek. Vyvoláte to, když se dotknete prstem Q3 a když to zůstane i po oddálení prstu. Po přidání kompenzace 10pF musí šumové/brumové dno po oddálení prstu zase spadnout dolů na původní hladinu.

Byla tu zmínka o rychlosti, těch 10pF přes Q3 na ni prakticky nemá žádný vliv.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 08:03:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, skúsim to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 15:03:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Kombinaci AKG 701 a Dispre jako sluchátkovýho zesilovače občas používám a je to zvukově dobrý.
Jen...v původním návrhu byl na výstupu odpor 50 ohm a s ním a s těmahle sluchátkama to na středech trochu tahalo za uši.Odpor jsem vyměnil za pětiohmovej a je klid.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 15:53:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Odpor 5 ohm je OK. Ono se to párkrát v návodu měnilo, ale těch 50 ohm se hodí jen pro linkový preamp. 5 ohm pro sluchátka.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: St október 19, 2016 15:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Odpor 5 ohm je OK. Ono se to párkrát v návodu měnilo, ale těch 50 ohm se hodí jen pro linkový preamp. 5 ohm pro sluchátka.


Mám to s 5 Ohm.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Št október 20, 2016 07:44:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som vyhodil odpor a kondenzátor, nasadil slúchadlá - a... Nič. Buď som hluchý alebo to nekmitá. Nechám to zatiaľ tak, doma to skúsim popočúvať a zatiaľ to nechám bez 10pF kondenzátora.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Št október 20, 2016 07:47:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Nekmitaly všechny, záviselo to na parametrech (výrobci) použitých tranzistorů, bohužel. Pokud to nezlobí, tak je to OK Very Happy
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št október 20, 2016 10:23:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám pocit, že moje tehdejší Dispre2 verze DPS už v provedení s pozicí pro 10p kundík kmitala v tom druhém kanálu bez kondíku Smile Tehdy jsme to spolu řešili po mailu, projevilo se to jak popisuješ, velký SS offset. Po aplikaci kondíku do druhého kanálu to bylo OK.
Předesílám že to bylo osazeno tranzistory z GESu nebo GMe, holt tehdejší nevědomost Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
j6767
Hifi obsluha


Založený: 14 január 2019
Príspevky: 9

PríspevokZaslal: St máj 04, 2022 12:17:35    Predmet: Odpovedať s citátom

mohl bych se zeptat jaké moderní vstupní jfety v dnešní době lze osadit nebo-li dostupná náhrada za 2SK170BL + 2SJ74BL???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pesve
Hifista


Založený: 28 apríl 2008
Príspevky: 133
Bydlisko: za Brnem

PríspevokZaslal: St máj 04, 2022 12:51:38    Predmet: Odpovedať s citátom

https://diyaudiostore.com/collections/frontpage/products/matched-jfets
_________________
DEQX HDP5 - TriAmp 2xDPA222 + Hypex NC400 - RpM1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... , 53, 54, 55  Ďalšia
Strana 54 z 55

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist