Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Předzesilovač „zapojení FFFfff___“
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 22:03:37    Predmet: ??? Odpovedať s citátom

Vidím, že mám své stálé příznivce, ale jejich postpubertální výlevy a neustálé napadání zde nehodlám řešit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Roman St
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 1411

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 22:27:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán FFFfff___ je vůbec "umělec" s pozoruhodným řešením kupříkladu ochran u konce, cituji:

"Zastávám názor, že ochrany v koncovém stupni nahrazují něco, co autor neuměl vyřešit jinak."

"A jak tedy chránit? Zcela jednoduše, proudovým omezením, ale ve zdroji!"

"Jak je to s ochranou poslední, opožděným připojením reproduktorů? Nepotřebujeme ji."

Zdroj: http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/43-koncove-stupn/77-qqf-55-ks-500w-2-ast
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Eric Appla
Hifista - pokročilec


Založený: 02 marec 2007
Príspevky: 406
Bydlisko: Chislehurst, Kent, United Kingdom

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 22:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

prosim o pomoc nemuzu na Vasich strankach najit popis toho zapojeni ze schematu mi to neni uplne jasne, mohl byste k tomu prosim neco napsat?

Dekuji

_________________
Ich meine es Ehrlich
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 22:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Celý popis jsem ještě nezveřejnil, jde o šest stejných zesilovačů, s různou zpětnou vazbou (popsáno v Modelu, obdoba konce i korekcí), ovládány jsou vždy dva společně, tedy jako dvoukanál - stereo. Zpětné vazby je nutno volit dle konkrétních zdrojů signálu.

Pozor na výstupech je stejnosměrné napětí, proto je nutné polarizovat kondenzátor následujícího zesilovače obráceně, ss napětí umožňuje spojovat libovolný počet plošných spojů a vybírat potřebný jeden stereovstup, zaručeno diodovým přepínačem, brzy přidám i elektronické ovládání, klidový stav na zemi a jeden funkční připojen na + napájení.

Na starých stránkách toho bylo více, zde to teprve dodělávám.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
valcav
Hifi obsluha


Založený: 01 marec 2008
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 22:57:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak nevím, neni pan FFFfff___ náhodou příbuzný Radka Hulána?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Pi máj 09, 2008 23:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

No dočetl jsem se tam:
že rychlost přeběhu je cca 1,1kV/ s !!!???
to je opravdu dobrý výsledek Frightened
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 08:23:44    Predmet: Dvakrát čti a jednou komentuj, ne dvakrát komentuj a pak čti Odpovedať s citátom

U žádného konkrétního zapojení není zatím uvedena, doložená měřením hodnota rychlosti přeběhu, tak prosím nepřekrucovat (dvakrát čti a jednou komentuj, ne dvakrát komentuj a pak čti)!

Rychlost přeběhu je dána topologii a použitými prvky, pro různé prvky bude různá, mimo nf. účely bylo zapojení testováno i pro buzení osciloskopické obrazovky s rozsahem 0÷50MHz. Časem toto zapojení s konkrétními tranzistory bude na mých stránkách zveřejněno, zatím se nebudu o něm více šířit a odvádět téma.

Jsou doloženy měřené frekvenční charakteristiky, při zvětšení je vidět měřící sestava, na které to bylo měřeno, nemohu za to, že to někteří "vzdělanci" stále považují za simulace a ani netuší o čem je řeč (prostředí VEE http://www.home.agilent.com/agilent/home.jspx?cc=US&lc=eng). Nejsou tam pouze grafy, jsou tam v tabulkách i konkrétní hodnoty!
1. Koncového stupně http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/43-koncove-stupn/78-qqf-55-ks-500w-3-ast
2. Korekčního zesilovače http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/56-pedzesilovae/108-pedzesilova-zapojeni-FFFfff___
3. Předzesilovače RIA http://www.FFFfff___.cz/index.php/nf-technika/56-pedzesilovae/108-pedzesilova-zapojeni-FFFfff___
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 08:44:17    Predmet: Odpovedať s citátom

RIA jsou, pokud vím Cimrmane, kundí vložky... ty by sis měl, namazaný medem, dát na svou zmatenou šišku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 08:48:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebyl náhodou ten samý pán inženýr na audiowebu se svým zapojením 500W zesilovače?Myslím ,že Sinclair to mněl na potrápení měřákama ,ale už si to moc nepamatuju.Podrobnosti budou tam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 08:49:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechal bych to vyhnít a nezvětšoval počet odpovědí, návštěvníci tohoto fóra nejsou hloupí a určitě vidí, o co jde .. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 09:16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Hele Fedrmanne, tu úžasnou zprávu o přeběhové rychlosti jsem dal do diskuze jako copy-paste z tvejch stránek. Nemůžu za to že tam máš pitomosti. Ale když si to pak nějak opravíš, a nařkneš pak mě z překrucování, tak můžu udělat jediné, poslat te někam, což činím:

Fedrmanne jdi do PRDELE !!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 09:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Bohužel na Federmanna neplatí ani slušné poslání do prdele, ani vulgarismy...
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: So máj 10, 2008 10:22:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ZOPAKUJI "Vidím, že mám své stálé příznivce, ale jejich postpubertální výlevy a neustálé napadání zde nehodlám řešit."

Zatím dva konkrétní dotazy byly zodpovězeny, mimo OT nebudu odpovídat, bavte se prosím pouze k tématu "Předzesilovač „zapojení FFFfff___“" a nechoďte si zde prosím pouze ulevit...


Podíval jsem se blíže na "NOVÝ DISPRE" a poněkud mi uniká důvod složitosti a směru tohoto projektu. Postavit něco na tranzistorech a bez globální zpětné vazby jen kvituji, o tom je celé potlačení tranzistorového zvuku a mnohé další, ale za cenu takové složitosti a množství prvků?

Troufám si tvrdit, že mé "jednoduché" zapojení nebude poslechově horší a zřejmě to je ten pravý důvod množství mých příznivců zatracujících co vůbec neznají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 12:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji za vysvětlení, pane inženýre. Myslím, že máte ode dneška o jednoho příznivce navíc! Plánujete také prodej stavebnic?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
federmann
Persona non grata


Založený: 08 máj 2008
Príspevky: 240
Bydlisko: Valašské Království

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2008 15:10:55    Predmet: Asi takto Odpovedať s citátom

Zatím jsem dodával pouze PS, které dělá hromadně profesionální firma, vyvrtané s potiskem, nepájivou maskou a pocínované.

Zájemců mimo nejbližší okolí přibývá a je možné, že bych dodával i stavebnice. Nyní je to spíše návod, pak by muselo být pojetí odlišné, u předzesilovače několik variant dle požadované citlivosti a průběhu, u korekcí by možná někteří uvítali i menší rozsah regulace, která je nyní naprosto bezkonkurenční, ale nese to i jisté nevýhody a u KS by se muselo dodávat osazení dle konkrétního výkonu, který může být cca 2W až 2kW...

Bude-li zájem, snad od příštího roku, proto jsem přidal zapojení i na zdejší web, abych prozkoumal zájem. Web jsem nehledal, ale zjistil jsem z návštěvnosti mých zcela rekonstruovaných stránek, že značná část návštěvníku pochází právě z těchto stránek, kde někdo komentoval mé zapojení a dal na ně přímý odkaz.

Na původních stránkách toho bylo mnohem více a bude ještě chvíli trvat, než to dokážu překopat. Na stránkách je značný prostor i pro konkurenční zapojení, v rámci autorských práv budu stránky doplňovat a další náměty jen uvítám.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist